Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod Ricardo963 » 08 Máj 2010 08:02 am

Sretol som sa s názorom, že na umiestnenie akvária, vplýva aj stará čínska teória feng šuej.
Myslíte si niekto že je to pravda ? Aké máte s tým skúsenosti ?
Zaujíma ma hlavne teória o umiestnení akvária podľa svetových strán.
Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?
Ďakujem za každú odpoveď.
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Reklama

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod Ajven » 08 Máj 2010 08:39 am

Neviem či Feng Šuej vplýva na akvárium, skôr sa to vo Feng Šuej berie tak, že akvárium predstavuje vodný živel a ten má svoje vhodné a nevhodné miesto v jednotlivých sektoroch príbytku, vplýva na tok energií v byte. A nedá sa povedať jednoducho, že SEVER= nevhodný sektor pre akvárium. Tieto sektory sa určujú analýzou podľa roznych škôl Feng Šuej. Ja mám napríklad akváriá podľa FS analýzy umiestnené na nevhodnom mieste, ale zase to neznačí, že jediným riešením je akváriá premiestniť. Je tu možnosť akvárium = vodný živel kompenzovať prvkom zeme.
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod skaner » 08 Máj 2010 08:57 am

a horoskop čo hovorí?
Obrázok používateľa
skaner
 
Príspevky: 255
Obrázky: 11
Založený: 17 Máj 2008 08:28 am
Bydlisko: Bratislava - Rendez

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod Ricardo963 » 08 Máj 2010 10:53 am

Zaujíma ma to preto, lebo z vlastnej skúsenosti viem, že je rozdiel kde umiestnite akvárium.
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod jankoo » 09 Máj 2010 10:36 am

Ajven napísal:Neviem či Feng Šuej vplýva na akvárium, skôr sa to vo Feng Šuej berie tak, že akvárium predstavuje vodný živel a ten má svoje vhodné a nevhodné miesto v jednotlivých sektoroch príbytku, vplýva na tok energií v byte. A nedá sa povedať jednoducho, že SEVER= nevhodný sektor pre akvárium. Tieto sektory sa určujú analýzou podľa roznych škôl Feng Šuej. Ja mám napríklad akváriá podľa FS analýzy umiestnené na nevhodnom mieste, ale zase to neznačí, že jediným riešením je akváriá premiestniť. Je tu možnosť akvárium = vodný živel kompenzovať prvkom zeme.



ajven mohla by si sa s nami podeliť o tvoje vedomosti vo Feng Šuej kde v miestnosti sú aké sektory? kde to vlastne má byť akva? :D
Ďakujem
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod jankoo » 09 Máj 2010 10:37 am

Ricardo963 napísal: z vlastnej skúsenosti viem, že je rozdiel kde umiestnite akvárium.



ako to že je rozdiel? ako to vieš
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod Ricardo963 » 09 Máj 2010 11:09 am

Bol som nútený presťahovať akvárium z jedného miesta na druhé v rámci izby, pričom denné svetlo sa nezmenilo a už skoro tri roky sa mi nedarí. Pritom som na začiatku len stiahol vodu a presunul ho a vodu dal naspäť. Momentálne je na treťom mieste, ale všetko nasvedčuje tomu, že pôjde tam kde bolo prvý krát, pretože to nieje to čo bolo.
Obrázok používateľa
Ricardo963
 
Príspevky: 177
Obrázky: 1
Založený: 21 Jún 2005 15:33 pm
Bydlisko: Košice-KVP

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod sniper.jo » 09 Máj 2010 14:23 pm

tazko povedat ci je to aj o mieste kedze dnes su k dispozicii rozne svetla, no ja mam taku skusenost ze ked som bol mensi a bolo doma akvarium (u rodicov- este je) akvarium stalo v tmavej chodbe, svetla malo dost na litraz - rastlinkam sa nedarilo, potom bolo na zapadnej strane bytu na juznej stene - nedarilo sa rastlinkam znova, potom bolo na strane vychodnej slnko nan dopadalo doobedu par hodin - nedarilo sa , a najkoniec sme nasli pre akvarium super miesto - vychodna strana juzna stena, tym ma akvarium dost ranneho svetla az do obedu, pricom nepecie nanho priamo slnko, je v rohu pri okne a odvtedy sa mu stale dari, nestiha sa niekedy pretrhavat, a nikdy sa do akvarka nepridavalo hnojivo, samozrejme ze v nom niesu nejake narocne rastliny na co2
sniper.jo
 
