Rozmnožovanie Trichogaster leeri (Gurama perleťová)



Všetko okolo akvarijných rýb

Rozmnožovanie Trichogaster leeri (Gurama perleťová)

Odoslaťod Asterix » 19 Aug 2004 14:23 pm

Rozmnožovanie Trichogaster leeri ( Gurama perletova )
Ahojte!
Pre tych co to zaujima som si dovolil napisat tento clanocek o tom, ako sa mi podarilo rozmnozit Guramu perletovu v spolocenskom akvariu.

Obrázok

Podmienky:
Akvarium: 155x55x55 cca 470L
Filter: vonkajsi Eheim Profesional 2226
Teplota: 25-26°C
pH: 6,8
V akvarku mam zaveseny cely sacok raseliny Aqua Exotic v pancuche pod vypustacou rampou filtra. Celu hladinu som nechal husto zarast plavajucou rastlinkou Pistia stratiotes.
Za par dni som si vsimol, ze v rohu akvaria si samec Gurami stavia hniezdo a zurivo odhana vsetky ostatne ryby. Na druhy den, ked som prisiel z prace uz boli v hniezde ikry. Samec ich strazil a nikoho k nim nepustal.
Ikry som opatrne aj s Pistiou nabral do sirsieho poharika spolu aj s vodou a nechal ho volne plavat po hladine akvaria. Asi za dva dni sa mi vyliahli male Gurami.
Rybky som premiestnil do 10L elementky (vodu som tam dal zo spolocenskeho akvaria a udrziaval teplotu 25°C) a pustil im jemne vzduchovanie.Krmil som krmivom Sera Mikron. Ked uz vsetky rybky plavali a prijimali potravu tak som do elementky pridal jedneho slimaka (Ampulariu) aby ju cistil. Vodu som nemenil, len velmi opatrne dolieval zo spolocenskeho akvarka to co sa odparilo.
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Reklama

Re: Rozmnožovanie Trichogaster leeri (Gurama perleťová)

Odoslaťod 1488jano » 16 Jún 2010 22:43 pm

mne sa tiez narodili ani som si to nevsimol iba ked som ich mal na hladine 300ks.. idem ich odlovit do 20l aqva...musim dokupit ohrievas,filter mam molitanovy tak dufam ze sa zadari...len gurama zlata,ale malo by to byt ako u teba!
Obrázok používateľa
1488jano
 
Príspevky: 72
Obrázky: 18
Založený: 26 Mar 2010 12:47 pm
Bydlisko: Polomka okres Brezno

Re: Rozmnožovanie Trichogaster leeri (Gurama perleťová)

Odoslaťod adika » 17 Jún 2010 16:22 pm

tiez mam guramy perletove ale zatial iba mlade takze velmi ani neviem ci su to samec a samica alebo ako ale vsimla som si ze sa pri jedeni biju aj ked je dost jedla a stale sa obchytkavaju tymi fuzami dole takze neviem v com je problem
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.