rastliny v mojom akvarku



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

rastliny v mojom akvarku

Odoslaťod Trichogaster111 » 13 Feb 2008 20:59 pm

v mojom 120l akvarku mam vallisneriu a dva druhy echynodrov. Potreboval by som hlavne nejake rastlinky do popredia a jednu pred filter. Neviem ale ake by sa mi do akvaria hodili. Osvetlenie mam dostatocne silne a fialove spektrum nazov si uz nepametam. Zatial nepridavam CO2, ale mozem zacat-to by nebol problem. Teplota vody je 26"C. Hnojim len Fe. Potreboval by som len poradit
Trichogaster111
 
Príspevky: 5
Založený: 02 Dec 2006 12:31 pm

Reklama

Re: rastliny v mojom akvarku

Odoslaťod divad33 » 14 Máj 2010 18:24 pm

kazdo padne tam potrebujes OVELA VIAC rastlin .do predu si daj mensie rastlinky napr. pogostemon helferi,anubias barteri alebo nejake mensie cryptokoryny a echinodorusy.ak vravis ze mas silne osvetlenie tak mozes pestovat aj velmi peknu rastlinu:ALTERNANTHERU REINECKII ale potrebuje na liter vody 0,75w svetla.velmi pekne su tiez cabomby napr. aquatica ale potrebuju makku vodu do 9 dkh.takto sa ale radit neda pretoze peknych rastlin je velmi vela.radsej upresni aky biotop chces spravit.ak chces spolocenske akva s rybymi z roznych oblasti tak napis aspon aku mas tvrdost a kyslost vody.potom ti budem moct poradit lepsie.
divad33
 
Príspevky: 81
Založený: 07 Jan 2010 21:17 pm

Re: rastliny v mojom akvarku

Odoslaťod Ajven » 14 Máj 2010 18:47 pm

:) rada typu: neskoro, ale predsa
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: rastliny v mojom akvarku

Odoslaťod tomas120 » 14 Máj 2010 18:56 pm

divad33 napísal:kazdo padne tam potrebujes OVELA VIAC rastlin .do predu si daj mensie rastlinky napr. pogostemon helferi,anubias barteri alebo nejake mensie cryptokoryny a echinodorusy.ak vravis ze mas silne osvetlenie tak mozes pestovat aj velmi peknu rastlinu:ALTERNANTHERU REINECKII ale potrebuje na liter vody 0,75w svetla.velmi pekne su tiez cabomby napr. aquatica ale potrebuju makku vodu do 9 dkh.takto sa ale radit neda pretoze peknych rastlin je velmi vela.radsej upresni aky biotop chces spravit.ak chces spolocenske akva s rybymi z roznych oblasti tak napis aspon aku mas tvrdost a kyslost vody.potom ti budem moct poradit lepsie.



Na A. rieneckii nepotrebujes take silne svetlo. Pestujem ju už niekolko rokov a stihol som vystriedať nejedno svetlo a môžem povedať že rastla aj za slabšieho svetla . Akurát tá jej charakteristická bordovo-červená sa zmenila tak jemne do zelena- asi dáka reakcia na nedostatok svetla...Jedine co jej vadi sú veľké výkyvy teploty vody - mám nechtiac vyskúšané.
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: rastliny v mojom akvarku

Odoslaťod drozdo » 14 Máj 2010 19:01 pm

asi tak :mrgreen:
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: rastliny v mojom akvarku

Odoslaťod tomas120 » 14 Máj 2010 19:08 pm

Ale s tým ostatným súhlasim je to fakt veľmi krásna rastlinka s neskutočným efektom, ak sa vie dobre zakomponovať do akvária.
Je zaujímavým spestrením monotónnej zelenej ....
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: rastliny v mojom akvarku

Odoslaťod jankoo » 15 Máj 2010 09:04 am

Rastlina menom Acorus gramineus. Táto téma tu bola ale je zamknutá tak ju nejdem znova otvárať.


atiles napísal:Bež ju vrátiť, pod vodou nevydrží ani mesiac.


No ja neviem ale kupoval som rastliny v januári. a pričom v našej studni je nadbytok živín asi 2 násobný oproti maximálnej povolenej hranici odišli mi všetky rastliny: Valisneria rubra, hemigraphis minima aj do konca egeria densa, dokonca aj Limnophila sessiliflora čo je bahniatko odchádzalo ako prvé.

Jedine čo mi ostalo bola Acorus gramineus a bola aj je nádherná zelená zdravá.4 rastliny. kúpil som v januári a už je máj.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: rastliny v mojom akvarku

Odoslaťod Poly » 15 Máj 2010 12:23 pm

A aj rastie, ma nove listy, alebo iba preziva?
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava

Re: rastliny v mojom akvarku

Odoslaťod jankoo » 15 Máj 2010 22:14 pm

No kukol som rastie pomaličky. Nové listy na nej nenisú.Ale je pekná zelenučká.
Obrázok používateľa
jankoo
 
Príspevky: 330
Obrázky: 16
Založený: 03 Dec 2009 00:53 am
Bydlisko: Dubovec

Re: rastliny v mojom akvarku

Odoslaťod Poly » 15 Máj 2010 23:13 pm

Tak ti ani neporastie, casom tiez odide. Nie je to rastlina pod vodu!
Obrázok používateľa
Poly
 
Príspevky: 929
Obrázky: 61
Založený: 10 Sep 2006 10:15 am
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.