JBL BIOFERM



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod BarbarOSA » 15 Apr 2010 09:37 am

Ok v pohodte..
Takze poporiadku..

Podla navodu som to vlozil do foltra kedze mam vnutorny, konkretne Aquael Turbofilter 650 ma taku nadobku medzi molitanom a cerpadlom tak vlozene to bolo tam bez prilozeneho vrecuska..Dufam, ze ste pochopili..
Ubytok rias asi po tyzdni, ale zastavenie rastu asi po 3 dnoch..Dovtedy som videl ako sa pekne a uspesne rozmnozuju ako cierna aj zelena riasa..Po aplikacii sa to spomalilo na nejaky ten 3 den zastavilo a ubytok po zhruba 6 - 7 dnoch, ale kazdym dnom bolo zase vidno ako ubuda..S JBL Bioferm som kupil aj 3 mrenky siamske a mal som uz 2 neritiny, tie napomohli likvidacii rias, po zastaveni ich rastu Bofermom..
Kontroloval som to kazdy den a nakolko som videl ze riasa uz nema sancu, vybral som to pre pripadne pouzitie v buducnosti, kedze zivotnost je pisana pre 250L akva na 3 mesiace, vybral som to vysusil pomaly a o ostatne zbytky rias som videl ze sa postarali neritiny, mrenky siamske a molinezie /neveril som, ale spasali to ako male kravicky/..
Tak som zabojoval s riasou a uz po nej nemam ani stopy..
Farba vody sa podla mna vobec nezmenila, a pocas aplikacie som nic nemenil, ani cas osvetlenia, ani filtraciu, ani nic ine..Len som to asi kazde 3 - 4 dni premyl..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Reklama

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod nostradamus » 15 Apr 2010 16:43 pm

Tatoo napísal:Ahoj Barbar, nebudem ti písat na ss, lebo odpoved isto zaujme dalsích :)
- hlavne ma zaujíma ako si Bioferm aplikoval, t.z vlozenie priamo do akva alebo do filtra ( ak do filtra do ktorej časti ) ?
- po akej dobe si zbadal úbytok rias od vloženia, aké riasi ti zmyzli - zelené, čierne ?
- mám v akva živočíchy co sa živia výhradne riasami a to malé prísavky thajské a neritiny, zostalo ti po aplikácii Biofermu ešte niečo z rias ???



keby si si precital temu tak nemas ani jednu otazku vsetko som uviedol v prvom prispevku ale tak zhrniem ty to....

vloz do filtra,pred molitan samozrejme,zmizli do 2 tyzdnov uplne,vsetky.....ja mam Sae,thajky,prisavnikov,panciernikov,...odporucal by som bioferm s kombinaciou sae.....smrtelna kombinacia na riasi vsetkeho druhu : D


BarbarOSA som rad ze si rad : D....
Obrázok používateľa
nostradamus
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Založený: 07 Mar 2010 19:22 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod Tatoo » 16 Apr 2010 15:16 pm

To nostradamus : dakujem aj tebe za odpoved a možem ta ubezpečit že temu som čítal od samého začiatku. Pýtal som sa konkrétne Barbara na jeho sposob a skúsenost - ten mi dostatocne odpovedal :D
Kedže máte s uvedeným výrobkom dobré skúsenosti tak mi nič iné nezostáva len ho vyskúšat :lol:
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod BarbarOSA » 16 Apr 2010 18:53 pm

No podla toho ake mas velke alebo ake problemy s riasou myslis..
Ak nepomozu mrenky siamske a neritiny, popripade zatienenie, niektorim to slusne pomohlo a osadke a rastlinam to neublizilo, alebo spominany nepomer N : P v teme PMDD to je momentalne rozoberane, tak Bioferm si myslim zaberie urcite..
Preto som spominal tie veci, aby si nevyhodil zbytocne 14€ alebo kolko stoji u Vas..
Ak mas toho vela tak radsej obetuj tie peniaze..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod pha » 16 Apr 2010 19:34 pm

barbar: co podla Teba ako buduceho Ing. agronoma robi ta slama s vodou, riasamy atd...?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod BarbarOSA » 16 Apr 2010 19:50 pm

pha napísal:barbar: co podla Teba ako buduceho Ing. agronoma robi ta slama s vodou, riasamy atd...?


