Riasa menom žabí vlas



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Poly » 04 Okt 2009 13:19 pm

Odkedy som pouzil ten diabolsky pripravok, echinodorusu nenarastol ziadny poriadny list, iba take mrnave (2-3 cm). Moze ten pripravok tak narusit rastlinu, ze uz nikdy poriadne neporastie? Tiez mam anubias uz asi 5 rokov, este davnejsie som rovnaky pripravok pouzil a odvtedy mu rastu len male listy a rastie dost pomaly a tiez ma male listy. :(
Alebo to bude len v nedostatku nejakych zivin?
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod dusik » 04 Okt 2009 14:49 pm

Poly napísal:Odkedy som pouzil ten diabolsky pripravok, echinodorusu nenarastol ziadny poriadny list, iba take mrnave (2-3 cm). Moze ten pripravok tak narusit rastlinu, ze uz nikdy poriadne neporastie? Tiez mam anubias uz asi 5 rokov, este davnejsie som rovnaky pripravok pouzil a odvtedy mu rastu len male listy a rastie dost pomaly a tiez ma male listy. :(
Alebo to bude len v nedostatku nejakych zivin?


Na riasy som tiež použil raz prípravok. Zastavil sa rast rastlin, tak isto ako rias, ale akonáhle začali rásť rastliny, tak aj riasy.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Poly » 04 Okt 2009 14:57 pm

Mojou najlepsie pestovanou "rastlinkou" je momentalne sinica (ostatne riasy sa zatial nevratili) a v malom akva vatove chuchvalce zabieho vlasu :o Takze vravis, ze rastliny zacali po case rast ako predtym? :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Dante » 07 Apr 2010 17:40 pm

tak marlo,jak to stim zabim vlasom vypada :?:
Dante
 
Príspevky: 1
Založený: 23 Feb 2010 18:15 pm

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod MAUceu » 30 Máj 2010 20:45 pm

Ako tak citam, vysledky slamy na zabi vlas nie su vzdy pozitivne. No zadovazil som si dnes 1kg slamy aj ja a idem vyskusat.
Len rozmyslam ci ju dat do filtra alebo do pancuchy. Vo filtry by mala byt asi ucinnejsia kedze okolo nej prejde vela vody.
Alebo je to to iste ako v pancuche v akva?
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Poly » 30 Máj 2010 21:10 pm

Radsej do filtra, potrebuje vela kyslika aby spravne kvasila. Ked bude v akva, nebude okolo nej dobre prudit voda.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Gass6 » 30 Máj 2010 21:36 pm

Ja viem čo som čital tak vyberieš rastlinku premyješ ju v cholovej vode a malo by to ustupiť ...vraj najlepšie čo može byť
Gass6
 
Príspevky: 32
Obrázky: 0
Založený: 22 Máj 2010 22:56 pm

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod MAUceu » 30 Máj 2010 21:43 pm

Poly - Dik... Tiez som si myslel ze to bude tak lepsie.
Gass6 - Si neviem predstavit ze vytrhavam vsetky rastlinky z akva a znova ich sadim. Tadial cesta nevedie.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Gass6 » 30 Máj 2010 21:49 pm

ved nevytrhneš vybereš cely koren :) nemusiš trhať
Gass6
 
Príspevky: 32
Obrázky: 0
Založený: 22 Máj 2010 22:56 pm

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod MAUceu » 30 Máj 2010 21:53 pm

To trhanie som myslel aj s korenmi samozrejme. Treba odstranit pricinu vzniku, nie nasledok. Lebo to potom mozes vyberat rastliny kazdy mesiac. A chudak rastlinky a chudak majitel. :D
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Gass6 » 30 Máj 2010 22:03 pm

Tak ja som tak čital na fore naj sposob ja som to este neskušal ...
Gass6
 
Príspevky: 32
Obrázky: 0
Založený: 22 Máj 2010 22:56 pm

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Caiman » 12 Jún 2010 13:10 pm

