Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod badox » 22 Jan 2008 08:29 am

2 pipan: ja som tak našla SAE asi 1,5 m od akva a to "neskákala" ani z výšky ako si ty uviedol... myslím, že kus od dopadu sa ešte mohla "odtrepotať" chúďatko :(
Obrázok používateľa
badox
 
Príspevky: 110
Obrázky: 27
Založený: 03 Apr 2007 20:31 pm
Bydlisko: Ba, Ts

Reklama

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod rybka_01 » 24 Jan 2008 20:20 pm

heh druhe si asi na nej pochutnali :D, ale vies to je priroda ;)
Obrázok používateľa
rybka_01
 
Príspevky: 13
Založený: 22 Jan 2008 16:09 pm
Bydlisko: slovakia, bratislava

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod hruskovci » 27 Jan 2009 00:23 am

ahojte ,chcela by som sa pripojit do vasej diskusie, nakolko som bola dnes uplne sokovana, zmizol mi z akvaria stredne velky skalar, najvecsia ryba z akvaria...je mozne ze by ju ostatne ryby( 2cierne moly, 6mrien pasikavych a 3 mreny machove, 1 prisavnik)boli schopne zozrat uuuplne bez stopy??(teda aj s kostrou a plutvmi?),vdaka za odpoved :)
hruskovci
 
Príspevky: 1
Založený: 27 Jan 2009 00:17 am

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod luco3 » 28 Jan 2009 10:40 am

hruskovci :Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Podľa mňa je niekde mimo akva. Mne tak vyskočil mečúň a našiel som ho až 1m od akva, bol už suchý, ale naposledy som ho videl večer(1deň). :dead:
Tak, to skús nejako prežiť, majsa :)
Obrázok používateľa
luco3
 
Príspevky: 47
Založený: 09 Dec 2008 10:31 am

Odoslaťod Gurnus » 29 Jan 2009 10:44 am

Mne tak vyskocila arowana z akva ale to som bol nastastie v druhej miestnosti a vyskocila cez malu dieru kade idu kable cez kryt do akvarka.
Obrázok používateľa
Gurnus
 
Príspevky: 111
Obrázky: 69
Založený: 08 Dec 2007 16:57 pm
Bydlisko: Stupava

mne miznú tiež

Odoslaťod antoni » 30 Jan 2009 15:36 pm

... ale ja to už ani neriešim, akurát ma mrzí ked zmiznú SAE - takto mi zmizli už 3 kusy... 2 vyskočili cez zrezaný roh na krycom skle...

... ostatné ryby si nejak ani nevšímam - z 5 dospelých gúp mi ostala už len jedna samica, ale malých je plné akva, takže sa zas doplnia...

časť rýb asi skončila v bruchu nášho kocúra, ktorého sme už pár ráz prichytili ako sa snaží labou cez zrezaný roh niečo chytiť... no a mám pocit, že sa mu asi občas aj niečo uloviť podarí...
antoni
 
Príspevky: 119
Obrázky: 26
Založený: 30 Júl 2008 23:45 pm
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod luco3 » 04 Feb 2009 10:12 am

To mi je ľúto, :(
Ale keď nezmizli všetky, tak je to v pohode. :)
Obrázok používateľa
luco3
 
Príspevky: 47
Založený: 09 Dec 2008 10:31 am

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod mekcenko » 14 Feb 2009 21:36 pm

vyskocila
mekcenko
 
Príspevky: 56
Založený: 14 Feb 2009 20:59 pm

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod drozdo » 05 Máj 2010 11:55 am

Mne uz takto zmyzla nejedna ryba.. nedavno som si kupil šešť neoniek a po mesiaci v akvarku uz nebola ani jedna.. Zrejme si na nich pochutnali ostatne ryby :oops: Také malé rybičky si uz zrejme v mojom akva dovolit nemôžem... No a raz ma ráno zobudila mama s krikom, celá vyplašená, že niečo živé na zemi v obyvačke. Prídem a som sa kus zlakol aj ja na prvy pohlad :mrgreen: Vyskočila mi z akvarka žaba a zrejme behala poza skrine, cela bola od prachu ani som nevedel najprv rozpoznať čo to je.. Do večných lovíšť pošla ešte v ten deň zdá sa mi :angel:
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod 1488jano » 05 Máj 2010 21:36 pm

ja som mal 3 ancitrusov,a po mesiaci ostal len 1..ostatne ani len netusim kde mozu byt!aj gupky..ale ja som to pripisoval žabe,ktora mi popri ryb podrastla.. mal som hlavu v smutku kedze som zaciatocnik...mozno aj ja najdem pohrebisko v strku! ale vyskocenu som este nenasiel ziadnu...mam prikrite aqva sklom s 2cm medzerov od okraja.a zatial nevyskocili....
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod Poly » 05 Máj 2010 21:52 pm

Zaby zial zeru ryby v akvariach :P
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod PETER+ » 06 Máj 2010 07:04 am

