Juwel 110L - Návrat k akvaristike



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod mystka » 12 Apr 2010 12:24 pm

Pekne akvarium, ale na moj vkus sa v nom az prilis casto hrabes. Nechaj ho zit vlastnym zivotom. Myslim si, ze aj rastlinky sa podakuju. Urcite sa im to vytahovanie a znovasadenie nepaci. A rybkam tiez. :)
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod Matesko » 14 Máj 2010 23:12 pm

Ahojte,
Táto téma trochu „zapadla prachom“...
Za ten mesiac sa pár zmien udialo, takže napíšem čo je nové.
Ešte k tomu, čo napísali Dedo a Mystka:
Viem, že taký zásah do AQ, aký som urobil, mu neprospieva. Ale dívať sa každý deň na niečo, čo sa mi nepáči, tiež nie je žiadna výhra. Ale teraz mám to, čo som chcel, takže ho nechám žiť...
Takže, čo je nové?
Osvetlenie
Pár dní po prerábke som vymenil aj kryt s osvetlením. Aj napriek tomu, že som tam mal 3x18W, T8, 59cm žiarivky, nebolo to stále ono - rohy akvária aj tak neboli poriadne osvetlené.
Takže spolu s novým krytom sa nad akváriom ocitla aj nová rampa 2x25W, T8, 75cm a to už bolo „ine kafe“. Žiarivky som použil v kombinácii Aqua-Glo a Power-Glo.
Filtrácia
Od tohto týždňa sa zabeháva nový externý filter JBL CristalProfi e700. Interný zatiaľ funguje tiež, ale po určitom čase pôjde von a uvolní tak miesto pre nejakú novú peknú rastlinku.
Rybky
K zabehnutej posádke pribudli dve Platy Xiphophorus maculatus.
Aktuálny stav je teraz takýto:
2x Prísavník
4x Pancierniček panda
2x Mrenka siamska
6x Tetra neónová
5x Tetra čierna
7x Gupka
2x Plata
Rastlinky
Nič nové nepribudlo. Všetky rastlinky - až na Cryptocoryne wendtii green - sa rozrastajú a začína z toho byť pekná džungla a to sa mi páči. Práve na začiatku tohto týždňa som to všetko prestrihával a bolo z toho pol vedra "odpadu"...
Obrázok používateľa
Matesko
 
Príspevky: 50
Založený: 14 Feb 2010 11:21 am
Bydlisko: HANDLOVÁ :-)

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod triscene » 22 Feb 2011 14:14 pm

pekna praca, mas nejake updates ohladom toho ako to teraz vyzera u teba? :)

takisto som objednal ten isty set len v Darkwood tak som zvedavy ze ako to ja poriesim :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod konikPD » 23 Feb 2011 11:00 am

Ahoj,

nejak si sa na to už vykašlal :) máš ešte vobec to AQ ?

ja mám novozaložené AQ cca 2 týždne , tiež je už plné všetkého a tak som čítal celý tvoj príbeh len by to chcelo pokračovanie

:)
konikPD
 
Príspevky: 310
Obrázky: 41
Založený: 12 Feb 2011 20:46 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod tritrek » 23 Feb 2011 15:31 pm

Klobúk dole!!! Paráda! S čím si spojil tie korene? S vlascom, alebo za sucha silikónom? Ani by som nepovedal, že je poskladaný zo šiestich :shock:
Obrázok používateľa
tritrek
 
Príspevky: 177
Založený: 04 Jan 2011 14:37 pm
Bydlisko: Šamorín

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod triscene » 24 Feb 2011 10:03 am

no mne vcera dosiel tento kusok, skrinka zlozena a momentalne testujem akvarko ci nepresakuje, dnes ho umyjem a zacnem lepit 3D pozadie, zajtra vecer tipujem ze nahodim substrat cca 5 litrov a potom riecny strk 10kg, samozrejme premyty.

pak dojdu na rad rastlinky a zacnem zabiehat filter :)
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod Matesko » 05 Mar 2011 21:46 pm

Ahojte všetci,

pozerám, že posledný môj príspevok je ešte z mája minulého roku...
Dám teda malé info o aktuálnom stave.
Akvárko ešte stále mám a celý minulý rok sa mi darilo, ale posledných niekolko týždňov som neúspešne bojoval so sinicou.
Toto hnusné, smradlavé, mazlavé zelené svinstvo sa mi v akvárku rozšírilo, pretože som zanedbal starostlivosť...
O život prišlo aj niekoľko rybiek... :-(
Sinica sa rozšírila do takej miery, že bola všade - na dne, na stenách, na koreňoch, na rastlinkách a v takom množstve, že snaha o jej mechanické odstránenie sa minula účinkom.
Bol som v koncoch, a ako sa hovorí: "topiaci sa aj slamky chytá", tak som pristúpil k radikálnemu riešeniu - rozhodol som sa použiť chémiu.
Vybral som všetky korene, najviac napadnuté rastlinky (a že ich bolo...) som vyhodil úplne. Odkalil som dno, vymenil som dve tretiny vody a vyčistil filtre.
V akvaristickej predajni som zakúpil prípravok Algae Destruct od Rataja a aplikoval som ho podľa návodu.
A vyzerá to tak, že to zabralo, pretože už je to viac ako týždeň a zdá sa mi, že akvárko sa dostáva do normálu...
Keďže som z neho vybral korene (až na jeden) a vyhodil som kopu rastliniek, vyzerá to teraz tak, ako keby to bola novozaložená nádrž.
Obrázok prikladám, veď posúďte sami.
Ak bude všetko ok, tak v priebehu týždňa nakúpim znovu nejaké rastlinky a doplním stav rybiek, aby sa z toho stala znovu "džungla"...
Prílohy
3.jpg
Aktuálny stav - fotené dnes večer.
Obrázok používateľa
Matesko
 
