Riasa



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Riasa

Odoslaťod Dusan353 » 06 Jún 2010 12:08 pm

Kto mi poradí ako sa mam zbaviť riasy.odfotit sa mi neda,ale je všade na skle na rastlinach no proste všade.
Popis riasy-na skle ju není moc dobré vydieť,ale ked sa človek lepšie zahladí ,tak ju je až velmi dobré vydieť.vyzor tej riasy je da sa povedať až mikroskopický.na skle su len také ako keby jemne vlasočky a na rastlinách sa to ,tak prejavujé,že bud trocha až dosť odhnednie alebo na začiatku štadia je tiež ako keby také jemné vlasky na lystoch rastlín.Tak mi prosím vás poradté ako na to.nerad by som použival chemiu ak sa da tomu nieak predíst.ak nie tak poradte nieaku chemiu ktorá nezafarbí akvárium.
Dusan353
 
Príspevky: 35
Obrázky: 37
Založený: 02 Jún 2010 19:22 pm
Bydlisko: Prievidza

Reklama

Re: Riasa

Odoslaťod thorncrown » 06 Jún 2010 12:35 pm

tak minimalne odstranuj mechanicky, zo skla co sa da daj dolu z listov, potom zatien akva na 24 hod pod deku... a potom nabehni na rezim svietenia 8:00 rano zapnut, 12:00-15:00 vypnute a od 15:00-20:00 zapnute... ak hnojis, hnoj menej, ak fitrujes filtruj dalej :D ak nepridavas CO2 a mas tam rychlorastuce rastliny tak pridaj, poriadne fakt poriadne odkal dno a men kazdy tyzden 50% odstatej vody

skus malo by pomoct, ale napis sem parametre tvojho akva a daj foto ak sa da, kazda riasa sa odstranuje inak, najlepsie by bolo vediet ake parametre ma tvoja voda, hlavne N a P, ale s tym poriadia iny v tom som laik, zatial :)
drzim palce.
Obrázok používateľa
thorncrown
 
Príspevky: 136
Obrázky: 5
Založený: 31 Máj 2009 12:17 pm
Bydlisko: Bratislava-DNV

Re: Riasa

Odoslaťod BarbarOSA » 06 Jún 2010 13:15 pm

Pozrel som si fotky akva a viem o koho sa jedna, preberali sme tvoje akva..
Kedze na zaciatku s tym ma skoro kazdy problem, len sa s tym treba zmierit a bojovat..
Ako pise thorncrown, z listov ju ostrihaj, alebo zoskrab, ale jemne len prstami..
Zo skla ju tiez zoskrab napriklad kreditnou kartou, alebo skrabkou na sklo na auta, porpipade len rukou, alebo hubkou na riad..

Parametre vody a fotka by pomohla, ale aktualna..

Zatienit by si mal aspon na 3 a viac dni..Den asi nepomoze, ale mozno thorncrown ma ine skusenosti..
Pocul som o zatieneni aj viac ako tyzden alebo aj 10 dni..
Rastliny trosku dostanu zabrat, ale preziju, riasy urcite nie..

Mozno kupit 2 SAE - teda mrenky siamske..
Mne tiez dost pomohli, aj black molly tiez sa tiez pasli na riasach..Ale je to individualne..

Ak nic nepomoze skus JB Bioferm..
Je tu o nom pisane v sekcii o vyrobkoch a tema JBL Bioferm, pouzil som ho aj ja so 100%-tnym ucinkom a bez navratu rias..
Uvidis co zaberie..

Teda pridaj fotku ak sa da vsetkych rias v akva, nejake parametre, ak nie tak sa len pochval co zabralo..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Riasa

Odoslaťod ASUSKO » 06 Jún 2010 13:24 pm

post154858.html?hilit=riasa#p154858

Tu sa to prebera vo velkom staci pouzit vyhladavanie .. duplisictna tema
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Riasa

Odoslaťod Dusan353 » 06 Jún 2010 16:37 pm

Tak práve som odfotil tu riasu hadam sa vám ju podari idendifikovať.ešte rád by som sa spítal,že keby som použil teda nieaku tú chemiu,tak by som chcel vedieť,či mi to nezabije-rastliny,ryby a či mi to aj nezafarbí vodu.lebo raz ked mi rybky dostali pleseň,tak som kupil liek lenže ten mi zafarbil cele akvarko a potom som musel menit celu vodu.nebola to moc najlepšia robota.tak dufam,že su nieake pribravký ktoré su bez farebné a neškodia ani rastlinám ani rybkam.zatmievať akvarko nechcem lebo neviem čo by to spravilo s rybkami.
Prílohy
Riasa 2.JPG
..Tak táto riasa mi robí starostí
Dusan353
 
Príspevky: 35
Obrázky: 37
Založený: 02 Jún 2010 19:22 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Riasa

Odoslaťod Dusan353 » 06 Jún 2010 17:02 pm

Ďalše foto tej prekliatej riasy.
Prílohy
Riasa.JPG
Druhé foto riasy.
Dusan353
 
Príspevky: 35
Obrázky: 37
Založený: 02 Jún 2010 19:22 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Riasa

Odoslaťod thorncrown » 06 Jún 2010 17:07 pm

nemusis menit vodu po skonceni aplikacie lieciv, staci dat od filtra aktivne uhlie a vodu mas zachvilu cistu...
Obrázok používateľa
thorncrown
 
Príspevky: 136
Obrázky: 5
Založený: 31 Máj 2009 12:17 pm
Bydlisko: Bratislava-DNV

Re: Riasa

Odoslaťod Dusan353 » 06 Jún 2010 17:21 pm

počkať maš na mysly aby som dal do filtra aktívne uhlie alebo aby som vymenil vo filtri aktívne uhlie alebo vymeniť všetky zložky vo filtri.
Dusan353
 
Príspevky: 35
Obrázky: 37
Založený: 02 Jún 2010 19:22 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Riasa

Odoslaťod crypto231 » 06 Jún 2010 18:20 pm

Ak chces odstranit zvysky lieciv mozes pouzit spominane akt. uhlie , no ak nie farba lieciva by sa mala do par dni stratit sama , staci preprat molitan.
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.