gupky na macknute na filter



Akvarijné ryby - choroby, liečba

gupky na macknute na filter

Odoslaťod matelko » 05 Máj 2010 20:02 pm

Mam viac ako mesiac založené akva a potom ako som pred par dnami kúpil nové gupky tak sa mi začali schovávať do rohu k filtru alebo pod vývod filtra :(

mam 83L akva s rohovým filtrom JBL i80

neviem či to je tým že filter je silný (mam ho na min) alebo svetlom (aj tak na ne svieti)

Pokial už toto tu bolo niekedy riešene tak prosím o odkaz (asi neviem dobre hladať)
matelko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 25 Aug 2009 13:13 pm

Reklama

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod neger501 » 05 Máj 2010 21:52 pm

kolko je tych gupiek ? ake mas akvarko chcelo by to fotku akvarka rastliny atd ked su take plache tak nieco nebude v poriadku.
Obrázok používateľa
neger501
 
Príspevky: 314
Obrázky: 211
Založený: 07 Máj 2008 17:50 pm
Bydlisko: Nemsova

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod matelko » 06 Máj 2010 07:56 am

pridal som si do profilu fotku môjho akva

včera večer som si všimol že všetky 4 nove gupky sa džia pohromade úplne na tesno pri hladine.
keď bol zapnutý filter tak boli pri ňom ale keď som ho vypol tak sa "rozutekali" ale po chvíli sa zase dali dohromady v opačnom rohu ako je filter
matelko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 25 Aug 2009 13:13 pm

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod motylik » 24 Júl 2010 18:55 pm

ahoj aj mne to robili rybky mam gupky a neonky tiez mam ten pocit ze je ten filter prisilny.bolui vsetky nalepene na nom.uz mam akvarko 1 mesiac vsetko bolo ok 20L mini filter 50Hz a 4W, neon a mala som 18 rybiek a postupne mi hynu.neviem ci som im davala vela jest alebo je zle ph vody dala som im vital aj preventin mama ma akvarko uz 3 roky 40L a je vsetko v poriadku mne preco cez noc umieraju a teraz mi jedna gupka tahala za sebou priesvitne vlakno a bola stale na hladine a nevladala si zdvihnut chvostik do vodorovnej polohy a tak mi aj skonala ze mala hlavku hore a krasny chvostik dole doslova visela na dne taka bola krasna aj mi slzy vysli som ju lutovala boze co robim zle pomoooc..
motylik
 
Príspevky: 1
Založený: 24 Júl 2010 18:33 pm

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod eminence » 24 Júl 2010 19:17 pm

motylik - v 20l akvarku dost tazko udrzis vodu vhodnu pre taky pocet rybiek. a hlavne ked je teplo sa voda rychlo kazi. do 20 litroveho akva by sa malo dat tak max. 4-5 malych rybiek.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod ASUSKO » 24 Júl 2010 19:22 pm

gupky sa chovaju ..........20 litrů pro 1 samce a 2 samice

http://rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova

To akva by chcelo zmenu a to poriadnu ... tu nejde o to ci sa tebe paci ale aby spravne fungovalo ako samostatny clanok podvodneho sveta pre ryby kdore v akvarium ziju svoj zivot
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod kubo1 » 02 Aug 2010 14:34 pm

