vysoke NO2



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Re: vysoke NO2

Odoslaťod vlasto1984 » 13 Máj 2010 12:14 pm

urcite nic nepokazis moj nazor a preco ho tam chces stale pridavat?
vlasto1984
 
Príspevky: 233
Obrázky: 3
Založený: 13 Apr 2008 15:06 pm

Reklama

Re: vysoke NO2

Odoslaťod BarbarOSA » 13 Máj 2010 12:19 pm

Fuuha citam toto prvy krat..
To ze tam ryby pribudli na druhy den, no to urobi strasne vela zacinajucich, dokonca hned ten den a na druhy den su tu a pytaju sa co maju robit..
Ale dat do 250L akvarka 6 skalarov co by uz aj bolo dost ked vyrastu a este tam prasknut 10 tercovcov ??
COOOOOOO??
Asi ina otazka ma ani nenapada..
10 tercovcov a 6 skalarov no neviem ci im 500L malo nebude, co hovorim malo este a ty mas len polovicu..
Ani sa necuduj cim si si presiel, dufam, ze ryby su ok a problem sa vyriesil, ci??
NO2 pri dobre fungujucom akva by malo byt na 0 ak sa nemylim, s NO3 je to tazsie, kto ho ma vela uz vo vstupnej vode..
No kazdopadne drzim palce, nech sa dari, ale skus aj obmedzit ten pocet ryb a precitat si tie casopisy od zaciatku pekne aj vsetky ak mas cas..
A potom forum tiez comu nerozumies..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: vysoke NO2

Odoslaťod StanleyPWL » 13 Máj 2010 12:35 pm

jankoo napísal:už sa tu debatuje o vysokom NO2 ale mne ide o to čo spomenul vlasto. chcem sa spýtať či nič nepokazím keď pri výmene vody dám do akva BIOFOLTER od Dajany. na flaštičke je napísané týždenne do fungujúceho akva 10ml na 40L vody.

Pre a proti? 8) ďakujem


potrebujes nutne nieco liat do akva, inak by si sa zblaznil nudou, hej?
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: vysoke NO2

Odoslaťod astro » 13 Máj 2010 13:20 pm

BarbarOSA napísal:Fuuha citam toto prvy krat..
To ze tam ryby pribudli na druhy den, no to urobi strasne vela zacinajucich, dokonca hned ten den a na druhy den su tu a pytaju sa co maju robit..
Ale dat do 250L akvarka 6 skalarov co by uz aj bolo dost ked vyrastu a este tam prasknut 10 tercovcov ??
COOOOOOO??
Asi ina otazka ma ani nenapada..
10 tercovcov a 6 skalarov no neviem ci im 500L malo nebude, co hovorim malo este a ty mas len polovicu..
Ani sa necuduj cim si si presiel, dufam, ze ryby su ok a problem sa vyriesil, ci??
NO2 pri dobre fungujucom akva by malo byt na 0 ak sa nemylim, s NO3 je to tazsie, kto ho ma vela uz vo vstupnej vode..
No kazdopadne drzim palce, nech sa dari, ale skus aj obmedzit ten pocet ryb a precitat si tie casopisy od zaciatku pekne aj vsetky ak mas cas..
A potom forum tiez comu nerozumies..

Barbie kliiiiiiiiiiiiiiiid, ten príspevok je dva roky starý :pivo:
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: vysoke NO2

Odoslaťod BarbarOSA » 13 Máj 2010 13:23 pm

astro napísal:Barbie kliiiiiiiiiiiiiiiid, ten príspevok je dva roky starý :pivo:


Tak to som si ani nevsimol..
Heh dik za upozornenie..
Dufam, ze to uz je v inom stave heh..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: vysoke NO2

Odoslaťod PETER+ » 13 Máj 2010 15:18 pm

Použi Nitrivec od SERY vytvorí ti baktérie ktoré pomúžu upraviť vodu.
-
sera nitrivec je špeciálna zmes všetkých čistiacích bakterií potrebných pre rozpad škodlivých látok, amoniaku, amonia (čpavku) a nitritu. Tieto mikroorganizmy pomôžu odstrániť amonium a nitrit okamžite, pôsobia dlhodobo a akvárium žiarí čistotou.

Návod na použitie: Pred použitím zatrepte!

1. Čerstvo napustenú vodu upravte najprv podľa návodu sera akutan-om.
2. Po uplynutí jednej hodiny pridajte 20 ml sera nitrivec na 100 litrov vody.
3. Po 24 hodinách môžete do nádrže nasadiť ryby.
4. 10 dní pridávajte denne dávku 10 ml sera nitrivec na 100 litrov vody i vtedy, ak sa siedmy deň test nitrát vo vode nepreukáže.
5. Krmte opatrne, len toľko, čo ryby skonzumujú behom dvoch minút.
6. Pri čistení filltra, alebo pri výmene časti vody pridajte 10 ml sera nitrivec na 100 litrov vody
7. Pri známkach otravy rýb, okamžite pridajte 50 ml sera aqutan a 50 ml sera nitrivec na 100 litrov vody.

