Aky filter do akvaria cca 100l



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod Gass6 » 28 Máj 2010 21:23 pm

aj Interierovy tak aky by ste mi poradili? na 100L ?
Gass6
 
Príspevky: 32
Obrázky: 0
Založený: 22 Máj 2010 22:56 pm

Reklama

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod martin_s » 28 Máj 2010 22:33 pm

Gass6 napísal:Ďakujem čiže vy hovorite že skvor tie exterierove že? :) nikto nepisal o interierovom filtri

Gass6 napísal:aj Interierovy tak aky by ste mi poradili? na 100L ?

Nikto nepisal ani o interierovom ani o exterierovom filtri... Filtre su interne (vnutorne) a externe (vonkajsie)...
Ak konecne pouzijes vyhladavanie tak tu najdes mnohe recenzie a skusenosti s roznymi filtrami...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod trinitysk » 29 Máj 2010 07:24 am

a hlavne si pozri rozdiel medzi nimi (ako ktory funguje) a pochopis preco ti radia externy filter a nebudes sa cudovat a hladat interny...:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod Tatoo » 29 Máj 2010 12:35 pm

trinitysk napísal:a hlavne si pozri rozdiel medzi nimi (ako ktory funguje) a pochopis preco ti radia externy filter a nebudes sa cudovat a hladat interny...:-)


Neviem preco ho tlacite smerom k externemu filtru :) , ved zavisi od neho co vlastne bude chovat v tom 100l akva, nebude tam mat viac ako 80l cisteho objemu vody. Ak nebude mat prerybenné a dostatok rastlín, tak JEDNOZNACNE odporúčam interný filter. Je to lahsie na inštaláciu a aj údržba je obdobná - filter vypláchne v 1 vedre akva vody a frčí dalej. Nemusí sa starat či externý filter bude tiect a či náhodou vonkajsie hadicky dobre tesnia. Do objemu 100l akva by som určite neriešil vonkajší filter, sám znovuzakladám akva 100l a objednávam : http://www..akvariumonline.sk/product.ph ... oduct=2457, plánovaná osádka pár tetier + krevetky a hlavne dostatok rastlín, dno-aquaclay ground, ktoré taisto slúži ako domovina pre nitrifikačné baktérie a nemám potrebu inkliminovat k dalsiemu vonkajsiemu filtru :wink: .
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod thorncrown » 29 Máj 2010 13:08 pm

ujo ma 450 l akvárium a filtruje ho dvomi vnutornymi filtrami ak niekoho zaujima zistim aj znacku. Ide o to ze mal predtym externy ale mal s nim zle skusenosti, hlučny, nahovno sa čistil a zlozit ho bolo jak puzzle. Presiel na interne a je spokojny, vraj ma aj cistejsiu vodu teraz. Ja osobnem som za externy az do vyssich objemov tak od 200l, inak je to zbytocne velka investicia na akva mensich litrazí sa da v poho zohnat vnutorny za par drobnych.
Obrázok používateľa
thorncrown
 
Príspevky: 136
Obrázky: 5
Založený: 31 Máj 2009 12:17 pm
Bydlisko: Bratislava-DNV

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod trinitysk » 29 Máj 2010 14:52 pm

Tatoo: jednoducho preto, ze externy filter je skutocne filter vsetko ostatne (interne filtre) ja neuznavam, je to dobre na nasadenie iba obcas pri urcitych sitiuaciach alebo ako dodatocny zdroj filtrovania, inak nie. Dojdes na to casom sam, ver mi. Netreba to teraz rozoberat...chce to cas..-)
Radim to co ja uznam za vhodne a co mam odkusane....Neznamena ze ked mas iba do 100l akva ze neriesis ext. filter. Tie sa davaju uz aj pre 20l nadrzky...pretoze pomahaju udrzovat stabilitu ktora v tych 20l je slaba...a s int. filtrom toho nedosiahnes...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod Tatoo » 29 Máj 2010 16:01 pm

