Poistenie bytu - Akvarium



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

mate poisteny byt proti vytopeniu vody z akva ?

mam
28
18%
nemam
69
44%
planujem
33
21%
neplanujem
26
17%
 
Celkový počet hlasov : 156

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Pufli » 10 Apr 2010 23:31 pm

žeby Allianz
Obrázok používateľa
Pufli
 
Príspevky: 160
Obrázky: 84
Založený: 05 Nov 2009 03:31 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Reklama

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod astro » 28 Apr 2010 10:05 am

eminence napísal:
astro napísal:takže takto: CSOB mi poistila aj akvárium ako také a aj škodu spôsobenú vodou z akvária. zadal som si požiadavky a človek z finančného poradenstva mi vyhľadal a ušil poistku takú akú som potreboval. keby niekto chcel viac info tak na SS


tak toto by ma naozaj zaujimalo. totiz volali aj likvidatorom aj metodikom poistenia, a jednoznacne bolo povedane ze takto vzniknutu skodu nepoistia. ved tam mam poistku a chcel som sa pripoistit, tak obvovalavali asi 4 ludi co vsetcia v ramci poistovne to potvrdili.

@giftzahn - co sa tyka CSOB tak ta pani na pobocke volala na ustredie a pytala sa metodikov a likvidatorov. je zaujimave ze astro pise ze mu to v pohode poistili. uz som mu pisal. no jednoducho ked som to obvolaval mi priamo povedali v alianzi ze to nepoistuju, a presne vysvetlila ze akva - poistuju len sklo. dnes tam zbehnem osobne a uvidim. napr. v generali mi hned povedala na infolinke, ze akva je vo vyluke z poistovania.


špeciálne som sa teda opýtal (aj keď to trochu trvalo, prepáč eminence) na krytie škôd v mojej domácnosti a toto je odpoveď z CSOB cez môjho fin. a poist. poradcu:
"Poistenie skla sa vztahuje na nahle a nepredvidane rozbitie interieroveho skla osadeneho v skrinkach, ako aj primontovane zrkadla, akvarium s obsahom min. 50 litrov...
Poistenie Domos Kompakt kryje aj skody sposobene vodou akvaria v domacnosti poisteneho."

ergo, dnes si budem do postele líhať opäť kľudný a pokojný
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Raviolka » 28 Apr 2010 10:26 am

astro napísal:kryje aj skody sposobene vodou akvaria v domacnosti poisteneho.
Ja bych tak moc klidna nebyla. Co vytopim a znicim sobe, no dobra, moje blbost - a vim, v jake to bude max. cene. Ale u velkych akvarii, az to protece k sousedum a oni tam maji zorvna na te stene nejake Gobeliny nebo Zrzaveho nebo jine extra drahe zarizeni, ouha :|

To pujdem vsichni bydlet do prizemi? :D

P.S. Vim, ze se v tomhle tematu omila vsechno dokola, ale je to zajimava diskuse snad pro vsechny akvaristy :pivo:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod astro » 28 Apr 2010 11:24 am

@Raviolka keby sme mysleli všetci na to, že to vytečie a spôsobíme škody tak by nikto z nás by doma akvárko nemal alebo ako píšeš ty bývali by sme všetci výhradne na prízemí. Je na každom ako si ošetrí poistenie aj zodpovednosť, moja poistka kryje aj škody spôsobené susedom, pri jej uzatváraní (bola to komplet poistka na stavbu aj na domácnosť a aj zodpovednosť) bola moja špeciálna požiadavka aby v nej bolo ošetrené akvárium a všetko čo s tým súvisí - tzn. akvárium ako také, zodpovednosť za škody susedom a škody v mojej domácnosti. Akurát nerozumiem tomuto: "Co vytopim a znicim sobe, no dobra, moje blbost...", prečo tá blbosť? Raviolka to čo som u teba videl má tiež spočítané dokopy celkom dosť litrov, usínaš snáď každý večer s nepríjemným pocitom Čo ak sa to rozbije...?
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 28 Apr 2010 11:34 am

njn, sak treba sa riadne poistit ... pripadne vziat aj poistenie zodpovednosti za skody ... ak by bolo treba... pokial ma pamat neklame poistovna zaplati skody u mna a aj u susedov ... cize no problem ...akurat tak treba zviest tuhy boj s likvidatorom ohladne vysky amortizacie :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Raviolka » 28 Apr 2010 11:45 am

