co2 difuzer turbomotorický



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

co2 difuzer turbomotorický

Odoslaťod petriik » 07 Jún 2010 17:14 pm

mam sním bohuzial nie najlepsie skusenosti...zo zaciatku fungoval ako mal...
teraz mi hučí cele akvarium aj po jeho opatovnom prečistený a dost casto sa sam zastaví, ani ta distribucia co2 neni ktovie co..!
je to podla mna nefunkcna vec ak ma clovek každý den pozerat ci vrci a vecer ho vyberať a cistit...proste sklamal ma..pouziva ho niekto okrem mna..?ake snim mate skusenosti alebo poznate lepsie alternatívy distribucie co2..?
za odpovede dakujem..!
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Reklama

Re: co2 difuzer turbomotorický

Odoslaťod pha » 08 Jún 2010 00:27 am

to je aky? tip? co myslis, dake oznacenie, abo foto? je ich viac, tak preto...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm

Re: co2 difuzer turbomotorický

Odoslaťod Kubo » 08 Jún 2010 07:23 am

Ja som spokojny ,uz treti mesiac som ho necistil a bezi nonstop. Mam ho uz asi 2 roky . Sem-tam nejaky ten kamienok vojde do vrtule a zasekne sa ale inak v pohode. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: co2 difuzer turbomotorický

Odoslaťod astro » 08 Jún 2010 07:46 am

pha napísal:to je aky? tip? co myslis, dake oznacenie, abo foto? je ich viac, tak preto...

asi myslí hydor. mnooo miešať CO2 mieša ale nejaké tie bublinky aj keď malinké predsa len dorazia až ku hladine. mne vydržal mesiac a potom sa zastavil, potreboval prečistiť. okrem kamienkov tam bolo dosť slimákov, ktorí upchali otvory a zasekli vrtuľku. nie je to zlá vec a celkom som sa na ňu tešil ale už teraz poškuľujem po niečom inom - http://www.akvashop.sk/sera-flore-co178 ... 477_38_323 , aj podľa recenzií a skúseností tu na fóre to vyzerá byť účinnejšie a takmer bezstratové a navyše to môže byť mimo nádrže.
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: co2 difuzer turbomotorický

Odoslaťod Tatoo » 08 Jún 2010 08:44 am

astro napísal:
pha napísal:to je aky? tip? co myslis, dake oznacenie, abo foto? je ich viac, tak preto...

asi myslí hydor. mnooo miešať CO2 mieša ale nejaké tie bublinky aj keď malinké predsa len dorazia až ku hladine. mne vydržal mesiac a potom sa zastavil, potreboval prečistiť. okrem kamienkov tam bolo dosť slimákov, ktorí upchali otvory a zasekli vrtuľku. nie je to zlá vec a celkom som sa na ňu tešil ale už teraz poškuľujem po niečom inom - http://www.akvashop.sk/sera-flore-co178 ... 477_38_323 , aj podľa recenzií a skúseností tu na fóre to vyzerá byť účinnejšie a takmer bezstratové a navyše to môže byť mimo nádrže.



jj, Sera 500 zatial slape OK, znova dal výkon filtra na plno :wink: a hluk bud klesol alebo som si zvykol :o trošku to len za filtrom žblnkoce, ako ked som kedysi mával pustené vzduchovanie cez kamienok :) a z výstupu sem-tam malinká bublinečka, s klasickým co2 reaktorom sa to ani nedá porovnávat
Obrázok používateľa
Tatoo
 
Príspevky: 129
Obrázky: 35
Založený: 25 Mar 2010 10:38 am
Bydlisko: Piešťany

Re: co2 difuzer turbomotorický

Odoslaťod pha » 08 Jún 2010 09:10 am

astro: mne tie bubliny CO2 plus bubliny co produkuju rastliny, normalne nadnasaju napr. ,,monoselenium,, hroza, a neda sa nato pozerat, ani nic poriadne fotit. Na Tvojom mieste by som riesil asi dva difuzory, mas dost velku nadrz, tusim ,,koroner,, hlada najlevnejsie riesennie na dvojhlaveho draka.
Tatoo: uz mam vyrobene nieco podobne, no bez vrtule, je to valec nerezovy zvrchu pristup CO2, to sa vtlaca do vody, funguje perfektne, nic nezerie, ziadne bubliny, ziadne hucanie, sem tam zblunke, parada. testujem to druhy tyzden, zatial spokojnost...
Obrázok používateľa
pha
 
Príspevky: 816
Obrázky: 39
Založený: 17 Aug 2009 21:04 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.