OK, beriem - kolko ludí tolko skúseností, len som chcel uviest že nie je jediná cesta - externý ( vonkajší ) filter, kopec ludí dlhodobo funguje na vnútorných filtroch a sú v pohode ( hlavne pri akva okolo objemu 100l ). Pokial hovoríš o tom že časom prídem na to, že vonkajší filter je to naj... tak žial už som prišiel na to že asi nie :o , pri znovuzaložení akva ( 100l ) o inom ako internom ani neuvažujem a to zo skúsenosti s malým vonkajším filtrom zn. AquaEl UNI MAX 150 ( hlučné, náročné na údržbu a haluz pri znovuskladaní a nasávaní vody ) a pritom naštastie ako maloktorý mi ani netiekol :lol: . Toto už nechcem, na väčššej nádrži ( 400l ) mám eheima prof.3-600 a zatial spokojnost, narozdiel od niekotrých ktorým blbnú tesnenia.
Čo sa týka malolitráže alebo nano akvária, to však nemožem hodnotiť, nakolko s tým nemám skúsenosti, ale skor by som povedal, že mnohí ani u týchto akva nemajú žiadne filtre :roll: a skor majú rovnováhu pri rybej osádke s rastlinami alebo krevetkami a kompenzujú to náročnejšou údržbou a častejšou výmenou vody :wink:
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod trinitysk » 29 Máj 2010 16:21 pm

Budem este extremnejsi a poviem, ze externe filtre vsetky okrem EHEIM su len velkym kompromisom a je mi luto ze na zaklade JBL, TETRA, FLUVAL (aj ked tam sa najde par dobrych kuskov) a ostatnych nekvalitnych externych filtrov MADE IN CHINA, THAIWAN a pod sa robia zavery o externych filtroch....Aquael je pre mna asi taka znacka ako trabant medzi autami...a keby som si mal na zaklade trabanta robit nazor o autach tak amen tma!
Valna vacsina profi akvarii funguje vylucne na externych filtroch ci uz vlastne vyrobenych alebo EHEIMOCH, interny filter je vzdy kompromis...nema co hladat v akvariu, zabera miesto, je malo ucinny a efektivny o vyzore ani nehovorim. Ich pouzivanie je dane najma financnou dostupnostou a lahsou manipulaciou (cistenim), to je tak asi vsetko.
Samozrejme ze aj s internym filtrom sa da existovat, o tom urciet nepolemizujem, ale ked akvarium na urovni tak s externym filtrom....ked ma niekto 80l cistej vody v akva nevidim dovod si tam pchat dalsiu skatulu co mi len zaberie miesto, nemam ju ako zamaskovat, len to brble vodu a spongiu to ma max 1/3 svojej velkosti...(mam na mysli klasicke interne filtre nie bublifuky)..
"Čo sa týka malolitráže alebo nano akvária, to však nemožem hodnotiť, nakolko s tým nemám skúsenosti, ale skor by som povedal"...., bude lepsie ak budes pisat co vies a nie co si myslis ze by mohlo byt...:-)
Znovu, aj male akva moze fungovat tak ako si napisal, nepolemizujem o tom, nic nie je ciernobiele, ale opakujem znovu, akekolvek akva urobene na urovni (spickove akva prezentovane napr. na roznych sutaziach a pod) maju z 90% (ak nie viac) externy filter...asi ti ludia vedia preco tak robia...aj ja viem preco tak robim a mam ich 2 v tej nadrzi co mam u seba v galerii (+ 1 interny ako doplnok hlavne na rozhananie Co2 a zabezpecenie cirkulacie vody)...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod martin_s » 29 Máj 2010 16:36 pm

prepac trinity ale tvoje nazory v tomto smere su podla mojho nazoru dost zavadzajuce a mylne. Tvrdit ze skutocny filter je jedine externy a jedine eheim, mi pride skor ako z reklamy na urcity konkretny vyrobok, nez ako objektivne vyjadrenie. Alebo mozes svoje tvrdenie nejak podlozit? Teda niecim konkretnym, nez iba slabym tvrdenim ako napr. ze vnutorny filter je malo ucinny a pod.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod crypto231 » 29 Máj 2010 16:38 pm