Astro asi jsi to pochopil jinak, nez jsem myslela :)
astro napísal:@Raviolka keby sme mysleli všetci na to, že to vytečie a spôsobíme škody tak by nikto z nás by doma akvárko nemal alebo ako píšeš ty bývali by sme všetci výhradne na prízemí.
Ne, jednoduse bychom se vsichni SPRAVNE pojistili a je po starostech (ze neni jednoduche najit spravnou pojistku dokazuje cele tohle tema) :wink: Netvrdim, ze pojisteni je pokazde idealni cesta, ale tech co to podcenili a znicili si tim sousedske a rodinne vztahy a v konecnem dusledku jejich akvaristika uz doma tak vitana nebyla.. tech neni malo.
A jinak, kdybys na to Ty nemyslel, tak bys nepsal do tohoto tematu. Takze nevim, kam vlastne tou poznamkou smerujes :-)
astro napísal:@moja poistka kryje aj škody spôsobené susedom
Tak potom ok, citovala jsem Tvuj prispevek kde jsi to nezminoval.
astro napísal:@Akurát nerozumiem tomuto: "Co vytopim a znicim sobe, no dobra, moje blbost...", prečo tá blbosť?
Blbost, ze jsem se nepojistila, pokud jsem vysi skod neodhadla dobre...
astro napísal:@usínaš snáď každý večer s nepríjemným pocitom Čo ak sa to rozbije...?
Ano, protoze nejsem pojistena a NEVIM, co maji sousedi pode mnou :roll:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod astro » 28 Apr 2010 11:55 am

áno Rav, máš pravdu, myslíme na to všetci a preto sa poisťujeme :-) tu sme sa len nepochopili, ja som na to myslel pred zriadením akvária a tak som si poistku zaobstaral, teraz už radšej nemyslím a tu sa podelím so svojimi skúsenosťami.
Ja tiež neviem čo majú susedia podomnou ale predsa len sú tam tri 3izbové byty a priamo pod akvárkom sú obývačky tak si viem tak zhruba predstaviť čo tam majú. Joj ale Ravi usínať každý večer s tým, že posledná myšlienka smeruje k takej nepríjemnej veci, to už je naozaj lepšie si tú poistku urobiť a večer myslieť na to, že možno už ráno vylezú spod kameňa malé hlavačky :-) tak ako ja som včera večer myslel na to ako sa dnes ráno poteším pohľadom na vyliahnutý drobizg mojich terčíkov, ktorý už včera kmital chvostíkmi pod listom anubiasu.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod D.. » 28 Apr 2010 12:23 pm

Raviolka napísal:
astro napísal:kryje aj skody sposobene vodou akvaria v domacnosti poisteneho.
Ja bych tak moc klidna nebyla. Co vytopim a znicim sobe, no dobra, moje blbost - a vim, v jake to bude max. cene. Ale u velkych akvarii, az to protece k sousedum a oni tam maji zorvna na te stene nejake Gobeliny nebo Zrzaveho nebo jine extra drahe zarizeni, ouha :|

To pujdem vsichni bydlet do prizemi? :D

P.S. Vim, ze se v tomhle tematu omila vsechno dokola, ale je to zajimava diskuse snad pro vsechny akvaristy :pivo:


Kedysi som uvazoval, ze by to mozno bola dobra tema do akva casopisu - oslovit najvacsie poistovne a zistit, co dokazu pre akvaristov ponuknut, pripadne navrhnut nejaku poistku na modelovy byt.
D..
 
Príspevky: 49
Obrázky: 8
Založený: 26 Júl 2004 12:42 pm

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod astro » 28 Apr 2010 12:44 pm

to nie je zlý nápad - môžeš zrealizovať ;)
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Raviolka » 28 Apr 2010 12:47 pm

@ astro - Stehuju se, tak uz to bez pojisteni vydrzim - ale pak se urcite pojistit necham. A nad tim prizemim jsem vazne uvazovala, protoze tam by se nejaka "vana" urcite dala umistit s vetsim klidem...

