Hlada sa silny chlap.



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Maja » 01 Apr 2004 08:28 am

Je to este skoro, ale pre istotu sa uz spytam... kto (BA a okolie)by mi bol ochotny pomoct pri "prehadzovani" akvarii. Potrebujem jedneho (super by bolo dvoch) silneho chalana. Na miesto kde mam teraz vysoky- 140cm stojan a na nom 150litr. akvarium- to pojde dole a vsetko odsunut, chcem dat novy stojan a na to 344ku ( mam ju uz doma a premiestni sa len z izby do inej izby). Nikoho z okolia pytat nechcem, lebo len akvaristi vedia, ze s akvariom sa musi este jemnejsie ako s dojcatom, kazdy "tuk" moze znamenat po napusteni katastrofu a chlapom- klasikom z okolia je to gans egal, ci to trepnu z vysky a ci si to na pol ceste polozia na jeden roh na zem alebo to chytia za hornu listu :-(. Datum prenosu neskor upresnim. A este otazocka- kde sa da kupit v BA polystyren?
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Reklama

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Raviolka » 01 Apr 2004 08:39 am

Já se nehlásím na práci, nejsem silný chlap :oops:
Ale zato ti poradím s tím polystyrenem - v Baumaxu jsem kdysi koupila takovou roli (něco jako karimatku z polystyrenu), dala jsem to pod akvárko 8)
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Roman » 01 Apr 2004 09:31 am

No ja sa velmi silny necitim, som skor chatrnej telesnej schranky ale polystyren od 10mm (100x50cm) maju v baumaxe
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Ig » 01 Apr 2004 10:19 am

Maja napísal:A este otazocka- kde sa da kupit v BA polystyren?

Skus hocijake stavebniny. Totizto polystyren sa pouziva ako izolacny material, takze by ho mohli niekde mat. Baumax bude asi velmi drahy.
Nie som si teraz celkom isty, ale cena za 1m2 hrubka 10mm by mala stat do 25,-SKK.

Ja som konkretne kupoval v stavebnictve na POLIANKACH. Je to velmi blizko noveho este nepostavaneho TESCOa v Lamaci na ceste smerom do Dubravky. Nazov si uz nepamatam. Maju ale iba rozmer 100x50 cm.

A co takto pouzit karimatku???
Obrázok používateľa
Ig
 
Príspevky: 318
Obrázky: 9
Založený: 22 Aug 2003 12:06 pm
Bydlisko: Martin

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod azet » 01 Apr 2004 10:48 am

priblizny termin je kedy? ja by som sa mozno dal nahovorit, pod podmienkou, ze bude dobre vychladene pivecko ako odmena po praci :pivo:
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod canart » 01 Apr 2004 11:56 am

Maja, uplne Ta chapem, ja tiez nikomu nedam do ruky nielen akva, ale ani nabytok. Vsetko vzdy stahujem bud sam alebo s bratom, ktory presne vie, co treba. A uz sme teda toho prestahovali, aj ked nie sme ziadne "gorily" :)
Nie som prilis blizko, takze asi Ti nepomozem, ale moralne Ta podporujem :)

Ja som dal pod akva 1 cm polystyren a na to este tu zltu penu, co sa pouziva pod parkety. Vsetko z Baumaxu. Pena bola za smiesnu cenu a polystyren tiez nie je draha vec. Nieco sa mi mari, ze jedna tabla 100x50 stala 9 Sk.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Maja » 01 Apr 2004 12:32 pm

Azet- teba som uz videla- ty si chlap ako hora a viem, ze byvas co by kamenom dohodil. Mozem s tebou naozaj pocitat? Na SS mi napis ci urcite ano- termin upresnim neskor a druh pivka ktore ma rado tvoje hrdielko a brusko.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Sorer » 02 Apr 2004 14:57 pm

Ja mam akurat tak skusenosti z rozbijanim akva. Uz som si jedno pri cisteni rozbil. Ak bude mat niekto zaujem o moje sluzby alebo rady, rad pomozem.
Demolition Man - alias Sorer :)
Obrázok používateľa
Sorer
 
Príspevky: 141
Obrázky: 29
Založený: 14 Júl 2003 11:30 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Maja » 02 Apr 2004 16:16 pm

No ja som raz po cisteni dolievala vodu klasickym sklenym zavaracim poharom- 7decka a ako tak dolievam, tak tresk-buchla som o horny okraj predneho skla- az ma smrt premkla :-? ale chvala Bohu nic sa nestalo, ale odvtedy dolievam vodu umelohmosnou nadobkou.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Igypop » 02 Apr 2004 16:18 pm

Takže už máš stojan??
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod skala » 02 Apr 2004 16:22 pm

fuha, maja, to ta ako napadlo?

