Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary



Všetko okolo akvarijných rýb

Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod romanvida » 07 Apr 2010 23:14 pm

Obraciam sa na všetkých akvaristov s prosbou - kde sa dá zohnať táto rybka? Pomôžte mi prosím. Už pre ňu pripravujem 375 litrové akvárium. Pred asi piatimi rokmi ju bolo dostať kúpiť v Bratislave - Petržalke, ale tá akvaristika tam už nie je...
romanvida
 
Príspevky: 105
Obrázky: 35
Založený: 22 Jan 2009 22:44 pm

Reklama

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod gabrielkoo » 07 Apr 2010 23:28 pm

ak rozumies polscine skus vyhladavac na fore a natukaj si ... Emi .... typek ju ma .. ja sa po nej poobzeram v ke .. ale ci pochodim .. tak to neviem .. inac pekna rybka.
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod romanvida » 07 Apr 2010 23:30 pm

Náhodou zajtra idem do Košíc... (inak som z Prievidze). Kde je tam nejaká dobrá akvaristika?
romanvida
 
Príspevky: 105
Obrázky: 35
Založený: 22 Jan 2009 22:44 pm

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod gabrielkoo » 07 Apr 2010 23:44 pm

aqua canis .. zlaty dvor za byvalym hotelom slovan .. namestie osloboditelou ak sa vyznas v ke . ... . apropo arowana by ti vedel naisat ci ju tam maju .. ma dost dobre info o tomto obchode . je to najvecisa predajna v ke ..
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod romanvida » 08 Apr 2010 23:57 pm

Dnes som tam bol. Je to ozaj dobrá predajňa, majú tam dokonca živorodky Endlerove!!! Videl som ich prvýkrát naživo - sú nádherné! O zelených neónkach vedúci vie, mal ich tam niekedy, ale teraz nie sú - a hovorí, že nevie prečo, lebo aj jemu sa páčia - je to moja "krvná skupina". Dúfam, že sa mi ich podarí niekedy ešte zohnať. Skúsim sa poobzerať na nete po okolitých krajinách.
romanvida
 
Príspevky: 105
Obrázky: 35
Založený: 22 Jan 2009 22:44 pm

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod romanvida » 09 Apr 2010 21:31 pm

Zistil som, že ich majú v Prahe (http://www.aquarium.cz/hledej/?w=hyanuary). Len teraz zohnať niekoho, kto by mi ich odtiaľ doniesol. Neviem, či posielajú aj na Slovensko a či doprava nie je moc drahá.
romanvida
 
Príspevky: 105
Obrázky: 35
Založený: 22 Jan 2009 22:44 pm

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod romanvida » 16 Apr 2010 23:00 pm

Sláva!!! Má ich v ponuke veľkoobchod PETRA-AQUA! Už sú na ceste do Prievidze! :D :D :D
romanvida
 
Príspevky: 105
Obrázky: 35
Založený: 22 Jan 2009 22:44 pm

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod gabrielkoo » 16 Apr 2010 23:18 pm

eno nunoo hod potoom .. foto . jaka je ic cena?
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod romanvida » 06 Máj 2010 23:38 pm

gabrielkoo: tak už ich mám doma. Pozri fotky v galérii. Kúpil som pekný húfik 20 ks predsa v tých Košiciach. Inak musím sa trocha posťažovať. V niektorých predajniach sú fakt babráci. Toľko ti toho nasľubujú a nič z toho. V Prievidzi mi sľúbili, ako som písal, že budú a že sa mi ozvú, ale samozrejme sa ani neozvali a keď som sa pýtal, tak mi povedali, že aby som sa opýtal na budúci týždeň atď atď... A pritom som si zistil, že ich mali v ponuke v petra-aqua.com, takže ich ozaj mohli objednať. Keď som ich na to upozornil, že ich tam majú, tak mi vedúci povedal, že oni "objednávajú aj inde" - len aby boli dôležití. A samozrejme zelené neónky neboli a už ich nemali ani v ponuke na petra-aqua. Tak som tam do petra-aqua volal a vyzvedel som sa, že 100 ks poslali do Košíc do AQUA-CANIS. S vedúcim som sa dohodol, že mi ich odloží, ak by sa veľmi míňali. Takže som ich nakoniec doviezol z Košíc. Pán vedúci v AQUA CANIS ďakujem!!!! Stáli len 70 centov. Okrem toho som tam kúpil aj zopár živorodiek Endlerovych.
romanvida
 
Príspevky: 105
Obrázky: 35
Založený: 22 Jan 2009 22:44 pm

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod gabrielkoo » 06 Máj 2010 23:55 pm

no tak to je super,ze us su v akvarku .. foto som pozeral a su fakt k svetu .. keby som nemal skalare tak tiez uvazujem o kupe ale to by asi bol iba fajnovi obed pre skalare... hod i foto celeho akva ci uz si ho tu dal?? ( nechcem nikoho urazit ale .. babrakoch najdes v hocakej predajni i mimo akvaristiki cest vynimkam .... co sa fakt do oboru rozumeju )
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod romanvida » 07 Máj 2010 23:47 pm

Vo fotoalbume je fotka dočasného domova mojich zelených neóniek.
romanvida
 
Príspevky: 105
Obrázky: 35
Založený: 22 Jan 2009 22:44 pm

Re: Zelená neónka - Hemigrammus hyanuary

Odoslaťod romanvida » 11 Máj 2010 22:00 pm

Pre tých, ktorých by to zaujímalo - narobil som si škodu použitím Bioichtu aj Acryflavínu. Do karanténnej nádrže som pridal asi dve tretiny doporučeného množstva Acryflavínu (prevencia) a do rána uhynuli dva kusy zelených neóniek. Rýchlo som ich prelovil do dočasného akvária - pozri moje fotografie. Tam sa im darí predpokladám dobre, pretože samčekovia si intenzívne chránia svoje teritóriá a pozoroval som aj trenie s vypúšťanými ikrami.... Jedna z neóniek mala na hlave nejakú pleseň, preto som ju oddelil a pridal som jej do vody tiež asi dvojtretinovú dávku Bioichtu. Po asi 1 dni sa začala táto rybka klátiť a po chvíli uhynula. Tak som prišiel o 4 z dvadsiatich (jedna uhynula v akváriu s bielym bruchom...)
romanvida
 
Príspevky: 105
Obrázky: 35
Založený: 22 Jan 2009 22:44 pm


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.