rozmnozovanie mrenky štvorpruhovej [Puntius tetrazona]



Všetko okolo akvarijných rýb

rozmnozovanie mrenky štvorpruhovej [Puntius tetrazona]

Odoslaťod saku1111 » 26 Apr 2010 07:25 am

Cawte prosim vas sa opytat som sa docital ze samica mrenky štvorpruhovej vrhne as 400 as 450 ikier to setky sa vyliahnu alebo sa viliahne len zopar?. Za setky radi vopred dakujem :pivo: :angel: :mrgreen:

Za gramaticke chyby sory :D nedaval som na to pozor
saku1111
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Apr 2010 21:34 pm

Reklama

Re: rozmnozovanie mrenky štvorpruhovej

Odoslaťod Jan Blanar » 26 Apr 2010 08:03 am

Všetko sa nevyliahne, pri dodržaní hygieny, ale ich bude dosť - no rásť budú nerovnomerne

Mne pred rokmi z jedného výteru ostalo asi 60 mladých, ale to som sa len o odchov pokúšal - no je to druh kde s rozmnožením podľa mňa nie je problém.
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: rozmnozovanie mrenky štvorpruhovej [Puntius tetrazona]

Odoslaťod saku1111 » 26 Apr 2010 13:55 pm

aha diki pretoze mne nerobi problem ich rozmnozit ale ked mi ich vela ostane nemam take velke akva aby som ih setky tam mohol mat , a predat ich asi tak rychlo nepredam.
saku1111
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Apr 2010 21:34 pm

Re: rozmnozovanie mrenky štvorpruhovej [Puntius tetrazona]

Odoslaťod Jan Blanar » 26 Apr 2010 14:18 pm

môžeš ich mať neúrekom aj keď sú žiadané je to jednoducho rozmnožiteľná ryba , ktorá je síce v akvaristikách žiadaná, ale s predajom môže byť problém lebo ju množí dosť ľudí
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: rozmnozovanie mrenky štvorpruhovej [Puntius tetrazona]

Odoslaťod saku1111 » 26 Apr 2010 17:48 pm

a myslis ze sa mi ich aj tolko narodi?? Lebo velmi to chcem skusit ale neviem co bi som pootom s nimi urobil :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
saku1111
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Apr 2010 21:34 pm

Re: rozmnozovanie mrenky štvorpruhovej [Puntius tetrazona]

Odoslaťod vilo » 27 Apr 2010 18:40 pm

saku1111: píšeš, že ti "nerobí problém ich rozmnožiť", ale vyzerá to skôr, že s odchovom takýchto rýb nemáš skúsenosti (sorry, ak sa mýlim). usudzujem to z toho, že sa pýtaš koľko mladých sa z ikier vyliahne (mrenky sa nerodia!! :) )... na to sa nedá totiž len tak odpovedať, ale celkom určite sa nevyliahne toľko mladých, koľko dala samica ikier. ...možno sa nevyliahne nič. veci závisia jednak od rýb samotných (kondícia a zdravotný stav, ktorý sa premietne do kvality ikier), a ďalej hlavne od podmienok prostredia, v ktorom sa ikry ocitnú (teplota, chem. vlastnosti vody,...). ani všetka mlaď, čo sa vyliahne, nedorastie do dospelosti. mortalita je na všetkých stupňoch vývinu (ontogenézy) a závisí v prvom rade od podmienok prostredia (odhliadnúc od faktu, že nie všetky jedince sú si rovnocenné z hľadiska životaschopnosti).

možno budeš rád, ak sa ti podarí odchovať do "predajnej veľkosti" 10-20 kusov

skrátka a stručne: nečakaj, že zo 400 ikier odchováš 400 mreniek :)
Obrázok používateľa
vilo
 
Príspevky: 384
Obrázky: 56
Založený: 04 Jan 2007 17:00 pm
Bydlisko: Trnava, Bratislava

Re: rozmnozovanie mrenky štvorpruhovej [Puntius tetrazona]

Odoslaťod saku1111 » 28 Apr 2010 06:56 am

:D diki ze si napisal toto presne som chcel vediet bolo mi jasne ze sa neviliahnu setki ikri ale clovek nikdy nevie ci sa mu nepostasti :D Diki mal si pravdu s tim zaciatkom ze nemam skusenosti preto som tu napisal :D takze diki o nedlho si zaobstaram veci na rozmnozenie a pojdem do toho diki Vám za rady velmi ste mi pomohli.
saku1111
 
Príspevky: 5
Založený: 25 Apr 2010 21:34 pm

Re: rozmnozovanie mrenky štvorpruhovej [Puntius tetrazona]

Odoslaťod akvarik » 01 Nov 2010 19:26 pm

ako sa ti ich podarilo rozmnožiť??? :shock:
akvarik
 
Príspevky: 9
Založený: 01 Nov 2010 18:48 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.