bojovnica - prosim o pomoc



Akvarijné ryby - choroby, liečba

bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod Dorwin » 31 Máj 2008 21:02 pm

ahojte,

chcem Vas poprosit o radu.
bojovnica mi dako odchadza:
http://www.tekl.com/foto/bojovnica.jpg

podobne chovanie mala, ked pred rokom dostala krupicku. teraz som ale ziadne ryby nedokupoval ani nic mimoriadne sa v akvarku nedialo.

proste to zaparkuje na spodok alebo do rastlin a nic. obcas vyplava hore ako keby nic.
podla tej fotky aj vidno, ze ma dake biele brusko
neviem co sa deje.

dakujem za pomoc a rady.
Dorwin
 
Príspevky: 23
Založený: 28 Júl 2007 22:24 pm

Reklama

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod kacenka14 » 31 Máj 2008 21:32 pm

Podľa fotky by som povedala, že si iba hodila šlofíka medzi rastlinami. Moje takto ležia na listoch Nymphei lotus a nič im nie je. A to biele bruško... podľa mňa je prejedená... :wink:
kacenka14
 
Príspevky: 58
Obrázky: 19
Založený: 21 Jan 2007 19:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod Dorwin » 31 Máj 2008 21:40 pm

kacenka14 napísal:Podľa fotky by som povedala, že si iba hodila šlofíka medzi rastlinami. Moje takto ležia na listoch Nymphei lotus a nič im nie je. A to biele bruško... podľa mňa je prejedená... :wink:

no neviem.. takto sa ešte nesprávala.
Dorwin
 
Príspevky: 23
Založený: 28 Júl 2007 22:24 pm

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod schumi22 » 31 Máj 2008 23:05 pm

takato poloha je u bojovnic normalna...radi si pospia na boku.. :-) ... ak to robi ta Tvoja v poslednom case casto nebude uz stara? je zname ze bojovnice sa dozivaju nizkeho veku...viac ako 2, 5 roka je uz pre ne velmi velmi hlboka staroba...
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod Dorwin » 31 Máj 2008 23:17 pm

schumi22 napísal:takato poloha je u bojovnic normalna...radi si pospia na boku.. :-) ... ak to robi ta Tvoja v poslednom case casto nebude uz stara? je zname ze bojovnice sa dozivaju nizkeho veku...viac ako 2, 5 roka je uz pre ne velmi velmi hlboka staroba...


hm. na toto sme s manzelkou mysleli. ale kupoval som ju ani nie pred rokom . aj ked neviem aka bola stara...
Dorwin
 
Príspevky: 23
Založený: 28 Júl 2007 22:24 pm

Odoslaťod kustro » 01 Jún 2008 01:39 am

a mne to zas pripada na vodnatielku, ale zas na druhej strane spravanie bojovnic je pre mna velka neznama kedze som este ziadnu nechoval :roll: :P
Obrázok používateľa
kustro
 
Príspevky: 237
Obrázky: 75
Založený: 08 Aug 2006 21:46 pm
Bydlisko: Nová Baňa

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod kacenka14 » 01 Jún 2008 07:11 am

Vodnatieľka to určite nebude.... :wink:
kacenka14
 
Príspevky: 58
Obrázky: 19
Založený: 21 Jan 2007 19:17 pm
Bydlisko: Bratislava

Odoslaťod Dorwin » 01 Jún 2008 08:27 am

ahojte, tak uz nemusite pisat. :cry: bojovnica mi odisla...
Dorwin
 
Príspevky: 23
Založený: 28 Júl 2007 22:24 pm

Odoslaťod Misooo » 01 Jún 2008 16:59 pm

nebol to Bakt. Rozpad Plutiev?...
akože nevidno dobre do tej fotky ale v mojom akva ho ma jedna samica, vlastne 3 a 2 zacina a všetci samci.. no vsak myslim že su z najhorsieho vonku (samec mal taky brutalny rozpad že mu vypadavali aj supiny aj kusiská plutiev a odchoval mlade, ktore maju teraz 2.5 tyzda.. :) ) nastastie prežil... ale divne je to že ma ten rozpad ale plutvy mu dorstaju :D to je hrdina...
Obrázok používateľa
Misooo
 
Príspevky: 123
Obrázky: 9
Založený: 06 Feb 2008 15:52 pm
Bydlisko: Michalovce, Vých. Slovensko

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod schumi22 » 01 Jún 2008 20:01 pm

ja fakt myslim ze to bola ta staroba...takto mi posli skoro vsetky bojovnice..ked boli stare tak uz len tak lezali..aj ked neviem aky rychly malo toto priebeh...
schumi22
 
