Koloidné striebro ( k.s.)



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod miralassakova » 20 Máj 2010 17:35 pm

Zdravím má niekto skúsenosti s k.s.počula som že je to SUPER vec pre celý biotop akvaria!!!!! :shock:
Obrázok používateľa
miralassakova
 
Príspevky: 14
Založený: 18 Jan 2010 06:45 am

Reklama

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod hongi » 20 Máj 2010 20:18 pm

Viem len ze sa pouziva v zdravotnictve, urychluje hojenie , posobi dezinfekcne, nici infekciua tusim ma aj antibioticke ucinky.
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod martin_s » 20 Máj 2010 20:20 pm

Podla vyskumov je striebro pre ryby toxicke. Dokonca podla porovnavania toxickejsie nez Cu...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod xoxo » 20 Máj 2010 20:44 pm

martin_s napísal:Podla vyskumov je striebro pre ryby toxicke. Dokonca podla porovnavania toxickejsie nez Cu...

No tak potom všetky komerčne vyrábané liečivá ktoré KS obsahujú ,/nepýtaj-te sa ma ktoré,ale hladajte ako ja/sú pre ryby toxické. :!:
O antibakteriálnych,a protipatogénnych účinkoch KS niet pochýb,NASA ho používa desiatky rokov,mimochodom aj patent reverznej osmózy odtiaľ pochádza,takže pre žiadneho živočícha určite jedovaté nie je a preto tvrdenie martina S nie je pravdivé. :wink:
O použití v akvaristike sa toho síce veľa nepopísalo ,ale dá sa určite použiť a ja ho tiež používam ak musím .Na jednom fóre o tom vyšiel článok.Žiaľ nikto tam nič neporadil /dávkovanie,účinky.../takže som to musel skúsiť napriek tomu ,že to bol pre mňa dosť veľký risk,tak neporuším tradíciu a poviem treba len hladať,hladať, hladať.....
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod martin_s » 20 Máj 2010 20:54 pm

xoxo napísal:O antibakteriálnych,a protipatogénnych účinkoch KS niet pochýb,NASA ho používa desiatky rokov,mimochodom aj patent reverznej osmózy odtiaľ pochádza,takže pre žiadneho živočícha určite jedovaté nie je a preto tvrdenie martina S nie je pravdivé. :wink:

Moje tvrdenie vychadza z vyskumov ktore boli robene u nas na toxikologii. Nie su to iba informacie, ktore by som si bol iba precital z nejakych pochybnych zdrojov...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod martin_s » 20 Máj 2010 21:36 pm

Ale dal som si namahu a nasiel som aj clanok popisujuci vplyv nanocastic striebra na embrya Danio rerio:
AshaRani PV, LianWu Y, Gong Z, Valiyaveettil S: Toxicity of silver nanoparticles in zebrafish models. Nanotechnology 2008, 19:255102.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod belatrix » 11 Feb 2012 12:11 pm

Ja to idem vyskusat, lebo mam doma generator na KS, dala som im dve lyzicky, a nic sa im nestalo, mozno to ma vplyv na male rybky, ale ja si myslim ze na zabehnutie mojho akvarka by to mohlo pomoct (mam v nom plesen), koloidne roztoky su vsetky pre cloveka prospesne, ale len v takejto forme, vsetky ostatne formy kovov (vacsie ciastocky) su pre akykolvel organizmus skodlive...Inac KS na slnku hned straca ucinnost, tak si nemyslim ze by to zas nejako velmi ovplyvnilo biotop...
Obrázok používateľa
belatrix
 
Príspevky: 9
Obrázky: 5
Založený: 10 Feb 2012 11:17 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod michal.chvostac » 11 Feb 2012 13:26 pm

a co tym vlastn chces dosiahnut? ked tam vyzabijas mikroorganizmy, velmi to akvariu nepomoze..
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod belatrix » 11 Feb 2012 18:28 pm

robi sa mi plesen na termostate
Obrázok používateľa
belatrix
 
Príspevky: 9
Obrázky: 5
Založený: 10 Feb 2012 11:17 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod michal.chvostac » 11 Feb 2012 19:11 pm

a nebolo by lepsie ten termostat (myslis ohrievac?) premyt v roztoku s tym striebrom? pripadne s niecim inym?
michal.chvostac
 
Príspevky: 601
Obrázky: 2
Založený: 28 Sep 2011 23:40 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod LaXo » 12 Feb 2012 00:23 am

kazdopadne, pokial viem martin_s je "od fachu" takze by som sa skor priklanal k jeho nazoru. Prave zive mikroorganizmy tvoria tie nase zabehnute akvaria.
LaXo
 
Príspevky: 353
Obrázky: 13
Založený: 23 Jún 2011 23:10 pm
Bydlisko: Ruzomberok

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod belatrix » 12 Feb 2012 17:33 pm

Suhlasim s nazorom ze ciste KS by urcite mohlo uskodit zivym organizmom, viem ze mojej znamej syn to vylial do kvetinaca, lebo si myslel ze je to len cista voda a kvetinka scernela...ale ja ked davam do 2litrov vody jednu cajovu lyzicku, a tymto zriedenym zalievam kvietky, tak pekne rastu a kvitnu. Viem, ze to ale nemozno porovnavat s rybkami. Skusim okupat len ten termostat.
Obrázok používateľa
belatrix
 
Príspevky: 9
Obrázky: 5
Založený: 10 Feb 2012 11:17 am
Bydlisko: Zvolen

Re: Koloidné striebro ( k.s.)

Odoslaťod LenkaLenka » 19 Feb 2019 08:02 am

Najnovsie som citala ze uchovavat koloidy ako take nie je dobre v sklenenych nadobach nakolko je skratena dlzka skladovania na 30 az 90 dni. Pricom sa ukazalo ze jediny spravny sposob ako uskladnivat koloidy je uchovavat v plastovych nadobach kde sa mozu skladovat minimalne 10 nasobne dlhsie tj. 300 az 900 dni .A celkom tomu aj verim. Je to vedecky podlozene. A tak len na okraj ved aj tranfuziu uchovavaju v plastovh a aj potravu pre kozmonautov.
LenkaLenka
 
Príspevky: 2
Založený: 19 Feb 2019 07:51 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.