Fazylove prve 16l mini



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 07 Apr 2010 21:19 pm

hmmm neplanujem tam mat vela zivocichov... par krevetiek a zopar malych rybiek aby sa nepovedalo... rastlinkam snad az tolko tvrdsia voda vadit nebude... alebo? :P myslim, ze tyzdennou vymenou vody by sa to dalo vykryt... SNAD :mrgreen:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Reklama

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod Amadeus » 07 Apr 2010 21:24 pm

vápnik sa rozpúšta iba z časti takž kym ti nebude nejako kalyť vodu tym krevetkam a par rybymkam to vadit nebude ak nebudu nejake citlive ale nemyslim si že chces chovat nejake náročne druhy lae ked už ti bude kalit vodu ten vapni(vapencovi kamen ho obsahuje ) tak neni problem ja davam morske ulity do akv aby som mal tvrdsiu vodu lebo slimakom sa začaly dvapnovat ulity tak aby boly krasy
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 07 Apr 2010 21:35 pm

no plan je 2-3 caridina japonica a max 4 microsabora galaxy... tiez si myslim ze toho vapniku tam nebude az tolko... skusim ich ponorit do vody ci sa zakali...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 18 Apr 2010 23:07 pm

19.4.2010 A PEKNE ODZNOVA:
Akva: 40x20x20 - 16l
Svetlo: 8W svetlo pod kuchynske linky v podomacky vyrobenom kryte + 24 LED
Substrat: cierny strk + Florapol od JBL
Filter: ziadny
Ohrev: ziadny (teplota sa drzi medzi 23-25 stupnov)
Hnojenie: A1 Dennerle, JBL Florapol
CO2: skleneny difuzor NANO, burciak
Rastliny: Hemianthis callitrichoides, Hemianthis micranthemoides, Lilaeopsis novae-zelandiae
Osadenstvo: 1x Caridina japonica

Tesne po dosadeni rastlin:
Obrázok
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod suchino » 20 Apr 2010 01:53 am

mna to poslednu dobu tiez dostalo a ako tu surfujem poslednu po tom nete a hladam vsetko len o rybach, narazil som na teba a si uplne ten isty pripad, ma to aj pobavilo..vyhrabal som z pivnice 20 l akvarium a tiez som si ho zariadil a presne tie iste zaciatocnicke chyby :) zly strk, nevhodne ryby.....ale posledny mesiac len hladam a zistujem a rozmyslam ze sa to obmenim vsetkoa si ma inspiroval a vlastne su tu vsetky tie rady ako potrebujem...pozeram stranku www.aac.acuavida.com..a vidim ze si sa inspiroval...mne sa paci presne to iste akva..a uz len pozbieram info a sa asi tiez pustim do toho..tak som zvedavy.. tak zatial..
Obrázok používateľa
suchino
 
Príspevky: 40
Obrázky: 13
Založený: 20 Apr 2010 01:29 am
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod crypto231 » 20 Apr 2010 06:42 am

Parada , je to velmi pekne ... a to este ani nie je zarastene.
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 20 Apr 2010 17:56 pm

@ suchino: no ked si pozreim foto z mojeho prveho akva tak tiez sa chytam za hlavu :D ... hmm dakujem, z tvojho linku mi nieje jasne ktore akvarko presne si mal na mysli, ale ziadnym konkretnym som sa neinsiproval, presurfoval som X hodin o iwagumi akvariach a snazil som sa o klasicke iwagumi,nic special... moj dizajn vyplyval skor z toho ake kamene som zohnal... ale stale som na zaciatku a uz teraz ma mrzi par veci... najma ze ten kamen vpravo ma uplne inu farbu ako ostane dva :( ....v suchom stave ten roziel nebol az taky badatelny... drzim palec nech sa ti podari pekne akva :pivo:

@crypto: dakujem, dufam ze to porastie :angel:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 04 Máj 2010 21:18 pm

nejaky update:
1. dokupeny filter EHEIM PICK-UP 2006
2. osadka 2x caridina japonica
3. meranie hodnot vody pomocou JBL 5in1 pruzkov, hodnoty v norme
4. dnes zacal boj pravdepodobne so sinicou :evil: , usudujem tak podla tvmavozelenej farby a zapachu. vytrhal som napadnuty HC (vsetok :cry: ) a 6 hodin sadenia je v ... dufam ze to neprejde na HM a Lilaeopsis

...ale trpezlivost huste HC prinasa cize ideme trpezlivo dalej.... :roll:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 08 Nov 2010 22:19 pm

Takze od znovuzalozenia preslo nieco vyse pol roka, akvarko sa ako tak ustalilo (az na par vykyvov) ale s jeho vzhladom niesom spokojny. :roll: HC nerastie podla mojich predstav, HM a Lilaeopsis nahradili Riccia a E.tennelus... Tymto sa chcem poradit so skusenejsimi akvaristami o mojich predstavach a planovanych zmenach v akvariu 40x20x20cm:

Stale sa rohodujem medzi niecim takymto, kde budu aj menej narocne rastliny a finger root:

alebo sa znova pokusim o "iwagumi" style s narocnejsimi rastlinami ...

1. Osvetlenie: sucasne 8W svietidlo pod kuchynske linky chcem nahradit ziarivkou s paticou G23, do ktorej po mensich upravach chcem osadit Dennerle ziarivku pre Nano cube. Prva otazka je ci ist do ziarivky 9W alebo 11W. Rozdiel v cene je minimalny, a nerad by som to vypekal a neukociroval riasu... takze 0,56W/l alebo 0,68W/l?

2. Filtracia: Eheim Pickup 2006 sice sluzi svojmu ucelu ale jeho velkost a vzhlad mi znacne vadi v akvarku objemu 16l. Volba padla na filter vonkajsi. Od DIY filtru som upustil. Do uvahy pripadali Eheim Classic 2211 a Eden (ZooMed) 501. Filter planujem kupovat s vyhliadkou do buducna, ked mozno za par rokov kupim uz vo svojom vacsia akva. Eheim by vsak v 16l asi urobil riadnu pracku a teda sa skor priklanam k Eden 501 (10l az 60l). Pri Eden vsak odporucaju mat ho vedla akvaria a nie pod nim a tu je problem, kedze ho chcem mat urcite pod nim. Docital som sa ze niektory ho maju aj pod akvariom a funguje dobre. Mate s nim niekto skusenosti? Vytlaci to nad 1m?
Pripojeny by bol priehladnymi hadicami na Optiwhite přítok a odtok filtru 9mm pro miniakvária http://shop.khanh-aquarium.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=25_104&products_id=377 z Khanovej ponuky. :angel: Spas je to sice drahy ale ani za lacnejsie to asi zohnat nieje mozne a par rokov to snad vydrzi aj vo vacsom akva.

3. Dno: Spodnu cast bude tvorit sucasny prepraty cierny strk a na vrch Dennerle cierny strk pre krevetky. V dne planujem pouzit JBL Florapol.

4. CO2: Klasika burciak cez dalsiu "cistiacu" flasu ukoncena v akvarku sklenenym nano difuzorom http://www.shopakva.sk/co2-difuzer-skleneny-nano-p-2603.html. Uz som ho mal a max spokojnost, len pri cisteni sa mi zlomil :evil:

5. Dekoracie a rastliny: Ak by som siel do prvej alternativy s finger root tak by som asi uvazoval o podobnych rastlinach ako su vo videu. Z momentalneho akvaria dufam, ze budu k dispozicii Riccia, E. tennelus a HC. Kedze finger root nieje prave lacny a planujem 2ks (cca 14 eur) tak douvahy pripada aj Iwagumi a nakup kamenov (ak by sa podarilo navstivit Prahu v najblizsej dobe :pivo: ). Pri Iwagumi neviem do akych rastlin by som siel ale Ricciu by som chcel skusit. Planovany nakup rastlin je za cca 20 eur.