trinitysk napísal:Tatoo: jednoducho preto, ze externy filter je skutocne filter vsetko ostatne (interne filtre) ja neuznavam, je to dobre na nasadenie iba obcas pri urcitych sitiuaciach alebo ako dodatocny zdroj filtrovania, inak nie. Dojdes na to casom sam, ver mi. Netreba to teraz rozoberat...chce to cas..-)
Radim to co ja uznam za vhodne a co mam odkusane....Neznamena ze ked mas iba do 100l akva ze neriesis ext. filter. Tie sa davaju uz aj pre 20l nadrzky...pretoze pomahaju udrzovat stabilitu ktora v tych 20l je slaba...a s int. filtrom toho nedosiahnes...


Viem ze mas X nasobne viac skusenosti ako ja , preto sa tu nejdem hadat alebo co , ale ak sa mozem opytat -
...pises ze s internym sa ta stabilita dosiahnut neda , ja mam V 12 L maly inter Atman At-f300. Filtracna napln cca 4×3 cm , to je ozaj malo a pouzivam ho vlastne vyhradne koli pohybu hladiny. No napriek tomu si myslim ze v akvariu stabilita je , pokial neratam moje nespravne hnojenie a nasledne riasy v machu ktore uz miznu. Aspon z mojho pohladu. Preto chcem vediet co mam vlastne ako tu stabilitu chapat ?
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod trinitysk » 29 Máj 2010 17:16 pm

martin_s -> staci ked sa pozries aj na ine akva. fora a narazis na rovnaky problem s ext. filtrami a rovnakych znaciek ako tu (hlucnost, kazivost rotorov, netesnosti atd atd.). Aj na EHEIM su samozrejme niekdy vyhrady (nakoniec ved je to tiez technika) ale vyrazne menej ako u ostatnych...Uznavam, ze to zneje ako z reklamy (aj ked to nie je moj zamer) ale je to tak...
Externy vs. interny, nepidil som sa po ziadnom vyskume/testoch ktory je aky, hovorim zo svojej praxe....a moj subjektivny nazor. Inak EHEIM ma na svojich strankach porovnanie biofiltracie bezneho filtra externeho a intervaloveho, to su zaujimave veci ale nechce sa mi to tu davat, kazdy si to vie najst sam ked ma zaujem. Nech si urobi kazdy sam ako uzna za vhodne. Kazdy ma moznost volby. Ja tu nie som pred tribunalom aby som obhajoval svoje nazory..:-) Kto uvazuje o filtry nech si najprv pozrie nadrz asi aku by chcel mat a nech sa rozhodne, nech ide napr na AGA kde ma designovky a pozrie kolko ma nadrzi interny filter, nech ide kdekolvek a nech sa pozrie...a urobi si nazor..:-)
Martin som sa pozeral teraz do tvojej galerie..to akva zo 14.5.'09 sa nejako zmenilo? Ja by som rad aj diskutoval ked ma niekto s niecim tak taktne napadne (ako to robis ty) kto ma aspon nejake normalne akvarium...som teraz hnusny viem, ale niektore tvoje sebavedome vyhlasenia mi zacinaju uz trochu vadit...Inak mozem ist niekde do krcmy a na kazdu vetu co poviem mi bude niekto oponovat co ma doma sklenenu kocku s vodou a sutrom...o to naozaj nestojim...za kazdeho nech vravia vysledky a nie kecy vycitane niekde na nete a neustale opakovane... Ukaz mi svoje akva s internym filtrom, ved presvedc ty mna..:-) Moje si videl a ma 2 externe...ukaz mi svoje s internym..nech vieme o com sa bavime...Ja mam svoje subjektivne skusenosti, co mas ty? Alebo mas ty nejaky test int. vs. externy?
crypto231: velmi dobra otazka a samozrejme ze sa mozes pytat. Pokial sa ku mne ludia slusne spravaju nemam dovod neporadit alebo sa spravat hrubo...Budem len rad ak ti moje nazory a rady nejako pomozu...iba preto tu chodim aby som pomohol...
Ja za stabilitu povazujem (laicky povedane) take akvarium kde DLHODOBO prosperuju rastliny (prosperuju znamena ze maju zdravu farbu, rastu a rozmnozuju sa) a rybky (su zdrave, vitalne, pripadne sa aj rozmnozuju) . Taketo akvarium by malo mat aj nejaku esteticku hodnotu co s tym co uvadzam vyssie samozrejme suvisi. Vacsi vyskyt rias v akvariu len potvrdzuje nejaku chybicku a nie uplne stabilitu. Este raz opakujem, ze akva moze byt aj bez filtra, aj s int. filtrom aj ext. ja som jednoznacne za ext....Ma vacsiu filtracnu kapacitu, vacsie filtracne naplne, moznost ovlyvnovat kvalitu vody roznymi vlozkami, moznost regulovat vykon, nezabera miesto v akvariu, ma moznost ohrevu mimo akva...A zraz bude smat moznost vyskusaj a uvidis co ti bude viacej vyhovovat...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod martin_s » 29 Máj 2010 18:10 pm

