Život 350 litrového akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 07 Máj 2010 00:07 am

No plánujem po novom absolútne tmavé zákutie v akváriu na ľavej strane postupne do prava z predu nižšie koberce v pozadí s didipilisom a Ludvigiou. No a z ľavej strany by mal vychádzať dlhý koren porastený ricciou. A realita je taká, že ešte to chce aspon dva mesiace rastu rastlín a dúfam, že sa mi nevráti žabiak. A keď sa nevráti a bude sa dariť rastlinám ,tak bude možno aj pekné :D No a nakoniec budem musieť kúpiť test na fosfor ešte.

Gabrielko, prečo myslíš, že mám lepšie príspevky ako ty?? Každý je podľa mňa v niečom originálny :) No a aktuálnu foto akva... Hanbím sa trošku ešte :D
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Reklama

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod gabrielkoo » 07 Máj 2010 00:15 am

no podla posledneho popisu to bude velmi zaujimave .. Ja som mal dost kriticky ohlas na moje akva , ale nvadi.
Akva slo do prerabky a momentalne sa zabehuje bez ryb tak som zvedavi na druhy ohlas ..
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 07 Máj 2010 00:25 am

Budem držať palce. Začiatky sú ťažké u každého ale tu na stránke ti poradia a aj sa môžeš popozerať a hlavne študovať :)
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod gabrielkoo » 07 Máj 2010 00:29 am

no jo toho som si vedomi ..... oki tak nech sa zabiaku nedari .. zatim zdarec :)
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 10 Máj 2010 19:44 pm

Sa tak trošku hambím dať sem foto, ale tak toto je stav po týždni od prerábky. Keď to zahučí, bude to paráda.

Obrázok
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 10 Máj 2010 19:46 pm

Mimochodom pokračujem v hnojení, 5ml PMDD denne, vlastne momentálne len Tento. Lebo keď som nehnojil, didipilis mi to dal za 4 dni najavo.
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 01 Jún 2010 20:40 pm

Nazdar´s. Keďže ide leto a teplá voda neprospieva rastlinkám tak som sa rozhodol vylepšiť systém chladenia trubíc v kryte. Pridal som ešte jeden ventilátor na 12V. Do krytu som zabudoval malý kolískový vypínač a jack samicu konektor, takže kedykoľvek môžem odpojiť adaptér. Ten dokáže dodať prúd do 1000 mA, čo je skvelé, pretože ventilátory sa točia na plný výkon. No a zdroj je regulovateľný. Takže podľa teploty v kryte budem môcť regulovať otáčky ventilátora. A obidva ventilátory vháňajú vzduch do krytu a z druhej strany krytu vychádza teplý, čo znamená, že kryt je na akvarku uložený takým spôsobom, že jeho vzdialenosť od skla je 15mm.
Obrázok
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 01 Jún 2010 20:42 pm

Obrázok
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 01 Jún 2010 20:43 pm

Obrázok
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod gabrielkoo » 01 Jún 2010 21:07 pm

parada chlape .. koberec nema chybu .. apropo ako je na tom zabiak ??
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 01 Jún 2010 21:13 pm

no dneska som práve spozoroval nový žabiak čiernej farby v eleocharise. Takže najbližšie idem do lekárne, kupujem peroxid a preventívne ho budem lievať do akvarka cca mesiac. Potom uvidím čo ďalej.
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod gabrielkoo » 01 Jún 2010 21:21 pm

A ja ze uz zabiak v tvojom akva doskakal (mam na mysli vlas ) ... kucapaca s nim
Tak .. nech sa mu nedari
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod MAUceu » 01 Jún 2010 21:38 pm

Ventilator idem poriesit aj ja. Mam uz pripraveny jeden vacsi loziskovy zo servrov... 24V. Ked dam donho 12V tak ho nie je vobec pocut a fuka poriadne. Na 24V ho uz je pocut a fuka zbytocne vela. Pripojim ho na regulovatelny zdroj 0-24V a dam mu podla potreby. Samozrejme spinanie zaroven so svetlom.
Len sa k tomu dokopat je problem... :)))
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod gabrielkoo » 05 Okt 2010 18:58 pm

Ako sa dari tommuto akvu ? uz som dlho nevidel ziadne nove footto
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 20 Dec 2010 22:08 pm