matelko - v prvom rade mas zle zariadene akvarium, v com ?
strk ma velke zrno,takym strkom sa betonuje nie dava do akvarka,keby si tam dal panciernicky tie by si na tom strku polamali fuziky,musis prvom rade zjemnit strk,tie kokosy vyber a rastlinky nasad priamo do strku,a dj si tam pekny koren,kokos tiez mozes mat ale musi mat velky otvor,budu sa ti v nom vytierat prisavniky.voda sa mi zda byt taka mrtva,kup si este vzduchovy motorcek,vzdochovy kamen a pust to tam nech sa ta voda hybe,filter mas ponoreny pod vodou?myslim odtokovu rurku,daj ju nad hladinu,tym ze bude zblnkat prekyslicuje vodu.este by som dal viac svetla hlavne koli rastlinkam,to co mas je slabe.
To co som ti tu teraz napisal sa jednym slovom da povedat - musis akvarium urobit tak aby sa v nom vytvoril vlastny biotom,cize aby bol sebestacny vo vsetkom.
cistenie akvaria - dostatok roznych druhov rastlin a rybyciek (prisavniky,panciernicky,ale aj slimaky)
kyslik - pozor rastlinky kyslik davaju ale len ak maju dostatok svetla a tym aj vytvaraju fotosyntezu,ale ak budu mat svetla malo
bude to fungovat naopak,rastlinky aby mohli lystami prerabat vyzivu (fotosyntezu) budu odoberat z vody vela kyslika.ako
nahradu za svetlo.
A ako budes vediet za sa ti zacina vytvarat vlastny biotop,prvymi zelenymi riasami,zapametaj si a to si sa ucil aj v skole,zelene riasy su prvymi signalmy dobreho biotopu.
Ale pozor aj tu plati vsetko s mierou,premnozene rastlinky treba preriedit,aj vela rybiek skodi.
Tie gupky sa ti drzali preto pri filtry lebo za prve sa bali nemaju dostatok ukrytov,zapametaj si rybka sa musi niekde ukryt ked sa boji a ked je akvarium hole tak postaci aj tien filtra a po druhe ked bol zapnuty filter boli blizko neho preto,lebo tam bol kyslik,mas malo prekyslicene akvarko,ale to som ti uz pisal co robit.
ak mas dalsie otazky rad ti pomozem,poradim.
mozes mi napisat aj na moj e-mail kubani.peter@avexproduction.sk
Prajem ti vela uspechov v akvaristike.
ja sa s tim uz prplem 26 rokov
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod matelko » 03 Aug 2010 08:46 am

KUBO1 :

všetko až na tie úkryty mám splnené takže to bude podla mna v tom že sa nemajú kam schovať pred svetlom alebo proste len schovať.
Akvárko som prerobil na novo a rastlinkám aj rybkám sa teraz už darí dobre.
Ten štrk je dobrý len fotka je zlá ;-)
matelko
 
Príspevky: 18
Obrázky: 1
Založený: 25 Aug 2009 13:13 pm

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod kubo1 » 04 Aug 2010 06:22 am

gupky nie su take rybky ako napr. africke rybycky,ktore potrebuju ukryty a velky priestor,na parenie .
gupky prave naopak ziju vo velmi presvetlenych vodach s velkym mnostvom rastlin,machov,a vacsinou obyvaju vrchnu a strednu cast mocarisk (v domacnostiach akvarii).
to ze sa ti schovavali,pripisujem bud tomu,ze boli nove a este sa nevzili s akvarkom,bud ich niekdo plasil (nahanal),a moze to byt aj tym ze mas malu intenzitu svetla (podla fotky),zivorodky potrebuju vela svetla,v prirode hlavne koli teplu,preto sa zdrzuju hore a v strede,a koli rastlinam a machom ktore velmy radi ohryzaju.
daj im viac svetla a kysliku a uvidis tu zmenu,
co sa tyka tych ukrytov nemusis to prehanat,staci koren,kokosovy orech,sem tam niejaku tu skalku,a hlavne vela rastlin,zivorodky so schovavaju len ked spia,su chore,alebo sa boja.
rad ti este odpoviem na dalsie otazky.
vela radosti z akvarka
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod tinuska » 04 Aug 2010 19:17 pm

zivorodky so schovavaju len ked spia,su chore,alebo sa boja.

Ahoj, myslíš, že by sa mohli skrývať aj pred pôrodom? Moja gupka rodila v našom 26l akva zhruba pred 5 dňami a bruško jej príliš nespľaslo, škvrna pri zadočku sa objavila hneď do druhého dňa...Včera sa skrývala na liste plávajúcej rastliny a dnes takmer leží pri štrku. Ostatných rýb sa stráni, samec pláva blízko nej akoby ju strážil - ale je dosť možné, že len neúspešne džubinkuje :wink: Bruško má veľké ako pred týždňom... môže byť jej správanie podmienené blížiacim sa pôrodom? Známky choroby ako krupička, odstávajúce šupiny nevidím a ostatné ryby (párik mečúňov) sa správajú normálne.
tinuska
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Aug 2010 19:06 pm

