Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Adhara » 11 Apr 2010 11:42 am

Mariok, díky. Ten odkaz na fórum je dobrý, hneď som sa začítala. Veľké nádeje si v každom prípade nerobím, šanca na úspešný odchov v mojom prípade sa podobá šanci na výhru v lotérii. :D No ale ak by mi dal niekto žreb zdarma, prečo to neskúsiť? :)
Aj tak si myslím, že je to tým chlórom, lebo v kŕrmení nenastalo nijaké zlepšenie (suchými niťovkami sme kŕmili odjakživa). Ani nijaká iná zmena ohľadom teploty, zdroja vody a pod. v poslednej dobe nebola.
Obrázok používateľa
Adhara
 
Príspevky: 86
Obrázky: 17
Založený: 06 Júl 2009 10:08 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Reklama

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod skalar35 » 20 Feb 2011 14:35 pm

potrbovala by som poradit chcem odchovat skalare ale potrebujem zvysit DHK cim ju zvysim mozte mi poradit
skalar35
 
Príspevky: 1
Založený: 20 Feb 2011 14:25 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod hofi » 20 Feb 2011 16:12 pm

Najprv,by si mohla napísať súčasné hodnoty vody a tak sa môžeme zamerať na úpravu (DHK)-nie náhodou dKH?
Obrázok používateľa
hofi
 
Príspevky: 1144
Obrázky: 0
Založený: 11 Nov 2007 22:00 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Marecko » 24 Feb 2011 21:09 pm

mooj postup pri rozmnozovani skalarov:
po výtere ihned ikry prelovim do zvlastneho akvaria namiesam vodu dKH 5° pomocou osmotickej vody ph ma nezaujima pri skalaroch to nehraje velku ulohu teplota 24° acriflavin(pripravok proti pliesni ) zavediem vzduchovanie .
splesnete ikri neodstranujem ked je am dost kyslka+acriflavin a vývojová voda je v poriadku nema sa co stat
po rozplavani krmim artemiou :)
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod jojkoo » 29 Aug 2011 11:48 am

Tak skalare sa mi vytreli do rohu akvaria na sklo, potreboval by som radu čo teraz s tym? Ci ich nechať tam alebo preloviť, Akva je okolo 140L, je spoločenske.
jojkoo
 
Príspevky: 51
Založený: 10 Mar 2011 18:33 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 28 Nov 2012 20:12 pm

Dobrý večer.Mám otázku.ako odoberiem ikry skalára z filtra?Nemôžem vziať celý filter.neviem ako vziať len ikry.
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 13 Jan 2013 16:37 pm

Dobrý den.Mám v pôrodničke ikry aj s listom kde sa mi skaláre vytreli.biele postupne odoberám.Chcem sa spýtať ked už druhý den sú aj také kryštalické budú oplodnené?stále doposial mi požrali.prvý krát sa mi podarilo odobrať s listom.nechala som v pôvodnom akva len som ich uložila do pôrodničky a nastavila vzduchovač na ne aby ich prevzdušnovalo.čo mám ešte urobiť?Mne sa často trú.skoro každé dva týždne.len do teraz kým som sa spamätala ich zožrali.Môžu aj ikry položiť ked niesu oplodnené?
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Marecko » 13 Jan 2013 18:05 pm

pokial to nei su dve samice alebo nemas neplodneho samca tak by mali byt setky az na mizive percento pokial nemas spravne parapetre vedy tak pocitaj s tym ze ti splsneju setky a ak ich mas v porodnicke tak kd sa bduu hliahnut pododaju cez oka porodnicky a rodicia alebo ine ryby ich pozeru. prestavaju plesniviet az ked sa zacinaju trepat cize liahnut to je asi taky treti den od vytretia zavisi to od teploty a pokial ti ich zrali doteras to znamna ze but si nemal spravnu vyvojovu vodu alebo boli strese napr inymi rybami boli ohrozovane ikri a pod.
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 13 Jan 2013 18:32 pm