Ahojte. Tak po dlhej odmlke som opäť tu. Akvárium... Je krásne, ale nepodarilo sa mi vyhrať boj nad žabím vlasom. Myslím, že veľkú zásluhu má aj andezitové dno a staré dno aquaclay od Rataja. Po dlhom uvažovaní som dospel k záveru, že ho zajtra zruším a opäť založím. Časom pridám ešte 2*36 w trubice, takže ich tam bude už 6. Kúpil som si dva košíky HC, to bude ukazovateľ toho, či svetlo chýba. Ale myslím, že dvomi trubicami neuškodím, jedine tak útču za elektriku.
Akvarko plánujem založiť dokonale. Filter vyčistím, ale nie tak, aby som zničil baktérie. Zabehnutý filter bude užitočný.
Dno bude zložené z troch vrstiev: Spodná vrstva bude JBL AquaBasic Plus - 1,5 cm, ďaľšia vrstva bude kremičitý piesok 30 kg s frakciou 2 - 5 mm, dôvod frakcie je, že dno sa mi neuľahne a moj názor je, že sa mi v ňom vytvoria bez problémov baktérie a bude mi aj lepšie prúdiť voda v dne.Malo by ho byť na 3,5 cm a posledná vrstva bude kremičitý piesok od Hagenu - 25 kíl s frakciou 1 mm, do ktorého sa bude skvele sadiť. Dúfam, že mi ho vydá na 3,5 cm. Že sa zmiešajú?? Vôbec nevadí, frakcia bude stále ideálna na sadenie aj drobnolístkov :) A neviem, či ho mám vyspádovať, ale asi to spravím, lebo sa bojím, že budem mať málo štrku. Predsa len, mám ho len 50 litrov dohromady. Takže toto bolo sakramensky drahé dno a na ostatok sa nechajte prekvapiť. No rastlinné osadenstvo by malo byť veľmi zaújimavé. Uvidíte a uvidím aj ja, ako sa bude dariť rastlinkám. Verím, že HC mi pôjde. Zajtra verím, že pojde všetko ako po masle. Akva zdar!! :)
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 20 Dec 2010 23:29 pm

Ej matus tak ti drzim palce,no uprimne som trosku zaskoceny ze ho ides opatovne zakladat, keby to bola nejaka 50ka tak ok, ale 350ku zakladat opat po cca. +/- pol roku? teda ak sa nemylim.Kazdopadne foť! aby sme videli co tam stvaras,a co sa tyka vyspadovaneho dna no bolo by to podla mna omnoho krajsie nez ulasicky uhladene rovne dno.A co osadenstvo? tiez zmena ci povodny obyvatelia? Pockaju v kybliku ?? :-)
Kazdopadne som zvedavy co vymyslis. A pocuj, vcera som nol s jednym akvaristom Tomasom z topolcianok, a kecali sme ze by sa mohlo i v ZM nieco rozbehnut co sa tyka akvastretka :-) Ty si myslim zo ZM, vsak?
Daj tedy vediet ak budes mat podobne napady ako my, i ked je zima ale tak n jar by sme mohli nieco spachat :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 21 Dec 2010 00:29 am

Ahoj. No akvárium má vyše roka a nejaké dva mesiace. Pre osadenstvo mám prichystané na zatiaľ 50 litríkové akvárium, 10 dní tam snáď vydržia. Rozmýšľam pridať 6 skalárov. Ruším kvôli tomu, lebo naozaj sa neviem zbaviť žabieho vlasu. Inak by to bolo skutočne prekrásne akvárium. Ale ono sa to opäť rozbehne. Uvidíš o tri mesiace :)
A ano, som z okolia ZM a bolo by skvelé, keby sme dali nejaké ministretko a pokecali, poprípade pomenili aj nejaké zelí :) Teda pokiaľ mi to stihne zarásť. Dúfam ale, že rastlinky vydržia bez hnojenia aspon 2 týždne, lebo veľa z nich mám dosť náročných. Uvidíme. Verím, že čiastočný deficit hnojív dorieši JBL dno. Tak ja idem, lebo ráno o pol8 začínam prerábať :)
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 22 Dec 2010 00:34 am

drzim palce, uz tesim na foto.A jasne zeli bude, nieco porastie a bude to ajajaaaj dost z toho.Kazdopadne nieco vymyslime :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod MAUceu » 23 Dec 2010 17:16 pm

Ahoj. Viem ze ratas so zmiesanim poslednych 2 vrstiev. No oni sa vymenia, nie len zmiesaju. Skusal nieco velmi podobne.
Zabi vlas je potvora. Mne sa ho podarilo zbavit vo vsetkych akvariach. Hlavne v 375L som bol rad ze zmizol. Neviem co bolo dovodom. CO2 asi nie, kedze to nemam v kazdom akvariu, PMDD pochybujem... Jedine co som zacal pridavat bol draslik. Ale zabudol som si vsimat ci zrovna vtedy zacal miznut. Tak isto sa mi podarilo zbavit stetky. Tiez neviem ako. Jedina riasa ktora mi ostala je zelena na skle. A to na kazdom akva. :( Ale lepsie ako zabiak teda... Vela stastia.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 29 Dec 2010 13:15 pm

