Žltnutie listov



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Re: Žltnutie listov

Odoslaťod Mariok » 18 Apr 2010 14:01 pm

O.T.: No comment... Niektorí ľudia sú splachovací.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: Žltnutie listov

Odoslaťod Giftzahn » 19 Apr 2010 07:19 am

@jankoo ako tu citam tvoje prispevky .... neda mi a budem trochu sprosty ...ty nemas doma tecucu vodu, elektriku, splachovaci zachod atd.? ja som si myslel ze zijeme v 21 storoci v europe :( .... vodu od nikadial nenos ... navod ako ziskat vhodnu vodu do akva je jednoduchy ... vezmes kybel strcis ho pod bateriu ... napr. v kupelni,kuchyny atd. a otocis kohutikom a vodu ktora s kohutika vytecie napustis do kybla ... potom kohutik, uzavries a mas vhodnu vodu do akva :cry:

njn, pokial by si chcel cely postup trochu "vytunit" tak si kupis reverznu osmozu ... ktoru podla navodu pripojis a "here you go" .... :wink: ale tento "tuning" nie je nevyhnutne nutny ... :pivo:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Žltnutie listov

Odoslaťod jankoo » 19 Apr 2010 22:42 pm

jankoo napísal:No pomali mi začína dochádzať že na vine bude asi voda. A inak bývam na gemeri a prečítajte si internetové noviny.

NA GEMERY PIJÚ LUDIA DUSIČNANY. Je to 2 článok. http://data.pravda.sk/sk/dp/pravdapdf/2 ... -xx-01.pdf

:D ďakujem. Ja som len rád keď mi napíšete pravdu. Inak nikto mi nenapísal presne že na vine je voda a že 100mg/L NO3 je zlé a má byť menej. :pivo: :pivo: :pivo:


Giftzahn. Nie každá dedina na slovensku pod 2 000 obyvatelou má vodovod a kanalizáciu.Aj podla EU v 21st. obce pod 2 000 obyvatelou nemusia mať vodovod a kanalizáciu.

Giftzahn. celá obec má vlastné žumpy (septiky) :P a aj každý má vlastné studne.

Ps: moja voda z vlastného vodovodu tečie a má 120mg/L NO3 presne.
link na internetové noviny s článkom o NO3 u nás: http://data.pravda.sk/sk/dp/pravdapdf/2 ... -xx-01.pdf
Takže ak to napustím z vodovodu do akva rybičky budú mať úsmev od ucha k uchu. :lol:

Dnes PRŠALO :lol: NO3 30mg/L

Takže tak.A už sa držme témy
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: Žltnutie listov

Odoslaťod pha » 19 Apr 2010 23:05 pm

janko: uz nech to je ako chce, skus porozmyslat nad filtrom, aby ste mali aku taku vodu celkovo v domacnosti...uz to nestoji vela evri a budes mat aj vodu do akva, a obyvatelia domu budu radi, ze maju lepsiu, cistejsiu vodu...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Žltnutie listov

Odoslaťod milkott » 19 Apr 2010 23:23 pm

no ono to tam pekne naznacuje ze tie zumpy niekomu presakuju a takuto vodu by som teda nepil...
Obrázok používateľa
milkott
 
Príspevky: 148
Obrázky: 37
Založený: 27 Feb 2010 09:39 am
Bydlisko: trnava

Re: Žltnutie listov

Odoslaťod Giftzahn » 20 Apr 2010 11:34 am

@jankoo: fajn ... :mrgreen: njn, pokial mas vo vode 120 - 130 mg/L NO3 tak to bude riadna "zumpa" (si si isty ze ta voda tecie s kohutika a netahas ju priamo zo zumpy ...resp.septiku?) rozhodne nejaka ta reverzka by ti pomohla ... za nejakych cca. 50,- alebo 60,- EUR si v biznise a nemusis spekulovat ako hodinarsky ucen ... heh, taku vodu by som teda nepil ... sak ta aj do plechu vyzerie riadnu dieru .... :twisted:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Žltnutie listov

Odoslaťod Poly » 20 Apr 2010 12:58 pm

Asi to nebude priamo zo septiku, ono sa celkom rado sypu tony KNO3 a NH4NO3 na polia, cize aj odtial to bude. Inac neviem, ci nahodou niekto pozeral rozbory vody ku dnu vody na bvsas.sk ... niektore hodnoty boli akoby si ludia z nich robili srandu a nosili im rozrobene hnojivo... naslo sa tam aj nejakych 2000mg/l :D Smutnejsie je, ak ma niekto take hodnoty naozaj v studni :(
Tu vodu by som ani ja nepil, nad 50mg/l NO3- skodi zdraviu. Do plechu to ale dieru urcite nevyzerie :D Celkom casto sa v tych rozboroch objavovali hodnoty 200, 400 mg/l a pod. A to v studni kludne moze byt, ak sa v okoli vo velkom pouzivaju dusicnanove hnojiva. Je to celkom normalna voda, len sa neda pit a je dobra (priam vynikajuca) na polievanie zahrady :P Da sa s nou umyt auto, chodnik, mozno aj okupat by sa v nej mohlo, ak by ju kupajuci nepil. To je asi tak vsetko :(
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Žltnutie listov

Odoslaťod justinik » 10 Máj 2010 11:57 am

Zdravim a dakujem za rady.
Konecne sa mi podarilo upraviť kryt, teraz ma v akvarku (112L) 2 x30 w. Tlmivku som nahradil el. predradnikom.
Prednu trubicu som nechal zatial pôvodnu(typ tam nieje ale je to asi studena biela), a dozadu som dal SYLAVANIA PLUS 840 tepla biela.
Akvarium som rozobral, prevaril štrk a pokusil som sa odrstranit vajicka z listov, tie svine slimacke ale aj tak urcite preziju.
Pri sadeni som pridal gulicky BIBOJ, a chystam sa pridať odporucane hnojivo Mangan +, Je vhodne ten mangan pridat hned po zasadeni alebo ako dlho mam čakať???
Obrázok používateľa
justinik
 
Príspevky: 97
Obrázky: 9
Založený: 24 Feb 2008 18:26 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Žltnutie listov

Odoslaťod trinitysk » 10 Máj 2010 12:37 pm

Justinik ak chces seriozne rady a nie rady typu pridaj Mangan lebo sa to doporucuje....(nezmysel) tak daj foto akva alebo aspon zoznam rastlin, alebo tam mas len kryptokoryny? Ak som spravne pochopil tak akva mas vlastne nanovo zalozene...Jedine co ti mozem pri najlepsej voli povedat je, aby si menil vodu kazde 2-3 dni, cca 4-5 tyzdnov cca 50% a ziadne ryby! Hnojenie zavisi od rastlin co tam mas...az das zoznam a pocet (najlepsie ale foto) tak ti poviem kolko by som ja daval...v kazdom pripade budes hnojit klasickym hnojivom akymkolvek komercnym. Nasadit co najviac rastlin, najlepsie polovicu rychlorastucich....Energiu ktoru minas na chudakov slimakov radsej venuj tej vymene vody (predpokladam, ze ti netecie z vodovodu taky humus ako u jankaa...:-) A az budes odkalovat opatrne na ten bivoj aby si ho nedostal do vody a nerozviril...je to jedno z najmenej podarenych hnojiv s akym som sa kedy stretol a ani najvacsiemu nepriatelovi by som ho nedoporucil....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Predchádzajúca

Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.