Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: dierkovane listy POMOOOOC

Odoslaťod nostradamus » 20 Apr 2010 00:24 am

ja mam to iste a riesi sa to v teme hnednutie-a-odhnivanie-listov-po-okrajoch-t2680.html
Obrázok používateľa
nostradamus
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Založený: 07 Mar 2010 19:22 pm
Bydlisko: Topolcany

Reklama

Re: dierkovane listy POMOOOOC

Odoslaťod azet » 20 Apr 2010 11:54 am

primarny symptom nedostatku K.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: dierkovane listy POMOOOOC

Odoslaťod BarbarOSA » 20 Apr 2010 12:11 pm

len ma zaujalo ze pH pod 6..
ake ryby chovas??

k tvojej odpovedi azet prispel a nostradamusova tema tiez, tam sa to riesi dik...
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod StanleyPWL » 20 Apr 2010 12:47 pm

pozrel som fotku az teraz a podla mna su to ancistrusy ... ked podstarnu, tak sa im riasy uz zunuju a idu na "vacsie" zradlo ...
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: dierkovane listy POMOOOOC

Odoslaťod nostradamus » 20 Apr 2010 18:32 pm

azet napísal:primarny symptom nedostatku K.


knO 3? kolko by si pridal na 180 litrove akva?
Obrázok používateľa
nostradamus
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Založený: 07 Mar 2010 19:22 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod nostradamus » 20 Apr 2010 18:33 pm

StanleyPWL napísal:pozrel som fotku az teraz a podla mna su to ancistrusy ... ked podstarnu, tak sa im riasy uz zunuju a idu na "vacsie" zradlo ...


tlacim do nich uhorky kazdy den.....a keby to boli oni preco by sa pustali len na listy od spodu...pochybujem.....
Obrázok používateľa
nostradamus
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Založený: 07 Mar 2010 19:22 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod pha » 21 Apr 2010 12:27 pm

nostrdamus: K-draslik, ktory sa nenachadza len v KNO3. Ak tak pozri temu PMDD...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: dierkovane listy POMOOOOC

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 21 Apr 2010 17:42 pm

HASEMANIA_NANA napísal:no tak uz aj ja potrebujem pomoct , idem hned k veci 120 L AQ rastliny rozne,hnojenie MG,CO2,FE , i molibden a Feropol od JBL,No higrofily skoro vsetky druhy dokonca aj niektore criprocoriny maju listy sice zdrave, farbu a tak, krasne asru ale su ako keby ste ich prestrelili brokovnicou, listy maju dierky asi 1mm velke s okrajom do zlta, nic neodhniva ani nepresvita, proste su dierkove ale najhorsie ze vsetky listy aj mlade aj starsie casom proste odpadnu a vyplavaju na hladinu, takze priserny pohlad na to...prosim ak mate skusenost tak mi poradte. voda je 25,5 stupnov, PH pod 6, KH nizke cize voda makka a celkova tvrdost tvrda teda v norme. neviem kde je problem skor to vyzera ako keby za to mohol nejaky parazit alebo tedy choroba nejaka.. vopred dakujem dufam ze ma aspon usmernite trosicku.. :cry:





uz som to vyriesil...radikalne..
Prílohy
list.jpg
HASEMANIA_NANA
 

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod nostradamus » 21 Apr 2010 19:05 pm

no mohol by si aj napisat ako.....
Obrázok používateľa
nostradamus
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Založený: 07 Mar 2010 19:22 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 22 Apr 2010 23:54 pm

no vyhodil som ich... nenecham to predsa v AQ,vidis ako ten list chudak vyzera? a to som zoskenoval este taky na ktory sa da ako tak pozriet. ostatne mali tych dietok faaaakt vela..
HASEMANIA_NANA
 

Rastliny - problem

Odoslaťod Vlado15 » 28 Aug 2010 11:53 am

Caute, mohli by ste mi poradit.
Mam problem s rastlinami: Na niektorych rastlinach po urcitom case po zasadeni zacnu tmavnut okraje listov ( vid. foto) a popritom prestanu rast a postupne odumieraju. Hnojim raz za cas - tekute 1x za 3 tyzne (Sera), vyzivove tabletky ku korenom 1x za 3 mesiace (Sera)
Moje akvarium: 125 litrov, svetlo - 2x28 W + reflektory, pH - 7.5 -8 , GH - 13, KH3 - 9, voda 28 Stupnov
Dakujem za radu.
Prílohy
IMG_2254_2.JPG
IMG_2255_2.JPG
Vlado15
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Aug 2010 11:38 am