No ahojte. Dnes som po týždňovom založení zahájil klasickú údržbu akvária. Nehnojil som, v akváriu nemám ryby ani krevety, je v ňom nejakých 10 slimákov. No a veľmi som sa zarmútil, pretože sa mi znova objavil žabí vlas. Totálne tomu nerozumiem. Všetky rastliny sú v zúboženom stave, pretože samozrejme nehnojím. No a riasa zase ide. Je to dosť frustrujúce. Asi si niečo poriadne prečítam o peroxide vodíka a začnem dávať akváriu kúru... Hnojiť začnem na budúci týždeň v utorok. Je to síce už 2 týždne po založení, no predpokladám, že rastliny to dlhšie neprežijú. Nakoniec sa mi akva podarilo založiť tak, že vpredu mám cca 3,5 cm dna a v zadu 8 cm. Dúfam, že tie 3,5 cm bude stačiť, pretože pod ním sú asi 3mm toho jbl aquabasic- Vpredu budú len nízke rastliny samozrejme. Akvárium sa mi podarilo celkom krásne založiť, fotky zatiaľ nemám. Verím, že sa žabiaka nejako zbavím. Keď mi vbehne do HC, rozdrapí ma. Inak vám prajem pekného silvestra a šťastný nový akvarok :)
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 29 Dec 2010 19:08 pm

Pocuj Matus, ak sa mozem podelit ako sme sa zbavili v 300ke (plnej rastlin) žabiaka, tak to vdaka tomuto pripravku. : JBL AlgoPond Rapid je to dooost agresivny pripravok, ja som ho odporucal uz ako posledneriesenie, ked si zakaznici nevedeli dat rady. Ryby tam nemas, inak je neskodny pre ryby ale zabiaka znicil bohom 3 dni nakomplet ale zial rastliny to museli tiez poriadne rozdychavat ale zabralo to. Nechcem robit reklamu to nie, len ti pisem ze pri takej litrazi sa nam podarilo len vdaka tomuto nadobro zbavit zabieho vlasu.Az tak drahe to nieje, a za pokus to stoji, ako pisem rastliny to rozdychaju, zmakli to u nas, zmaknu to i u teba. No dobre skusenosti mi oznamovali i ludia i po pouziti JBL Bioferm to je ta slavna slama .A este take granulky biele, jeminenko ale nazov mi vypadol. Oni stahuju NO2 a NO3 aj fosfor z vody a dooost tym prospievaju zabraneniu tvorbe akejkolvek riasi a boji s nou. To su moje skusenosti, samozrejme dobra filtracia a pravidelna vymena vody.
Ono skusal som aj ine prostriedky, aj od sery, rataja tetratec ale tam ako i hnojiva, lieciva, a chemia ako taka bola omnoho menej ucinna nez prostriedky od uz vyssie spomanutej nemeckej firmy.Tak vela zdaru, hadam to vsetko zvladnes.Budem drzat palce.A daj vediet ako si sa rozhodol pre aku mertodu a samozrejme vysledok. Prajem i tebe vela uspechov nielen akvaristickych ale aj v sukromnom zivote. :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 04 Jan 2011 13:15 pm

Hasemania, ďakujem za radu, napriek tomu, že som zásadne proti chémii, začnem ju zvažovať. Dnes som po dvoch týždňoch pustil do akvária ryby. Príde tretia výmena a údržba od založenia a potom musím začať hnojiť, chcem to previesť do dvoch dní, pretože rastlinky mi začínajú kompletne hynúť. Keď sa rastliny poriadne preberú, príde na rad asi JBL chémia. Pokiaľ to nezaberie, uvidím čo potom. No začínam vážne uvažovať aj o konci akvária a začnem z teraristikou, no to sa budem musieť dlho prehovárať, takže ešte mám časúúú dosť. S riasami si ešte zabojujem a to poriadne.
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod HASEMANIA_NANA » 04 Jan 2011 16:41 pm

myslim ze JBL chemia proti riasam ti pomoze, je to radikalne riesenie ale zato ucinne.
Snad sa t to vsetko podari . Teraristika je tiez fajn no predsalen aspon nejake minicko by si si potom mohol zriadit. :-)
Alebo co tak paludarium? to je krasna kombinacia akvaristiky, teraristiky , a pestovania nadhernych rastlin :-)
Urcite by ta to chytilo za srdce, tolko zelene a ziveho :-) A nebudu riasy :-)
HASEMANIA_NANA
 

Re: Život 350 litrového akva

Odoslaťod matus_pigy » 05 Jan 2011 13:04 pm

Nad paludáriom rozmýšľam najviac, ale z mojej 350, neviem si predstaviť ako by to vyzeralo. Budem ale čakať, že sa zbavím rias a verím, že sa mi to podarí a spravím si konečne súťažné akvárium :) Založené bolo perfektne a keď sa to rozrastie tak ako chcem, bude to krása fakt.
Obrázok používateľa
matus_pigy
 
Príspevky: 317
Obrázky: 61
Založený: 19 Nov 2007 21:41 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.