Nemam cim odfotit svoje akvaria, ako som ti pisal v ss. Zo 7 akvarii ktore mam nemam ani v jednom externy filter. V 2 mam bublifuky, v 1 vnutorny aquael a v ostatnych filter nemam, iba zavedene vzduchovanie koli premiesavaniu vody. A cuduj sa svete, v ziadnom nemam problemy (teda az na jedno v ktorom mi odchadzaju niektore rastliny, ale to z dovodu ze maju nedostatok svetla)...
Tvojim vyjadreniam o ucinnosti filtrov tu uz bolo oponovane viac krat (ja som tomu oponoval az teraz)... Ale nechcem zachadzat do osobnej roviny, to mozme cez ss...
Islo mi len o to aby si aj vysvetlil (napr. aj mne) preco je teda jediny ucinny filter prave externy a vnutorne su nedostatocne... Podla mojich skusenosti a skusenosti inych (a dam ruku do ohna ze aj takych, ktori tych skusenosti maju viac ako ty, aj ked tvoje akva vyzera naozaj pekne aj ked ja moc na aquascaping nie som, skor mam radsej prirodzenejsi, menej upratany design - ale to je iba vec vkusu) mozu byt rovnako ucinne oba typy filtrov za predpokladu ze dodrzis urcite podmienky...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod crypto231 » 29 Máj 2010 19:11 pm

Dobre , takze v ziadnej nespravnej predstave o stabilite som nezil :) , jednoducho povedane , vsetko musi fungovat , to zabezpecuju vo velkej miere bakterie ktore mozu v exter filtry zit vo vacsiom mnozsve ako v intery kde samozrejme tiez (!) ziju v mensom pocte. Ak teda raz budem mat na exter urcite skusim , ked uz nic ine aspon sa zbavim skatule v akvariu.

Co sa tyka mojho AQ , rastliny mam nenarocne ktorym sa pri mojom svetle a podmienkach dari , o rybkach to plati 2-nasob , su naozaj pekne , pozorujem ich viac ako cele akva ked sa k nemu dostanem. Co sa tyka tych rias - vo vacsiom sa zacinala rozsirovat cierna stetka , lial som mnozstvo hnojiva (podla navodu) no pri slabom osvetleni a pomaly rastucich rastlinach som zivil prevazne riasy ... dnes je to presne 3 tyzdne a 3 dni co som prestal hnojit a rastliny rastu rovnako no cierne riasy takmer zmizli , povazujem to teda za stabilitu az na to slovo DLHODOBO , to nepleti akva je zalozene cca 3 mesiace.

