Sera Florenette A



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Pouzivate rastlinne hnojivo?

Anketa bola ukončená dňa 13 Máj 2003 09:06 am

Ano
9
64%
Nie
5
36%
 
Celkový počet hlasov : 14

Sera Florenette A

Odoslaťod peter_z_ba » 29 Apr 2003 09:06 am

Sera Florenette A - rastlinne hnojivo tabletove. Ma s nim niekto skusenosti?
Obrázok používateľa
peter_z_ba
 
Príspevky: 6
Založený: 21 Mar 2003 14:41 pm

Reklama

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod Astrid » 29 Apr 2003 14:28 pm

Ahoj!
No ja pouzivam konkretne toto hnojivo, aj v konbinacii so Sera Florenou. Inak myslim, ze je dost drahe (oboje). No a moje skusenosti, nuz... tazko posudit, nakolko rastu mojich rastlin napomaha prave toto hnojivo. Nejaky extremny rast som po pouziti tych tabliet nezaregistrovala. Moze to vsak byt aj tym, ze prave v mojom pripade mali ine nevhodne podmienky (osvetlenie). To som teraz zmenila a tiez pouzivam obe hnojiva, myslim ze to pomaha. Teda rastliny mi nehynu, ale zasa ze by nejak extra rastli, to nie... neviem, ake by to bolo, keby som ich nepouzila. Mozno by sa ani nic nestalo...
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod peter_z_ba » 30 Apr 2003 08:36 am

Ako dlho to pouzivas? A aku ma teplotu voda v tvojom akvarku? A co kvalita vody - skusala si merat tvrdost vody a ph?
Obrázok používateľa
peter_z_ba
 
Príspevky: 6
Založený: 21 Mar 2003 14:41 pm

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod azet » 30 Apr 2003 12:03 pm

ja florenu uz pouzivam hodne dlho, so zmiesanymi skusenostami:
1. tabletky florenette uz nepouzivam vobec, pretoze davkovanie bolo nepresne (mam male akvarka) a okrem toho, ak prehnojis, nie je mozne hnojivo odstranit.
2. viacej sa mi osvedcila tekuta florena, ktora sa da prima davkovat, radsej castejsie a malo ako raz za cas a vela, treba sledovat hodnotu fe, lebo lahko to presvihnes.
3. nepoznam presny rozbor floreny, viac-menej je to hlavne len zelezo a zrejme malo ostatnych mineralov, musim pravidelne davkovat mangan+ od rataja, lebo som mal priznaky jeho nedostatku, okrem toho davam denne hnojivo od dennerle.

inak je florena vcelku fajn (z mojich skusenosti), ako zaciatocnicke hnojivo, doteraz sa mi nechcelo bavkat s pmdd. ked budu zverejnene foto zo sutaze, mozes posudit, ze ci moje rastlinky vyzeraju zdravo alebo nie...pouzivam ho uz takmer rok
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod Astrid » 30 Apr 2003 20:18 pm

peter_z_ba napísal:Ako dlho to pouzivas? A aku ma teplotu voda v tvojom akvarku? A co kvalita vody - skusala si merat tvrdost vody a ph?

Takze Sera Florenette A aj Florenu pouzivam tak intenzivnejsie len asi posledny mesiac. Davala som zväcsa vzdy po vymene vody- bud Florenu alebo Florenette. Inak neviem povedat, ci to sposobila zmena osvetlenia, ale zlepsil sa rast Acorus gramineus, Bacopa caroliniana a Eleocharis acicularis. Teda najmä ten Eleocharis. Vo vedlajsom akva sa mu vobec nedarilo, zatial co pri hnojeni v druhom je uz skoro dvakrat taky velky :D (Avsak cervena Alternanthera lilacina bola na tom presne naopak- popisala som to v "Co chyba mojim rastlinkam" :) )
Teplota je 24-27 C. Momentalne je to ta vyssia hodnota... No a kvalitu mojej akvariovej vody som tu uz tiez popisala ("Navsteva miestej akva predajne" :) ).Teda to napisem sem: pH asi 7,2 ; 15-20 dKH; asi okolo 14 dGH.
(Inak podla tej tabulky, co je tu na fore mam optimalne mnozstvo CO2... :D... da sa tomu doverovat? Hadam hej...)
Co sa tyka Floreny: dala som ju dokopy len asi trikrat, takze zatial myslim, ze nehrozi nejake prehnojenie Fe. Inak je mam tiez POMERNE male akva- 60 litrov!
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod Martin » 30 Apr 2003 21:38 pm

Ja pouzivam od sera aj tekute aj tabletove hnojiva,striedam to,hnojivo pridavam po castiach kazdy den pri krmeni po 3 ml aby rastliny naraz nemali sok,dari sa im,krasne bujneju,maju super farbu a super sa zakorenuju
Obrázok používateľa
Martin
 
Príspevky: 128
Založený: 02 Apr 2003 22:13 pm
Bydlisko: Stupava

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod Astrid » 01 Máj 2003 13:29 pm

azet napísal:...ked budu zverejnene foto zo sutaze, mozes posudit, ze ci moje rastlinky vyzeraju zdravo alebo nie...

..To znie dost hrozivo.... Asi este prehodnotim, ci sa tej sutaze zucatnim... :?
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod peter_z_ba » 02 Máj 2003 10:22 am

Astrid napísal:Teda to napisem sem: pH asi 7,2 ; 15-20 dKH; asi okolo 14 dGH.
(Inak podla tej tabulky, co je tu na fore mam optimalne mnozstvo CO2... :D... da sa tomu doverovat? Hadam hej...)


