60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod bolco1 » 05 Jún 2010 21:02 pm

kupil som si akvarium , neviete mi poradit kolko ryb je akurat mat, zatial som si kupil dva karasy asi 3 cm, chcel by som k tomu nejakeho skalara, mecunky, gupky, nieco pozemne..nemam paru,.. nieco jednoduche ..poradite????
bolco1
 
Príspevky: 6
Založený: 05 Jún 2010 20:51 pm
Bydlisko: Dublin, IE

Reklama

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod adika » 05 Jún 2010 21:19 pm

do 60l sa ti zmesti 10 rybiek po 5cm lebo ked pocitam aj strk, rastliny a kamene atd...
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod bolco1 » 05 Jún 2010 21:24 pm

vdaka...lebo mal som rybky ked som bol maly..uz si nepametam..musim trocha postudovat.. viem ze sa pytam zakladnu vec..ale som rad ze mam akvarko..zase sa citim ako maly chlapec :)
bolco1
 
Príspevky: 6
Založený: 05 Jún 2010 20:51 pm
Bydlisko: Dublin, IE

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod thorncrown » 05 Jún 2010 21:28 pm

skalare do 60 l urcite nie... a naco chces 5 centimetrove... sak do 60l je estetickejsie niake mensie rybky, nech to tam neplavaju niake opachy... napr kalsiecke tetry neonove tie ti v 60l ostanu na takych 2-3 cm.
Obrázok používateľa
thorncrown
 
Príspevky: 136
Obrázky: 5
Založený: 31 Máj 2009 12:17 pm
Bydlisko: Bratislava-DNV

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod Volodus » 05 Jún 2010 21:57 pm

V 54l mam velmi vela rybiek :) (30-40?)
Ale su to drobce endlerky a este aj znich je kopec krpatych mladych.
Pekne husto zarastene, CO2 a 30W svetla a netvaria sa zebu im bolo zle :)
Volodus
 
Príspevky: 150
Založený: 25 Aug 2009 12:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod thorncrown » 05 Jún 2010 22:00 pm

už si predstavujem rybu jak sa mračí:"doriti jak nás tu je" :D ty máš možno tie pokorné:"dobrých rybiek sa všade veľa zmestí" :D
Obrázok používateľa
thorncrown
 
Príspevky: 136
Obrázky: 5
Založený: 31 Máj 2009 12:17 pm
Bydlisko: Bratislava-DNV

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod crypto231 » 05 Jún 2010 22:11 pm

Ja mam v 60 l akvariu 14 ryb , bohate to staci , urcite to neprezen , vyhnes sa mnohym problemom. Ak chces kupovat spominane zivorodky daj si tiez pozor na to ze tieto ryby ti najviac znecistuju vodu , zo 3 pariky gubiek , 1 prisavnik a 3-4 penciernicky ti stacia. Mecune radsej nekupuj , su dost velke , samce sa ti mozu v tak malom objeme bit. Skalara uz vobec nie. Tie 2 karasy ti casom mozno budu nicit jemnoliste rastliny , zvaz ci ich tam potrebujes.

Pocita sa cca 1-2 l vody na 1 cm dospelej (!) ryby , lahko zistis kolko ich mozes mat ... samozrejme to neznamena ze tam mozes mat 30 cm sumca.
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod Culkap » 05 Jún 2010 23:47 pm

ja osobne doporucujem do takehoto akvaria tetry neonove
kupit co najmensie
v malom akvariu moc nevyrastu
doporucujem tak cca 10 kusov
malo spinia akvarium, nemnozia sa a niesu moc nachylne na choroby
Obrázok používateľa
Culkap
 
Príspevky: 188
Obrázky: 3
Založený: 28 Máj 2010 23:44 pm

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod thorncrown » 06 Jún 2010 00:43 am

do 60 L tetier kludne 20 ak sa budes starat pekne o vodu a odkalovat dno. Skalare URCITE nie, ano oni su zlatunke v obchodoch malinke, ale trosku zvyknu podrast :D je to trapenie potom v takom malom akva... a karasy to co pise crypto231 nie najlepsie... ale hod sem uz niake foto nech mozme kritizovat, ale hlavne chvalit :) vela zdaru
Obrázok používateľa
thorncrown
 
Príspevky: 136
Obrázky: 5
Založený: 31 Máj 2009 12:17 pm
Bydlisko: Bratislava-DNV

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod Culkap » 06 Jún 2010 01:26 am

thorncrown radsej pochval moje akva :D:D
toje ta tema comeback po par rokoch :P

ale na rybke si este pockas :D:D:D
Obrázok používateľa
Culkap
 
Príspevky: 188
Obrázky: 3
Založený: 28 Máj 2010 23:44 pm

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod vlada » 06 Jún 2010 08:22 am

Karasy,mečovky,skaláry bych do tak malého akvária nedával,lépe menší rybky neboť většina z druhů se lépe cítí v hejnu a také se musí počítat s mláďaty ,především u živorodek. Z nich bych doporučil gupky,platy,phallocery atd. Také záleží na teplotě vody a kolik času je k dispozici k údržbě. Při přerybnění se musí častěji odkalovat a měnit voda. Technika filtr,vzduchování není všemocné a je až na druhém místě. Přeji úspěšný chov. Vláďa
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod bolco1 » 07 Jún 2010 19:16 pm

