Náhradná Oska



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Náhradná Oska

Odoslaťod remusator » 09 Apr 2010 19:11 pm

Dobrý podvečer.
Chcel by som sa spýtať, či mi neviete poradiť, kde zohnať náhradnú osku do filtra. Mám Eheim Aquaball, tuším že tam bola keramická, ale minule pri čistení som to nešťastnou náhodou zlomil, teraz je tam len polovica.
Jedine čo som našiel, tak za 3€ + 5€ pošta, čo sa mi zdá priveľa.
Nedá sa to zohnať niekde inde, respektíve nejaká rozumná náhrada ? Diky za rady.
Oska je uchytená v takej malej gumičke...
Obrázok používateľa
remusator
 
Príspevky: 130
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2010 09:47 am
Bydlisko: Pressburg

Reklama

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod marlo » 09 Apr 2010 19:21 pm

Ak ta oska co si za 8€ nasiel je naozaj to co v skutocnosti potrebujes a je to original ...tak to neries a kup.
Ak je moznost chod si pre to osobne ak nie tak si to nechaj poslat ako list to mas postovne max do 3e..ak sa to neda
tak to zober za 8e .
Ved ta oska je v tom filtry najdolezitejsia mechanicka cast....bez nej ti je filter naprd.
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod remusator » 09 Apr 2010 19:23 pm

No, filtrik zatial funguje :-D aj s polkou osky.
Ale vies. Tak ked mam kupovat za 8 eur osku, tak nezacnes uvazovat, ci za 25 nekupis cely novy ?
Zatim dik..
Obrázok používateľa
remusator
 
Príspevky: 130
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2010 09:47 am
Bydlisko: Pressburg

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod remusator » 09 Apr 2010 19:30 pm

Obrázok používateľa
remusator
 
Príspevky: 130
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2010 09:47 am
Bydlisko: Pressburg

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod MAUceu » 10 Apr 2010 15:23 pm

Ak si kupim novy rotor na Fluval 305, tak je v baleni aj keramicka oska? Alebo ju treba kupit zvlast? Nikde to neuvadzaju, tak si myslim ze je to zvlast. Popripade kde v BA by sa tieto veci dali zohnat?
Dakujem.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod remusator » 10 Apr 2010 16:31 pm

Je to v tom. Vzdy musi byt pri filtri oska.
A niekde som videl reklamu na fluval, ze ich maju, co "zarucuje dlhodobu zivotnost"...
Obrázok používateľa
remusator
 
Príspevky: 130
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2010 09:47 am
Bydlisko: Pressburg

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod BarbarOSA » 10 Apr 2010 16:47 pm

Ahoj remusator..
Ako pisal marlo..
Proste to kup a neries nieco, alebo ked rozmyslas o novom, kup novy a budes mat tento terajsi na nahradne diely :-.DD
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod wo.hu » 10 Apr 2010 17:40 pm

co tak kontaktovat zastupenie na slovensku? S mr. Tokusevom sa da dohodnut, napriklad aj na tom ze ti to donesie na akvarocne obdobie. Ale to uz je na vasej osobnej dohode.
Obrázok používateľa
wo.hu
 
Príspevky: 121
Obrázky: 37
Založený: 25 Aug 2008 21:17 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod remusator » 10 Apr 2010 18:16 pm

No, prave jeho som kontaktoval. Pytal som sa ci mi to nevie poslat ako list. Ved vyberie osku, vopcha do obalky a posle mi to.
Ze nie, mam si zaplatit 4 € za poštovné. Takze posta ma vyde drahsie ako oska.
Naviac, na rybicky.net bola o nom diskusia, a 90% negativne ohlasy..
Obrázok používateľa
remusator
 
Príspevky: 130
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2010 09:47 am
Bydlisko: Pressburg

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod Mariok » 10 Apr 2010 22:25 pm

Chápem Mr. Tokuševa, že to nechce poslať v obálke, nechápem, že to nemôže poslať poslať ako list - čo môže byť pomerne pevná krabička, v ktorej by sa osička uložená napr. v bublinkovej fólii určite nezlomila. Posielal som takto rastlinky kamarátovi do KE prvou triedou za 0,8€.
Ale asi sú tam pre neho nejaké riziká, ktoré si ako podnikateľ musí nechať poistiť a preto tá suma... :idea:
Takže sa mu vlastne ani nečudujem. :pivo:
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod Giftzahn » 12 Apr 2010 08:05 am

remusator napísal:No, prave jeho som kontaktoval. Pytal som sa ci mi to nevie poslat ako list. Ved vyberie osku, vopcha do obalky a posle mi to.
Ze nie, mam si zaplatit 4 € za poštovné. Takze posta ma vyde drahsie ako oska.
Naviac, na rybicky.net bola o nom diskusia, a 90% negativne ohlasy..



njn, ta posta rozhodne nie je lacna :wink: ... a postou by som to tak ci tak neposielal ... akurat sa to moze poskodit .... pri tych 4 EUr za postu, ti to moze rovno poslat prostrednictvom kuriera je to za rovnaku cenu ... :wink:
Naposledy upravil Giftzahn dňa 12 Apr 2010 08:13 am, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod remusator » 12 Apr 2010 08:07 am

Njn. Objednam Eheim Ecco pro a bude pokoj :-D
Obrázok používateľa
remusator
 
Príspevky: 130
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2010 09:47 am
Bydlisko: Pressburg

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod martin_s » 12 Apr 2010 08:10 am

