ako najlepšie presťahovať 220l akvárium



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: ako najlepšie presťahovať 220l akvárium

Odoslaťod Poly » 27 Apr 2010 19:19 pm

Prelej tu vodu do vane, ktoru predtym poriadne oplachnes horucou vodou :P Ono ani nemusis prelievat vsetku vodu, staci ti tak max. 30-50%, zvysok vody dolejes z vodovodu ktorej teplotu mozes upravit doliatim vriacej vody. Pri vkladani rybiciek naspat ich budes aklimatizovavat, podobne ako ked si donesies nove rybky. Predpokladam, ze filter je zabehnuty, vtedy by nemal byt problem naliat aj 90% novej vody.
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: ako najlepšie presťahovať 220l akvárium

Odoslaťod renatte616 » 27 Apr 2010 19:29 pm

Amadeus napísal:keby si ich dala stou abeltou dosčku prežijú to čakanie na od chlorovanie vody nie ?? zatial lebo kanyster na eden krát sa ti neoplatí kupovat jedi ne iné využitie kenyster zoženie všeligde ale nčo kupovať ked sa da niekde zohnat


este raz... ako? :)

kupovat nechcem... vsak to nevyuzijem... ale keby sa dalo niekde alebo od niekoho pozicat
Naposledy upravil renatte616 dňa 27 Apr 2010 19:30 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: ako najlepšie presťahovať 220l akvárium

Odoslaťod renatte616 » 27 Apr 2010 19:30 pm

Poly napísal:Prelej tu vodu do vane, ktoru predtym poriadne oplachnes horucou vodou :P Ono ani nemusis prelievat vsetku vodu, staci ti tak max. 30-50%, zvysok vody dolejes z vodovodu ktorej teplotu mozes upravit doliatim vriacej vody. Pri vkladani rybiciek naspat ich budes aklimatizovavat, podobne ako ked si donesies nove rybky. Predpokladam, ze filter je zabehnuty, vtedy by nemal byt problem naliat aj 90% novej vody.



ahoj... do vane nemozem... nestahujem akva z miestnosti do miestnosti, ale z mesta do mesta... a nie je to blizko
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: ako najlepšie presťahovať 220l akvárium

Odoslaťod Remobmw » 27 Apr 2010 20:35 pm

Aspon 50% vody si nechaj aby si založil hned v ten den akva nanovo. Filter nechaj namočeny nech nevyschne a je to bez problemov.
Predavaju paradne bandasky na vodu,alebo si požičaj. su 25l aj 50l. Ludia čo maju more poznaju problem s prenosom vody:)
Obrázok používateľa
Remobmw
 
Príspevky: 61
Obrázky: 5
Založený: 26 Feb 2010 22:53 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ako najlepšie presťahovať 220l akvárium

Odoslaťod renatte616 » 27 Apr 2010 20:41 pm

zalozila :).... no hej.. ale kde tie bandasky zohnat?
Obrázok používateľa
renatte616
 
Príspevky: 386
Obrázky: 3
Založený: 30 Okt 2009 00:34 am
Bydlisko: BA okolie

Re: ako najlepšie presťahovať 220l akvárium

Odoslaťod aughostino » 27 Apr 2010 20:57 pm

ked sa ti nepodari zohnat bandasky tak nejake vedra zozenies urcite (tie velke od Baumitu a podobne), alebo prepravky (v takychto pripadoch je potrebna improvizacia) :)

ja ked som menil dno v 230l akvarku tak som co najviac vody ponapustal do vedier a do detskej plastovej vanicky do ktorej som dal filter a prepol ho na minimalny prietok aby ryby nemali vo vanicke "prievan". Ryby (skalare) vydzali v tej vanicke cca 30hodin bej akejkolvek ujmy.

rastliny boli tiez vo vedrach a vydrzali to v pohode, ale ty ked mas malawi tak tych rastlin asi nebude vela...

//edit: este mi napadlo co tak pouzit nieco taketo http://www.primus.sk/kanistre.php sice je to firma z NZ ale urcite bude nieco aj v BA alebo nejaky mensi sud od ludi ktory maju zahradu alebo chatku (ak nie si z dediny)
Obrázok používateľa
aughostino
 
Príspevky: 443
Obrázky: 68
Založený: 12 Jan 2008 21:07 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.