Príspevky: 49
Založený: 20 Júl 2003 18:47 pm

Chorá bojovnica

Odoslaťod PETER+ » 25 Mar 2010 08:45 am

Už asi dva-tri dni sa mi bojovnica zdá nejaká čudná pod papulou na hrdle má biele a plutvi má polepené zošúverené ako vecheť. Mám ju v novom akváriu asi týždeň oproti tomu aká bola je to rozdiel. Akvárium som zakladal asi pred troma týždňami pridával som aj a nitrivec aj aquatan podla rád v predajni. Asi päť dní bola pekná teraz je nejaká ospalá pláva vačšinou pri hladine. Známi mi doniesol: costapur, ectopur mykopur, baktopur ale neviem presne identifikovať chorobu a následne vhodné liečivo aby som niečo nepokazil. V akváriu cca 100l mám prísavníky mečovky, platy a zopár gupiek. dokopy asi 12 rýb, gupka sa mi kotí tak malých mám asi 10 ale tie som nerátal.
PETER+
 
Príspevky: 83
Obrázky: 18
Založený: 25 Mar 2010 08:31 am
Bydlisko: LM

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod Adhara » 29 Mar 2010 22:43 pm

Čo môže byť príčinou nafúknutého brucha u samice bojovnice? Má ho také už veľmi dlho a iné problémy nemá, v poslednej dobe však brucho ešte viac napuchlo. Osobitnú fotografiu nemám, ale čo-to sa dá vidieť aj tu (je to fotka ešte pred posledným zhoršením). http://www.akva.sk/gallery/akvaria-a1/32-litrove-4-5-mesiacov-od-zalozenia-i33054.jpg

Ešte jedna vec. Je so samcom už asi dva mesiace a ešte neboli nijaké náznaky, že by sa chceli vytrieť. Možno je len konzervatívna, ale zase, život je krátky... zvlášť ten bojovničí... a po dvoch mesiacoch by už fakt mohlo niečo byť. :D Aj z tohto usudzujem, že ona asi nie je po zdravotnej stránke v poriadku.
Obrázok používateľa
Adhara
 
Príspevky: 86
Obrázky: 17
Založený: 06 Júl 2009 10:08 am
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Betta :(

Odoslaťod denira » 13 Apr 2010 21:32 pm

mozte mi prosim poradit, co robim zle ?? uz druha bojovnica mi zomrela..mam 54l akvarium, filter, kyslik,ohrievac (25stupnov),pravidelne krmim, v akvariu nemam vela ryb, iba nejake gupky,tetry,molly a neonky. Este davno som mala bojovnicu v 2litrovej kocke bez nicoho..asi viete, ake akvarium mam na mysli..tam som mala bojovnicu asi polroka,normalne fungovala a nic jej nebolo,a ked som ju presunula do normalneho velkeho akvariu, ktore opisujem na zaciatku,tak mi po mesiaci odisla..tak som kupila po nejakej dobe druhu bojovnicu..a ta mi odisla asi po 2 tyzdnoch :cry: :cry: :cry:
naozaj budem velmi rada, ak sa niekto k tomu vyjadri, lebo neviem co mam s tym robit :(
denira
 
Príspevky: 3
Založený: 13 Apr 2010 21:08 pm

Re: Betta :(

Odoslaťod nostradamus » 13 Apr 2010 22:01 pm

denira napísal:mozte mi prosim poradit, co robim zle ?? uz druha bojovnica mi zomrela..mam 54l akvarium, filter, kyslik,ohrievac (25stupnov),pravidelne krmim, v akvariu nemam vela ryb, iba nejake gupky,tetry,molly a neonky. Este davno som mala bojovnicu v 2litrovej kocke bez nicoho..asi viete, ake akvarium mam na mysli..tam som mala bojovnicu asi polroka,normalne fungovala a nic jej nebolo,a ked som ju presunula do normalneho velkeho akvariu, ktore opisujem na zaciatku,tak mi po mesiaci odisla..tak som kupila po nejakej dobe druhu bojovnicu..a ta mi odisla asi po 2 tyzdnoch :cry: :cry: :cry:
naozaj budem velmi rada, ak sa niekto k tomu vyjadri, lebo neviem co mam s tym robit :(



54l akvarko neny normalne velke......vidim ze viac pises ako citas......
Obrázok používateľa
nostradamus
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Založený: 07 Mar 2010 19:22 pm
Bydlisko: Topolcany

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod crypto231 » 13 Apr 2010 22:10 pm

A co je podla teba zle na 54 litrovom akvariu?
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod PETER+ » 11 Máj 2010 06:59 am

Tak som si po nejakom čase znova zaobstaral samčeka. V akvarku je asi tri dni a keď som včera prišiel z práce nebolo ho prehladal som celé akvárko a nič nakoniec som ho našiel schovaného pod mušlou. Mušle som všetky odstránil nakolko som čítal že niesú moc vhodné do akvária zvyšujú tvrdosť vody alebo niečo také. Večer znovu hladám a bol schovaný za filtrom trošku som ho ponaháňal a katastrofa plutvy mal poobžierané bol dotrhaný, trochu som ho sledoval a samičky mečoviek a black molly stále doňho dobiedzaly a chytaly plutvy. Ešte štastie že sú tehotné a zhodou okolností som aj včera kúpil plávajúcu plastovú pôrodničku. Hneď som ju vyskúšal samčeka bojovnice som do nej prelovil nech si oddýchne. Chudák mal toho dosť len čo vyšiel z úkrytu na hladinu nadýchnuť sa už boli pri ňom. Neviem si vysvetliť takéto správanie ostatných rybiek predchádzajúce dni bolo všetko OK a z ničoho nič taká agresivita. Poradte ako to dať do poriadku dohovárať rybkám asi nemá zmysel a dorastú plutvy aspoň ako tak samčekovi? Živorodky sa mi idú kotiť tak mi treba druhú pôrodničku nieje dáky liek na tie plutvy? Samčeka zatial nehám v pôrodničke čo najdlhšie a cvične ho budem púšťať ako naň zareagujú. Akvárium 90L osadenie bojovnica 1+2 a živorodky (platy, mečovky, black molly) spolu asi 15 ks.
PETER+
 