Zhodou okolností včera mi zmizol jeden pancierniček hladal som ho dosť dlho vyskočiť nemohol mám krycie sklá a aj kryt akvária bol zavretý nakoniec som ho našiel zaseknutého v umelej rastlinke sám by sa odtial nebol dostal čím viac sa hádzal ým sa viac zasekával tak splýval s dnom že to bolo dve hodiny hladania. V živej rastlinke by sa mu to nestalo. Časom chcem umelé povyhadzovať ale živé sa musia trochu viac rozrásť. Ostal mi len jeden pancierníček tak neviem či mu dokúpiť kamaráta či môže byť aj sám čítal som že by maly byť v skupinke s viacerými svojho druhu tak neviem. Ten čo mi ostal sa stále motá okolo mečoviek pri hladine asi si hladá nejakého parťáka.
PETER+
 
Príspevky: 83
Obrázky: 18
Založený: 25 Mar 2010 08:31 am
Bydlisko: LM

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod jankoo » 06 Máj 2010 09:49 am

CIA napísal: ja si nemyslim ze to mam prerybene,lebo v akvaristike mi povedali,ze kludne mozem mat aj 10rybiek na 20L


predavači a predavačky v akvaristike toho tolko nakecajú :lol:

Aj zlatá rybka (karas) može byť v akva s gupkamy. A predavačka mala pravdu. tým zlatým rybkám tak chutili tie gupky :o
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod drozdo » 26 Máj 2010 23:13 pm

ach jaj.. zase mam problem so zmiznutými rybkami :cry: Uz druhu noc po sebe mi zmizla jedna botia. O tej prvej som si myslel ze uhynula sama a potom ju ostatne zozrali, kedze uz vyzerala trochu podozrivo. No tá čo zmyzla dnes v noci bola krásna čulá a tak mi ich zrejme v akváriu niečo poziera. Hlavný podozrivy je sumček. Myslíte si ze by mohol zozrat aj ine rybky menšieho vzrastu ako napr. mladé mečune? Alebo požiera len rybky pohybujuce sa po dne? Botie uz žial v akva nemam ziadne, takze obetami by mohli byt uz len tie mečunky.
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod trinitysk » 27 Máj 2010 11:20 am

drozdo nevieme aky je velky ten sumec (a co je zac...) a tie botie ake boli velke takze tazko povedat. Kedze ti to ale mizne v noci tak je to dost pravdepodobne, sumceky su nocne rybky...pozri na sumca ci ma pekne gulate brusko...ak ano tak je to jasne:-) Pozere ti aj mecunky, ryby v noci su v klude a lihaju si na dno a rastlinky, pre sumca je to ako pripravena neskora vecera....Pozri aj po celom akva ci ti rybka sama nahodou neuhynula, pripadne nemohla vyskocit z akva..aby sme sumceka zbytocne nepravom neodsudili..;-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod drozdo » 27 Máj 2010 14:11 pm

Dnes som zistil ze to bol len plany poplach :o Botia je živá a zdravá. Nechápem kde sa mohla včera schovať, prezrel som cele akva a nevidel som ju nikde. Kedze v akváriu momentálne nemam absolutne nič okrem pár valisnerii hodenych na hladine a jednej jaskynky, neviem kde mohla byt.. A do tej jaskynky by asi nešla kedze tam je zabývaný spomýnaný sumček aj s prísavníkom..
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Zahadne mi z akvaria z zmizla 1 rybka!

Odoslaťod Danka » 20 Nov 2010 00:30 am

CIA napísal:ahojte..dakujem vam vsetkym za spravy.rybku som nenasla ani po prehladani celeho okoli mojej(pomerne malej) izby...no ale este som nepozerala za postel bo tam je medzera 2cm a este sa neviem dostat ani za skrinku...mozno vyskocila lebo to vsetko je vo vzdialenosti asi 2m od "miesta cinu" :o no dufam ze ju nezozrali...nikde po strku nevidim ani kostricku ani nic...mozno pri vianocnom upratovani ju najdem...ako darcek :) ale je mi to luto..nemyslela som ze mi zomre rybka po 2tyzdnoch co ju mam. :( ja si nemyslim ze to mam prerybene,lebo v akvaristike mi povedali,ze kludne mozem mat aj 10rybiek na 20L...a este som sa chcela spytat,ze keby bola nahodou chora ta co zomrela(alebo vyskocila neviem)tak ze ci to od nej nemohli dostat aj ine...a este ze ked mam kyslik myslim ze im to staci na okyslicenie akva-tak ze ci ho mozem zakryt uplne cele to akva so sklom?ci to vadit nebude...dakujeeem :angel:


A to preboha v ktorej akvaristike??? :-O 10 ryb na 20l tak to ti isto ryba uhynula alebo vyskocila pretoze je tam strasne velka koncentracia dusicnanov ( z vykalov rybiek )
Danka
 
Príspevky: 3
Založený: 10 Sep 2010 14:55 pm

BOTIA

Odoslaťod gupka.akva » 04 Dec 2011 22:07 pm

vrátila som sa po jednom dni domov...pozerám do akvária a jeden obyvateľ chýba...botia...neviem si to vysvetliť...všade som pozrela,do džbánu,za porast,piesok...akváriu je zakryté...keby aj uhynula nezožrali by ju...stalo sa niekomu?...no kde sa mohla podieť? :-(
Obrázok používateľa
gupka.akva
 
