Biely povlak- co to je?



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Biely povlak- co to je?

Odoslaťod batman » 17 Máj 2010 21:21 pm

Prosim pomoc,

mam choru gupku, vytvoril sa jej na hlave a chrbte taky zvlastny biely povlak a ma trochu zakalene oci. Plava relativne dobre, ale urcite nie celkom OK. Moc jej nechuti, pri jedle je aktivnejsia ale mela toho nezje ak vobec nieco.
Tu najdete foto v celkom slusnej kvalite (bez toho sa asi da tazko povedat co to je):
http://sites.google.com/site/aquariumskovi/sick-fish-1

Mne to pripade ako pliesen Saprolegnia alebo infekcia columnaris ale je aj zopar dalsich podobnych chrob.

nevie mi niekto poradit?
batman
 
Príspevky: 29
Obrázky: 12
Založený: 11 Máj 2010 10:53 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Biely povlak- co to je?- dalsia rybka nakazena pomooc

Odoslaťod batman » 19 Máj 2010 19:45 pm

Nema nikto tusenie, co to moze byt za chorobu, dalsia rybka je uz chora, uz to zacina byt zly sen. Neviem ci ich mam dat co najrychlejsie prec, liecit alebo to rozchodia. A nechcem dovody davat rozny sajrajt len tak hlava nehlava.
batman
 
Príspevky: 29
Obrázky: 12
Založený: 11 Máj 2010 10:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely povlak- co to je?

Odoslaťod tomas1 » 19 Máj 2010 20:22 pm

ja by som ich dal do inej nadrze a hlavne vyborne okyslicinej a za 5-8dni by to malo byt ok :wink:
tomas1
 
Príspevky: 312
Obrázky: 17
Založený: 21 Feb 2010 08:18 am
Bydlisko: bratislava

Re: Biely povlak- co to je?

Odoslaťod batman » 24 Máj 2010 09:34 am

Tmas1,

diky za odpoved, mal si pravdu preslo to samo od seba. Mierne som este zvysil teplotu v akva.
Ta prva rybka bohuzial neprezila, mala 5 minutovy kupel v malachitovej zeleni, asi som to prehnal s koncentracou, dlho som googlil kolko tam toho dat na kratky kupel ,davkovanie sa dost lisilo podla zdroja, tak som dal zhruba priemer (o nieco menej) a bolo to asi privela. Pocas kupela bola rybka kludna, stale som ju sledoval ci jej to nebude vadit. Vyzerla byt uplne OK az 2 hodiny po tom zacala divno plavat a po case doplava uplne. Tu druhu som uz nijak specialne neliecil a uplne v pohode to rozplavala. Takze jedno nove ponaucene- malachitova zelen nikdy viac
batman
 
Príspevky: 29
Obrázky: 12
Založený: 11 Máj 2010 10:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely povlak- co to je?

Odoslaťod c13 » 24 Máj 2010 19:53 pm

Zdravym ja mam ten isty problem aj moje gupy maju ten povlak na sebe co je dobre na to lebo mi uz uhynulo cca 25 ks a len samicky samce sa dost dobre drzia a maju este jednu vadu zvlastne plavaju hlava hore a telo ich taha ku dnu.

Poradte prosim bo za par dni mam po celom akva.


Dakujem moc a moc
c13
 
Príspevky: 4
Založený: 17 Jan 2010 01:14 am

Re: Biely povlak- co to je?

Odoslaťod batman » 25 Máj 2010 11:27 am

Skus pozriet tu : http://www.aquaticcommunity.com/aquariu ... hp?t=63734
pytal som sa aj na inom fore na tento problem a tvrdili ze bude urcite pliesen, tak odporucili aplikaciu liekov proti plesni a narazali na prerybnenie a kvalitu vody v mojom akva. Ja som kupil Sera Mykopur ale uz som ho nepouzil, nebolo treba rybka bola OK aj bez liecby, na samotny povlak mi teda ziadna rybka nezomrela ako tebe, takze je dost mozne, ze mas trochu iny problem ako som mal ja.
Drzim palce
batman
 
Príspevky: 29
Obrázky: 12
Založený: 11 Máj 2010 10:53 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Biely povlak- co to je?

