Kompatibilita rybiek



Všetko okolo akvarijných rýb

Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Spectre » 11 Okt 2003 23:41 pm

Plánujem pri nasledujúcej výplate investovať do nového akvárka (resp. akváriek). Chcel by som tam chovať dajaké menšie rybky.

Parametre akvárka 60x30x30 (objem vody cca. 50l)

Čo by som tam také teda chcel (rozumej - ktoré rybky sa mi páčia ) :D

-Určite dajaké neónky, či už paracheirodon innesi, alebo axelrodi. Povráva sa, že nemajú radi moc teplú vodu. Nuž, mne v lete prežili paracheirodon innesi v malom akvárku a to tam bolo tuším niekedy aj 31-32 stupňov. (v tieni). Mám teda s nimi skúsenosti a nezdajú sa mi dajaké extrémne náročné.
-Živorodky: určite mečúne, prípadne dajaké molly, gupky a pod. S mečúňmi mám už skúsenosti. Gupky sú ževraj najmenej náročné rybky (vo všeobecnosti).
-Dajaké menšie pancierničky - nech niečo pláva aj po dne a mohli by to tam aj trochu vyčistiť :) So sumcovitými rybami mám skúsenosti nulové.

má niekto ešte dajaké nápady, čo by sa tam hodilo?

Takže koľko z ktorého druhu? Čo sa týka neóniek, tak tých určite aspoň 10, keďže sú to húfové rybky. Živorodky asi podľa potreby. Pancierniky ??? netuším...

Uvažujem okrem toho zriadiť ešte jedno akvárium (asi ich budem kupovať viacej) pre skaláre. Koľko litrov vody na jedného skalára je odporúčané minimum a v akom veľkom akváriu s akou výbavou by mohli byť. Keby som urobil väčšie spoločenské akva, nepožrali by napr. neónky?

Ako je to s bojovnicami? Sú vhodné aj do spoločenského akva? Totiž všade je, že bojovnice napadajú samčeka svojho druhu... neútočila by dotyčná bojovnica na iné rybky?

Ostatné živočíchy: slimáky, žaby a pod. (je normálne, aby žaba zožrala 4 neónky za týždeň a potom zgegla? to sa mi totiž raz stalo. kŕmil som normálne, takže z hladu to nebolo. mohla sa tých neóniek jednoducho prežrať k smrti??? inak odvtedy som novú žabu nekúpil :) )

tak... ďakujem za rady :roll:
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod hanzi006 » 12 Okt 2003 17:20 pm

No...neporadim Ti na vsetko, lebo je toho vela a so vsetkym nemam skusenosti, ale k tym skalarom : ja mam 82 litrove a mam 6 skalarov + 5 guram. To akvarko je tak akurat plne, ale ryby nerastu ( vacsinou ), ak nemaju dost priestoru ( to viem, lebo som mal predtym mensie ), takze ak ich nenastrkas na centimeter jedneho, tak to nebude vadit ( samozrejme s tym jednym centimetrom je to obrazne ). Ku skalarom ale daj nejake tie rastlinky. K neonkam...v prirode su prirodzenou potravou skalarov, takze necudo, ak sem-tam nejaka padne ako zakusok, ale ak su chovane spolu od malicka, vacsinou si zvyknu. Aku teplotu? No radsej nizsiu, nech sa zbytocne nevaria. A este jedna rada k tomu, kolko rybiciek do akvaria. Nech ich nie je zbytocne vela...potom to nevyzera dobre, aj sa viac biju a ovela viac si pozieraju plutvy ( nemusi to tak byt, ale mne sa to stalo ).
Obrázok používateľa
hanzi006
 
Príspevky: 35
Obrázky: 12
Založený: 12 Sep 2003 17:40 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Astrid » 12 Okt 2003 18:54 pm

Spectre napísal:Určite dajaké neónky, či už paracheirodon innesi, alebo axelrodi. Povráva sa, že nemajú radi moc teplú vodu. Nuž, mne v lete prežili paracheirodon innesi v malom akvárku a to tam bolo tuším niekedy aj 31-32 stupňov. (v tieni). Mám teda s nimi skúsenosti a nezdajú sa mi dajaké extrémne náročné.