Takze zatial tolko k mojej planovanej prerabke. Kazdy napad, rada, skusenost, kritika, alternativa je velmi vitana. f :)
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod noiseless » 08 Nov 2010 22:34 pm

nie je zbytočné dať niečo cez 30€ za ten prítok a odtok ?
filter eden 501 by som aj ja plánoval zakúpiť do minička ...
inak, či iwagumi, alebo nejaké peknú záhradku, na to si musíš odpovedať ty, každý ti poradí to, čo sa mu viac páči .. mňa v poslednej dobe očarili iwagumi akvária, tak ja by som šiel do iwagumi ;)
ak tam chceš mať náročné rastlinky, rozhodne by som šiel do silnejšieho osvetlenia ... veď, sú aj akvária, kde sa svieti viac ako 1W a problémy s riasou nemajú ...
Inak, ak dennerle štrk sa len chystáš kúpiť, a ešte ho nemáš, radil by som ti túto alternatívu
http://www..akvaobchod.sk/strk-cieny-jem ... l?cPath=51
zrnitosťou je to veľmi podobné, o cene sa to však nedá povedať :)

toľko odo mňa, hlavne prajem nech sa darí ;)
PS.: máme rovnakú litráž nádrží :D
PS2.: Kde by si zohnal kamene na iwagumi ? Taktiež sa chystám robiť nové iwagumi akvárium, odkiaľ kamene ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 08 Nov 2010 23:14 pm

no vela to je ale tak pomozem si? :angel: vzdy ked vidim amanove akvarko tak sa mi zatemnuje mozog :) ... no iwagumi som skusal teraz, vyzera otrasne :oops: , tiez som velky fanda iwagumi akvarok, HC sa pokusam pestovat uz 3ti krat a zatial ziadne uspokojenie, preto rozmyslam nad menej narocnymi rastlinami a nechat si cas na dozretie iwagumi s narocnymi rastlinami :).

no k dennerle strku, s takymito lacnymi alternativami som sa uz stretol a neuspokojili ma, tu cenu dennerle rozdycham :) stale to nie ADA za 26e

kamene len co najdem kamenolome, alebo v prirode...ak sa podari ist na vylet do prahy, tak je tam ADA obchod a pozriem nejake origos dragn :) alebo u Khana... ale skor asi z lomu za PP, lebo uz teraz sa celkova suma vysplhala dost vysoko
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod suchino » 08 Nov 2010 23:47 pm

Zdravim, no ja som zacinal tak ako ty a este ked pamatas som od teba sa pytal niekolko rad.. Mne sa tomu dari az prilis a to v lete som nemal absolutne cas tak som to odflakol a v akva bolo asi len 10 cm vody a totalny prales a zopar krevetiek..ale ani jedna riasa nic..nedaval som co2 ani ziadne hnojivo akurat prestalo rast HC a eleocharis rastol stale...krasne zelene to bolo..no ale teraz som sa uz pustil do toho a stale to fumguje..len ma trosku neuspokojuje tych necely 20l..tak drzim palce!! :) a v kratkej dobe asi aj ja hodim kratky report aj foto..
Obrázok používateľa
suchino
 
Príspevky: 40
Obrázky: 13
Založený: 20 Apr 2010 01:29 am
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 27 Nov 2010 21:42 pm

Cize rozhodnutie padlo na 11W ziarivku a vyskusam verziu s finger korenmi. Dnes som nacarbal narychlo ake rastliny a kam ich chcem umiestnit:
Obrázok
Blyxa j. a Ludwigia repens vzadu, na korenoch prichytene Microsorium pteropus, stredna cast Cryptocoryne wendtii green, vpredu zlava Eleocharis acicularis, Riccia f. na kamreni, HC, Riccia f. na kameni, Echinodorus tenellus.

