CO2 do cca 100L akvaria



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod dr.pepa » 23 Apr 2010 12:41 pm

Presne tak jose.Nieco sa tu spytas a idu ta zozrat ze aky si sprosty ked to chces kupit.Na toto je forum podla Vas?A niekto naozaj nema cas sa babrat stym burciakom zarabat to otvoris chladnicku a niesu kvasnice napr.100-ludi 100 chuti.Je to samozrejme najlacnejsi sposob ale chce to troska starostlivosti to nikomu neberiem.
dr.pepa
 
Príspevky: 52
Založený: 23 Mar 2010 20:54 pm
Bydlisko: Závod

Reklama

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod BarbarOSA » 23 Apr 2010 13:12 pm

jose napísal:Veď dobre, máte pravdu, len nechápem čo Vás to tak stále trápi. Sú a stále budú ľudia čo to budú kupovať lebo sa im nechce ten burčiak pripravovať, majú prachy, páči sa im dizajn a neviem ešte aké dôvody majú. Celý svet je o konzume, prečo si kupujete mrazené hranolky a iné polotovary a nerobíte si ich sami doma?


teraz miesas jablka s hruskami..
vela ludi si doma dopestuje vsetko a tak zuzitkuje, cize z obchodu toho treba malo..
nechcem sa ale hadat..
mas aj ty pravdu..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod martin_s » 23 Apr 2010 13:36 pm

BarbarOSA napísal:idk: a ako to chces dostat pred vrtulku??pred vrtulku by to bolo uplne idealne, ta by mala rozbijat bublinky, ale netusim ako to tam doviest hadickou :-(

Zavisi na konstrukcii filtra. Niektore su spravene tak ze maju nasavanie vzduchu k vrtulke (napr. doma mam taky jeden starucky AquaEl FAT-2)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod Poly » 23 Apr 2010 13:37 pm

Chlapci, fajne ste to prekrutili :o
dr.pepa napísal:Nieco sa tu spytas a idu ta zozrat ze aky si sprosty ked to chces kupit.

To som nikde nenapisal!!! :x
jose napísal:Sú a stále budú ľudia čo to budú kupovať lebo sa im nechce ten burčiak pripravovať, majú prachy, páči sa im dizajn a neviem ešte aké dôvody majú.

Jasne som ti rozpisal, kde sa da kupit flasa, a za kolko, takze kto na to ma, radsej si kupi rovno flasu, pretoze ta ti na jedno naplnenie vydrzi rok a viac, zatial co tie jednorazove flasticky su nanajvys na par tyzdnov. Kto na to nema, odporucam mu burciak, pretoze na tych jednorazovych flasiach iba prerobi a narocnostou na udrzbu je to podobne burciaku - teda kazde 2 tyzdne treba zarobit novy burciak, alebo kupit a napojit novu flasu :roll:
BarbarOSA napísal:CO2 stoji vela pozor nato heh, co nase predane emisie pod cenu ??

Lenze bacha! Oni predavaju kvoty - akesi povolenie, kolko CO2 mozu vypustit = kolko mozu vyprodukovat "odpadu". Co je pre priemysel odpad, je pre nas obchodny artikel :) Preto vravim, ze CO2 nema cenu, lebo vo vacsine odvetvi je odpadom :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod BarbarOSA » 23 Apr 2010 13:53 pm

poly: nerozmazaval som to dalej, je to na dlhu a inu debatu, tu rozoberame nieco ine..viem co si tym chcel povedat a jasne ze co2 vlastne nema ziadnu cenu, ide o udrzbu, tak ako pri inych artikloch..

martin_s:ak su take filtre sorry, nevedel som, co som sa zatial stretol a videl tak som nevidel nasavanie pred vrtulkou..jedine ze by som urobil niekde pred vrtulku dierku a tam priviedol hadickou..preto som sa pytal ze ako to chce priviest pred vrtulku, lebo niekde som cital, ze vrtulka bublinky rozbije na mensie, ale skusenosti s tym nemam...
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod jose » 23 Apr 2010 13:54 pm

Poly v pohode CO2-ku používam 15 rokov, síce na iné účely, ako hnací plyn do paintballových zbraní a v súčastnosti aj predávam vzduchovky na CO2-ku. Umarex používa jednorázové bombičky 12 a 88 gramové. Keď som mal prvé paintballové, prerobil som ich na večnú bombičku a tú som doplňoval z velkej 6 kg flaše. Keď to teraz niekomu navrhnem a vysvetlím to, myslíš že si to prerobia? Prd, stále si budú kupovať tie jednorázové.
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod Ajven » 23 Apr 2010 13:56 pm

Este si dovolim pripomenut, ze ten Tetra zazrak tusim funguje iba ako napln do difuzneho zvona, cize sledovat a doplnat priebezne. Mne sa to zda este vacsia zataz na obsluhu ako burciak. Ja osobne som zastupcom uplne najlenivejsej vetvy akvaristickych karbondioxidistov, totizto, najlepsie CO2 je ziadne CO2.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod Poly » 23 Apr 2010 14:26 pm

Ajven: Aj tak sa da :D
Jose: Lebo sa im to nechcelo asi prerabat a stale doplnat a maju na to. Ak sa ti chce kazde 2 tyzdne kupovat flasku so zopar gramami CO2 a mas na to, tak si ju kup. Ak chces mat menej roboty, zozen si bombu s ventilmi vratane elektromagnetickeho. Pustis, a nestaras sa, po case aj zabudnes, ze nejake CO2 do akvaria pustas. ;) Ide o udrzbu - sice si si prerobil bombicky, ale aj tak si ich musel v rovnakych intervaloch doplnat, preto to nie je o moc lepsie. Jednorazove bombicky do akvarii maju len zopar gramov CO2, ale plnitelne bomby maju 0,3kg a viac, a v tom je ich vyhoda, napojis, a rok ides. Nejde ani tak o tu plnitelnost, ako vacsi objem a podstatne dlhsie intervaly medzi vymenami. Taky system si nevyzaduje prakticky ziadne zasahy pocas celej doby prevadzky - mozno uprava prudu podla potreby, to je tak vsetko. Jednorazove bombicky z akvaristiky treba relativne casto menit. A to je to, co sa snazim povedat :)
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod martin_s » 23 Apr 2010 18:40 pm

BarbarOSA napísal:martin_s:ak su take filtre sorry, nevedel som, co som sa zatial stretol a videl tak som nevidel nasavanie pred vrtulkou..jedine ze by som urobil niekde pred vrtulku dierku a tam priviedol hadickou..preto som sa pytal ze ako to chce priviest pred vrtulku, lebo niekde som cital, ze vrtulka bublinky rozbije na mensie, ale skusenosti s tym nemam...

Len to doplnim - nasavanie nie je pred vrtulkou ale priamo do komory s vrtulkou (rotorom).
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod lukassssss » 11 Sep 2011 11:16 am

dobry den, vcera som zacal tiez s tym burciakom, ale nejak mi to nefunguje. dal som 20g drozdia 3 lyzice cukru. premiesal a asi o 20min to zacalo valit riadne. na druhy den uz nejde nic iba ked stlacim flasu. mam to cez vzduchovaci kamen. dakujem
lukassssss
 
Príspevky: 19
Založený: 28 Jún 2011 09:43 am

Re: CO2 do cca 100L akvaria

Odoslaťod martin_s » 11 Sep 2011 13:45 pm

To bude tym ze mas velke mnozstvo kvasiniek a male mnozstvo cukru, cize ho rychlo spotrebuju. Viac sa dozvies ked si vyhladas a precitas temu o pomere cukor/kvasnice.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Predchádzajúca

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.