Dospele ryby nie su velmi narocne, ja osobne mam taky pocit, ze tieto rybky preziju skoro vsetko, iked na druhej strane su dost citlive na choroby.

Spectre napísal:Takže koľko z ktorého druhu? Čo sa týka neóniek, tak tých určite aspoň 10, keďže sú to húfové rybky. Živorodky asi podľa potreby. Pancierniky ??? netuším...

Ak rozmyslas konkertne o tom 50 litrovom akvarku, tak k desiatim neonkam urcite len parik zo spominanych zivorodiek, nanajvys jedneho samca a dve samice. Mecune maju obcas tendenciu sa mlatit, preto je lepsie kupit len jedneho samca. No a preco len parik z kazdeho? Kedze moje osobne skusenosti su take, ze tieto ryby sa velmi rychlo a lahko rozmnozia a ani nebudes vediet ako, ale o chvilu ich budes mat plne akvarko. :) Ak chces, mozem ti z mojich molly a mecunov nejake podarovat- mozme sa dohodnut.
A panciernicky? Na ten objem takych nanajvys styroch (podla mojho nazoru), a to najlespie nejakych mensich corydorasov)

Spectre napísal:Uvažujem okrem toho zriadiť ešte jedno akvárium (asi ich budem kupovať viacej) pre skaláre. Koľko litrov vody na jedného skalára je odporúčané minimum a v akom veľkom akváriu s akou výbavou by mohli byť. Keby som urobil väčšie spoločenské akva, nepožrali by napr. neónky?

Skalare, hm. No to su v dospelosti dost velke a hlavne vysoke ryby. Jasne, preziju aj povedzme v 50 litorch, ale nedorastu do takej velkosti. Myslim, ze vseobecne sa pre ne odporuca vyska vodneho stlpca 50 cm, aj viac, tusim az 60 cm a objem? No idealne by bolo co najviac, ako ostatne aj pre vsetky ostatne ryby. Ak mas miesto pre vacsie akvarko, aspon 150 litrov, je to urcite lepsie. Vytvori sa tak stabilnejsie prostredie a ma to aj viac inych vyhod.
Pozieranie neoniek: asi mesiac mam spolu sklalare spolu s neonkami, zatial je vsetko ok, iked skalare su este male a rybky hadam dostatocne krmim. uvidime, ako to bude v buducnosti.
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Spectre » 12 Okt 2003 21:49 pm

10 neoniek si urcite zozeniem. Akurat rozmyslam, ci innesi, alebo axelrodi. Teraz mam innesi, ale zmena je zivot :D

Co sa tyka mecunov, mam tomu rozumiet tak, ze sa mi neoplati kupovat vela kusov, nakolko budem mat take potomstvo, ze nebudem vediet co s nimi? Pretoze keby tam malo byt 200 rybiek, tak tipujem ze na 50l by to bolo zase moc vela :)
Vyhladovo, keby sa mi tie zivorodky dajako extra premnozili, kolko maximalne ich tam mam drzat?

Panciernicky - corydoras axelrodi moze byt napr.? na akvarium.sk pisu, ze dorasta do 4cm. Chcel by som skor dajaky mensi druh.

Skalare - vysku vodneho stlpca 50cm asi nedosiahnem. Ono totizto akvarko ma byt zabudovane do policky, takze skor bude nizsie a sirsie. Povodne som si ho chcel dat vyrobit na mieru, ale napokon som zistil, ze musim priratat manipulacny priestor vedla akvarka, kde budu hadicky, kable a pod, takze mi to akurat vyslo na to 60x30x30 - nasiel som take v Baumaxe, ale vyraba to tatrapet a myslim, ze ich maju aj v tescu :) Skoda, ze to pre skalare nie je vhodne, nakolko su to velmi krasne rybky...
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod skala » 13 Okt 2003 08:28 am