Co si myslite o tomto zlozeni a rozlozeni? Navrhy na vymenu za ine druhy, umiestnenie a pod len vitane...
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 07 Jan 2011 00:55 am

Dnes som zbastlil nove osvetlenie do krytu na moje akvarium. Pouzil som "creva" z IKEA lampy http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/50018559 a do nej som osadil DENNERLE Nano Light 11W ziarivku. Obijmku som trosku upravil, odstranil vypinac a jedine dve miesta kde by mohlo dojst k styku s elektrinou som vyplnil silikonovym tmelom. Zo ziarivky som musel odrezat plochu cast, ktora pasuje do Dennerle lampy. Viac to upravovat netrebalo co ma nesmierne potesilo :). Predpokladal som, ze ju nevlozim do klasickej G23 obijmky kvoli tej sivej plastovej casti. Ale vosla bez najmeniseho protestu :pivo: . Cele to stalo cca 26 eur cize od komplet Dennerle lapmy to velka uspora nieje ale islo mi o skrytie svetla do mojho krytu co sa mi podarilo a par eur som usetril :).
Par foto:
Obrázok
upravena ziarivka a creva lampy
Obrázok
zatmelenie :)
Obrázok
komplet v kryte ...

Na rade by malo byt objednanie Eden 501, zatial som lepsiu alternativu nenasiel (2213 by bol velmi silny na 16l :( ) ... a zase som zacal uvazovat nad iwagumi style :) ... takze prerabka zavisi od toho kedy sa dokopem poriesit filtraciu.
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod dodofix » 07 Jan 2011 08:48 am

hm, ako sa bude spravat ten silikon na izolaciu netusim, skor by som to cele zalial cele do nejake izolacnej hmoty, je to spoj napevno, rozoberat sa to nebude ... ked si pozries povodnu lampu tak tam je ziarivka pripojena vodotesne (krytie je IPX7), u teba je to len nastoknute do objimky ... kto vie ako sa to bude spravat ..
Obrázok používateľa
dodofix
 
Príspevky: 319
Založený: 04 Okt 2010 20:39 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod pakozdy » 07 Jan 2011 10:41 am

fazyl napísal:Dnes som zbastlil nove osvetlenie do krytu na moje akvarium. Pouzil som "creva" z IKEA lampy http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/50018559 a


ked si vykuchal tu ikea lampu je tam aj nejaka elektronika alebo je to iba patica G23 a priame pripojenie na 220V ?
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod Ajven » 07 Jan 2011 11:08 am

Predsa predradnik, ono zase to nie je zly napad, kupit celu lampu, mnohokrat je to lacnejsie ako kupovat predradnik a paticu zvlast.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 07 Jan 2011 16:58 pm

@ dodofix: IPx7 je sa mi zda az ponorenie do vody ... ja to mam priskrutkovane o kryt = pad do vody by nemal nastat. Voda mi ani spliechat nebude nato. Ma to zabranit len vode, ktora sa bude odparovat, dostat sa k elektrine. Ten tmel to podla mna urcite splni. Doteraz som tam mal svetlo pod kuchynske linky bez krytu a nebol problem, toto je podla mna zabezpecene ovela lepsie. Ale jasne, 100% to nieje :) :angel:

@pakozdy: ked som to vybral tak k patici bol este pripojeny vypinac (ten som odstranil) a na konci kabla je prehradnik ako spominal Ajven.
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 09 Jan 2011 13:49 pm

nasiel som tento filter od Blau aquaristics http://www.aquariumparadise.eu/aquarium ... rny-filter Co si myslite, bol by tento filter lepsi ako Eden 501? Vyzera byt robustnejsi, vacsi filtracny objema vykonnejsi, ma vytlak 60cm cize dal by sa umiestnit aj pod akva. Jedine z coho mam obavy je kvalita vyrobkou Blau a nikde som nenasiel ci su v baleni aj hadice a inflow a outlow... nemate niekto skusenosti s Blau aquaristics? Co si myslite o tomto filtri?
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod noiseless » 09 Jan 2011 14:02 pm

