zavojnatka - cervene zilky na chvoste



Akvarijné ryby - choroby, liečba

zavojnatka - cervene zilky na chvoste

Odoslaťod glenmorangie » 13 Máj 2010 21:05 pm

Chcela som sa spýtať mám karasa závojnatku už asi rok má 11 cm , a na zadnej plutve sa objavujú pozdĺž take červené žilky , a na konci plutvy to má také červenkasté neporadíte mi čo to môže byť. Čo mám druhú rybku v druhom akváriu , tak tá to nemá.
Ďakujem za info.
glenmorangie
 
Príspevky: 3
Založený: 25 Jan 2010 15:03 pm

Reklama

Re: zavojnatka - cervene zilky na chvoste

Odoslaťod janaz » 13 Máj 2010 21:31 pm

ahoj, nie som vobec expert cez rybicky ale podla mna to nemusi byt nic vazne, kedze ja mam v jednom akvarku tri zavojnatky a len jedna ma na zadnej (len jednej) plutve dve zilky cervene (cez celu plutvu), neviem presne ako dlho ich ma ale min dva mesiace uz urcite, ostatne dve su OK. j
Obrázok používateľa
janaz
 
Príspevky: 5
Obrázky: 2
Založený: 07 Máj 2010 07:17 am

Re: zavojnatka - cervene zilky na chvoste

Odoslaťod BarbarOSA » 13 Máj 2010 21:37 pm

a ake mate obaja akvarka??
myslim velkostou??
ani ja nie som expert len sa pytam :-D
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: zavojnatka - cervene zilky na chvoste

Odoslaťod glenmorangie » 13 Máj 2010 21:41 pm

60 litrov, ale ona chuderka prezila raz krupičku keď som kupovala prisavnika a voda bola infikovana, dostala sa ztoho ale tiež predtym mala také plutvy žilkové
glenmorangie
 
Príspevky: 3
Založený: 25 Jan 2010 15:03 pm

Re: zavojnatka - cervene zilky na chvoste

Odoslaťod janaz » 13 Máj 2010 21:58 pm

ja mam take skromnejsie - 21l :) .. s krupickou som si uzila aj ja 1.x mi ju chytili zavojnatky a ked sa tie z toho dostali o par tyz ju chytili neonky (len neonky) no nastastie uz su ok .. teraz "bojujem" za bojovnicu ktorej ani za svet neviem pomoct uz 3.tyzden :(
Obrázok používateľa
janaz
 
Príspevky: 5
Obrázky: 2
Založený: 07 Máj 2010 07:17 am

Re: zavojnatka - cervene zilky na chvoste

Odoslaťod BarbarOSA » 13 Máj 2010 22:04 pm

bojovnice su divne, kazdy ma s nimi problemy..

to janaz: mas 21l akvarko a v nom 3 zavojnatky, neonky a bojovnicu??
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: zavojnatka - cervene zilky na chvoste

Odoslaťod janaz » 13 Máj 2010 22:31 pm

nie kazdy si moze dovolit vacsie :wink: no bojovnica ja uz treti tyzden samostatne a tych neoniek zas nie je vela (6) a co sa tyka rastlin - ziadny prales :) .. ale myslim ze mna by sme mali prestat riesit pretoze je to mimo "problem" :wink:
Obrázok používateľa
janaz
 
Príspevky: 5
Obrázky: 2
Založený: 07 Máj 2010 07:17 am

Re: zavojnatka - cervene zilky na chvoste

Odoslaťod martin_s » 13 Máj 2010 22:41 pm

janaz napísal:nie kazdy si moze dovolit vacsie :wink: no bojovnica ja uz treti tyzden samostatne a tych neoniek zas nie je vela (6) a co sa tyka rastlin - ziadny prales :) .. ale myslim ze mna by sme mali prestat riesit pretoze je to mimo "problem" :wink:
Ale aj ked nemas priestor pre väcsie akva, tak mozes si do neho dat ryby, ktorym taky objem vyhovuje. To ci je neoniek vela alebo malo uz nehra pri 3 karasoch v 21l akva rolu. 21l akva je male aj pre 1 karasa aj keby tam bol sam! Nediv sa ze su chore. Onedlho nebudu ziadne. Poradim ti: daj tie ryby prec a namiesto nich si tam daj take ktore su do toho akva vhodne.

glenmorangie napísal:60 litrov, ale ona chuderka prezila raz krupičku keď som kupovala prisavnika a voda bola infikovana, dostala sa ztoho ale tiež predtym mala také plutvy žilkové
Povodca krupicky sa vo vode bezne vyskytuje. Ochorenie vsak vyvola az vtedy ak je ryba oslabena.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.