So zabiakom som aj ja bojoval par mesiacov.Uz ma to prestalo bavit tak som rastliny(bolo mi ich luto vyhodit) a ryby hodil do mensieho akva kde skusim dalej experimentovat so znicenim zabiaku (zacinam znizenim intenzity osvetlenia z 1,1W/L na 0,7W/L,pouzil som minifilter na 160L akva aby mi stupla hladina NO3-doteraz stala na nule aj napriek vysokym davkam KNO3,inak bez COcka,PMDD a ineho hnojenia.Dnes som skusil pridat aj za lyzicku soli tak uvidime...)
Ale presvedcil som sa ze krevetky pomahaju.Tie som si chcel nechat v hlavnom akvarku tak som ich na dobu vysusenia dekoracie z akvaria dal do 20L.Hodil som im tam par zariasenych rastlin nech maju tych par dni co obhryzat a dnes som vytiahol rastliny ako nove.Po zabiaku ani stopy.
Vacsina rastil ma netrapi ale chcel by som zachranit maticny anubias a proserpinacu tak ked sa krevety dostanu do formy dam im zas odvykacku v 20L
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod pha » 12 Jún 2010 17:58 pm

super, keby si to aj fotil ako napr. ,,poly,,?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Kubo » 12 Jún 2010 18:51 pm

Mne zabi vlas zacina ak je nedostatok NO3 a nasledne potom (po zabiaku) uz zacina sinica , ked prevlada iba fosfor. Ja udrzujem NO3 na 20mg/l .
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod pha » 12 Jún 2010 19:30 pm

Kubo: preco potom vsade pisu ze zabiak vznika pri nadmernom mnozstve dusicnanov, abo im podobnym zlozkam?
Inak uz sa nehnevaj!!!!
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Caiman » 12 Jún 2010 20:22 pm

u mna bol rodiskom zabiaku bez ohladu na parametre vody vzdy mach.Najprv Cratoneuron filicinum,potom fissidens a naposledy vesicularia.Ale riasa sa objavila az ked sa mach husto rozrastol takze tipujem ze bordel zachyteny v machu je super zaklad pre zabiak...Aj ked som vzdy pri odkalovani hadickou precistil aj mach...
Ziadna ina riasa ma netrapi,hneda,zelena,sinice,stetinka vsetkeho som sa bez problemov zbavil ale ten hnusny zabiak mi kazi radost z akvaristiky
Obrázok používateľa
Caiman
 
Príspevky: 1220
Obrázky: 61
Založený: 24 Nov 2008 22:03 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Kubo » 13 Jún 2010 08:05 am

pha napísal:Kubo: preco potom vsade pisu ze zabiak vznika pri nadmernom mnozstve dusicnanov, abo im podobnym zlozkam?
Inak uz sa nehnevaj!!!!
Tak to fakt netusim , z mojich skusenosti je to presne tak ako som pisal , niekto moze mat inu skusenost , no ja to mam odpozorovane takto. Apropo , este to nebolo davno ked som mal v akvarku riasovu invaziu a bolo vtedy aj plno zabieho vlasu , sinice a nejakej cladophory ci ako sa pise. NO3 som mal na nule. Asi mesiac dozadu by sa u mna vsetko zopakovalo keby som nezmeral NO3 , ktoreho bolo maximalne 5mg/l. Teraz davam pravidelne kazdy tyzden cca 8g KNO3 , co skoro zodpoveda 10mg/l NO3 za tyzden. NO3 mi zatial nepresiahlo na konci tyzdna hodnotu 20mg/l. Zabi vlas zmizol , no sinica v mensom mnozstve ostavala stale a aj ked pomaly , no sirila sa stale. Po uberani fosforu zacina miznut. Daval som tyzdenne cca 6.5mg/l fosforu. Asi nieco okolo 2 mesiacov sa to akvarku pacilo , pretoze bolo fosforu v akvarku stale malo , no postupne sa za ten cas fosfor nahromadil a tak zacala vznikat sinica. Zacal som uberat ... samozrejme postupne. Teraz som prisiel k polovicnej hodnote , takze davam nieco malo cez 3mg/l fosforu tyzdenne a zacina sa mi to pacit , pretoze sinica zanika. CO2 samozrejme ide naplno asi 180-200bublin za minutu. Draslik davam presne cca 20mg/l co uplne postacuje. Horcik pridavam tyzdenne 3mg/l a k vapniku som sa este stale nedostal , no dufam ze ho coskoro vyskusam. Nesaea pedicellata mi absolutne nejde , je hrozne zdeformovana co pripisujem nedostatku vapnika. Zaujimave je aj to , ze ked som daval drasliku cez 20mg/l niekedy to bolo aj cez 30mg/l , tak pogostemonu sa nedarilo absolutne a tiez ho mam dost doniceny. Taky som ho este nemal , preto som znizil draslik na 20mg/l. Plantexu davam tyzdenne asi 1cajovu lyzicku za tyzden.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod pha » 14 Jún 2010 21:38 pm