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod kubo1 » 05 Aug 2010 07:00 am

nieco s nou nie je v poriadku,nemoze znova rodit ked rodila pred 5 dnami,pritom gupka moze pri jednom oplodneni rodit aj 5 krat,ale nie tak rychlo,mozno ze nevyrodila vsetko a mlade sa spriecilo,nemoze dorodit,schovava sa preto lebo je slaba a ma mozno bolesti a samce by ju ustvali,samec ju isto nestrazi,skus ju odlovit do druheho akvaria,ale nedavaj jej svetlo,ani ju nekrm ,tak 2 dni,a uvidis co bude,ona si isto poradi,len chce klud,
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod SoRex » 05 Aug 2010 11:27 am

U gupek je zcela běžný "rozložený" porod. Samice při něm rodí mladé ve 2-3 fázích, které mohou oddělovat hodiny, ale i několik dní. Je to adaptace, která zvyšuje pravděpodobnost toho, že se alespoň některá mláďata zachrání, pokud by nebyla vržena do příznivých podmínek.
To, že se samice bezprostředně před porodem schovává a je obecně plašší je také zcela běžné a je to opět adaptace chování, zvyšující množství přeživších mláďat. Většinou se samice schovávají ve vegetaci (hlavně při hladině), ale někdy také doslova leží na dně, kde je lépe chráněna před dotírajícími samci.
V přírodě se před porodem oddělí od hejna a mladé vrhne o samotě ve vegetaci poblíž břehu, nebo na mělčině, a teprve potom se k hejnu vrací. Mláďata pak mají větší šanci na přežití, než v akváriu, kde v podstatě není možnost úniku.
Obrázok používateľa
SoRex
 
Príspevky: 749
Obrázky: 57
Založený: 07 Mar 2004 15:38 pm
Bydlisko: Praha

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod kubo1 » 05 Aug 2010 12:29 pm

no nic mam sa co ucit,
dakujem SoRex za strucne vysvetlenie
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod tinuska » 06 Aug 2010 21:08 pm

Ďakujem :)
Gupka znova pláva, papá veľmi striedmo a bruško má ako balónik... tak čakám a každý deň idem oči vyočiť :) No uvidíme, ale chorá nebude, skôr to čo ste písali. Dám vám potom vedieť, ako to dopadlo. Inak čudujem sa, že naše mečúne nemajú o poter žiadny záujem. Asi ešte neochutnali :angel:
tinuska
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Aug 2010 19:06 pm

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod kubo1 » 07 Aug 2010 10:46 am

to by som na mecunov nepovedal,priroda je nevyspytatelna
daj vediet co bolo
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod tinuska » 15 Aug 2010 23:13 pm

tak mečúne už ochutnali :cry: Ostali mi len dva plôdiky - teraz majú dva týždne. Nebola som si istá, či ich začali znenazdajky žrať, alebo kapú, ale potom som to videla v priamom prenose - taký útok :? fuj - ja viem.. príroda, ale vidieť to nemusím... Tie dva som pre istotu prelovila do malého "akožeakva" asi 4l a celkom sa im darí :) Šupla som tam aj tú bruchatú samicu a čakám :shock: kedy príde deň D... No a zatiaľ nič, tekže to nebude rozdelený pôrod, ale zrejme si ešte týždeň počkám :| No veď dám vedieť ako to dopadlo. Ale k mečúňovi už ich tak skoro nepustím :P
tinuska
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Aug 2010 19:06 pm

Re: gupky na macknute na filter

Odoslaťod tinuska » 20 Aug 2010 13:47 pm

asi sem na túto tému už nikto nechodí, ale aj tak sem napíšem, ako to dopadlo... gupka mi žiaľ po ťažkom pôrode umrela. Začala rodiť už neskoro večer, ale akosi jej nešlo nič napriek snahe. Naveľa z nej vypadlo niečo, čo som v šere mylne považovala za exrement, ale ráno som zistila, že to má očká. Ráno sa jej podarilo vytlačiť 4 mladé - každé rodila pol hodiny. Jedna zo žíl na chrbte jej od toľkého tlačenia praskla a celý bok sa jej pod kožou zalial krvou. Ani jeden plôdik neprežil a ona nezvládla pôrod piateho. Žiaľ aj takto to niekedy končí. Aspoň po nej ostali 2 malé z predchádzajúceho vrhu, ktoré sa majú k svetu. Dúfam, že si na nich mečúň už nepochutí, aj keď ruku by som za to do ohňa nedala.
tinuska
 
Príspevky: 5
Založený: 04 Aug 2010 19:06 pm


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.