Dovolim si tvrdit k neonkam sa zivorodky nehodia. Zivorodky ti narobia kopec odpadnych latok a ty este aj naznacujes, ze nadrz bude mensia.
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod akwa » 13 Okt 2003 08:40 am

Treba si uvedomit, ze do akvarka rozmerov 60x30x30 das asi 40 litrov vody (- hrubka skla, - cca 2-3 cm hladina od vrchu, - piesok, nejaky kamen ci koren, pripadne vnutorny filter, atd) a len tychto 40 l tvori zivotne prostredie ryb. Pre 10 neoniek je to v pohode, plus 3-4 sumcekovia (najlepsie corydoras, ako uz bolo spominane), ale mecune, vlastne celkovo zivorodky by som do tak maleho akvarka nedaval a vobec nie s neonkami, resp s tetrovitymi rybami. Najdi nejake tetry alebo halancikovite do 5 cm ako alternativu za zivorodky. Pre skalarov by to najskor bolo utrpenie, vodny stlpec okolo 25cm je pre nich malo. Aj tak by poriadne nerastli.
Obrázok používateľa
akwa
 
Príspevky: 33
Založený: 02 Okt 2003 09:26 am

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod tom » 13 Okt 2003 10:11 am

Na ostatne ryby ti uz odpovedali, len si sa spytoval este na bojovnice. Takze tu mas nejaky popis:
Urcite nemozes drzat dvoch samcekov spolu (teda mozes, ale oni si to medzi sebou vybavia a aj tak ti zostane len jeden). Na jedneho samceka je dobre mat aj viacej samiciek, ale pri tej velkosti by som tam radsej samicky nedal ziadne. Moze utocit aj na ne a moze ich zranit. Potreboval by si na ne potom vetsie akvarko. A samicky sa tiez mozu mlatit medzi sebou (ako keby si chceli tvorit nejake teritorium).

Co sa tyka spravania k ostatnym rybam, je to cisto na "charaktere" ryb. Mam doma 2 samcekov (jeden ma zvlastne akva), druhy je v spolocenskom. Ten co je v zvlastnom, mi zral neonky, ten druhy si ich ani nevsima. Takze zalezi len cisto na povahe, aku bude mat dana rybka. Inac je to velmi nenarocna ryba, v prirode zije v kalnych vodach, dycha kyslik z hladiny. Mozno este jedna vec, je to masozravec (takze s vlockami mu velmi dobre robit nebudes). Treba zivu potravu, alebo aspon mrazenu. Moje bojovnice miluju mrazene patentky.
Obrázok používateľa
tom
 
Príspevky: 347
Obrázky: 27
Založený: 25 Mar 2003 16:03 pm
Bydlisko: Vlky

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod bolek » 13 Okt 2003 14:00 pm

Môj názor: k tým neonkam by som dokúpil 3-5 ks. corydoras elegans, sú maličký a mali ich na Špitálskej, prípadne pigmeus, tých som videl tuším v Poluse, ale aj na Špitálskej.... Jedného max. dvoch prísavníkov a hotovo.... Lebo ako bolo naznačené, veľa miesta z objemu akva ti zaberú dekorácie, rastliny, štrk, filter, ohrievač... atď. Prípadne by som pouvažoval nahradiť neonky inými rybkami.. Ak chceš živorodky, tiež by nebolo od veci menšie druhy... molly, guppy, platy, lebo aj mečúne radi dorastajú na väčšie kusy. Veľmi pekne v takom akva vynikne húfik z jedného druhu rýb z vkusnou dekoráciou a rastlinkami... Treba sa skôr riadiť tým že rybka v akvarku vyzerá krajšie, ak je pre ňu na pohľad akva väčšie ako by možno potrebovala... Ale nie mať zas preplnené akva drobnými rybkami, že ani nebudú mať kde plávať...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Spectre » 13 Okt 2003 19:28 pm

bolek napísal:Môj názor: k tým neonkam by som dokúpil 3-5 ks. corydoras elegans, sú maličký a mali ich na Špitálskej, prípadne pigmeus, tých som videl tuším v Poluse, ale aj na Špitálskej.... Jedného max. dvoch prísavníkov a hotovo....


