Materiál na rozstrekovaniu rampu



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Používate v svojom akváriu rozstrekovacniu rampu?

Anketa bola ukončená dňa 07 Júl 2005 09:05 am

áno
11
41%
nie
4
15%
uvažujem o tom
7
26%
neviem, čo to je
5
19%
 
Celkový počet hlasov : 27

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Tatoo » 29 Mar 2010 21:40 pm

súhlas, rampu dat pod hladinu cca 2-3 cm, výpustne otvory nasmerovat sikmo hore aby dochádzalo k čereniu vody, ked som mal rampu nad hladinou na moj vkus to vela čvachtalo a prskalo :o
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Reklama

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Besi801019 » 29 Mar 2010 21:59 pm

nemám rastlinné akvárium- ameriku-len korene a piesok a zatial žiadne ryby ale aj tie časom prídu, takže od CO2 to nezávisí.......no a ešte k tomu umiestneniu šikmo hore......aj by som to vyskúšala ale bude to ,,prskať" a ja nemám krycie sklo(ani kryt-iba zabudovane trubice do držiaku-Juwel akvarium)-aj kvôli tomu som rampu dala zarovno s hladinou.......
Obrázok používateľa
Besi801019
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 16 Aug 2008 22:07 pm

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Besi801019 » 31 Mar 2010 14:09 pm

je tu ešte nejaká dobrá duša ktorá by mi ešte poskytla nejaké rady k mojim 2 otázkam?:)
Obrázok používateľa
Besi801019
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 16 Aug 2008 22:07 pm

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Tinka77 » 31 Mar 2010 17:53 pm

Ahoj, ja som si po precitani tychto rad vyrobila rozstrekovaciu rampu sama - a kedze som tiez nevedela, ako ju zakoncit (zaslepku nikde v obchode nemali), natlacila som tam akvarijny silikon a drzi to super, len to dlhsie schlo, kedze som tam dala vacsiu vrstvu. Otvormi som ju nasmerovala pod hladinou sikmo hore par cm pod vodou. Vodu to ceri a nespliecha :D Rybicky su v pohode (teda aspon sa tak tvaria :o )
Tinka77
 
Príspevky: 8
Založený: 12 Mar 2010 10:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Tatoo » 31 Mar 2010 20:46 pm

Besi801019 napísal:je tu ešte nejaká dobrá duša ktorá by mi ešte poskytla nejaké rady k mojim 2 otázkam?:)




Ak nebude v akva dostatok rastlín, ale budú ryby tak musís doplnat kyslík bud vzduchovacom alebo rampou z výtoku filtra s nasmerovaním aby co najviac čerilo hladinu, pri oboch prípadoch ti to bude počuť - alebo vyskúšaš takúto vecičku - difuzér : http://www..akvariumonline.sk/product.ph ... oduct=2870 ktorú nasadíš na výstupnú hadicu filtra a vzduchuješ prakticky bezhlučne ( okrem zvuku filtra )
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Besi801019 » 01 Apr 2010 12:31 pm

to Tinka77: Veľmi pekne ďakujem za radu:)no ty máš zrejme v akvarku aj rastliny-v tomto máš teda výhodu.

to Tatoo: Presne takúto odpoveď som potrebovala:Dbola by som rada kebyže mi však ešte upresniš celý ten princíp toho difúzera-da sa pod hladinu pričom má na sebe nejaky otvor ktorým strhuje kyslík do vody alebo ako to funguje?...no a ryby budú terčovce. Ale mám ešte jednu otázku ktorá sa však netýka tejto témy:kedže rampa sa použiťím difúzera vylúči, mohla by som nasadiť plavajuce rastliny?
Obrázok používateľa
Besi801019
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 16 Aug 2008 22:07 pm

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod astro » 01 Apr 2010 12:45 pm

máš nejaké foto toho akvárka alebo aspoň opis - rozmery atď?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Ninka » 01 Apr 2010 12:50 pm

info sa hodí no..
Ninka
 
Príspevky: 46
Založený: 20 Jan 2010 21:20 pm

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Tatoo » 01 Apr 2010 13:37 pm