No sice chodim na polnohospodarsku univerzitu ale agronom asi nebudem :-D
Odbor mam prevadzkova bezpecnost techniky, ale predmety mame kadejake..
Ako pisal nostradamus, vyluh, alebo filtrovanie vody zo slamy zastavuje rast teda vyvim a delenie buniek rias, neviem cim je to sposobene,. ked tak mozem sa spytat niektoreho profesora, preco prave riasy to zastavuje a rastliny nie..
Zase az taky odbornik nie som :-D
Podotykam, ze by to mala byt bioslama, teda nehnojena, nepesticidovana atd..
Ci hnojena a postrekovana slama urobi to iste, alebo zase do vody sa moze vyluhovat nieco ine neviem..
Takze odpoved znie NEVIEM, iba recitujem co tu bolo spomenute a co je pisane o tom vyrobku :-D
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod pha » 17 Apr 2010 01:55 am

barbar: skus poinformovat na univerzite, isto to pomoze,.... teda ak sa bude dat :wink:
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod alfi666 » 08 Máj 2010 12:36 pm

Dnes som sa pokusal zohnat tento Bioferm, ale sa mi nepodarilo... a potom som celkom nahodou zbadal produkt od DENNERLE AlgenStop... po precitani co to obsahuje (80% jacmenna slama, 19,5%huminova raselina), mi to prislo vcelku podobne ako toto JBL BIOFERM.

Akurat toto sluzi na zahradne jazierka, takze sa to predava v ovela vacsich mnozstvach a typ padom vyhodnejsie. Ja som kupil 1kg balenie za 15e. (BIOFERM je 30g)

Uvidime ako dopadnem :)
alfi666
 
Príspevky: 49
Obrázky: 4
Založený: 15 Jan 2010 17:35 pm

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod BarbarOSA » 08 Máj 2010 12:43 pm

alfi666: daj sem potom vsetky info, aka riasa, v akom rozsahu, alebo na akych rastlinach, dreve, skle a tak..
co si urobil ake opatrenia, ako si aplikoval a tak nejake info, za aky cas to zabralo, tiez v akom rozsahu to zabralo, mozno to je lepsie ako BIOferm uvidis :-.DD
Nech sa zadari..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod MaximusSk » 12 Máj 2010 12:40 pm

Zdravim chlapci mam aj ja na vas par otazok:
1 mám nie tu klasicku stetinkovu riasu ale ciernu fuzatu riasu - ruduchu zabera bioferm aj na tuto riasiu??
2 ked hovorite ze je to taky super vyrobok po akom case ked uz riasa zmizla a vybrali ste z filtra bioferm sa riasa znovu objavila??
alebo uz sa nevyskitla vobec??
3 pisete ze ta slama ma ucinok na tri mesiace. ak ju pouzijem na 2-3 tyzdne a potom ju vyberiem vysusim bude mat taky isty ucinok
ako predtym netreba ju nejako ozivit alebo nieco podobne??
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod BarbarOSA » 12 Máj 2010 13:11 pm

MaximusSk napísal:Zdravim chlapci mam aj ja na vas par otazok:
1 mám nie tu klasicku stetinkovu riasu ale ciernu fuzatu riasu - ruduchu zabera bioferm aj na tuto riasiu??
2 ked hovorite ze je to taky super vyrobok po akom case ked uz riasa zmizla a vybrali ste z filtra bioferm sa riasa znovu objavila??
alebo uz sa nevyskitla vobec??
3 pisete ze ta slama ma ucinok na tri mesiace. ak ju pouzijem na 2-3 tyzdne a potom ju vyberiem vysusim bude mat taky isty ucinok
ako predtym netreba ju nejako ozivit alebo nieco podobne??


Za seba ti odpoviem OK:
1. neviem v akom rozsahu mas tu riasu..ja som mal na skle taku miniaturnu zelenu a ciernu taku ako vlasy hrubu, proste to vyzeralo ako najezene vlasy cca 1 - 4 cm dlhe po listoch rastlin atd.. - vysledok - zabralo na kazdu..
2. riasy asi po tyzdni uz vobec nerastli, zanikali a ryby sa o ne postarali, nieco som obstrihal a pooberal ja samozrejme co islo rucne a bolo velke a tak.. a nevyskytla sa zatial ziadna riasa, po vybrati uz presiel nejaky ten cas a aj ked hnojim a pridavam co2 nic..
3. neviem ci bude mat taky isty ucinok, ale ja som ju po vyse dvoch tyzdnoch vybral, ked uz v akva bolo minimum rias, samozrejme uz nemali sancu rast a postarali sa o ne ryby, tak som ju vybral z filtra, vysusil na vzduchu, nie slnko ani radiator a odlozil..ci ma taky isty ucinok netusim, nepouzil som ju odvtedy..

