ADA Decorative Sand



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

ADA Decorative Sand

Odoslaťod salik » 21 Máj 2010 12:58 pm

ADA Decorative Sand
http://www.adana.com.sg/productsPage/ada_substrate.html
http://www.adana-usa.com/index.php?main ... Path=12_22
http://www.adgshop.com/Decorative_Sand_s/23.htm

Rio Negro Sand
Sarawak Sand
Nile Sand
Bright Sand
Branco Sand
Orinoco Sand
Xingu Sand

popripade este ADA Aqua Gravel (S M L / LL)

ma niekto skusenosti? pouzil to uz niekto?

potreboval by som vytvorit vacsiu bledsiu cistinku, ktora postupne zanikne pod rastlinami,
rozna frakcia, nech to vizera prirodzene
Prílohy
1_c50e3e4ba561.jpg
1_9af4e8ff1059.jpg
SOSA-010.jpg
SOSA-010.jpg (16.16 KiB) Zobrazená 20556 krát
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Reklama

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod Jan Blanar » 21 Máj 2010 13:39 pm

Podľa mňa sú to síce pekné a dobré substráty, ale už značka ADA tomu dáva 300% prirážku na cene oproti skutočnej hodnote
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod trinitysk » 21 Máj 2010 13:48 pm

Salik: ma to kamarat akvarista, kupoval to rovnako ako ty, z echcel dekoraciu ktora vyzera prirodzene a nie je rovnakej zrnitosti. Ma konkretne Orinoko, pod tym ma S. Flourite tak aby ho nebolo vidiet. Podla jeho slov nema vplyv na chemizmus vody tak ako ine ADA substraty. Jeho vyhod aje v tom ze mu vobec nemeni farbu a tak ako ho tam dal, je stale rovnako ziarivy...
Jan Blanar : ako vies aka je skutocna hodnota toho piesku a ze si tam davaju 300% marzu? To su trochu reci zpred '89 kde bola regulovana cena, to tu uz davno neexistuje. ADA je velmi, velmi draha, kto chce kupi a kto nie nekupi...je to rovnake vo vsetkych odvetviach a znackach.
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod Jan Blanar » 21 Máj 2010 14:07 pm

Veď ja som svojím výrokom konštatoval to ...veľmi,veľmi drahá...ale súhlasím, kto chce kúpi :-) kto nemôže nekúpi
Jan Blanar
 
Príspevky: 363
Obrázky: 0
Založený: 05 Jan 2008 18:18 pm
Bydlisko: Drienovská Nová Ves 95

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod salik » 21 Máj 2010 15:26 pm

Jan Blanar napísal:Podľa mňa sú to síce pekné a dobré substráty, ale už značka ADA tomu dáva 300% prirážku na cene oproti skutočnej hodnote

ale to nie je substrat, nemiesajme to
ide o material, ktory pouzijes na casti akvaria, kde nebudes mat rastliny, otvoreny priestor
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod trinitysk » 21 Máj 2010 15:38 pm

Salik mas pravdu, konkretne ale Orinoco byva pouzivane (vraj,) aj ako substrat aj ako dekoracia...samozrejme ako som pisal bez tych efektov co ma Amazonia a spol....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod Raviolka » 21 Máj 2010 15:49 pm

Substrat prece neni nutne jen to, kam se sadi rostliny. Nebo se pletu? Nedavno jsem na tohle deleni narazila i na jinem webu, ve smyslu substrat = vyzivny material, pisek/sterk teda neni substrat. Proc by nebyl? Substrat je i raselina ve trecim akvariu. Koralova drt v morskem akvariu. Pisek v Malawi.
Zrejme si v tomhle akvaristi nebudou moc rozumet, kdyz pro kazdeho "substrat" znamena neco jineho :roll: Prekvapuje me to a zajimalo by me, odkud tohle pojeti pochazi.
Obrázok používateľa
Raviolka
 
