Chorý karas



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Chorý karas

Odoslaťod lusinda.zakova » 26 Máj 2010 14:07 pm

Dobrý deň , prosila by som vás o radu . . . Máme dvoch karasov v okrúhlom akváriu už cca pol roka , nič im doteraz nechýbalo , spokojne si nažívali , ale prednedávnom som im kúpila nové krmivo / vraj potrebujú sem - tam zmenu , povedali v obchode / , no to im očividne nechutilo , pretože nič do rána z neho nezjedli a tak sa im celá voda neskutočne zašpinila , až jedna ryba bola ráno už na vrchu akvária hore bruchom , no ale nakoniec po výmene vody to úspešne rozdýchala . . . A však po nejakom čase cca týždeň sa jej začali robiť na obidvoch bokoch na plutvičkách ako keby pľuzgieriky a má asi raz tak veľké bruško ako mala , tak neviem čo s ňou . . . prosím ak by niekto niečo vedel poradiť , bola by som vďačná . Ďakujem . Lucka
lusinda.zakova
 
Príspevky: 2
Založený: 26 Máj 2010 13:52 pm

Reklama

Re: Chorý karas

Odoslaťod martin_s » 27 Máj 2010 10:12 am

krupicka-ichthyophthirius-multifiliis-t96.html
vodnatielka-t3510.html

Su to linky na temy venovane pravdepodobne ochoreniam ktore sa u teba objavili. Moze vsak ist aj o nieco ine, kedze podane informacie o tvojom probleme su dost slabe a chybaju informacie o akvariu, ktore su mnohokrat dost podstatne.
Skus pouzit vyhladavanie a popozerat temy venovane roznym ochoreniam zavojnatiek. Mozes v nich najst riesenie na svoj problem.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Chorý karas

Odoslaťod trinitysk » 27 Máj 2010 10:58 am

Martin_s keby tu bol konecne nejaky dotaznik/formular (je jedno ako sa to nazve), kde by bolo pre ludi zrejme co vsetko je vhodne popisat aby vedeli kolegovia akvaristi pomoct s diagnozou/liecenim, tak by sa tu pravidelne kazdy tyzden neopakovalo to co vidis hore. V konecnom dosledku tvoj prispevok vobec dotycnej nijako nepomohol a je o nicom...bez urazky prosim (o nicom nie tvojou neschopnostou ale prave tymi chybajucimi informaciami...). Po x-te upozornujem na to, ze by to bolo nanajvys vhodne, na inych zahranicnych akva forach to je bezne k dispo...setri to cas a namahu, zvysuje efektivitu, rychlost reakcie, zamedzuje zbytocnym otazkam a dohadom...Nie je tu nikto kto by sa nad tym zamyslel?! Dokonca som sa ponukol, ze Vam ho vyrobim, niekto u Vas moze doplnit, prerobit ale nech tu konecne nieco je...
Toto bol moj posledny prispevok k teme dotaznik/formular pre choroby..uz ma to prestava bavit...si tu niekedy pripadam ako v kocurkove...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Chorý karas

Odoslaťod lusinda.zakova » 28 Máj 2010 22:23 pm

Martin dík aspoň za snahu . . . aj keď mi tam chýbali informácie , ale tiež zdieľam názor z trinitysk , že by tu mal byť k dispozícií nejaký formulár , pretože taký človiečik ako napríklad ja , čo naozaj *chovám* rybičky takto málo , nevie aké veci a vlastne na čo by sa , som sa mala pýtať . . . Ale fakt dík a tú vodnatielku mi potvrdili aj v jednom lepšom obchodíku pre chovateľov a tiež mi predali aj nejakú tabletku / povedali , že jedna zatiaľ stačí že uvidím / , takže dúfam , že to pomôže . . . aj keď neviem či jedna tabletka dokáže niečo vyliečiť , no uvidíme . . .
lusinda.zakova
 
Príspevky: 2
Založený: 26 Máj 2010 13:52 pm

Re: Chorý karas

Odoslaťod martin_s » 28 Máj 2010 22:27 pm

No ak si precitas temu co som ti dal link tak zistis ze zvycajne pri vodnatielke nepomoze nic... Predpokladam ze ti ale dali bactopur direct.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.