Nie je to vela? 15 - 20 dKH
Neviem, ale myslim ze tomu dost pomohlo aj to svetlo.
Nemas nahodou niekde fotku tej: Althernanthera Lilacina ?
Obrázok používateľa
peter_z_ba
 
Príspevky: 6
Založený: 21 Mar 2003 14:41 pm

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod Astrid » 02 Máj 2003 13:37 pm

peter_z_ba napísal:Nemas nahodou niekde fotku tej: Althernanthera Lilacina ?

Obavam sa, ze nie, kedze som ju len nedavno kupila (pred 2 tyzdnami) no a fotak momentalne nemam. Planujeme kupit, takze potom pofotim hadam vsetko :-) Inak kupila som ju v AquaSymbioze- vtedy tam okrem tejo mali este asi dva kosicky rovnakej a asi 20 kosickov podobnej, ale v zelenom. Ta druha neviem, ako sa volala.
No a ta tvrdost... co ja viem, ryby sa nestazuju... :D No a pocula som tu uz aj hlasky o vyssej tvrdosti....
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod peter_z_ba » 02 Máj 2003 14:49 pm

Neviem zda sa mi to vela v porovnani s tym co som cital v roznej lit. ja mam cca 13 -15 dKH a uz to sa mi zda viac ako by malo byt. Za tie dva tyzdne sa toho asi udiat moc nemohlo.
Obrázok používateľa
peter_z_ba
 
Príspevky: 6
Založený: 21 Mar 2003 14:41 pm

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod salik » 02 Máj 2003 20:54 pm

peter_z_ba napísal:Nemas nahodou niekde fotku tej: Althernanthera Lilacina ?

Obrázok
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod Astrid » 02 Máj 2003 22:16 pm

No hej, tak nejak to vyzera, i ked treba povedat, ze to je len vch rastliny. Listy nizsie su skor do zelena- asi postupne ako starnu, menia pigment. No a rozmnozuje sa asi aj podobne ako Bacopa- ked sa kusok z vrchu odtrhne a da do strku, vraj narastie. Este som to neskusala, je mi jej luto :). Inak ma take stredne jemne korienky a korienky vyrastaju aj pod kazdym parom listov. (vzdy dva listy rastú oproti sebe z jedného miesta na stonke)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod peter_z_ba » 05 Máj 2003 08:30 am

Ano to je myslim ona. Taku mam a aj sa mi ju podarilo rozmnozit ale tie spodne listy sa mi nepacia a preto som sa pytal na to hnojenie. Myslim ze by to tak nemalo byt lebo som ju videl na jednom obrazku a tam bola cela taka ako tie horne listy.
Obrázok používateľa
peter_z_ba
 
Príspevky: 6
Založený: 21 Mar 2003 14:41 pm

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod mh » 05 Máj 2003 13:06 pm

Ja pouzivam PMDD + CO2. A po cca mesiaci sa mi z akvaria zacala vytvarat celkom slusna dzungla. Raz sa mi sice podarilo zvysit CO2 na cca 60mg/l ale vsetky ryby to rozchodili.
mh
 
Príspevky: 34
Obrázky: 3
Založený: 14 Apr 2003 12:44 pm

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod xDodox » 30 Sep 2005 12:11 pm

Práve som si kúpil tie tablety. Používa ich niekto? Treba sa držať dávkovania (1 tabletka / 20 litrov)? Vďaka
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod Phantom » 02 Okt 2005 18:05 pm

Ja ich pouzivam,osobne sa pri hnojivach nedrzim navodu,vzdy rozpolim tabletu a pinzetou davam ku korenu(1rastlina=polka tablety),raz som dal viac tabliet a na strku sa objavila stetinkovita riasa(pricom prud vody bol slaby,rozstrekovacia rampa).Radsej davaj po malom mnozstve,pretoze Fe test hodnotu Fe v strku nemeria-popripadne skresluje.
Obrázok používateľa
Phantom
 
Príspevky: 422
Obrázky: 2
Založený: 18 Máj 2004 20:55 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Sera Florenette A

Odoslaťod JOCKER » 02 Okt 2005 21:43 pm

Ano. Používam toto hnojivo už dlho a aj v tekutej forme. Som s ním velmi spokojný až na tu cenu.
JOCKER
 
Príspevky: 22
Založený: 21 Dec 2004 13:39 pm
Bydlisko: BA

Odoslaťod angelika » 19 Júl 2009 17:46 pm

Zdravím.. teraz tak kukám na fľašku hnojiva Florena od Sery (nie je to presne to o čom je táto téma, ale nebudem zakladať novú a toto sa tu tiež okrajovo spomína) a na obrazku je znázorené, že obsahuje aj meď.. Nie je meď náhodou jedovatá? Nemôže mi zabiť ryby, či..? Nechcem to tam liať

Obrázok


Je to iba ilustračný obrázok?
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih

Odoslaťod Ajven » 19 Júl 2009 18:23 pm

Med obsahuje kazde viaczlozkove hnojivo, ta med je v trochu inej forme ako ta, ktora "zabija" ryby. Mozes kludne liat, ale opatrne a s mierou, radsej rozlozit davkovanie na mensie castejsie davky.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod angelika » 19 Júl 2009 18:32 pm

Aha tak ďakujem.. ale myslím, že to tam aj tak nebudem liať.. skúsila som dva krát po dve kvapky a doteraz sa neviem zbaviť zelených rias. Kým som to tam nedala, nič nebolo.. Možno to bola iba blbá náhoda..

Ja si radšej všetko overujem predtým, ako to strčím do vody.. Takže sa ospravedlňujem za nekonečné otázky
Obrázok používateľa
angelika
 
Príspevky: 208
Obrázky: 24
Založený: 25 Máj 2009 17:01 pm
Bydlisko: Nepomuk, Plzeň-Jih


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.