Kubo: pamatam sa, ako si sa toho pozbavoval slo to ako gula, kazdy ma inu vodu, tak sa ten pomer hnojenia trochen rozni, meral si K? Nevies kolko ho ma byt v akvarku? nazory sa roznia. Toho poga by bola skoda!
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod Kubo » 16 Jún 2010 12:23 pm

Draslik som nemeral ani neviem cim by som to odmeral. Dokonca som chcel pomerat aj Mg a Ca no zistil som , ze sa mi to neoplati kedze tie komercne testy su zamerane na morsku akvaristiku a preto by merania boli uplne nepresne. Draslika podla mna bohate staci do 20mg/l viac uz je zbytocnost. Dokonca sa niektorym rastlinam dari viac ked som draslika ubral. Pogostemon je totalne KO a tak ho zachranujem , neviem ci to nebolo tymi vysokymi davkami fosforu a draslika , ktore boli zbytocne , no za pokus to stalo. Pravdepodobne sa to nahromadilo a brzdilo to ine prvky , preto aj ten pogostemon prestal rast a dokonca mu odhnivali korene co sa mi pri nom este nestalo. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod trinitysk » 16 Jún 2010 13:00 pm

Mal som ten isty problem s pogom svojho casu...Najprv prestal rast, potom mu zacali stare listy od spiciek odchadzat a sa rozpadat, stonka a korene zacali byt makke a zahnivali, nakoniec odisla cela rastlina. vsetky hodnoty som mal ale o.k.! Take iste ako ked sa mu darilo...Riesil som absolutne opacne ako zvycajne. ZNIZIL som na cca 3 tyzdne prisun makro asi o polovicu, asi o tretinu mikro. Ubral svetla o 2h. Menil vodu kazde cca 4 dni, odstranil vsetky korene a napadnute listy, rapidne pridal CO2 (podla T.t. cez 80mg/l, nadrz samozrejme bez ryb...) ...a dostal sa z toho. Dodnes neviem kedze sa to stalo iba 1x co bola pricina, zaujimave bolo, ze poga ktore boli viacej v tieni a nie priamo pod svetlom, tie boli v poriadku...nechapem dodnes...:-) Odvtedy som ten problem nemal...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod pha » 16 Jún 2010 13:16 pm

tak ma napadlo: nemoze to byt aj teplotou vody, je obdobie horucav, mozno aj teplotny sok?
trinity: Tebe sa to kedy dialo?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod trinitysk » 16 Jún 2010 13:23 pm

Ja som maval vsetky problemy vzdy v lete (preto ako som pisal v lete menej hnojim a sa mi to aj potvrdilo), ale teplotou to nebolo, mam ju aj v lete do max 27st co nie je az tak vela. V lete celkovo zvysujem prisun CO2 a znizujem makro aj mikro...Takto fungujem cca 4-5 mesiacov v roku, zbytok idem na vyssich davkach...ale ako vravim problemy som mal vzdy iba v lete. A to bude uz nejakych cca 7r naposledy...

To All: Ma tu niekto okrem smika skusenost s koraliou? resp. inym honicom vody? Ked ste to nasadili zbadali ste nejaky lepsi rast? Alebo aku zmenu a v akom case ste zaznamenali? Poprosim o nejaku detailnejsiu info...ak niekto ma teda...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod gangboy » 08 Okt 2010 19:03 pm

mam novozalozene 250l akvarium a po asi 2 tyzdnoch od zalozenia sa mi tato riasa mnozi skoro po celom dne. Skusil som odsavat ale ide to tazko, lahsie je to so spilkou, ale na druhy den je to opat rozrastene. Dnes som si doniesol dve black molly a tie sa do nej hned pustili. Dufam ze ju molly udrzia pod kontrolou, kym sa mi zabehne akvarium poriadne. Mam v zalohe este aj algizid, ale bojim sa ho dat do nezabehnuteho akva. Alebo si myslite ze ak by som hodil zo 3 tablety, tak to neovplyvni rast rastlin ale sucasne obmedzi riasu?? (som ja ale otpimista :D )
Obrázok používateľa
gangboy
 
Príspevky: 29
Obrázky: 10
Založený: 10 Jún 2010 10:07 am
Bydlisko: Poprad

Re: Riasa menom žabí vlas

Odoslaťod hooopy » 14 Jan 2011 23:02 pm

aj tu je odstavec o riase...

http://maniakva.sweb.cz/neocaridina.htm

vyzera to , ze tato krevetka si na "zabom vlasku" pekne pochutí
hooopy
Moderátor
 
Príspevky: 1109
Obrázky: 1
Založený: 13 Nov 2010 23:06 pm
Bydlisko: Malacky

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.