Corydoras elegans kvoli niečomu špeciálnemu? Pozeral som totiž na stránke akvarium.sk a asi najviac sa mi páčili corydoras axelrodi. Akurát, či ich niekde v BA predávajú...

Prísavníkov myslíš ancistrus? Pretože tí bývajú dosť veľký a k neónkam by to moc nepasovalo. Ak existujú dajaké prísavníky dorastajúce tak do max. 10cm, tak beriem :)

bolek napísal:Prípadne by som pouvažoval nahradiť neonky inými rybkami.. Ak chceš živorodky, tiež by nebolo od veci menšie druhy... molly, guppy, platy, lebo aj mečúne radi dorastajú na väčšie kusy.


No neviem, ale momentálne mám molly aj mečúne a sú rovnako veľké. Mečúňe len samičky, molly neviem :? Mečúne mám konkrétne asi tie viedenské (krásne červená celá rybka vrátane očí). Čo sa týka gupiek, nemám síce rád rôzne ultra-vyšľachtené rybky (zlaté karasy a pod.), ale niektoré gupky sa mi zdajú až moc zbastardené :) O platách som neuvažoval, ale možno... veď je to vlastne taká menšia alternatíva mečúňa :)

___
P.S.: Má niekto z prispievateľov praktické skúsenosti s množením neóniek? Len tak pre zaujímavosť .... :D
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod bolek » 14 Okt 2003 09:01 am

1. čo sa týka pancierničkov... Elegans a Pigmeus (tuším tak je jeho názov) dorastajú do zhruba najmenších veľkostí t.j. od 3-5 cm. Axelrodi je ťažko zohnať a často dochádza k zámene s inými druhmi.... Ale v podstate je to jedno, len je ich treba kúpiť aspoň troch, lebo ak je ich viac nie su tak plaché

2. k prísavníkom... V 50 litrovom akva ti určite "šikmochvosťák" prípadne závojová forma neprerastie 10 cm. Ak by si hľadal menšiu alternatívu, tak by som skúsil Otocinclus affinis.

3. Mne zakaždým (v minulosti) mečúne prerástli molly......
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Spectre » 14 Okt 2003 18:35 pm

bolek napísal:1. čo sa týka pancierničkov... Elegans a Pigmeus (tuším tak je jeho názov) dorastajú do zhruba najmenších veľkostí t.j. od 3-5 cm. Axelrodi je ťažko zohnať a často dochádza k zámene s inými druhmi.... Ale v podstate je to jedno, len je ich treba kúpiť aspoň troch, lebo ak je ich viac nie su tak plaché

Hmmm. Škoda, axelrodi bol z nich na fotke asi najkrajší :( Ja som vychádzal z informácii na nete a veľkosti tam boli u všetkých tak 5cm. Kde ich teda majú? Minule som videl nejakých maličkých pancierničkov aj v Auparku, ale bohvie čo to boli zač :)

bolek napísal:2. k prísavníkom... V 50 litrovom akva ti určite "šikmochvosťák" prípadne závojová forma neprerastie 10 cm. Ak by si hľadal menšiu alternatívu, tak by som skúsil Otocinclus affinis.

Hehe, tak to som nevedel :) 10cm zase neni až také hrozné. Tie bežné druhy je ancistrus aký??? Totiž je jeden taký svetlejší čo sa po slovensky volá tuším že "škvrnitý" a ten mi je tam mierne nesympatický :) Ja by som chcel takého klasického tmavošedého prísavníka, keď už. Tá alternatíva, čo si mi napísal - celkom srandovná rybka, dá sa v BA niekde kúpiť?

bolek napísal:3. Mne zakaždým (v minulosti) mečúne prerástli molly......