@ D.. to neni spatny napad :wink:
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 28 Apr 2010 13:01 pm

D.. napísal:
Raviolka napísal:
astro napísal:kryje aj skody sposobene vodou akvaria v domacnosti poisteneho.
Ja bych tak moc klidna nebyla. Co vytopim a znicim sobe, no dobra, moje blbost - a vim, v jake to bude max. cene. Ale u velkych akvarii, az to protece k sousedum a oni tam maji zorvna na te stene nejake Gobeliny nebo Zrzaveho nebo jine extra drahe zarizeni, ouha :|

To pujdem vsichni bydlet do prizemi? :D

P.S. Vim, ze se v tomhle tematu omila vsechno dokola, ale je to zajimava diskuse snad pro vsechny akvaristy :pivo:


Kedysi som uvazoval, ze by to mozno bola dobra tema do akva casopisu - oslovit najvacsie poistovne a zistit, co dokazu pre akvaristov ponuknut, pripadne navrhnut nejaku poistku na modelovy byt.


njn, modelovu, uniformnu atd. positku ... njn, eeeeee tak to by som teda nechcel ...to je tak cesta do horucich pekiel respektive niekde do realneho socializmu ... a tam sme uz boli .... :cry: :cry: :cry:
byty, ludia, akvarka, podmienky atd. sa lisia cize uniformita tu nebude na mieste ... kazdy si musi "vybuchat, vyskladat" vlastnu poistku ...taku aby kryla jeho potreby a nie potreby nejakeho blizsie nespecifikovaneho modeloveho cloveka ... a samozrejme mu v realite bola aj na nieco dobra ...

sorry, nalejme si cisteho vina ... modelovy byt neexistuje ani modelovy susedia .... s toho nakoniec tak maximalne vylezie ze poistovna sa s platenia vykruti ... a clovek skoro nic alebo nic nedostane a ostane na skode "sediet" co by mimochodom nebolo po prvy raz :oops:

ano, uznavam je to riadny kus roboty (zistovania, studovania ponuk,podkladov, konzultacii atd.) kym sa clovek dopracuje k vhodnej poistke, a je si isty ze mam presne taku poistku aku skutocne pre svoje podmienky,poziadavky potrebuje .... sam som tym presiel, zo 2x som poistku menil, upgradoval ... ale zial inej cesty nie je a bez poistky dnes mat doma "viacej litrov vody" je urcite akurat tak riziko .... :wink:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Raviolka » 28 Apr 2010 13:10 pm

Giftzahn, model je model a tak ho je treba brat. Taky si nekoupis modelovy byt, ale jdes se na nej podivat, pokud zacinas uvazovat... Dostanes tim prvotni informace a od toho se muzes odpichnout. V takovem prehledu aspon zjistis, co je realne a co neni, na co si dat pozor. Kazdy, kdo o pojisteni akvaria nema ani potuchy, si napr. precte tohle tema a bude o dost pripravenejsi jit do "terenu". Nebo ne? A to mel zrejme D.. na mysli. Zpracovat to prehledneji. Ne navrhnout pojistku snu :roll:

A jinak, vsechny clanky o akvaristice maji tu chybu, ze "ludia, akvarka, podmienky atd. sa lisia" :o
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 28 Apr 2010 13:23 pm

Raviolka napísal:Giftzahn, model je model a tak ho je treba brat. Taky si nekoupis modelovy byt, ale jdes se na nej podivat, pokud zacinas uvazovat... Dostanes tim prvotni informace a od toho se muzes odpichnout. V takovem prehledu aspon zjistis, co je realne a co neni, na co si dat pozor. Kazdy, kdo o pojisteni akvaria nema ani potuchy, si napr. precte tohle tema a bude o dost pripravenejsi jit do "terenu". Nebo ne? A to mel zrejme D.. na mysli. Zpracovat to prehledneji. Ne navrhnout pojistku snu :roll:

A jinak, vsechny clanky o akvaristice maji tu chybu, ze "ludia, akvarka, podmienky atd. sa lisia" :o


jj, plne ti davam za pravdu :mrgreen:

... akurat nedovolim si v pripade poistky nikomu radit, u koho,kde, za kolko atd. ... sam som celu poistkovu zalezitost konzultoval s pravnickou a so znalcom co sa uz roky pohybuje v odbore poistovnictva (co tiez zial nie je zadarmo) :roll: a vyplatilo sa .... nastala skoda a poistovna zaplatila presne podla mojich predstav ... cize na zaklade tejto udalosti viem co mam a na com som ... teda dufam ze mam konecne tu "vysnenu poisrtku" a ked nie mam aspon taku co pre mna funguje :angel:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod jiri sajar » 28 Apr 2010 18:27 pm

vzhľadom na to že sa pohybujem v prostredí poisťovníctva k príspevkom ostatných zúčastnených len toto -
čo vám daná poisťovňa uhradí a čo všetko máte v rámci svojej poistky poistené a na aké poistné riziko nájdete len a jedine v tzv. VPP (všeobecných poistných podmienkach) ktoré sú (musia byť !!! )súčasťou poistnej zmluvy - je to ten (často) niekoľko stránkový elaborát, ktorý prakticky žiaden poistený nečíta a spoľahne sa na vyjadrenie svojho poisťovacieho agenta - poradcu - obchodníka.
Žiaľ stáva sa, že ich vyjadrenie je častokrát nepresné či mylné.
Preto som v tejto téme pred časom zavesil doslovné znenie časti VPP konkrétnej poistnej zmluvy jednej nemenovanej poisťovne - držte sa starej overenej múdrosti - čo je písané to je dané - ak je vo VPP výslovne spomenutá škoda vzniknutá rozbitím akvaria . je poistné plnenie z tohto poistného rizika nespochybniteľné
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod mystka » 28 Apr 2010 19:22 pm

Ked si chcem poistit byt aj na skody sposobene akvariom, musim mat od toho akvaria blocek? Lebo je ine mat stare a nove akva. Dakujem :roll:
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod astro » 29 Apr 2010 07:36 am

mystka napísal:Ked si chcem poistit byt aj na skody sposobene akvariom, musim mat od toho akvaria blocek? Lebo je ine mat stare a nove akva. Dakujem :roll:

nie. načo bloček? ten ti dokazuje len hodnotu akvária a nie škodu ktorá bola spôsobená vodou z nehou vytečenou
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 29 Apr 2010 07:38 am

mystka napísal:Ked si chcem poistit byt aj na skody sposobene akvariom, musim mat od toho akvaria blocek? Lebo je ine mat stare a nove akva. Dakujem :roll:


@mystika: zaujimavy postreh ... no pokial viem nikde v celom "poistovacom elaborate" nie je o tomto zmienka ... cize pravdepodobne nemusis jedine ze by si to mala explicitne niekde napisane, pripadne pri uzatvarani poistky by ti poistovaci agent povedal ze ti poisti len akva ktore je max. tolko a tolko rokov stare :wink: co som osobne este zatial nezazil ... a vo svojej podstane dost pochybujem ze likvidator je schopny sa vyjadrit k veku akva ...

@jiri sajar:
Žiaľ stáva sa, že ich vyjadrenie je častokrát nepresné či mylné
...

presne ako vravis 100% pravda, sak s toho dvovodu som poistku musel 2x upgradovat .... medzi tymi agentami, obchodnikmi je dost lemplov,lam atd. co ani poriadne nevedia co ti ponukaju a predavaju ... :dead:

je poistné plnenie z tohto poistného rizika nespochybniteľné


:cry: :cry: :cry: :cry: no s tymto teda vobec nesuhlasim ...ver mi, by si sa az cudoval co vsetko je spochybnitelne, ked pride na "lamanie chleba" resp. k likvidaci skody a naslednemu plateniu zo strany poistovne ... a potom mas bezsenne noci, stoji ta to dost vela casu, energie a penazi aby si to cele ustal ....
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod jiri sajar » 29 Apr 2010 08:05 am

for giftzahn -
ak je poistenie akvaria v PZ priamo ošetrené tak likvidátor nemá kam uhnúť ....
ide o to že v súčasnosti všetky doteraz dominantné poisťovne začínajú mať problémy s odlivom klientov, a preto sa niektoré zobudili a začali hľadať cesty ako svoje poistenia zatraktívniť - jedna z nich je aj špeciálne poistné riziko škody z vodovodných zariadení a akvárií - dôkazom je môj príspevok z 10.4. - citácia konkrétneho pripoistenia
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Giftzahn » 29 Apr 2010 10:38 am