Ano to viem,že aj zo stresu požerú.aj teraz som ich na poslednú chvýlu zachránila.lebo prísavnik bol na liste a ho linčovali tam.a ked sa už trepú sú mänšie ako ikry?Lebo ikry mi neprešli cez pôrodničku.takže ked do 4 dna poplesnie všetko alebo sa nič nepohne tak nič z toho?
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 13 Jan 2013 18:37 pm

teraz som pozerala a čo som poodlupovala biele tak ostali na dne pôrodničky.budú menšie jak ikry?No neviem či sa z toho niečo vykluje.ale neverím velmi bo zatial sa nič netrepe len ja od stáleho očumovania :D :D
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 13 Jan 2013 18:45 pm

[quote="Marecko"]pokial to nei su dve samice alebo nemas neplodneho samca tak by mali byt setky.
A to ked sú dve samice položia ikry?A obe sa starajú?Lebo oni sa starajú na začiatku.len ich furt do teraz zožrali.Ale ovievali ich na začiatku kým som ich neodobrala.A to furt tie dve isté.mám pocit,že to je pár.lebo mám asi 5 skalárov ale len tie dva furt ikry položia :shock: Tak teraz som isto mimo
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Marecko » 14 Jan 2013 19:37 pm

No ak ikra neprepadne neznamena to ze rybka neprejde na to ti presne neodpoviem nevidel osm tvoju porodnicku :D
ci sa ti tru dve samice zistis jdine tak ze pri treni sa im mrknes na urogenitalnu papilu(vybezok pri analnej plutne obajvuje sa iba pri treni ) samice ju maju velku hrubu a samce len ako taku malu skokro neviditelnu tycinku http://rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
podla mna budes mat zle parametre vody tvrdost u normlanych sklarov by mala byt cca 5dkh asi nerozumies vyssie v tejto teme som uviedol strucny popis ako mi to funguje
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 14 Jan 2013 20:57 pm

Už aj to idem študovať bo mne kladú ikry každé dva týždne.No z toho nič ostali mi tam posledné asi len tri ta čakám kedy zbelejú. :cry: Na budúce budem musieť to ináč.ja som nevidela kedy sa trú.toto som ešte nepostrehla.ja už vidím kedovievajú lebo sú voči ostatným agresívne.vtedy vidím ikry.a tú urogenitálnu papilu vidím iba pri ovievaní už.ale iba u jedneho to vidím.u druhého skalára nevidím.nepostrehla som.no nič.poštudujem ako to sa dá a na budúce další pokus. :mrgreen:
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 14 Jan 2013 21:57 pm

Možno prídem niekomu blbá ale sa opýtam.bo kto sa pýta je blbý prvých 5 min.kto sa nepýta je blbý celý život :D čo je to dKH.A ako dostanem 5.A aká je to osmotická voda?
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Marecko » 14 Jan 2013 22:28 pm

No tak mas parik lebo ovievani ak vidis len jednu ten druhy ju ma len ty ju nevidis lebo je malicka a to je samec :D
Bude to vo vivojovej vode cize vo vode v ktorej sa vyvijaju ikry. dkh je celkova tvrdost vody ktora sa sklada z uhlicitanovej tvrdosti a siranovej tvrdosti. Tuto tvrdost ty potrebujes dostat na 5°dkh a dostanes ju tak ze zmiesas osmoticku vodu s tou tvojou z vodu. ale na to potrebujes vediet aka je tvrda ta tvoja voda. Neveim ci su na to nejake kvapockove testy Ja mam na to pristroj(konduktometer) zajdi do akvaristiky a sa spytaj ci maju testy na meranie celkovej tvrdosti vody.
Ak to zozenies tak si zmeraj kolko ma tvoja voda stupnov dkh. Nalej si napr!!! do 10 l nadrzi 5 l tvoejj vody z vodovodu . Kedze tvoja voda ma napr!! 10dkh tak tak k tym 5l prilej dalsich 5l osmotickej vody.
Osmoticka voda je to voda z reverznej osmozy cize voda zbavne tvrdosti. Pod. je aj destilovana voda ale je menej kvalitna ale mne to slo aj v destilke. Destilovanu vodu zozeneis napr na pumpe. Ak to budes mat zmiesane treba nakoniec zmerat vodu ci ma naozaj 5dkh alebo priblizna hodnota okolo5. tazko vysvetlit musis zazit.
Marecko
 