ale aby som nevyzeral ako pan dokonaly. mam aj ja jedno take pravidlo ziskane hlupou skusenostou - uz nikdy viac do sprchy nevleziem so samponom v sklennej flasticke. predovsetkym nie doma. lebo zhanat po 22:00 v telocvicni niekoho, kto sa na vas aspon pozrie a nakoniec si nohu zaviazat spinavou ponozkou nie je prave najvhodnejsie riesenie.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Maja » 02 Apr 2004 16:38 pm

Ahoj Igypop- laskavy predajca mojho noveho akvaria :-). Uz sa ma kopec ludi pytalo, ci mam stojan a co stal a kedy bude to prehadzovanie... a tak s pravdou von. V nedelu mi sused povedal, ze chlapik co mi to ma zvarat, zacal znova drogovat a tak sa len modlim, aby to nebola pravda :-(, hned mi aj s inym chalanom prislubil, ze ho pojde zmlatit (lebo preddavok za material som uz dala) a tak... pre tych ktori su v soku- som z Petrzalky- hold- tu je to realita :-(.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod skala » 02 Apr 2004 16:43 pm

ja urcite nie som v soku z tej reality, ale tak trochu na aky zrejme nehnevaj sa dost od veci sposob vybavovania zvarania si si zohnala, ked exituje aj normalnejsi postup, kedze to takto dopadlo.

vravis zas - takze si isto nieco uz predtym vedela. to mi pripada akoby som mal dat do ruky podpalacovi zapalky. :(
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Maja » 02 Apr 2004 17:44 pm

Odporucili mi ho jeho kamosi- co s nim robia- jeden-manzel mojej znamej- sa za neho zarucil, ze je sikovny a spolahlivy- a o jeho minulosti som nemala sajnu. Podla mna su to len ohovarky. Vyber inej firmy bol cenovo neprijatelny- pytali nehorazne peniaze za nehoraznu fuserinu a material som si mala zohnat sama. Skala- nic nieje idealne a smola sa niekedy lepi na paty.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod bolek » 05 Apr 2004 09:39 am

Maja ak je to ešte aktuálne rád Ti pomôžem pri prenášaní... Neviem kedy sa zasa dostanem na internet, tak sa ozvi Azetovi a on má na mňa tel. kontakt... Dajte vedieť kedy.....;-)

... no neviem či som zrovna silný chlap. ale rád pomôžem....
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Igypop » 06 Apr 2004 15:41 pm

No neviem, lacnejsie by to bolo postavit z tehál, aj ked je to trvalejsí zásah. Veď akva takých (aj ked nie velkých) rozmerov sa predsa nestahuje kazdý rok.
Igypop
 
Príspevky: 609
Obrázky: 41
Založený: 04 Jún 2003 11:31 am
Bydlisko: Pezinok

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Maja » 06 Apr 2004 19:04 pm

Igypop je clovek, ktory mi to akvarium predal. Igypop- s manzelom sme sa nakoniec dohodli, ze to bude predsa len na stojane. Predsa len ocel je ocel. Tu nadhernu opachu mam akurat za chrbtom a uz sa neviem dockat, kedy bude slavnostne vpustenie stareho osadenstva do ich noveho domova.
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod skala » 07 Apr 2004 07:18 am

ocel je ocel, ale drevo je zive, drevo sa tazsie ohne, ako ocel. Ocel sa zlomi naraz, drevo nie. Ale samo, pouzi ocelovy stojan.

len ma zaujalo, ze ocel je ocel. aj ked skor zuslachtene zelezo.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod joko » 07 Apr 2004 08:20 am

Maja, este to plati ? Nejako som sa nedocital, ci to mas uz na stojane, mohol by som prist. Inac, ak chces, mam aj nejaku bridlicu. Donesiem na stretko :-))
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod Maja » 07 Apr 2004 09:25 am

Joko- ty si zlatusik! Prave som mala hlavu v smutku, lebo si chcem urobit terasy v akvariu a na to potrebujem zopar tensich kusov bridlice- takze na stretko sa budem snazit prist :-). No- to prehadzovanie plati, ale momentalne mam najsuchsie financne suchoty za poslednych par rokov :-) a tak vsetko hrozne viazne :-(. Ak sa u mna stretnu naozaj vsetci, co sa prihlasili, tak si urobime male akva. stretko s pivkom a debatkou:-).
A prave mi volal zvarac, ze stojan bude v piatok- takze, ked techniku dokompletizujem tak sa ozvem :-).
Obrázok používateľa
Maja
 
Príspevky: 705
Obrázky: 44
Založený: 09 Okt 2003 20:19 pm
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Hlada sa silny chlap.

Odoslaťod joko » 08 Apr 2004 02:05 am

Maja napísal:ale momentalne mam najsuchsie financne suchoty za poslednych par rokov :-)
Tak svihaj sa spamatat, lebo zach. sme v EU ! To este budu suchoty ! :-))))
Obrázok používateľa
joko
 
Príspevky: 1016
Obrázky: 63
Založený: 07 Mar 2003 21:13 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.