Príspevky: 12
Založený: 22 Júl 2011 08:28 am

Re: BOTIA

Odoslaťod jarque » 04 Dec 2011 22:20 pm

Moznoze aj napriek tvojej domienke ze by ju nezozrali ostatny obyvatelia, udialo sa tak. Slimaky prisavniky ale aj 95% bezne chovanych ryb to v klude urobi. Pozri filter ci tam niesu dake stopy ako napr kostra. Mo je mozne ze spotrebovali aj to.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: BOTIA

Odoslaťod gupka.akva » 04 Dec 2011 22:27 pm

ďakujem Ti za odpoveď,potešilo,že si napísal...však to je aj strašné...zajtra to lepšie pozrieme s priateľom,lebo mne je z toho už na nič a nechcem objaviť nejakú časť :(...som ju mala rada,tak si obľúbila,zvláštna bola tiež správaním...aj video naposledy urobila,ako si pochutnávala na starej uhynutej krevetke :)...mám tam rybky...2 štvorpruháčiky a 1 machovček-čo ostali...pár gubiek...a áno...prísavníky-2 albíny...a 2 tmavé...a ten tmavý samec má tak 9cm...ak by to bol spôsobil on...a to myslíš,že by ju napadli,len tak?...keď tak fungovali zo 3 týždne a už mala tak 8 cm?...
Obrázok používateľa
gupka.akva
 
Príspevky: 12
Založený: 22 Júl 2011 08:28 am

Re: BOTIA

Odoslaťod petriik » 04 Dec 2011 22:34 pm

definuj to jej "zvlastne" spravanie...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: BOTIA

Odoslaťod jarque » 04 Dec 2011 22:39 pm

No ak stvorpruhaciky, znamenaju mrenky stvorpruhove + mrenka machova, defacto tiez 4pruhova tak + prisavniky tak ver ze nic nenajdes ani vo filtry. Nemyslim ze by ju napadli, aj ked by tych mreniek malo byt aspon o 6kusov viac, inak mozu byt agresivne. Skor si myslim ze ta botia uhynula na nieco a oni ju skonzumovali cim zase zabranili znehodnoteniu vody. 3 tyzdne je este kratka doba na to aby si bol clovek isty ze kupena rybka je fit a v akva prosperuje.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

Re: BOTIA

Odoslaťod gupka.akva » 04 Dec 2011 22:46 pm

Ahoj...a Ty chceš prečo definovať zvláštne správanie?...:)...taká aj...zdravá vyzerala,pekne u mňa za tie týždne aj podrástla,aj bruško mala...niekedy plávala za všetkými,otravovala...:)...niekedy len tak stuhla,zastala na dne,alebo na jej džbáne,v ktorom sa rada aj schovala :)...bez pohybu,len očkami sledovala a krútila :)...a s prísavníkmi nejako dobre vychádzala...keď napríklad ten biely albín po dne zbieral,posúval sa,tak išla papuľkou za rovno s ním :)...a neviem teda kde zmizla :(


..a JARQUE..ďakujem za radu,slová...viem,mal by byť húf...aj bol...len neviem prečo sa tie machové tak nedržali...mala som 3 štvorpruhové a 4 machové...a 3 machovky uhynuli...a tak isto prebiehalo...a jedna zo štvorpruhových...no tá mala nejakú ranu na chvoste...aj vodu obmieňam...a tak ich nejako začalo vždy otáčať dole hlavou a kadejako krútiť a nevedela som,čo s tým...a neboli agresívne tieto mrenky...aj keď ostali 3...ani vločky mi už nejako nechcú...krevetky mali aj malé,tak také minule tá najväčia ulovila,pochrumkala a plávala ďalej :)...sú to teda za zgerby :)...a asi máš pravdu,že uhynula a tak zmizla...
Obrázok používateľa
gupka.akva
 
Príspevky: 12
Založený: 22 Júl 2011 08:28 am

Re: BOTIA

Odoslaťod jarque » 04 Dec 2011 22:58 pm

Je to take klise ale prezrad kolko litrove mas akvarko ? Vyzera to tak ze mas s nim problem :( mrenky su dost citlive na kvalitu vody, btw ked spia je normalne ze su sikmo dole hlavou, no ked svieti svetlo..... Echhh to je uz problem a mozno s plavajucim mechurom. Som cez telefon a neda sa mi sikovne ti poslat link na daku stranku s chorobami ryb. Takisto su mrenky neskutocne zrave a ked im "nechuti" moze v tom byt daky parazit ci bakterka. Pozri rybicky.net a tam v atlase ryb su aj bezne choroby ryb.
Obrázok používateľa
jarque
 
Príspevky: 427
Obrázky: 16
Založený: 04 Okt 2010 23:42 pm
Bydlisko: Teraz Pezinok

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.