Príspevky: 86
Obrázky: 11
Založený: 24 Feb 2011 13:03 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 15 Jan 2013 20:51 pm

Dobre začínam už tomu chápať.No ja mám tie lakmusové papieriky od sera quick test tým zisťujem tvrdosť.No skúsim na budúce.možno raz sa to zadarí.Potom budem hlásiť čo sa vydarilo.A ja som si myslelapresne naopak.čo je samec,že to je samica. :mrgreen:
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 26 Jan 2013 17:54 pm

Ako tu vložím fotku?Môj skalár má niečo na plutve.a potrebujem vašu radu čo to je.mám to odfotené len neviem aku dám fotku
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Milan666 » 26 Jan 2013 19:41 pm

Klikni na "ODPOVEDAŤ" a tam "pripojiť prílohu" alebo cez toto:
http://imageshack.us/
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 27 Jan 2013 16:36 pm

skalkáre 012.JPG

Ak by bol niekto tak láskavy a mi pomohol čo to má ten skalár na plutve.spodnej.Nemám dobre zábery ale snád to niekto zistí
Prílohy
skalkáre 018.JPG
skalkáre 025.JPG
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Milan666 » 27 Jan 2013 22:14 pm

Môže to byť bakteriálny rozpad plutiev no i nemusí, nájdi si tu chlapíka pod nickom "hofi", je to "skalárista"
Obrázok používateľa
Milan666
 
Príspevky: 7983
Obrázky: 39
Založený: 13 Apr 2007 12:10 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Mariok » 27 Jan 2013 23:32 pm

Fotky sú na určenie nejasné, ale ako píše milan666, ak predĺžené lúče plutvy odpadnú/zlomia sa behom 1dňa, je to BRP - overené mám ako najúčinnejšie Savo Originál na studne a bazény 1ml na 50l vody (nie viac!!!) - a samozrejme častejšie meniť vodu (odkaľovať ak treba).
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 28 Jan 2013 18:50 pm

Dobre a to mám to savo podla prepočtu tam vliať?A potom kedy môžem odkaliť ked tam dám savo?alebo predtým mám odkaliť?A nepokapú mi ostatné ryby? Už som oslovila aj hofiho.len mi ešte neodpísal.a nechcem už dlhšie čakať bo to je samica z páriku
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Mariok » 28 Jan 2013 23:29 pm

BRP je zjednodušene choroba špinavého akvária, takže najprv odkaliť, doplniť čerstvú vodu a Savo pridať postupne napr. k výpustu filtra. Ak si to nespravila doteraz a skalár-ica nemá miesto spodnej plutvy krvavý franforec, tak to BRP nieje.

"Dobre a to mám to savo podla prepočtu tam vliať?" Samozrejme! Ako inak sa to dá vysvetliť?
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Skalár [Pterophyllum scalare] problem s ikrami

Odoslaťod Majocka » 31 Jan 2013 16:33 pm

Ešte som to neurobila lebo som sa nedopracovala k tomu.Ale stále to má rovnaké bez zmeny.ako krvavý franforec.normálne by bolo vidieť červené? A to savo ktoré mám vliať som myslela či sa to má preriediť s vodou ktorú budem dávať po odsatí alebo odkaliť a tak vliať savo rovno do akvárka.
Majocka
 
Príspevky: 57
Založený: 02 Aug 2012 19:49 pm

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.