Pěstování různých druhů anubiasů



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

Pěstování různých druhů anubiasů

Odoslaťod vlada » 12 Máj 2010 21:10 pm

Prosím o sdělení vašich zkušeností s pěstováním různých druhů anubiasů. Jedná se mi o to zda všechny druhy se dají pěstovat na kořenech. Jakou snášejí minimální teplotu a jakou mají raději vodu zda tvrdou vodovodní nebo spíše měkkou? Jedná se mi o druhy anubias congensis,anubias lanceolata,anubias heterophyla,anubias species, a anubias afzeli. O anubiasi gracilis se píše že je ze všech anubiasů nejnáročnější a vyžaduje prý přidávat hnojení a CO 2.
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Reklama

Re: Pěstování různých druhů anubiasů

Odoslaťod arowana » 12 Máj 2010 23:59 pm

Anubiasy sú všeobecne síce pomalšie rastúce rastliny, avšak veľmi adaptabilné, bez zvláštnejších nárokov na chemizmus vody. Je však pravdou, že lepšie prosperujú v mäkšej a mierne kyslej vode. Rovnako sú na tom aj s nárokmi na svetlo a teplotu / v bežnom teplotnom rozmedzí 20 - 30 °C /.
Všetky bez výnimky je možné epifiticky pestovať na "kmeni", aj keď najrýchlejšie a najlepšie prirastá koreňovou sústavou A. barteri a jeho kultivary.
A. gracilis je pod vodou dosť "tvrdohlavý" a jeho rastový štart je na rozdiel od ostatných druhov rodu, asi najpomalší. Výborne sa mu však darí v akvateráriu.
CO2 nie je ani pre jeden druh rodu Anubias potrebný, aj keď nepopieram, že jeho pridávanie, pri adekvátnych svetelných podmienkách, neurýchli jeho rast.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Pěstování různých druhů anubiasů

Odoslaťod rybka » 13 Máj 2010 14:32 pm

Raz som videla v ponuke v akvaristike anubias oznaceny ako "Anubias barteri Bonsai". Bol naozaj mini, listky mal v porovnani s beznym anubiasom barteri var. nana vyrazne mensie. Nemate niekto skusenost s tymto druhom? Lisi sa svojimi poziadavkami od ostatnych anubiasov, alebo je rozdiel len vo velkosti?
Obrázok používateľa
rybka
 
Príspevky: 494
Obrázky: 149
Založený: 27 Júl 2003 18:45 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Pěstování různých druhů anubiasů

Odoslaťod StanleyPWL » 13 Máj 2010 14:40 pm

rybka napísal:Raz som videla v ponuke v akvaristike anubias oznaceny ako "Anubias barteri Bonsai". Bol naozaj mini, listky mal v porovnani s beznym anubiasom barteri var. nana vyrazne mensie. Nemate niekto skusenost s tymto druhom? Lisi sa svojimi poziadavkami od ostatnych anubiasov, alebo je rozdiel len vo velkosti?


mam ho, myslim ze celkom omylom ... je mensi, tmavsej farby, rastie ako nana iba je proporcne mensi, mozno nahoda ale sa mi vidi ze starsie listy su menej nachylne na zariasenie sa ako klasicky barteri alebo barteri nana ...
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Pěstování různých druhů anubiasů

Odoslaťod arowana » 13 Máj 2010 15:24 pm

rybka napísal:...anubias oznaceny ako "Anubias barteri Bonsai".... Nemate niekto skusenost s tymto druhom? ...


Pred niekoľkými rokmi som ho mal strašne veľa a rástol vynikajúco. Mal som ho však pod označením A. barteri " Nana minima" a pôvodné kusy pochádzali od nejakej fy. z Ázie.
Nejaké z tých kúskov možno ešte prežívajú u "Peter - Trnava".
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.