Príspevky: 2578
Obrázky: 68
Založený: 18 Feb 2004 15:06 pm
Bydlisko: Ostrava

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod salik » 21 Máj 2010 21:25 pm

zle som to napisal,
vsetko je samozrejme substrat, ale v tejto teme by som rad ostal vylucne len pri "Decorative Sand"
a neplietol sem "Aqua Soil" radu
sadit rastliny do piesku mi nepride ako dobry napad
detto aby akokolvek upravoval vodu
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod trinitysk » 22 Máj 2010 13:09 pm

Vyborne v tom ide sagittaria a glossa....je to hrubsie ako klasicky piesok a nerovnomerne...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod azet » 24 Máj 2010 13:13 pm

salik, myslim, ze tu zalezi len na Tvojom vkuse. substraty su to kvalitne, chemicky a opticky stale. daju sa s tym spravit pekne a efektne veci. najvacsou vyzvou je ale zabezpecit dokladnu separaciu od "cudzich" pieskov. hlavne, ked sa v kombinacii pouzije lahsi material - ak maju byt v akva krevetky alebo ine zivocichy, ktore zvyknu hybat pieskom. chce to prechody spevnit bud barierami z kamenov, alebo inymi pomockami.
Obrázok používateľa
azet
 
Príspevky: 848
Obrázky: 15
Založený: 17 Feb 2003 18:13 pm
Bydlisko: ba

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod salik » 25 Máj 2010 10:08 am

separacia, bude to uplne oddelene, asi folia, prechod sa strati v rastlinach
ja som ich chcel azet vidiet nazivo, nieco sa mi paci na fotke, pride to domov a uff..to som asi nechcel
tomu by som sa rad vyhol
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod salik » 01 Jún 2010 20:24 pm

original fotky od ada dost skresluju realnu farbu, tak som hladal na nete rozne foto pri roznom osvetleni, pre lepsiu predstavu o farbe a strukture, mozno to niekomu pomoze pri vybere
Prílohy
sarawak.jpg
ada_xingu_.jpg
ada_orinoco.jpg
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod pavol69 » 02 Jún 2010 10:40 am

Ahoj salik,
super, dakujem, zhanal som malu vzorku ADA Forest Sand ORINOCO v podobe 2 kg alebo 8 kg balenia ( malu vzorku v sacku so suchým "zipsom" Ti neposle nikto ), aby som mal realnu predstavu, ked to budem chciet do celeho akvaria. Pokial mas este nejake informacie, konkretne k ADA Forest Sand ORINOCO, posli mi prosim Ta linky cez SS.
Palo
:wink:
pavol69
 

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod salik » 30 Júl 2010 12:29 pm

sarawak sand
Prílohy
ada_sarawak_sand_1.jpg
ada_sarawak_sand_2.jpg
Obrázok používateľa
salik
Site Admin
 
Príspevky: 2873
Obrázky: 52
Založený: 07 Jún 2002 19:06 pm
Bydlisko: Sväty Jur

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod pha » 30 Júl 2010 17:14 pm

To je riadny zltak horcicovy, som zvedavy ked zasvietis nan tie 865.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod ASUSKO » 22 Sep 2010 00:02 am

SARAWAK SAND 5,2L v cene 755,- Kč
co si myslite o tejto cene tohto suubstratu oplati sa ho kupit hladam presne tento odtien a nasiel som ho v cz co som sa docital posielaju ho i na slovensko a to but postou alebo kurierom
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod trinitysk » 22 Sep 2010 08:25 am

Mozem k tomu len tolko, ze je naozaj velmi pekny...nasvieteny ruzovou/fialovou neonkou (co zvyraznuje farby), je uplne neskutocny...no a ci sa vyplati...asi inu moznost ani nemas ako si ho len kupit ak chces mat naozaj pekny substrat..je to vec preferencii (nakoniec ako vsetko v akvaristike..a v zivote..).
Skus pozret este niekde na nete, mozno najdes niekde aj lacnejsie...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod pavol69 » 02 Okt 2010 11:37 am

Ahojte priatelia akvaristi,
konecne sa mi podarilo kupit Forest Sand - ORINOCO 8 kg balenie a moje ocakavanie predcila realita .... je to piesok alebo substrat, ktory mi na 100 % vyhovuje do mojho "layoutu" buduceho akvaria.
:wink:

Udaje :
- ADA Forest Sand - ORINOCO 8 kg
- zakupene od Aqua Design Amano co., czech & slovak republic
- cena 635 ,- Kc = cca 26,- €
- dopravu na Slovensko som si zabezpecil na vlastne naklady
- mnozstvo 8 kg = 5 litrov
Prílohy
ADA Forest Sand ORINOCO 01.JPG
ADA Forest Sand ORINOCO 02.JPG
ADA Forest Sand ORINOCO 03.JPG
pavol69
 

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod pavol69 » 12 Dec 2010 01:54 am

Pozdravujem vsetkych akvaristov,
ktori by chceli pouzit ADA Forest Sand - ORINOCO vo svojich akvariach, ADA ho uz nebude distribuovat. Tuto informaciu som dostal asi pred mesiacom od Aqua Design Amano co., czech & slovak republic.
Po tejto informacii ma zamrazilo, nevzdal som to a porozhliadol som sa po web strankach. Poslednych 8 balikov ADA Forest Sand - ORINOCO 8 kg som nasiel na stranke http://www.garnelenhaus.de/. Za pomoci pani Gabiky, ktora ovlada perfektne nemcinu ( velmi pekne jej dakujem, bez nej by som to nezvladol = komunikaciu ) sme telefonicky oslovili bratov Logemannovcov, ktori boli velmi, ale velmi ustretovy ( este som sa s niecim takym nestretol, predajca = zakaznik ). Nakoniec nasli v sklade este dva baliky ADA Forest Sand - ORINOCO 8 kg a kedze nemozu distribuovat vyrobky ADA na Slovensko dostal som nasledovnu ponuku :
1. cena ADA Forest Sand - ORINOCO 8 kg = 22,- €
2. doprava DHL v ramci Nemecka tri baliky = 80 kg ZADARMO :shock:.
Za tuto velmi prijemnu skusenost sa chcem bratom Logemannovcom podakovat, DAKUJEM.

Momentalne ma caka zorganizovat dovoz 80 kg ADA Forest Sand - ORINOCO na Slovensko a konecne vytvorit vysnivane akvarium s nazvom ........
:wink:
pavol69
 

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod pha » 12 Dec 2010 08:26 am

Ahoj Palo.
To naozaj uz nebude ORINOCO v ponuke? Ja som chcel na zaciatku AQUA GRAVEL, no nieco sa poplietlo niekde a tak nedosiel, abo nemali tak som nakoniec vzal tiez ORINOCO. Bral som od ,,marlo,, mozno aj on este bude mat.
Som zvedavy na akvarko, uz mas teda vsetko nachystané?
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod pavol69 » 18 Dec 2010 01:43 am

Ahoj pha,
ORINOCO uz nebude v predaji, firma ADA ho nahradi novymi substratmi. Ohladne mojho akvaria, zalozenie predpokladam na februar / marec 2011 z dovodu dopravy substratu a oneskoreneho terminu dodania stojana pre svietidlo, co nasledne ovplyvnilo posunutie objednavky filtracie, rastlin, vyzivneho substratu, hnojiva ........
:wink:
pavol69
 

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod marlo » 28 Feb 2011 15:37 pm

Priniesol som na skusku dekoračný piesok Mekong sand

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
marlo
akvaland.sk
akvaland.sk
 
Príspevky: 1426
Obrázky: 25
Založený: 13 Jún 2002 14:13 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod prasan » 19 Feb 2013 00:27 am

Máte niekto reálne odskúšané aké parametre vody sú pri Orinocu či Mekongu? Viem,že sa Orinoco používa ako substrát pri L-kách(pár Hypancíkov som dovliekol,preto sa pýtam)
Obrázok používateľa
prasan
 
Príspevky: 4307
Obrázky: 71
Založený: 03 Dec 2009 21:37 pm
Bydlisko: Spišská Belá

Re: ADA Decorative Sand

Odoslaťod Giftzahn » 19 Feb 2013 14:46 pm

njn, ziadnu zmenu parametrov pri pouziti ADA Sarawak Sandu som si nevsimol ... a ani si predpokladam ze nevsimnem ... sak to nie je substrat ale obycajny ( aj ked sexi) piesok :lol:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Ďalšia

Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.