VAU..CHCEM SA VSETKYM PODAKOVAT ZA ICH PRISPEVKY..SOM PREKVAPENY AKO STE VSETCI OCHOTNI..AK SI SPRAVIM AKVARKO ..ISTO DAM FOTO NA NET.. ZE MOZETE MI ESTE NIECO PORADIT...som necakal ze na tej stranke je taka ziva debata..zelam kazdeme vela zdaru s rybickami :)
bolco1
 
Príspevky: 6
Založený: 05 Jún 2010 20:51 pm
Bydlisko: Dublin, IE

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod bolco1 » 07 Jún 2010 19:23 pm

a este to.. ze v akvaristike mi povedali..ze tie moje karasy , ak vyrastu mozu mi pozrat gupky..male rybicky..je to pravda?? a ze oni su len pre studenu vodu....?? ze nemam ich mixovat s inymi rybickami.. priznam sa kupil som si ich preto ze spomienky z dectva...a to si pametam ze sme vtedy mali v akvarku s nimi aj gupky, aj mecunky..a tak...
bolco1
 
Príspevky: 6
Založený: 05 Jún 2010 20:51 pm
Bydlisko: Dublin, IE

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod StanleyPWL » 08 Jún 2010 07:29 am

bolco1 napísal:a este to.. ze v akvaristike mi povedali..ze tie moje karasy , ak vyrastu mozu mi pozrat gupky..male rybicky..je to pravda?? a ze oni su len pre studenu vodu....?? ze nemam ich mixovat s inymi rybickami.. priznam sa kupil som si ich preto ze spomienky z dectva...a to si pametam ze sme vtedy mali v akvarku s nimi aj gupky, aj mecunky..a tak...


je to tak
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod geminika » 08 Jún 2010 08:39 am

Začínať s karasmi nie je veľmi dobrý začiatok do 60 l. Ja som kedysi mala 12 karasov asi v 180 l. akvarku a všetky boli veľké viac ako 10 cm. Najväčší mal 18 cm, tak sa priprav na pekných mackov, ktorí ti budú stále prerábať dno. Sú to takí bagristi. Rastlinky mi stále plávali na hladine, alebo mi z nich ostali len stopky. Okrem nich som mala aj gupky, neonky a mečovky, ktoré som si sama odchovávaval. Raz sa mi podarilo odchovať asi 60 mladých mečuniek a keď som si myslela, že sú už dosť veľké, aby ich ten najväčší nepožral, tak som ich tam dala. Za týždeň mi z nich ostalo asi 15, lebo ich pomaly likvidoval a nakoniec sa asi zdul a sviňa jedna zdochol. Taký bol jak tenisová lopta nažratý. Odvtedy som už karasy nemala. Ale ďalšia vec je, že naozaj majú radšej chladnejšiu vodu ( 20-22°C), kým ostatné rybky teplejšiu 25°C a to by mohol byť problém. Ja mám teraz 54 litrové a tam gupky, mečovky, tetry, pancierničkov - spolu asi 22 ks a už ich je moc a to sú všetko malé rybky. Rady z obchodu si radšej over tu. Málokedy je predavač aj skúsený akvarista.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod geminika » 08 Jún 2010 08:39 am

Začínať s karasmi nie je veľmi dobrý začiatok do 60 l. Ja som kedysi mala 12 karasov asi v 180 l. akvarku a všetky boli veľké viac ako 10 cm. Najväčší mal 18 cm, tak sa priprav na pekných mackov, ktorí ti budú stále prerábať dno. Sú to takí bagristi. Rastlinky mi stále plávali na hladine, alebo mi z nich ostali len stopky. Okrem nich som mala aj gupky, neonky a mečovky, ktoré som si sama odchovávaval. Raz sa mi podarilo odchovať asi 60 mladých mečuniek a keď som si myslela, že sú už dosť veľké, aby ich ten najväčší nepožral, tak som ich tam dala. Za týždeň mi z nich ostalo asi 15, lebo ich pomaly likvidoval a nakoniec sa asi zdul a sviňa jedna zdochol. Taký bol jak tenisová lopta nažratý. Odvtedy som už karasy nemala. Ale ďalšia vec je, že naozaj majú radšej chladnejšiu vodu ( 20-22°C), kým ostatné rybky teplejšiu 25°C a to by mohol byť problém. Ja mám teraz 54 litrové a tam gupky, mečovky, tetry, pancierničkov - spolu asi 22 ks a už ich je moc a to sú všetko malé rybky. Rady z obchodu si radšej over tu. Málokedy je predavač aj skúsený akvarista.
Obrázok používateľa
geminika
 
Príspevky: 62
Obrázky: 31
Založený: 18 Mar 2009 14:21 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: 60 l akvarium - kolko ryb mozem mat?

Odoslaťod bolco1 » 08 Jún 2010 16:33 pm

vau, vdaka za radu, uz si zacinam spomynat ze aj nam prehrabavali dno..je tomu aj 20 rokov :) no budem uvazovat o tych zavojnatkach..v akvaristike my slubil ze mu ich mozem vratit ak budem chciet ine rybicky..videl som tvoje akvarko..velmi pekne :) ja mam 60l, hexagonalne..je to ako taky stlp, takze vysie ako sirsie..uz aj banujem ze som nekupil daco vecsie a normalny tvar..ale to kvoli priatelke..take sa jej pacilo..stale lepsie ako gula :) neskor hodim fotky ked ho nejak zariadim..aby som sa nehanbil ...drzim palce s tvojim chovom..este raz vdaka za radu
bolco1
 
Príspevky: 6
Založený: 05 Jún 2010 20:51 pm
Bydlisko: Dublin, IE


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.