Besi801019 napísal:to Tinka77: Veľmi pekne ďakujem za radu:)no ty máš zrejme v akvarku aj rastliny-v tomto máš teda výhodu.

to Tatoo: Presne takúto odpoveď som potrebovala:Dbola by som rada kebyže mi však ešte upresniš celý ten princíp toho difúzera-da sa pod hladinu pričom má na sebe nejaky otvor ktorým strhuje kyslík do vody alebo ako to funguje?...no a ryby budú terčovce. Ale mám ešte jednu otázku ktorá sa však netýka tejto témy:kedže rampa sa použiťím difúzera vylúči, mohla by som nasadiť plavajuce rastliny?




Ano princíp je presne taký ako si popísala : difuzér sa nasadí na výtokovú hadicu a ponorí pod hladinu - pohybom výtoku strháva kyslík z časti ktorá je nad hladinou - malá hadička z difuzéra smeruje nad hladinu, táto je ukončená regulačným prvkom ktorým reguluješ množstvo strhávaného kyslíka, tento sposob sa dá lubovolne nasmerovat v akváriu, teda ani nemusí čeriť hladinu a máš kyslík, plávajúce rastliny budú v pohode bez silného čerenia - mám to odskúšané, skutočne to funguje - kedže mám rastlinné akva tak som na výpust miesto difuzéra inštaloval rampu, difuzér možno neskor pridám ako dalšiu vetvu k rampe, teda je ich možno použit spolu ale treba na výstup osadit T-čko ktoré rozvedie výstup z filtra na rampu a aj k difuzéru, zatial som sa s tým nehral, lebo som nemal čas. Tebe odporúčam inštalovať iba samostatne difuzér a máš pokoj :)
Prílohy
9.jpg
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod pavol69 » 01 Apr 2010 14:21 pm

Dobry den,
tiez uvazujem pri akvariu 75 x 45 x 45 cm ( "cierna voda", rastliny len plavajuce ) s rampou pri filtri EHEIM ecco pro 2036. Chcem docielit jemnejsie - slabsie prudenie v akvariu. Velmi sa mi pozdava riesenie ( odkaz od salika ) na "utlmenie" tlaku vody z ustia filtra do akvaria.
:idea:
Ma niekto s tymto riesenim skusenosti ?
:?:
Ja osobne nemam skusenosti s vonkajsimi filtrami, ale logicky, to vyustenie bude pod hladinou, nebude to mat ziadny vplyv ( okrem okyslicenia vody ), ked to bude pod hladinou, nie ako na obrazku - v urovni hladiny ?
:wink:
Dakujem Pavol.
pavol69
 

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Besi801019 » 01 Apr 2010 16:16 pm

to Tatoo: SUPER!:Dďakujem, veľmi si mi pomohol:)vrelá vďaka.....objednám to z netu a hneď ako to príde zapojím:Dtebe prajem veľa zdaru a úspechov s tvojím akva:)nech sa ti darí...
Obrázok používateľa
Besi801019
 
Príspevky: 149
Obrázky: 0
Založený: 16 Aug 2008 22:07 pm

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod astro » 01 Apr 2010 16:24 pm

Tatoo napísal:
Ano princíp je presne taký ako si popísala : difuzér sa nasadí na výtokovú hadicu a ponorí pod hladinu - pohybom výtoku strháva kyslík z časti ktorá je nad hladinou - malá hadička z difuzéra smeruje nad hladinu, táto je ukončená regulačným prvkom ktorým reguluješ množstvo strhávaného kyslíka, tento sposob sa dá lubovolne nasmerovat v akváriu, teda ani nemusí čeriť hladinu a máš kyslík, plávajúce rastliny budú v pohode bez silného čerenia - mám to odskúšané, skutočne to funguje - kedže mám rastlinné akva tak som na výpust miesto difuzéra inštaloval rampu, difuzér možno neskor pridám ako dalšiu vetvu k rampe, teda je ich možno použit spolu ale treba na výstup osadit T-čko ktoré rozvedie výstup z filtra na rampu a aj k difuzéru, zatial som sa s tým nehral, lebo som nemal čas. Tebe odporúčam inštalovať iba samostatne difuzér a máš pokoj :)