jiri sajar napísal:for giftzahn -
ak je poistenie akvaria v PZ priamo ošetrené tak likvidátor nemá kam uhnúť ....
ide o to že v súčasnosti všetky doteraz dominantné poisťovne začínajú mať problémy s odlivom klientov, a preto sa niektoré zobudili a začali hľadať cesty ako svoje poistenia zatraktívniť - jedna z nich je aj špeciálne poistné riziko škody z vodovodných zariadení a akvárií - dôkazom je môj príspevok z 10.4. - citácia konkrétneho pripoistenia


njn, ja mam extra poistnu zmluvu na byt - vybavenie (jedno flajstro) ... plus extra na dom (druhe fjastro) ... plus extra poskodenie zariadenia mojho bytu, dvoch bytov podo mnou skody sposobene vytecenim akva (tretie flajstro) ... vsetko pekne zabalene v tvrdom obale od poistovne ... :wink:

njn, zial ma kam uhnut .... magicke slovicko sa vola amortizacia .... cize okrem ineho je treba aj tuto polozku osetrit ... :)
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod jiri sajar » 29 Apr 2010 14:54 pm

Giftzahn napísal:
jiri sajar napísal:for giftzahn -
ak je poistenie akvaria v PZ priamo ošetrené tak likvidátor nemá kam uhnúť ....
ide o to že v súčasnosti všetky doteraz dominantné poisťovne začínajú mať problémy s odlivom klientov, a preto sa niektoré zobudili a začali hľadať cesty ako svoje poistenia zatraktívniť - jedna z nich je aj špeciálne poistné riziko škody z vodovodných zariadení a akvárií - dôkazom je môj príspevok z 10.4. - citácia konkrétneho pripoistenia


njn, ja mam extra poistnu zmluvu na byt - vybavenie (jedno flajstro) ... plus extra na dom (druhe fjastro) ... plus extra poskodenie zariadenia mojho bytu, dvoch bytov podo mnou skody sposobene vytecenim akva (tretie flajstro) ... vsetko pekne zabalene v tvrdom obale od poistovne ... :wink:

njn, zial ma kam uhnut .... magicke slovicko sa vola amortizacia .... cize okrem ineho je treba aj tuto polozku osetrit ... :)


ak tomu dobre rozumiem, nebývaš v paneláku ... ale v nejakom obytnom dome

poistné zmluvy sú postavené tak že jednou zmluvou je spravidla ošetrená stavba (budova) ako taková (múry, okná dvere, podlahy, elktroinštalácia, rozvody apod - jednoducho všetko čo je pevne spojené - nehnuteľnosť) a škody na nej a zvlášť poistnú zmluvu na hnuteľné veci - teda vybavenie domácnosti - elektronika, nábytok, šaty, a všetky veci dennej potreby- v takej poistke sa dajú dojednať veci naviac - najmä ak máš u danej poisťovne viac poistiek naraz (auto, úrazovku, životnú a pod), potom ti poisťovňa vie ísť v ústrety....
s tou amortizáciou je to pochopiteľné, aj ty by si sa asi ošíval, ak by si napríklad susedovi nabúral starú škodovku, tak že by nebola použiteľná a on by po tebe chcel aby si mu kúpil novú fábiu.... podľa občianského zákonníka je poisťovňa povinná uhradiť škodu tak aby bolo možné poškodené predmety poistenia uviesť do stavu zodpovedajúcemu okamihu kedy škoda vznikla....
preto napríklad za zatečený a vyskratovaný 10 ročný počitač ti poisťovňa nezaplatí cenu nového oveľa modernejšieho PC, ktorý je momentálne v predaji
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Pufli » 29 Apr 2010 22:13 pm

Z dôvodu, že v obývačke ma bude „strašiť“ 800l vody a 6. poschodí pod tým sa pohrávam z myšlienkou poistenia.
Zatiaľ s nasledujúcimi výsledkami, ČSOB je s kola von, ta poisťuje len rozbite sklo, jednoducho som nenašiel v poistných podmienkach, že by kryli škody spôsobene vodou z akvária, aj keď ma o tom poisťovák presviedčal.
Jednoducho musí platiť „ Co je psáno to je dáno“