A ziadna akvaristika v BA by ti tu osku nevedela objednat a dodat?
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod remusator » 12 Apr 2010 08:13 am

Po kamenych obchodoch, priznam sa som este nebehal. Ale akva sa bude aj tak prerabat, ten filter je aj tak maly do toho akva, co sa filtracnej hmoty tyka, a vysoky prietok ma. Takze Aj tak berem novy.
Chcel som pozriet Biotop, ale niekde som pocul ze uz nemaju obchod, len sklad ?!
Obrázok používateľa
remusator
 
Príspevky: 130
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2010 09:47 am
Bydlisko: Pressburg

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod martin_s » 12 Apr 2010 08:19 am

biotop uz naozaj funguje na objednavkovom systeme cez e-shop alebo telefonicky (aspon myslim) s tym ze si mozes tovar vyzdvihnut po dohode osobne.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod remusator » 12 Apr 2010 08:22 am

Tak to je MEGA ! Nakolko eshop na biotope nefunguje. Skoro nic mi tam nenajde. Dam osvetlenie a najde mi to 1 rampu..
Obrázok používateľa
remusator
 
Príspevky: 130
Obrázky: 0
Založený: 17 Mar 2010 09:47 am
Bydlisko: Pressburg

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod astro » 12 Apr 2010 08:23 am

wo.hu napísal:co tak kontaktovat zastupenie na slovensku? S mr. Tokusevom sa da dohodnut, napriklad aj na tom ze ti to donesie na akvarocne obdobie. Ale to uz je na vasej osobnej dohode.

ehm, ehm......hej, dohodnúť sa dá ale to je všetko. skutek utek :x
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod martin_s » 12 Apr 2010 08:23 am

Skus ich kontaktovat mailom a vypytat si konkretnu ponuku.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod astro » 12 Apr 2010 20:32 pm

astro napísal:
wo.hu napísal:co tak kontaktovat zastupenie na slovensku? S mr. Tokusevom sa da dohodnut, napriklad aj na tom ze ti to donesie na akvarocne obdobie. Ale to uz je na vasej osobnej dohode.

ehm, ehm......hej, dohodnúť sa dá ale to je všetko. skutek utek :x

odvolávam co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil - to čo som potreboval už mám, síce s onsekorením ale s donáškou takmer až do domu. takže odporúčam využiť služby výhradného dovozcu zn. eheim
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod Richard Tokušev » 12 Apr 2010 23:33 pm

ja nie som výhradný dovozca pre eheim. Mám tu iba zastúpenie. Poštovné v našom obchode je jednotné 5,-€. Netuším odkial sa tu zobrali čísla 4,-€ a pod. Kurier vyjde ešte viac a je jedno, či balík váži 30 g alebo 5 kg.
Toto sú všeobecné podmienky nášho e-schopu. Samozrejme, že toto všetko osku predraží. Ak má byť tovar výhodný cenovo, je výhodnejšie si z bohatej ponuky vybrať prípadne aj niečo iné, Pri objednávke nad 20,-€ sa dostaneme do pozície cenovo výhodnejšej ako je tomu v kamennom obchode.

A ešte jedná vec. U nás vieme zaručiť zohnanie náhradného dielu na akýkoľvek eheim aj 10 rokov po jeho prípadnom ukončení výroby. Jedná sa o niekoľko tisíc položiek. Malú osičku, treba rovnako dlho baliť a vytlačiť faktúru na rovnako veľký papier, a vypísať rovnaký šek a sprievodku ako je tomu pri eheime za 3 stovky.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod Giftzahn » 13 Apr 2010 07:12 am

njn, eeee ... to mi nejako uplne nesedi .... pokial viem tak napr. GLS kurier sa da zorganizovat uz za 3,99 EUR ( pravidelne objednavam veci z Banskej Bystrice cca. vaha do 1,5kg ) niekedy minuly rok 20.6.2009 isla cena dole z 5,60 EUR v ramci SR dorucenie do 24h cize nie je az tak drahy ... samozrejme ze zalezi aj na vahe .. ale do tych 1,5 kg to bude 3,99 EUR ..... viacej ako 6 -7 EUR si ten kurier urcite nevypyta za balicek do 1,5 kg ... a podla mna to stoji za to nakolko tovar kurierom nechodi casto krat poskodeny .... a ta oska zasa tolko nevazi ..... plus bezne mi chodi sms notfikacia o tom kde sa tovar nachadza ...

samozrejme su aj ine kurierske spolocnosti .... cize da sa dohodnut pokial pravidelne posielam veci ...da sa vyhandlovat aj lepsia cena a samozrejme ze profituje zakaznik a v neposlednej rade aj predajca .... dobre sluzby rozhodne pritahuju kupychtivych zakaznikov .... :mrgreen:

.... cize kde je vola tam je aj cesta ..... cize co? ... customer first & customers always right :mrgreen: ... ze ano : :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Náhradná Oska

Odoslaťod Richard Tokušev » 13 Apr 2010 22:08 pm

najnižšia cena za kuriera je služba EMS Slovenskej pošty. Balík 2 kg = okolo 7,-€
Ale ako vravím, v zmysle podmienok nášho obchodu je poštovné 5,-€. Je už iba na zákazníkovi, či s týmto súhlasí alebo nie. Má samozrejme možnosť si pre tovar zájsť aj osobne.
Obrázok používateľa
Richard Tokušev
 
Príspevky: 964
Obrázky: 34
Založený: 04 Máj 2009 16:16 pm
Bydlisko: Banská Bystrica


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.