Neviem neviem, som síce čítal na nete, že dospelé mečúne majú aj 10cm, ale také som ešte nikdy nevidel ani v obchode a doma už vôbec nie. Pritom nehladovejú, takže im v raste môže brániť už len veľkosť akvárka. Alebo možno tie vyšľachtené druhy tak nedorastajú - ale to len strielam do vetra, nie som na ryby expert :)
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Astrid » 14 Okt 2003 20:04 pm

Spectre napísal:Tá alternatíva, čo si mi napísal - celkom srandovná rybka, dá sa v BA niekde kúpiť?

Ano, ale su dost drahe, kedze su to importy a rozhodne to nie su bezproblemove ryby. Pozri si, co sa tu o nich popisalo:
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=220
http://www.akva.sk/viewtopic.php?t=109

Spectre napísal:Neviem neviem, som síce čítal na nete, že dospelé mečúne majú aj 10cm, ale také som ešte nikdy nevidel ani v obchode a doma už vôbec nie. Pritom nehladovejú, takže im v raste môže brániť už len veľkosť akvárka. Alebo možno tie vyšľachtené druhy tak nedorastajú - ale to len strielam do vetra, nie som na ryby expert :)

Problem je vo velkosti nadrzi, v ktorych su mecune chovane. NIekto mi raz na chate rozpraval, ze do 400 litroveho akvarka si kupil z obchodu uplne obycajne mecune a narastli mu na obrovsku velkost (presnu dlzku si uz nepamatam, mam hroznu pamat na cisla)
Obrázok používateľa
Astrid
 
Príspevky: 617
Obrázky: 73
Založený: 25 Mar 2003 21:22 pm
Bydlisko: Senec

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Spectre » 14 Okt 2003 21:34 pm

Astrid napísal:Ano, ale su dost drahe, kedze su to importy a rozhodne to nie su bezproblemove ryby

Skoda... su to celkom chutne rybky :-( Len tak orientacne....kolko jedna stoji?
:?: Preco iba import? Nedaju sa odchovat v nadrzi?

Astrid napísal:Problem je vo velkosti nadrzi, v ktorych su mecune chovane. NIekto mi raz na chate rozpraval, ze do 400 litroveho akvarka si kupil z obchodu uplne obycajne mecune a narastli mu na obrovsku velkost (presnu dlzku si uz nepamatam, mam hroznu pamat na cisla)

Zaujimave... Zase s tym 400l akvariom to asi nebude moj problem :D, nuz ale co... To si radsej kupim male platy, alebo dajake zbastardene gupky :D
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod bolek » 15 Okt 2003 09:09 am

Koľko stojí "Otík" to ti nepoviem, opýtaj sa v Symbióze....
Náročnejší síce je, ale podľa mňa hlavne na adaptovanie sa do nádrže.... Ak sa chytí je dobre...
Dobrý prehľad o prísavníkoch máš na www.catfish.cz, kde máš aj popisy a doporučený chov... Určite nekupuj hypostomus-ov a gibbiceps-ov. Oni dorastajú do slušných veľkostí (samozrejme v závislosti od akva) a sú to riadny bylinožravci. Ja som ich musel dať preč, aj keď som si myslel, že ak ich budem prikrmovať veľkým množstvom "zeleného" nebudú mi poškodzovať rastliny, ale chyba!!!!!!! Veď predsa taký echinodor, prípadne anubias!! sú dobrým spestrením jedálnička. A to nehovoriac o tom ako vyzerali rastliny po 5 dňovej hladovke.. Ale odbočil som od témy...