Mozno ma niekto ine poznatky, budem rad ked sa viaceri vyjadria..
Niekomu som pocul ze stacilo stabilizovat pomer N a P pridavanim PMDD a riasay zmizli..
Niekto tu pisal, ze kupil nieco ine vo vacsom vyhodnejsom baleni pre rybniky, ale vysledok este neviem..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod MaximusSk » 12 Máj 2010 21:15 pm

No ja uz som z tej fuzatej riasy zufaly...Prerabal som koli tomu tomu cele akva, strk som premyl, prevaril kazdy list na rastline som prekukol ci tam nebol nejaky chlpok..neubehlo ani tri dni a riasa je spät. Najdivnejsie na tom je ze akva sa estelen zabieha cize je tam minimum fosforecnanov a podobnych zlucenin cize riasa by teoreticky rast nemala..ale opak je pravdou.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod Amadeus » 12 Máj 2010 21:29 pm

a ten to prpravok sa može používat iba tak aby sa predišlo riase alebo už ked je tam riasa ??
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod MaximusSk » 12 Máj 2010 21:36 pm

načo by si to tam pchal ked tam tu riasu nemas...ked zbadas naznak ze sa ti zacina robit tak to pouzijes vtedy...
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod BarbarOSA » 12 Máj 2010 21:43 pm

Ja som sice nebol zufaly, ale slo to dopredu milovymi krokmi..
Kazdy den som videl prirastok riasy a stagnaciu rastlin..
Niektore listy boli take ze ich uz ledva bolo vidno..
Nicim to nechcelo ustupit ani zoskrabanie prstami, ani strihanie ani nic..
Sme tu dvaja ktorym to pomohlo na 100% a uz ziadne riasy nemam..
Zabranuje to rastu rias a to tym, ze sa dalej nemozu delit bunky v riase a tym zanika..
Neviem co je na tom pravdy, ale fakt v akva nemam ani kusok riasy momentalne..
Neritiny a SAE som ale nechal v akva..Tie som kupil spolu s Biofermom..
Ak chces napis SS blizsie to rozobereme..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod Volodus » 14 Máj 2010 14:12 pm

MaximusSk
to ze ti tam riasa nabehla hned po zalozeni noveho akva znamena ze asi vodu ktoru tam davas nieje prave najlepsia.
Daj si spravit rozbor vody (stoji to tolko co mierne lepsi test v akvaristike) a budes vediet presne co to tam lejes.
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod BarbarOSA » 14 Máj 2010 14:32 pm

Volodus napísal:MaximusSk
to ze ti tam riasa nabehla hned po zalozeni noveho akva znamena ze asi vodu ktoru tam davas nieje prave najlepsia.
Daj si spravit rozbor vody (stoji to tolko co mierne lepsi test v akvaristike) a budes vediet presne co to tam lejes.


Mierne lepsi test stoji 8, 10 popripade mozno 15€ ak nehovorim o komplexe testov..
Kde robia rozbor vody do 8, 10 popripade 15€?? :shock:
Aj ja chcem potom rozbor..
Ked som pozeral kompletny rozbor vody tym myslim kompletny ako vsetko na co si len spomenies, aj nato co si nespomenies, teda vsetko co tam najdu to ti vypisu a ten stal myslim okolo 170€..
Tolko neda urcite nikto..
A ak niekto napise napr. rozbor vody z inej casti mesta mozu byt prvky v uplne inom zlozeni..
Aspon myslim, ze to tak je..

A ku riase, bojuje s nou straaaasne vela akvaristou, ak dobojovalo, tak aspon s nou malo skusenosti..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: JBL BIOFERM

Odoslaťod MaximusSk » 15 Máj 2010 23:02 pm

Volodus napísal:MaximusSk
to ze ti tam riasa nabehla hned po zalozeni noveho akva znamena ze asi vodu ktoru tam davas nieje prave najlepsia.
Daj si spravit rozbor vody (stoji to tolko co mierne lepsi test v akvaristike) a budes vediet presne co to tam lejes.


nemyslim si ze to vo vo vode ktoru som napustil do akvaria..mam 100l akvarium v ktorom sa mi tiez tato riasa robila, ale som ho pretrhal a dal som tam len zdrave rastliny a riasa sa uz netvori teda zatial. takze chyba bude asi niekde inde..pravdepodobne to bude asi tym ze tam mam silny prud z filtra ktory sa zial neda regulovat..skusim dat rozstrekovaciu rampu mozno to pomoze.
Obrázok používateľa
MaximusSk
 
Príspevky: 539
Obrázky: 153
Založený: 27 Jan 2009 11:09 am
Bydlisko: Trnava

Predchádzajúca

Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.