Odoslaťod c13 » 26 Máj 2010 12:25 pm

jo diky no vyskusal som im dat viac a viac kisliku a zatal to skoncilo 33 ks mi uhynulo a dufam ze to nebude pokracovat
c13
 
Príspevky: 4
Založený: 17 Jan 2010 01:14 am

Re: Biely povlak- co to je?

Odoslaťod trinitysk » 26 Máj 2010 13:09 pm

c13...daj info o akva, kedy bolo zalozene, pocet ryb atd atd... a parametre vody + foto ryb, inak kazda rada co tu padne je len vestenie z kristalovej gule....
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Biely povlak- co to je?

Odoslaťod c13 » 27 Máj 2010 09:49 am

tomu ver mas pravdu ako vestenie z gule ;-) moje parametre su 60x60x35 cca 126 L rybky, guppy, zopar molly, endlerky ,krevetky,
1 mrekna ku ktorej zhanam kamosov ;-) 5 tych zltych slimakov panda panciernickovia cca 25 ks , ancitrus cca 8 ks.

Osvetlenie 2x 20w neon.

Dno riecny štrk, ale parametre vody nepoznam bo nemal som este tester vody ale je studnova skor zasadida.

ale vydim ze im pomohlo viacej prekyslycit vodu a oni sa same dostavaju s toho onemocnenia. ;-)
c13
 
Príspevky: 4
Založený: 17 Jan 2010 01:14 am

Re: Biely povlak- co to je?

Odoslaťod trinitysk » 27 Máj 2010 11:15 am

Ryby nemusia byt primarne ale "len" sekundarne chore, pokial beres vodu zo studne tak by si mal mat aspon nejaku predstavu o parametroch aby si tam nelial uplne humus..predpokladam, ze si date robit aspon 1x rocne test na tu vodu...Zakladne testy vody na NO3, pH a KH by si mal mat doma...voda je zaklad celej akvaristiky a ked nevies v com ti to plave tazko to budes chovat, pripadne mnozit a liecit. Daj aspon foto tych ryb a ked nemas testy tak si aspon od niekoho pozicaj ak si nemozes kupit....Prekyslicovanie im urcite neublizi, v tom mozes pokracovat...menej krm..a mas to prerybnene....naco ti je 25ks panciernickov? Cisty obsah tvojho akva ak odratam sklo + dekoracie je max 100l a mas tam nejakych min. 40 ryb...sa zamysli nad tym ktore das prec inak budes mat prob. stale a opakovane...Do toho akva max 20 ryb..je to az az...(rataj min. 1l, lepsie 1,5l- 2l na 1cm dospelej rybky...)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Biely povlak- co to je?

Odoslaťod c13 » 30 Máj 2010 11:01 am

jo jo dakujem ti moc a moc ;-)
c13
 
Príspevky: 4
Založený: 17 Jan 2010 01:14 am

Re: Biely povlak- co to je?

Odoslaťod holo0101 » 18 Júl 2012 16:28 pm

Zdravim
Ja mam ties nejaku asi pliesen na mollach vcera som si to vsimol na 1 a dnes to maju 2 je to take ako chumaciky bielej pliesni.
Aqua je 70L krmim stale tym istim tetra pro vlocky, vodu menim 1x tyzdenne odstatu 1 den.Ryby sa tvaria ok ake kozmeticky mi to vadi .V aqve mam guppky 4ks, molly 4ks, platy 6ks a 1 prisavnik junior.
poradte ako sa toho zbavit
dakujem
holo0101
 
Príspevky: 35
Obrázky: 16
Založený: 12 Nov 2011 00:51 am


Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.