A teda chceš za každú cenu k tým neonkam aj živorodky? Nerozmýšlal si doplniť neonky o íný druh tetier? Mne osobne sa veľmi páčia tetry šikmopruhé tzv. "hokejky" sú fakt super... vec vkusu... Ale veď tetier je mnoho a vyberať je z čoho... Len by som to neprerybňoval.... Nechaj si len 10 neoniek + spodné rybky a uvidíš... Ak ti aj napriek tomu bude málo dokúpiš neskôr... Ale zhruba 15 rybičiek do 50 litrového akva je až až...
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Spectre » 15 Okt 2003 21:16 pm

bolek napísal:Dobrý prehľad o prísavníkoch máš na www.catfish.cz, kde máš aj popisy a doporučený chov... Určite nekupuj hypostomus-ov a gibbiceps-ov. Oni dorastajú do slušných veľkostí (samozrejme v závislosti od akva) a sú to riadny bylinožravci. Ja som ich musel dať preč, aj keď som si myslel, že ak ich budem prikrmovať veľkým množstvom "zeleného" nebudú mi poškodzovať rastliny, ale chyba!!!!!!! Veď predsa taký echinodor, prípadne anubias!! sú dobrým spestrením jedálnička. A to nehovoriac o tom ako vyzerali rastliny po 5 dňovej hladovke.. Ale odbočil som od témy...


Každopádne díky za to, že si mi pripomenul, že tá stránka existuje. Kedysi som surfoval po rôznych stránkach, ale táto akosi upadla do zabudnutia. Možno aj preto, že niesom zarytým fanúšikom sumcovitých rýb :)

bolek napísal:A teda chceš za každú cenu k tým neonkam aj živorodky? Nerozmýšlal si doplniť neonky o íný druh tetier? Mne osobne sa veľmi páčia tetry šikmopruhé tzv. "hokejky" sú fakt super... vec vkusu... Ale veď tetier je mnoho a vyberať je z čoho... Len by som to neprerybňoval.... Nechaj si len 10 neoniek + spodné rybky a uvidíš... Ak ti aj napriek tomu bude málo dokúpiš neskôr... Ale zhruba 15 rybičiek do 50 litrového akva je až až...


Dneska som bol kuknúť na tej špitálskej, že čo to tam majú a tunajšie živorodky ma trochu odradili. Také hebedá som fakt ešte nevidel :) A nielen mečúne, ale aj molly... To tie čo mám teraz sú prckovia... Keby som teda chcel silou mocou živorodky, tak si kúpim do iného akva platy, alebo gupky.... to je ale vízia budúcnosti :)

Napadlo ma však, že by zaujímavé skombinovať paracheirodon innesi, paracheirodon axelrodi a hyphessobrycon herbertaxelrodi. Malé tetry viacerých druhov som spolu zatiaľ v nijakom akváriu nevidel, každý má fetiš na tej svoj druh (ja doteraz na innesi). Je to blbosť takto ich dávať spolu, alebo sa to dá bez problému?
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod shooty » 15 Okt 2003 23:53 pm

Neviem neviem, som síce čítal na nete, že dospelé mečúne majú aj 10cm, ale také som ešte nikdy nevidel ani v obchode a doma už vôbec nie.

Tak sa choď pozrieť v bratislavskej botanickej do bazéna, ktorý je v skleníku a uvidíš aj väčšie.
Obrázok používateľa
shooty
 
Príspevky: 85
Obrázky: 12
Založený: 16 Feb 2003 13:05 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Spectre » 16 Okt 2003 12:25 pm

shooty napísal:Tak sa choď pozrieť v bratislavskej botanickej do bazéna, ktorý je v skleníku a uvidíš aj väčšie.


Spectre napísal:Dneska som bol kuknúť na tej špitálskej, že čo to tam majú a tunajšie živorodky ma trochu odradili. Také hebedá som fakt ešte nevidel


Vlastne som si na to odpovedal uz sam :)

Inak v tom obchode na spitalskej ma zaujal system, akym maju v akva bojovnice. Normalne take plastove priehradky v akva s inymi rybkami. Zaujimave a prakticke riesenie - v symbioze som ich videl v zavaraninovych flasiach a v biotope ich mali v mini (10x10x10cm) akva. To ma napadlo v suvislosti s tym, ze aj ked bojovnica normalne dycha atmosfericky vzduch, tak predsa len by ju potesila filtracia v akva + ake take prudenie vody a pod.