Niečo podobné majú aj iný výrobcovia Dajana, Tetra

Síce je problém už starý ale možno sa s tým aktuálne niekto trápy.
PETER+
 
Príspevky: 83
Obrázky: 18
Založený: 25 Mar 2010 08:31 am
Bydlisko: LM

Re: vysoke NO2

Odoslaťod eminence » 13 Máj 2010 15:29 pm

toto znie ako reklama na seru :)v kazdom pripade plati ... vykonna filtracia resp. prisposobeny pocet zivych obyvatelov v akva.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: vysoke NO2

Odoslaťod martin_s » 13 Máj 2010 16:21 pm

Su to len dalsie "zazracne vodicky"... Staci dodrzat proces zabiehania, pripadne ho troska urychlit vodou zo zabehnuteho akva a netreba vyhadzovat peniaze za taketo zazraky...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: vysoke NO2

Odoslaťod jankoo » 15 Máj 2010 22:23 pm

hej. Stačí dodržať proces zabiehania... Keď máme studne a pri rozboroch na všetky látky mám výsledok z okresnej hygieny že tá voda neni vhodná ANI na umývanie.

Tak v akva "Staci dodrzat proces zabiehania, pripadne ho troska urychlit vodou zo zabehnuteho akva"

pravdu máš čo dodať.

Každý na slovensku má vodovod zo žitného ostrova :(
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: vysoke NO2

Odoslaťod martin_s » 15 Máj 2010 23:29 pm

jankoo skus byt konkretnejsi. ak nie je vhodna ani na umyvanie tak predpokladam ze u teba ide hlavne o problem s koliformnymi, mezofilnymi a psychrofilnymi bakteriami (myslim ze teraz sa to uz oznacuje inak), pripadne aj E-coli (Escherichia coli) a pod. Mozno este NO3 a tazke kovy (ak boli robene). Spominana bakterialna kontaminacia je signalizaciou fekalneho znecistenia, napr. ak je studna v blizkosti pola, alebo si ju sami znecistujete vypustanim zumpy v blizkosti studne (v blizkosti nie je ani 2m ani 50m, ale viac). Cize bud konkretnejsi.
Spominane "zazracne vodicky" by mali byt nic viac ako zmes chemolitotrofnych bakterii, ktore sa ti mnozia v procese zabiehania akvaria.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: vysoke NO2

Odoslaťod teakmon55 » 03 Jan 2016 10:17 am

Zdravím,dnes ráno som mal vysoke NO2 cca 3mg/l vsetky ryby boly pod hladinou.Akva mam zalozene 2 masiace a hodnoty boly vzdy v poriadku.Ale vcera som vypustil 50% vody a zalozil som 3D pozadie diversa a prilepil trochou silikonom od JBL (lepi aj pod vodou) a napustil a cca 7 hodin som svietil a pustal co2,ale co2 som asi pustil trochu viac.A rano NO2 vysoke.
Z coho mi to mohlo tak stupnut,nieje to pozadie najak toxicke a zabilo to nitrif bakterie?
Mimochodom z pozadia citit ten aceton či co to je.Z pozadia som aj odpílil,či náhodou to nevadilo.
Akva 180L
Ph-7
Filter vonkajsi
teakmon55
 
Príspevky: 26
Založený: 15 Nov 2015 19:24 pm

Re: vysoke NO2

Odoslaťod existpierre » 03 Jan 2016 11:21 am

Pri nahadzovani pozadia si nerozbabral dno? NO2 sa moze hromadit v substrate a ked do substratu zasiahnes, uvolni sa.
Obrázok používateľa
existpierre
 
Príspevky: 226
Založený: 01 Máj 2015 23:28 pm

Re: vysoke NO2

Odoslaťod teakmon55 » 03 Jan 2016 11:36 am

Tak to bude asi dnom musel som ho prehrabat a presadil som aj rastlinky.Ano vodu som hned vymenil 1/3 a NO2 teraz je na nule a ryby vpohode.
Rano boly vsetky hore a boly take omamene,len panciernicky boly v pohode.
Krevety su dobrym indikatorom tie vyliezly z vody na pozadie a po vymene vody hned naspäť:)
teakmon55
 
Príspevky: 26
Založený: 15 Nov 2015 19:24 pm

Predchádzajúca

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.