V mensom 12 L plati zhruba to iste , mam tu sice silnejsie osvetlenie 0,75W/L , hnojil som Makronom a tym som asi dost zvysil obsah P vo vode , pogostemon , eleocharis prestali uplne rast , zprvu som to pripisoval chladnejsej vode (u pogo) no dnes cca 1/2 tyzdna po vysadeni hnojiva a stalej vymene vody ako predtym sa rast znova rozbehol. No je to dost od temy sorry.
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod pha » 29 Máj 2010 20:26 pm

martin-s: ja sa tu nechcem hadat, len poprosit Ta! A tiez chcem vidiet tu tvoju filtraciu co mas doma, nemyslim filter, ale akvarko cele, aku ma kondicku osadenstvo, myslim tym vsetko od strku az po hladinu, to ze nemas cim odfotit, je asi blbost, videl som celkom dobre fotky z Tvojho mobilu, abo si pozicaj od mama, sestra, oco, frajerka.... mobil, ved si moderator, nieco tvrdis a mi sa radi nechame poucit, ale na priklade, povysvetlujes nam ze co, a ako, a preco..... je mi jedno aka bude ta fotka, mam novy monitor a upravim si to aby sa dalo nato aspom trochu pozerat. vyber najlepsie akva s filtrom a tam isto uvidime kto ma ako taku pravdu. Vobec tu nejde o design akva abo aquascaping. Dakujem.
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod ASUSKO » 29 Máj 2010 20:47 pm

a taka jednoducha otazka bola na zaciatok
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod mystka » 29 Máj 2010 20:53 pm

Ako s fotky uvidime, ci akva funguje? Ci tam neuvidite plavat ryby hore bruchom? Alebo totalne odhnite rastliny? Tu niet co riesit, vyhody a nevyhody oboch filtroch su popisane. Fungovat akvarko bude aj s internym filtrom, nezalezi to len predsa od filtra, ale aj od mnozstva a druhu ryb v akva, mnozstva rastlin, svetla, dna a vymeny vody. Rybkam je uplne jedno ci maju akvarko super dizajnove alebo obycajne, dzunglovite a neusporiadane, kde tu s riasou...
Obrázok používateľa
mystka
 
Príspevky: 598
Obrázky: 62
Založený: 07 Jan 2009 20:37 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod pha » 30 Máj 2010 07:17 am

martin-s: dakujem za fotky, mohol by si este strucne popisat ako sa staras o tieto akvarka? ,,mystka,, uvadza par otazok,: ,,ale aj od mnozstva a druhu ryb v akva, mnozstva rastlin, svetla, dna a vymeny vody,, diki
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod trinitysk » 30 Máj 2010 09:35 am

martin_s napísal:Podla mojich skusenosti a skusenosti inych (a dam ruku do ohna ze aj takych, ktori tych skusenosti maju viac ako ty, aj ked tvoje akva vyzera naozaj pekne aj ked ja moc na aquascaping nie som, skor mam radsej prirodzenejsi, menej upratany design - ale to je iba vec vkusu) mozu byt rovnako ucinne oba typy filtrov za predpokladu ze dodrzis urcite podmienky...

Ake podmienky musim dodrzat aby boli rovnako ucinne?

Martin a este mi vysvetli preco do jazierok nedava nikto interny filter? Ake podmienky musim dodrzat aby bol rovnako ucinny ako externy? vid. tvoje prve tvrdenie...

Pripajam z tohto portalu citaciu azeta z jeho mini cubu (tema: azetov minicube) kde popisuje preco pouziva externy filter, vystizne a jednoducho, musi pochopit kazdy...niekto tu totiz tvrdil z externy filter jedine od 100 ci 200l a ze je to zbytocnost u mensich objemov...dalej nekomentujem nech si kazdy urobi vlastny nazor....
@pha: mno, zivota je tam dost, som to chcel mat tak "v pohybe". udrzat sa to da jedine vdaka vykonnemu filtru a castej vymene vody. jasne, ze keby tam vrcal dodany nano-filtrik, tak by to uz davno skoncilo katastrofou.
Pre tych co nevedia co je nanofiltrik, tak je to interny filtrik od dennerle...honic vody o nicom...