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod trinitysk » 28 Aug 2010 13:51 pm

1. nespravne hnojis, lebo hnojis narazovo...
2. minimum CO2 vo vode a jeho kolisanie...prilis tvrda a zasadita voda ...
3. Teplotu skus drzat na 25st.
4. Nevhodne rastliny do taketo vody (obr.1.) ...nastuduj si Pogostemon helferi a Microsorium windelow (mimocodom nesadi sa do substratu, ale to sa docitas)
5. Bolo by vhodne zistit aj hodnoty NO3 a PO4, ze su v nerovnovahe je jasne...

Vsetko horeuvedene je tu castokrat uz rozoberane, vsetko tu najdes, pouzi Vyhladavanie...pripadne nejake starsie prispevky aj odo mna, vsetko je to o tom istom, uz som to tu pisal velakrat a nechce sa mi uz opakovat...(co iste pochopis...). Ak niecomu konkretnemu co najdes (alebo nenajdes a chces vediet) nebudes rozumiet, tak sa spytaj, rad/i poradim/e...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 09 Sep 2010 01:03 am

a JA by som aj odkalil dno, bo tam 100% mas vela dusicnanov a fosforu.. a ten veru rastliny velmi nepotrebuju a ked tak minimum a ryby tuto latku len ked su male resp. mlade..prilis vela organickych latok, cize to moze byt okrem ineho aj z prekrmovania. trinitysk dal dobre.. suhlasim, vidno ze ma uz nejaku tu prax.. ja mam splnenych vsetkych 5 bodov co uviedol.. 2. CO2 mam dost ale ja mam kyslu a makku vodu co tery tiez nieje nejak vhodne pre kriptokoriny..ale tak co uz , vacsine rastlin to takto vyhovuje..aj rybam :-)
HASEMANIA_NANA
 

Prosím o radu

Odoslaťod dusan KE » 21 Sep 2010 19:20 pm

Dobrý deň, môžete mi prosím poradiť.
Asi pred dvoma mesiacmi mi začali hnednúť konce rastlín a nasledovne celé rastliny. V akváriu som nič nemenil, postupoval som rovnako aj pri výmene vody.
Data akvária: objem 700l, vek 6,5 roka
Pridal som foto postihnutej rastliny.

Ďakujem
Prílohy
DSC00846.JPG
Foto postihnutej rastliny
dusan KE
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Sep 2010 19:03 pm

Re: Prosím o radu

Odoslaťod tomas1 » 21 Sep 2010 19:48 pm

a co tak foto celeho potom by sa to dalo blyzsie urcit
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Prosím o radu

Odoslaťod dusan KE » 21 Sep 2010 21:06 pm

Prikladám foto celého akvária v troch častiach.
DSC00849.JPG
DSC00848.JPG
DSC00847.JPG
dusan KE
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Sep 2010 19:03 pm

Re: Prosím o radu

Odoslaťod tomas1 » 22 Sep 2010 08:03 am

ahoj ja by som tam deal o 6cm viac strku a tam tu muslu radsej vihod a este cim svietis a pridavas aj niake fe-zelezo hojivo....
podla mna mas malo svetla a ziadne fe pridaj svetla a aj si kup pmdd a urob si pomer polovicu denso celi sacok fe zmiesaj to 500ml destilky a davkuj podla potreby
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Prosím o radu

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 22 Sep 2010 10:39 am

[quote="tomas1"]

please das mi sem linku o tom ako si sam vyrobit hnojivo resp. zelezo na hnojenie? uz ma v celku nebavy vyhadzovat 4.77eura za 100ml feropolu..Ak budes taky dobry, budem vdacny. a kde sa to da kupit? ta zlozka?dakujem uz vopred.
HASEMANIA_NANA
 

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod martin_s » 22 Sep 2010 11:07 am