fazyl napísal:nasiel som tento filter od Blau aquaristics http://www.aquariumparadise.eu/aquarium ... rny-filter Co si myslite, bol by tento filter lepsi ako Eden 501? Vyzera byt robustnejsi, vacsi filtracny objema vykonnejsi, ma vytlak 60cm cize dal by sa umiestnit aj pod akva. Jedine z coho mam obavy je kvalita vyrobkou Blau a nikde som nenasiel ci su v baleni aj hadice a inflow a outlow... nemate niekto skusenosti s Blau aquaristics? Co si myslite o tomto filtri?


no neviem, stojí to už 40€, skús sa ešte popozerať po eheim 2211 ...
ja idem skúsiť ten eden (používaný), snáď to bude v pohode
ja som sa rozhodoval medzi eheimom 2211 a tým edenom, ak by som šiel do nového, tak by som šiel do eheimu, predsa len, kvalitnejší, máš lepšie možnosti narábania s filtračnými mediami, môžeš ho mať pod akva ...
ale keďže mne nevadí, ak ho budem mať za akváriom, keďže tam mám priestor a mám zaujímavú ponuku na ten eden, tak som sa rozhodol že ho vyskúšam :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 09 Jan 2011 14:11 pm

no eheim 2211 by som aj bral ale v 16l sa bojim ze mi to spravi riadnu pracku.... bude asi dost silny na 16l ... 35eur za Eden a 40 eur za Blau nieje pre mna velky rozdiel :) ... nemate niekto eheim 2211 v 16l akva? :mrgreen:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod fazyl » 09 Jan 2011 14:17 pm

Eheim classic 2211 Technické parametre :

PRE AKVÁRIÁ S OBSAHOM: 50 - 150 litrov
VÝKON ČERPADLA: 300 litrov /hodina
VÝTLAK: do 1,2 metra
PRÍKON: 5 wattov
OBJEM NÁPLNE: 1,3 litre
ROZMERY x výška : 110 x 290 milimetrov
PRIEMERY HADÍC: 12/16 / 9/12 mm

od 50l ...ked to dam do 16l tak mozem asi prat tam :)

PS: eheim 2211 s filtracnymi mediami cca 80eur? :) to uz je dost aj pre mna :angel:
Obrázok používateľa
fazyl
 
Príspevky: 1246
Obrázky: 2
Založený: 05 Sep 2009 18:11 pm
Bydlisko: PP/KE

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod noiseless » 09 Jan 2011 14:56 pm

pozri, azet, alebo aj macko10 majú v 30l akváriu eheim 2213, ktorý má výkon čerpadla 440l/hodinu ... myslím, že ak by sa ten eheim dobre nasmeroval, priškrtil, tak by to bolo v pohode ...
a neskôr ho môžeš použiť vo väčšom ...
inak, eheim 2211 udáva 300l/h, taktiež eden 501 udáva 300l/h, ten blau udáva 360l/h ...
je pravda, že eheim bude mať najstabilnejší prietok, reálny prietok edenu je vraj okolo 160, neskôr aj menej ako sto ...
ten eheim stojí do 50€ bez filtračných médií, trinity niekde písal, že ho videl v hornbachu za 1230czk aj s kohutmi, čo dava 50€ ... (nejaký lacný, či ? :D)

treba poprosiť nejakého Košičana alebo Blaváka, nech pozrie v Hornbachu či ho tam majú a za koľko ...
ak by mal byť len o 10-15 drahši, šiel by som do eheimu ... predsa len, mal by dlhšie vydržať, má stabilnejší prieok, môžeš hod ať pod akva ...
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Fazylove prve 16l mini

Odoslaťod Ajven » 09 Jan 2011 15:09 pm

2211, Hornbach BA, 49E, ale bez medii a kohutov
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.