Pripajam este jedneho zo znamych nemeckych diskusarov a jeho chovnu s bubnovym (extrenym) filtrom...preco asi nepouziva vnutorne filte ktore su rovnako dobre?
http://www.diskuszucht-piwowarski.de/technik.htm

Vyhody aj nevyhody oboch druhov som tu uz v texte v tejto teme popisal. Myslim ze jasne a strucne. Kazdy ma pravo volby, je to o preferenciach tak ako vsetko v zivote. Kto nechce robit kompromisy pojde do externeho filtra (v akejkolvek podobe), kvoli jeho vyhodam. Ak by som mal mat nizkonakladovu chovnu vystacim si samozrejme aj s bublifukmi ci internymi honicmi vody...so vsetkymi nevyhodami co mi poskytuje (pretoze zrejme budem preferovat pomer cena/vykon/ucinnost a nemam dost penazi na externy/externe filtre...)....Ak by som chcel kvalitny filter a nemal na externy peniaze (mimochodom niektore podomacky vyrobene externe filtre predcia tie komercne lavou zadnou..) tak by som isiel do vyrobeneho externeho filtra alebo HMF filtra.

Ak sa teda niekto pyta, kto hned na zaciatku ma moznost si zakupit externy filter aky si ma kupit (ext. vs int.) tak mu ho poradim, externy EHEIM (ako som pisal je najmenej kazovy a pomer cena/kvalita zodpoveda..).

P.S. Martin pocet akvarii este vobec nic nehovori o kvalite akvaristu a jeho schopnostiach. Mozes ich mat doma aj 1000 este to nic neznamena (iba to ze si fanatik..:-) Az si zozenies nejaky foto pristroj tak ma potesia fotky z nadrzi ktore mas a najviac ma zaujimaju tie kde pouzivas len vzduchovanie na pohyb vody...:-)
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod trinitysk » 30 Máj 2010 10:05 am

Martin kedze v tejto teme som ta vyzval aby si ukazal svoje akva, tak ti tu aj dakujem ze si tak urobil. Cielom mojich komentarov k tvojim akva (pri kazdom z obrazkov) je dat ta trochu na zem (aj ked nepeknym sposobom a nemam z toho dobry pocit, ver mi ...)
Neopakuj to co ti niekto vravi alebo sa niekde docitas, urob si vlastny nazor na veci...urob si akvarium a'la azet napriklad a skus ho prevadzkovat s int. filtrom...Ver mi, keby to islo mal by ho tam tiez ako aj ja by som ich mal, lebo nebudem kupovat nieco drahsie ked mi rovnaku sluzbu urobi nieco lacnejsie...ale bohuzial neurobi...
S tym co som doteraz od teba videl na tych foto nemozes ani vediet posudit aky filter je lepsi a aky nie, pouzivanie ext. filtra by bolo u teba zbytocne...resp.bol by nevyuzity, ten bublifuk co tam mas je na to co tam mas akurat...
Uz sa k tejto teme nebudem vyjadrovat, svoj na zor som sa snazil co najjednoduchsie prezentovat a poukazat na vyhody ale aj nevyhody. Nemam uz co viac dodat. Rozhodnut sa musi kazdy sam za seba...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod pavol69 » 30 Máj 2010 10:16 am

Ahoj akvaristi,
budem velmi strucny a jasny k Martin_s = moderatorovi, bol by som rad keby si sa choval ako moderator t.j. :
- diplomaticky
- nestrane
- nezaujate
Uz jednu temu, ktora mala suvis s filtrovanim si uzavrel. Myslim si, ze pre nas akvaristov = malo skusenych, ktori tazko zhanaju informacie, mame iny pohlad nad vymenou nazorov ( myslim si, ze zatial co som cital temy, neboli porusene "Pravidla diskusie" ) akvaristov = skusenych, lebo len pri takejto vymene nazorov si akvarista = malo skuseny moze vybrat medzi radami : akvarista = skuseny teoretik alebo akvarista = skuseny praktik.
Dakujem Palo.
:wink:
pavol69
 