Príspevky: 89
Obrázky: 55
Založený: 14 Dec 2006 22:27 pm
Bydlisko: Kremnica - Zilina

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod krto » 10 Máj 2010 09:00 am

... možno na tom niečo bude 8) , čo sa týka svetových strán - mám orientovanú svoju 300vku na JZ strane, od okna na protiľahlej stene 6m izby. Čo sa týka Feng- Shui, podľa všeobecnej poučky "...Prvé, čo uvidíte, keď vstupujete do svojho domu rozhoduje o tom, aký si k nemu vytvoríte vzťah. Ten následne ovplyvní Vaše rodinné a ďalšie vzťahy. ...", sa dispozične akva nachádza cez dvere do izby priamo oproti vchodovým dverám - t.j. keď sú otvorené vchodové dvere a dvere na izbe, tak príchodiaci ešte stojaci pred bytom vidí bočnú stenu akva, vedľa akva je samozrejme kreslo na pozorovanie a oddych - mimo dverného otvoru, a nejako nevedomky majú aj ostatný členovia rodiny a návštevy kladný vzťah ku akva :angel: . Či sa mu darí len z tohto dôvodu neviem zodpovedne povedať, nakoľko som cca 3/4 až 1 rok pomaličky bojoval so zabehnutím a stabilizáciou podmienok v akva. Ak by som nevydržal, bol by som sa v ňom stále vŕtal, až by som ho nakoniec presunul do inej izby ako je obývačka, aby som sa zaň nemusel hanbiť :mrgreen: .
Obrázok používateľa
krto
 
Príspevky: 316
Obrázky: 60
Založený: 30 Okt 2006 12:15 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod Ajven » 10 Máj 2010 09:14 am

Kód: Vybrať všetko
Prvé, čo uvidíte, keď vstupujete do svojho domu rozhoduje o tom, aký si k nemu vytvoríte vzťah.


Hneď sa mi zdala tá citácia nejaká povedomá :D
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod jankoo » 10 Máj 2010 12:50 pm

ajven mohla by si sa s nami podeliť o tvoje vedomosti vo Feng Šuej kde v miestnosti sú aké sektory? kde to vlastne má byť to akva? :D
Ďakujem
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod Ajven » 10 Máj 2010 13:00 pm

Jankoo, uz som sa vyjadril, na zaciatku temy, co ti nie je jasne ? Ajven = Ivan
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod milkott » 10 Máj 2010 23:40 pm

ja mam akva na juznej strane panelaku, izba je s balkonom a akva je na protilahlej strane izby od okna, teda severna strana izby... dvere do izby su na vychodnej strane... akva je hned vedla postele... tak teda vyhovuje to tym cinanom? kto mi odpovie? akvariu sa celkom dari...
Obrázok používateľa
milkott
 
Príspevky: 148
Obrázky: 37
Založený: 27 Feb 2010 09:39 am
Bydlisko: trnava

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod sniper.jo » 11 Máj 2010 07:41 am

este som zabudol spomenut akvarko v Ziline, pokial bolo, najblyzsie sa idem pokusit zalozit dalsie, to predosle bolo na tej istej strane JZ a pri vstupe do izby ako spominat krto, a darilo sa mu fajn, zrusene bolo kôli malovaniu.
sniper.jo
 
Príspevky: 89
Obrázky: 55
Založený: 14 Dec 2006 22:27 pm
Bydlisko: Kremnica - Zilina

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod sonia » 18 Jan 2011 22:26 pm

Malo by byt na vychodnej alebo juhovychodnej strane.
Obrázok používateľa
sonia
 
Príspevky: 10
Obrázky: 21
Založený: 22 Nov 2004 16:44 pm

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod Vlado21 » 18 Jan 2011 22:28 pm

Tak toto splnam na 100%. :mrgreen:
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod adika » 25 Jan 2011 22:30 pm

a toto sa ako urcuje? ze na aku stranu je otocene celnym sklom? dik
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod Fasir » 25 Jan 2011 22:54 pm

Podľa pána Rataja..Obrázok
Obrázok používateľa
Fasir
 
Príspevky: 99
Obrázky: 0
Založený: 10 Feb 2010 12:22 pm
Bydlisko: Martin

Re: Na ktorej svetovej strane máte akvárium ?

Odoslaťod globalradar » 18 Júl 2018 02:51 am

Na ktorej svetovej strane máte akvárium ? .......ehm na vsetkych styroch :D :D :D
globalradar
 
Príspevky: 68
Založený: 16 Júl 2018 01:47 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.