hemiramphidae-polozobanka a ine zivorodky



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: hemiramphidae-polozobanka a ine zivorodky

Odoslaťod gabriela » 15 Mar 2004 10:23 am

Na namesti mali velke samicem a su to skutocne dospele kusy.
(povedaly by som ze uz prestarle, vyradene od chovatela)
Pokial sa jedna o tie, co som tam videla.
Mlade este stale najdes na zvonarskej, alebo u mna ;)
Ale jedna sa zrejme o nomrhampus liemi. Samec v doraste...?
aj ten je z namestia?, Je vyfarbeny a ma cierny zobak? Tiez bude asi dospely. Samce su o dost menisie od samic. Preziju skutocne aj na susenej skromnej strave, len ktovie ako dlho. Na dobry vyvoj mladat potrebuje samica skutocne kus maska, najlepsie aj s kridlami :)
A este nieco, ak vies kedy sa ti kotila, cakaj za 30 dni dalsi prirastok, ked chces zachranit nieco viac. Ale aj na porodnicku potrebujes nieco vacsie ako 10l nadrz. ja som to riesila sietkou priamo v akvariu.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Reklama

Re: hemiramphidae-polozobanka a ine zivorodky

Odoslaťod andy.betta » 15 Mar 2004 19:08 pm

Porodnicka ma 20 l a je pravdou, ze samca mam tiez od nich. Zobacik je cierny, ale vyfarbeny este nie je. Si ma nepotesila, ze uz nevyrastie :( Inac ako dlho mam malicku nechat osamote? Narodila sa 26.2.
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: hemiramphidae-polozobanka a ine zivorodky

Odoslaťod gabriela » 16 Mar 2004 10:01 am

No najlepsie by bolo nechat ju samu tak dlho,aby stihla narast do dost velkej velkosti, aby ju nezlupli ako malinu :)
Samcek mozno vyrastie, ked vravis, ze nieje este dospely, ale urcite nebude vacsi ako 2/3 samicky. zato sa krasne vyfarbi a narastie mu zobacik. su to dost dlhoveke rybky, no uvidis, podla toho ake stare boli, ked si ich kupoval.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: hemiramphidae-polozobanka a ine zivorodky

Odoslaťod salik » 16 Mar 2004 23:43 pm

..tak vsetci pekne podakujte Raviolke 8)

Marco Rosetti - Neobyčejná živorodka: Dermogenys pusillus
clanky/dermogenys.php
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: hemiramphidae-polozobanka a ine zivorodky

Odoslaťod slonik » 17 Mar 2004 09:26 am

Nikdy som sa týmito rybkami nezaoberala, ale so záujmom som sledovala nadšenie Vás, ktorí sa venujete neobvyklým živorodkám. Vďaka za zaujímavý článok a za prácu, venovanú jeho prekladu. Informácií nikdy nie je dosť.
Obrázok používateľa
slonik
 
Príspevky: 23
Obrázky: 5
Založený: 07 Jan 2004 14:13 pm
Bydlisko: Michalovce

Re: hemiramphidae-polozobanka a ine zivorodky

Odoslaťod andy.betta » 23 Mar 2004 09:07 am

Dakujeme Raviolka :D Mam smutnu spravu, moja oblubena samicka nomorhamphus skonala :( :( :( Bola v pohode, ale asi pred tyzdnom si ju zacal podavat samec guramy, a po case mala take cervene skvrny( akoby jazvicky) na brusku. To prenasledovanie narastalo a pridal sa aj samec Betty(doteraz neskutocne plachucky)Vcera mi volala zena do roboty, ze samicka sa snazi plavat, ale sa akoby zasekava a klesa ku dnu . Kym som prisiel domov, bola uz exitus-v rybickovskom nebicku. Mam na guramu zlost, ale taky je zivot...Nezda sa mi, ze to bolo starobou(ale ako si pisala Gabika, tak bola asi dost stara). Inac vsetci jej utocili na anal.... Nemohlo to byt tym, ze mozno mala rodit, a nieco sa jej utrhlo??-som tu niekde vo fore cital taku myslienku
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Re: hemiramphidae-polozobanka a ine zivorodky

Odoslaťod gabriela » 23 Mar 2004 10:36 am

ahoj, toto som citala v nejakom starsom casopise ATcku
Chlapikovi, ktory ich choval, sa stavalo, ze samice po porode vyvrhli ako keby cast rodidiel a ak boli v spolocenskom akvariu a nie v klude v porodnicke, tak ju presne takymto sposobom mohli ostatne ryby poskodit.
Vraj sa mu to stavalo hlavne s mladymi samicami.
Je mi to luto, ale ak by si chcel, mozes mat odomna nove.
gabriela
 
Príspevky: 885
Obrázky: 48
Založený: 18 Mar 2003 12:21 pm
Bydlisko: Kosice

Re: hemiramphidae-polozobanka a ine zivorodky

Odoslaťod andy.betta » 23 Mar 2004 13:18 pm

Dakujem Ti za ponuku, ale skusam odchovat jej dcerku, samca mam, ak by som tam dal dalsie, mal by som to asi zarybnene... velkost mojho akva(89l) im asi aj tak na pohode neprida...Ak sa mi podari prist na stretko , hodime pokec... Inac ja by som tu malu dal do spol.akva uz teraz ale sa bojim, ze ju samec guramy zozere jak lakocinku. Inac samica sa pred smrtou velmi pekne vyfarbila...
Obrázok používateľa
andy.betta
 
Príspevky: 182
Obrázky: 24
Založený: 05 Mar 2004 22:27 pm
Bydlisko: Košice

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.