:idea: Ozaj... Ako ste mi tu poradili so strankou www.catfish.sk, neexistuje podobna stranka napr. o tetrach, alebo zivorodkach??? :?: :?: :?:
Obrázok používateľa
Spectre
 
Príspevky: 322
Obrázky: 9
Založený: 13 Sep 2003 18:42 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod ujo.plynar » 06 Jún 2010 00:31 am

nojo, kup si ramu, pojedz to a daj si bojovnicu tam. A tak dalej. Tie panciernicky su rovnako skupinove/hejnove ryby ako neonky, ktorych tam ches mat 10. radsej k nim daj nieco ine, nespravis im radost, ked ich tam supnes troch
ujo.plynar
 
Príspevky: 13
Založený: 25 Sep 2009 13:45 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod ro.bo » 06 Jún 2010 18:56 pm

Na všetko si už dostal odpoveď ale predsa ja prispejem ohľadne skalárov to ešte prehodnoť 50L je naozaj málo ja som mal 4ks v 112L akva a keď narástli do dospelosti tak to bolo pre ne malé neustále medzi sebou bojovali o svoje teritória. Skalare sa mi páčia ale už som ďalšie nekupoval lebo akva mám stále iba to 112L.
Bola tu reč aj o prísavníkoch aj tie som mal dva jeden narástol do dĺžky 23cm a ten druhý mal asi 22 potom som ich odniesol do predajne nech si nájdu nového akvaristu ktorý má na to akvárium lebo keď sa pustili v noci do štrku na dne tak ráno bolo všetko prevrátené naopak.
Obrázok používateľa
ro.bo
 
Príspevky: 20
Obrázky: 0
Založený: 27 Aug 2009 18:22 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod Byk » 06 Jún 2010 18:59 pm

Urcite ziadne skalare.Nielen ze je to male,ale aj nizke.Si rpedstav ze ty mas 200cm a mas izbu s vyskov 150cm.Asi by sa ti to nepacilo.Skalare urcite nie.Kup si tam nejakych 15 neoniek a staci to.
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod StanleyPWL » 06 Jún 2010 20:14 pm

ujo.plynar napísal:nojo, kup si ramu, pojedz to a daj si bojovnicu tam. A tak dalej. Tie panciernicky su rovnako skupinove/hejnove ryby ako neonky, ktorych tam ches mat 10. radsej k nim daj nieco ine, nespravis im radost, ked ich tam supnes troch


myslis ze este stale caka 7 rokov na odpoved? :lol: :lol: :lol:
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod ujo.plynar » 07 Jún 2010 23:12 pm

StanleyPWL napísal:
ujo.plynar napísal:nojo, kup si ramu, pojedz to a daj si bojovnicu tam. A tak dalej. Tie panciernicky su rovnako skupinove/hejnove ryby ako neonky, ktorych tam ches mat 10. radsej k nim daj nieco ine, nespravis im radost, ked ich tam supnes troch


myslis ze este stale caka 7 rokov na odpoved? :lol: :lol: :lol:

:o hehe, som si nevsimol :)
ujo.plynar
 
Príspevky: 13
Založený: 25 Sep 2009 13:45 pm

ryby

Odoslaťod 88vlada88 » 15 Jún 2010 14:28 pm

takže chem počut vaš nazor mam 70l akva. mam v nom 2 gurami zlte 2 Satanoperca daemon niesom 3plati 3 mrenky trojpruhove 5 neoniek 3 mečune 4 gupky 2 prisavniky 1Pancierniček trinidadský 2 pancierničky biele male neviem ich druh dalej tam mam 3 dake čierne velke ako gubka a podobne tam mam 2 žlte samička tej čiernej aj zltej ma chvost dogulata a samčeky maju zasa chvosty do polmesiaca a dalej tam mam 3 červene podobne ako mečune .... a ten Pancierniček trinidadský ma asi 10cm
88vlada88
 
Príspevky: 29
Založený: 15 Jún 2010 13:39 pm

Re: Kompatibilita rybiek

Odoslaťod jose » 15 Jún 2010 14:54 pm

jedným slovom veľa
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Ďalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.