Vyhladaj si temu o PMDD. Jednou z jeho zloziek je tzv. "Tenso coctail", v ktorom je aj Fe. Existuje aj "Tenso Fe".
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod tomas1 » 22 Sep 2010 11:40 am

no ten tenso fe sa mi osvedcil je to dobra vecicka :mrgreen:
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 11:44 am

Velmi zle vidim na tie listy ale som presvedceny ze je to malo mikro...a hlavne Fe ako tu bolo spominane....Nabuduce ak chces urcit diagnozu je dobre odobrat 3 listy a nafotit ich na jeden obrazok...1. list novy, mlady najmenej napadnuty, 2. starsi list viacej napadnuty a 3. list posledne stadium...
Hned by som kupil hnojivo do dna...ja odporucam Dennerle Refresher tabs...a davkoval podla navodu...je lepsie kazdu tabletu aj ked ju budes davat celu, najprv rozdelit na menej casti a v okoli korenov tvojich crypto ich hlboko zastrcit do substratu (hlboko opakujem...a pozor pri hlbkovom odkalovani). Tvoja nadrz je stara a dno je vycerpane, mozes skombinovat aj s Dennerle starter tabs...s oboma mam vynikajuce skusenosti, preto doporucujem. Od Kuba viem, ze v Ke to nie je bezne dostat (skus ale Hornbach...hnojiva su sice drahsie ale naozaj stoja za to, vydrzi ti to asi 1 rok v dne).ak by si nezohnal Dennerle tak kup aspon Sera Floreplus pripadne Sera Florenette A ....vsetko by mali mat v akvaristike (dufam, ze v kazdej....). Hnojit tekutym Fe len opatrne, po malych davkach kazdy den...zacat s cca 30% doporucenej davky podla vyrobcu a to rozdelit na pocet dni do najblizsej vymeny vody...nema zmysel tam toho teraz liat vela pretoze rastliny su silne oslabene a to posledne co potrebujes je invazia rias...Az nasledne davky zvysovat tak ako uvidis ze nove vyhonky sa ti spamataju....stare listy bude treba postupne odstranovat, ale nie naraz, postupne, kazdy tyzden tie najviac napadnute 2-3 listy podla velkosti rastliny!Dufam, ze ti toto pomoze, ak by si mal nejake doplnujuce otazky, napis sem...v kazdom pripade ale pozhanaj tie hnojiva ako som pisal (a nekupuj v ziadnom pripade Ratajov Bivoj!)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Hnednutie a odhnivanie listov po okrajoch

Odoslaťod dusan KE » 22 Sep 2010 19:55 pm

Ďakujem za Vaše rady,
iste ich využijem, hneď zajtra sa do toho pustím.
Výsledok následne zavesím na fórum.
dusan KE
 
Príspevky: 3
Založený: 21 Sep 2010 19:03 pm

Hnednutie okrajov listov...

Odoslaťod Creoon » 22 Dec 2010 19:35 pm

Caute mozte mi dat radu kupil som nejake Echinodorus paniculatus a zacali mi hnednut spicky a okraje listov. Objavuju sa aj prve fliacky na listoch. Da sa povedat ze jemne blednu.. Hnojim Ferropol 280L akva 3X 38W JBL Solar color /natur Svetlo 4.2W/L. Voda 25C. taktiez sa to zacalo prejavovat aj na ostatnych zeleninach... ma stym niekto skusenost?
Creoon
 
Príspevky: 40
Založený: 16 Dec 2010 22:31 pm

Re: Hnednutie okrajov listov...

Odoslaťod TTjopo » 22 Dec 2010 20:26 pm

Ak ti Echinodorus zacina blednut a robia sa na nom blede skvrny moze to byt sposobene nedostatkom horcika po pripade ak sa na rastlinach zacinaju robit hnede flaky neskor dierky a casom list uplne odumrie je to pravdepodobne sposobene nedostatkom zeleza.Skus zmerat parametre vody bude ti potom lachsie radit.Vela stastia
Obrázok používateľa
TTjopo
 
Príspevky: 2803
Obrázky: 31
Založený: 07 Mar 2009 19:45 pm
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.