Tatoo dobre poradil, ja len malú poznámku: cez hadičku sa nenasáva kyslík ale vzduch

Zloženie vzduchu (zdroj http://www.kompresory-info.sk)

PLYN OBJEM-% VÁHA-%
Nitrogen 78,3 75,47
Oxygen 20,99 23,2
Carbon Dioxide 0,03 0,046
Hydrogen 0,01 0,001
-
Argon 0,933 1,286
Helium 0,0005 0,00007
Neon 0,0018 0,0012
Krypton 0,0001 0,0003
Xenon 0,00001 0,00004
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod Tatoo » 01 Apr 2010 16:44 pm

Dakujem Besi, len som este pozabudol, ze treba davat pozor na prietok - cím silnejsí prietok-výstup z filtra,tým lepsie okyslicuje, tusím minumum je 600l/hod, tak je aspon na krabicke uvedené, tento konkrétny typ difuzéra dás na vsetky vonkajsie filtre s hadickami 12/16 mm a 16/22 mm ( ved aj to je na krabicke uvedené )
Astro- dakujem za poznamocku, nepresne som sa vyjadril - samozrejme ze difuzor nasava atmosfer. vzduch :wink:
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod pavol69 » 02 Apr 2010 16:58 pm

Ospravedlnujem sa za chaoticky prispevok,
:wink:
moj prispevok mal navaznost k obrazku od salika,
Obrázok
mal som otvorenych viac tem.
Pavol
pavol69
 

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod BarbarOSA » 21 Apr 2010 11:29 am

Ahojte priatelia..
Neodpovedam na predosle otazky, mam svoju vlastnu..
Ma vyznam robit rozstrekovu rampu aj na vnutorny filter??
Mohla by byt pouzita rampa z filtrov rady Hailea BT ...???Pridavam nejaky odkaz..

http://www..akvaobchod.sk/hailea-bt700-v ... Path=19_22

Alebo otazka, ako by ste prosim Vas vyriesili rampu na vnutornom filtry??
Poprve ma o dost mensi primer vytokovej rurky, ako externe filtre, po druhe este raz ci to vlastne ma vyznam..
Dakujem..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod matus » 21 Apr 2010 11:56 am

Besi801019 napísal:chcem aby vo vode bolo dostatok kyslíka a zabezpečené dobré prúdenie vody.....čo odporúčate? :|
neboj sa besi, vacsinou je vo vode kyslika dost, ak nemas brutalne prerybnene a mas nejake rastlinky (nemyslim sem tam) a pravidelne menis vodu tak spokojne daj tu rampu pod vodu aspon 5 cm a mozes kludne spavat
Obrázok používateľa
matus
 
Príspevky: 602
Obrázky: 14
Založený: 20 Jan 2005 21:50 pm

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod martin_s » 21 Apr 2010 14:18 pm

BarbarOSA napísal:Ahojte priatelia..
Neodpovedam na predosle otazky, mam svoju vlastnu..
Ma vyznam robit rozstrekovu rampu aj na vnutorny filter??..
Ak potrebujes znizit prietok tak to vyznam ma. K niektorym filtrom byva rampa pribalena. vyrobit si ju tiez nie je problem. Napr.:
Obrázok
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod BarbarOSA » 21 Apr 2010 15:18 pm

Nie nie nejde mi o znizenie pritoku..
Keby ano privriem mu klapku, alebo kupim slabsi, chcem taky pomaly pohyb vodnej hladiny z jednej strany akva smerom k druhej myslim po dlzke..
Ked ho mam teraz pusteny klasicky, tak to robi taky kruzivy pohyb, chcem taky pomaly pohyb z jednej strany smerom na druhu dufam, ze sa chapeme..
A prave preto ci sa da kupit aj zvlast ako nahradny diel ta rampa ci nie, nikde som to nenasiel :-(
Dakujem
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Materiál na rozstrekovaniu rampu

Odoslaťod martin_s » 21 Apr 2010 15:28 pm

Kupit sa da aj ako prislusenstvo. treba sa popytat v akvaristike.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.