Príspevky: 83
Obrázky: 18
Založený: 25 Mar 2010 08:31 am
Bydlisko: LM

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod PETER+ » 17 Máj 2010 07:59 am

V nedelu som musel samčeka preloviť do flaše začala sa mi kotiť mečovka a ku večeru aj plata. V pôrodničke je to super ale aj tak niektoré rybky prepadnú zo spodnej časti rovno do akvária chcel by som ju nejak prerobiť na dno dať podložku z tenkého plastu a do nej malinké dieročky aby nimi rybky neprešli. Samčeka zatial buďem mať vo flaši a asi mu zoženiem menšie akvárko cca 20L.
PETER+
 
Príspevky: 83
Obrázky: 18
Založený: 25 Mar 2010 08:31 am
Bydlisko: LM

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod PETER+ » 18 Máj 2010 09:39 am

Dve najagresívnejšie mečovky som daroval susedovi a bojovnicu vrátil naspäť do hlavného akv. K tým mečovkám neveril som tomu že sa môže samička zmeniť na samca ale je to asi pravda. Kupoval som pred dvomi mesiacmi mečovku a molynézku obe samičky. Boli už vačšie omnoho vačšie ako ostatné čo mám a 100% boli samičky nemala mečík a ritná plutva samička. Teraz po útokoch na bojovnicu asi druhý deň sledujem že na ritnej plutve sa dve plutvičky akoby zhrubšili a predlžili sa typické ako má samec genopodium. Ale späť k bojovnici priložím aj obrázky ako dopadla po týchto útokoch teraz v akváriu je šéfom on ponaháňa svoje samičky aj ostatné rybky. Neviem teda či mu plutvy dorastú alebo nie neviem či to ohrýzanie plutiev nespôsobila náhodou nejaká choroba(bakt.rozpad plutiev) stalo sa to zo dňa na deň večer ešte OK a druhý deň keď som prišiel z práce vyzeral takto. Prosím o vaše rady a skásenosti s takýmto stavom plutiev.
Prílohy
P1010183.JPG
P1010214.JPG
P1010204.JPG
PETER+
 
Príspevky: 83
Obrázky: 18
Založený: 25 Mar 2010 08:31 am
Bydlisko: LM

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod martin_s » 18 Máj 2010 09:53 am

ohryzene plutvy v pohode dorastu, len potrebuje aby mu ich uz nic neokusovalo.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: bojovnica - prosim o pomoc

Odoslaťod PETER+ » 18 Máj 2010 10:03 am

To som si vydýchol vravím teraz je šéfom v akvarku ona tak dufam že sa vzchopí. Tú poslednú fotku urobil majitel akvária môj 4 ročný chlapec myslím že sa mu aj podarila.
PETER+
 
Príspevky: 83
Obrázky: 18
Založený: 25 Mar 2010 08:31 am
Bydlisko: LM

mame tu problem

Odoslaťod martignac2 » 05 Jún 2010 21:58 pm

Mam problém s rybkami : mam dve bojovnice ktore maju ohryzene chvosty. V akva mam ryby:1x gurama zalata ,1x gurama modra , 1x mecun mexicky ,2x bojovnica ,2x skalar ,1x prisavnik ,4x nepoznam druh. potrebujem vedet kde je problem a ako ho mam vyriesit.
Obrázok používateľa
martignac2
 
Príspevky: 7
Založený: 15 Apr 2010 13:33 pm

Re: mame tu problem

Odoslaťod Amadeus » 05 Jún 2010 22:34 pm

čím to asi bude :-P ze skalar bojovnica gurama mecun ha to su ine mixi a kotajle
Obrázok používateľa
Amadeus
 
Príspevky: 241
Obrázky: 5
Založený: 26 Apr 2009 14:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: mame tu problem

Odoslaťod martignac2 » 05 Jún 2010 22:43 pm

nuz som zaciatocnik nevem este co a ako.a ktory to vlastne robi
Obrázok používateľa
martignac2
 
Príspevky: 7
Založený: 15 Apr 2010 13:33 pm

Re: mame tu problem

Odoslaťod petriik » 05 Jún 2010 22:46 pm

podla mna im ich obhryzaju ine rybky :o :lol: tie bojovnice su samce..?
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.