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod martin_s » 30 Máj 2010 10:33 am

Takze:
1. Svoju povodnu otazku, preco je iba externy filter skutocnym filtrom som myslel vazne (prave preto ze myslim ze aj ty sam dobre vies, ze akvarium moze fungovat aj bez filtra rovnako ako s filtrom, za urcitych predpokladov - vhodna osadka, pocet a druhy rastlin, substrat, svetlo...), namiesto toho si to ty (na koho bola otazka mierena) a pha brali utokom...
2. Pocet akvarii som neuvadzal koli tomu aby hodnotili moju kvalitu - myslim ze som aj vo viacerych temach v minulosti pisal ze pocet a doba ako dlho mas akvarium nie je smerodajne. Islo len o popisanie ako je to u mna s filtrami.
3. Tie 2 akvaria su svojim sposobom skor ucelove - sluzia v prvom rade ako odchovne pre krevety.
4. Tema ohladne toho ci ma ist filter nonstop, bola uzavreta docasne, je uz davno odomknua, stacilo si to iba pozriet.
5. Viac sa v tejto teme nebudem vyjadrovat - nema to vyznam z urcitych dovodov. Staci sa nieco opytat a hned v tom kazdy vidi zaujatost, osobne narazky, mozno az tu drzost aby si uzivatel (ktory je zaroven aj moderatorom, co s tym ani okrajovo ale nesuvisi) dovolil sa nieco opytat...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod pha » 30 Máj 2010 10:42 am

palo: zdielam podobny nazor, tiez som zaciatocnik, sam som mu pisal o tej zamknutej teme, a nech nevyryva do ,,trinity,, to ci vyryva nech si kazdy berie ako chce, mne to tak pripadalo. No a myslim si, ze ,,trinity,, fakt pomaha komu len vie, kludne by mohol byt moderatorom aj on.
martin-s: nehnevaj sa, ale tazko mi je ked citam akym sposobom oponujes k ,,trinity,, vela krat s nim zo skusenych akvaristov ,,azet,, , ,,raviolka,, atd. nesuhlasilo, ale slusne si to vysvetlili a bolo !
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod ASUSKO » 30 Máj 2010 10:43 am

[quote="pavol69"] Myslim si, ze pre nas akvaristov = malo skusenych, ktori tazko zhanaju informacie, mame iny pohlad nad vymenou nazorov

.. vsimni si jednu dolezitu vec na zaciatok danej teme bola polozena jednoducha otazka na ktoru odpovedalo par ludi a potom sa to nejako zvrtlo (ked sem pride .. uplny zaciatocnik tak si z tejto debati tazko nieco vyberie lebo to nie vzdzy ale predsa skonci pri osobnych nazoroch kdore niekedy z danou temou nemaju nic spolocne .. ale co som si vsimol tak to je na forum bezne .)
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Aky filter do akvaria cca 100l

Odoslaťod martin_s » 30 Máj 2010 10:50 am

pha napísal:martin-s: nehnevaj sa, ale tazko mi je ked citam akym sposobom oponujes k ,,trinity,, vela krat s nim zo skusenych akvaristov ,,azet,, , ,,raviolka,, atd. nesuhlasilo, ale slusne si to vysvetlili a bolo !
Toto ma naozaj pobavilo. Ja som slusne polozil otazku. Ten co tu vyskocil som nebol prave ja (skus sa zamysliet kto asi...), tiez som cakal ze mi niekto slusne odpovie...
Zial sa mi len potvrdil fakt, ze niektori ludia maju predstavu ze moderator sa nemoze opytat, a ak sa opyta tak nutne chce len podryvat... Zial tato tema (trochu aj mojou vinou - nemal som sa nic pyat) sa preplnila OT. Poprosim ostatnych moderatorov alebo administratorov aby ju pripadne precistili (ja ju precistovat nebudem, aby nebolo zas aj ze po sebe zahladzujem...)
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.