Horúcim adeptom je Allianz
vysek

Článok 2
Definície poistených rizík

1. Požiar, výbuch, úder blesku, pád lietadla
1.1. Požiar: oheň v podobe plameňa, ktorý sa nežiaduco a nekontrolovatelhe rozšíril
mimo určeného ohniska alebo takéto ohnisko opustil.
1.1.1. Poistenie sa nevzťahuje na škodu spôsobenú:
a) skratom, ak sa plameň, ktorý vznikol skratom, ďalej nerozšíril,
b) tlením,
c) vystavením veci úžitkovému ohňu alebo teplu.
1.2. Výbuch: náhly ničivý prejav tlakovej sily spočívajúci v rozpínavosti plynov alebo
pár (explózia).
1.2.1. Poistenie sa nevzťahuje na škodu spôsobenú:
a) cielenou explóziou pri trhacích a podobných prácach,
b) explóziou v spaľovacom priestore spaľovacích motorov alebo v iných zariadeniach, v ktorých sa energia výbuchu cieľavedome využíva,
c) podtlakom (implózia).
1.3. Úder blesku: bezprostredné pôsobenie energie blesku alebo teploty jeho výboja
na poistenú vec so zanechaním stôp na poistenej veci alebo jeho účinky
a následky sú jednoznačne identifikovatefrié technickými prostriedkami.
1.3.1. Poistenie rizika úder blesku sa nevzťahuje na škodu spôsobenú prepätím alebo indukciou na elektrických alebo elektronických zariadeniach.
1.4. Pád lietadla: náraz alebo zrútenie lietadla s posádkou, jeho častí alebo jeho
nákladu.
2. Voda z vodovodného zariadenia: :shock:
2.1. voda, kvapalina alebo para unikajúca v dôsledku poruchy alebo chybnej
obsluhy z/zo:
a) privádzacieho alebo odvádzacieho potrubia vodovodného alebo kanalizačného systému vrátane armatúr alebo iného s ním prepojeného zariadenia,
b) vykurovacieho, klimatizačného alebo solárneho systému, vrátane armatúr alebo iného s ním prepojeného zariadenia,
c) sprinklerových alebo iných automatických zariadení požiarnej ochrany,
d) z akvária s objemom 50 litrov a viac v dôsledku jeho mechanického poškodenia. :shock:
2.2. Poistenie sa nevzťahuje na škodu spôsobenú:
a) spätným vystúpením odpadovej vody z verejného kanalizačného potrubia,
b) pri vykonávaní tlakových skúšok, oprave alebo údržbe zariadení uvedených v bode 2.1. tohto odseku,
c) sadaním pôdy, ak bolo spôsobené inak než vodou unikajúcou zo zariadení uvedených v bode 2.1. tohto odseku,
d) vodou zo žľabov alebo vonkajších zvodov odvádzajúcich atmosférické zrážky,
e) na vykurovacích telesách - radiátoroch.



Ponuka poistenia vyšla na 76 € ročne (modul poistného krytia OPTIMAL )s kytim zodpovednosti za škodu 33000 € + ine

:?: :?:
Obrázok používateľa
Pufli
 
Príspevky: 160
Obrázky: 84
Založený: 05 Nov 2009 03:31 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod astro » 29 Apr 2010 22:18 pm

Pufli napísal:Z dôvodu, že v obývačke ma bude „strašiť“ 800l vody a 6. poschodí pod tým sa pohrávam z myšlienkou poistenia.
Zatiaľ s nasledujúcimi výsledkami, ČSOB je s kola von, ta poisťuje len rozbite sklo, jednoducho som nenašiel v poistných podmienkach, že by kryli škody spôsobene vodou z akvária, aj keď ma o tom poisťovák presviedčal.

zle si čítal
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod Pufli » 29 Apr 2010 22:30 pm

Ktorý článok, mám to ped sebou
Obrázok používateľa
Pufli
 
Príspevky: 160
Obrázky: 84
Založený: 05 Nov 2009 03:31 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Poistenie bytu - Akvarium

Odoslaťod astro » 29 Apr 2010 22:32 pm

Pufli napísal:Ktorý článok, mám to ped sebou

mám zmluvu v robote, zajtra ti napíšem. mám poistku DOMOS KOMPAKT, kryje stavbu, domácnosť a aj zodpovednosť, v rámci domácnosti aj akvárium ako také čiže sklo a tiež škody spôsobené vodou z akvária u mňa doma (viď môj príspevok vyššie) a zodpovednosť za škody spôsobené susedom vodou z akvária
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.