Príspevky: 50
Založený: 14 Feb 2010 11:21 am
Bydlisko: HANDLOVÁ :-)

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod azet » 11 Mar 2011 16:19 pm

nabuduce, ked sa budes topit, tak napis este rychlo na akvu. :D sinica je s dnesnymi poznatkami v rastlinnom akvariu rychlo zvladnutelna
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod Giftzahn » 11 Mar 2011 17:18 pm

@Matesko: jj, presne ako vravi ujo azet ... sinica uz skutocne dnes nemoze nikoho "rozhadazat", na sinicu celkom dobre plati nasledovne:

vymena minimalne 80% vody - vzduchovaci motorcek a nakopnut vzduchovanie - CO2 vypneme - akvarium zatemnit (dokladne) aspon na 1 tyzden 5 az 7 dni - nekrmit - uprostred tyzdna vymena 80% - 90% vody a rychlo opat zatemnit - po najskor 5 - 7 dnoch opat svietit - 8 az 10 den t.j. (tri nasledujuce dni po sebe od zac.svietenia, kludne aj 4 dni ) vzdy 90% vymena vody .... tento krok je dost podstany pokial nebude ... sinica je spat ...

cize cviky s prerabanim akva, vyhadzovanim rastliniek si nemusel ani robit :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod Dusan353 » 14 Mar 2011 23:25 pm

vydim,ze mas tiez zelenu riasu,ale to som nechcel.tiez som sledoval cely tvoj priebeh akva.velmi pekne spravena prezentacia.par razi som ti aj pisal co s akva a ziadna odozva,ale uz vidim,ze si medzi nami.a teraz k veci rad by som sa ta spytal ci ti ide aj interny alebo len externy filter.a ci bol vobec bol dovod dokupit externy filter.viem ze si spominal,ze ten interni pojde prec aby uvolnil miesto ale ja ho tam stale vidim.
Dusan353
 
Príspevky: 35
Obrázky: 37
Založený: 02 Jún 2010 19:22 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod hongi » 15 Mar 2011 09:39 am

azet, vravis ze sinica je rychlo zvladnutelna, ako? co mas overene ze funguje? pokial mozno bez chemie poprosim
hongi
 
Príspevky: 924
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod azet » 15 Mar 2011 15:09 pm

tych pricin pre sinicu je viac, resp. je to suhra zopar faktorov, Matesko sam poznamenal, ze zanedbal akva resp. udrzbu. krmenim sa zbieraju fosfaty, zaneseny filter nestiha hybat vodou, v dne a vo filtri vznikaju anaerobne procesy, nedostatocnym prihnojovanim rastliny nemozu rast optimalne, odcerpaju vsetkok dusik a co2 a zastanu - ak dusik klesne dlhodobejsie k 0 a vo vode je prebytok PO4, svetla, je to idealne prostredie pre cyanobakteriu.

ked uz je to zasinicovane da sa toho zbavit pomerne bezbolestne a nemusis pouzit peroxid vodika, antibiotika, prerabku atd. treba vycistit filter, dat pridavne cerpadlo alebo vzduchovanie, proste aby sa riasa narusala. mechanicky odstranit co sa da, vymena vody. mozes spravit par dni zatemnenie ako pisal giftos. potom vymenit vodu, nastartovat co2, a vytvorit si pufracny vankus pomocou KNO3. precitat clanok "metody provozu rostlinnych..." vo volnej diskusii, cielenemu boju proti riasam sa venuje napr. MCI. najst si pre seba vyhovujuci styl hnojenia, ci uz EI, PPS PRO, MCI, PMDD je jedno. pokial v akvarku nieje substrat plny dusikatych latok ála ADA AS, tak v pripade rastlinnych akvarii byva prihnojovanie pomocou KNO3 castokrat nevyhnutne. tieto riadky platia pre rastlinne akvarium.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Juwel 110L - Návrat k akvaristike

Odoslaťod triscene » 31 Mar 2011 08:28 am

tusite ze ci v tom Duoluxe je T5 alebo T8?
Obrázok používateľa
triscene
 
Príspevky: 2692
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2011 11:03 am
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Predchádzajúca

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.