boj z riasu



Akváriové rastliny - hnojivá, co2, pmdd, popis rastlín, pestovanie - starostlivost....

boj z riasu

Odoslaťod rado1121 » 04 Apr 2004 02:01 am

mam v akvarku riasi mam 200l akva,2 trubice 1 akva gol,1orsam flora
hnojim hnojivom bioflor raz za 14 dni,rybky neonky ,gupky,mecunky,kupil som aj uv sterilizator od majera 15W ,rastliny mam tie travovite ,akvarko nieje na priamom slnecnom svetle svietim asi 10 h denne a cez obed vypinam davam aj sanil aj riasobijec a stale sa ty ***** mnozia no neviem co mam robit uz som zufali UV mam zapatu este len 4 den snad pomoze ,ale voda je po tych 4 dnoch ovela cistejsia je ako cerstva.PH mam okolo 7az 7,4.filter mam sark 600, okyslicovac teda bublinky renu 100,pridavam aj co2 kvasenym sposobom ryby su zdrave aj rastliny rastu len je tam ta riasa take nitky po celom skle a aj na rastlinach zozkrabujem ich kazdy tyzden neviem ako dalej poradte prosim ,mam tam aj tie machovite gulky 2 taka zelena gulka nieaka rastlinka .vdaka za radu :)

(cenzurovane moderatorom)
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Reklama

Re: boj z riasu

Odoslaťod Peter » 04 Apr 2004 06:37 am

Nikde nevidim, ze by si mal rybky, ktore pozieraju riasy, aj ked gubky alebo mecunky si obcas zobnu. Ak mas napr. prisavniky v mladsom veku, tak by riasy na skle nemali byt ziadne. Len pre mna: co je to sanil? Akej farby su tie riasy? Pozri si link na V.Pelikana, popisuje tam riasy aj mozne priciny ich vzniku. Prekrmovanie...? Zle zlozenie vody? Prehnojovanie? Prilis svetla?
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: boj z riasu

Odoslaťod affinis » 04 Apr 2004 08:17 am

Neviem ci je najvhodnesie pouzivat take silne slova ako to tvoje v tom prispevku,cita to tu vela ludi a je to dost nechutne, takze by si sa mohol trochu krotit aj ked si nahnevany, tak aj tak to sem nepatri!! UV sterilizator ti nepomoze, akurat na zeleny zakal ale na riasy, ktore su pevne prichytene na rastlinach nie, je tu vela clankov vo fore na tuto temu skus sa po nich poobzerat, niektori radia pouzivat raselinu a velmi dolezite su rybky - pozierace rias - na dlhe zelene riasy su to Black Molly a dalsie napr. Crossocheilus siamensis SAE, ak pouzivas CO2 tak tym vzduchovanie vypni koly vyhananiu CO2 a filter uprav tak nech nieje silne prudenie vody, maximalizuj pocet rastlin v akva, sanil ani ten rasobijec ti nepomoze. Tie riasy su zelene,alebo hnede?
affinis
 
Príspevky: 212
Obrázky: 6
Založený: 12 Feb 2004 17:48 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: boj z riasu

Odoslaťod nino_q » 04 Apr 2004 08:57 am

prestan pouzivat bioflor... my sme ho skusili a okamzite zacali riast riasy

a k tomu slovniku - tu sa take slova nenosia, najvhodnejsie bude ked to trosku preformulujes (prispevky sa daju editovat)
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: boj z riasu

Odoslaťod Stuka » 04 Apr 2004 13:02 pm

no ja mam v akariu tiez nieco podobne, ale neviem ci je to riasa. Mam tam Valisneria americana ginatea 3x a na ich listoch su take malinke asi 5 mm dlhe chlpky je to iba na tejto rastline a na prednom skle ja neviem ci je to riasa alebo sa tie chlpy uvolnili z listov a zachytili sa na ske....alebo je to daka riasa?
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: boj z riasu

Odoslaťod Peter » 04 Apr 2004 17:00 pm

nino_q napísal:prestan pouzivat bioflor... my sme ho skusili a okamzite zacali riast riasy


mam s bioflorom rovnake skusenosti, ale raz ma na nejakom fore ktosi zvozil, ze ho neviem davkovat, tak som to radsej nespominal.. 8)
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: boj z riasu

Odoslaťod canart » 04 Apr 2004 17:47 pm

Priklanam sa k tomu, aby sa tu pouzivali civilizovane sposoby vyjadrovania....o gramatiku sa snazit radsej nebudem, aj tak nepochodim :)

Ale k problemu...podla mna klasicky pripad toho, ked niekto "nasvaca" do akvaria vsetko mozne a nakoniec mu to nefunguje.
Rado1121, mas tam x faktorov, takze sa z toho ani nemozes vysomarit. Preco nezacnes najprv jednoducho, bez vsetkej tej krkolomnej techniky a chemie a postupne nepridavas nieco pri vyskyte problemu? Ako pisali aj predomno....niektore veci sa navzajom vylucuju (O2 vs. CO2) atd. Ako si prisiel na to, ze to co tam do akva lejes, aj naozaj treba? Zmeral si si napr. hladinu Fe? Hodnotenie: "voda je po tych 4 dnoch ovela cistejsia je ako cerstva" je uplne subjektivne, podla vzhladu vody sa predsa neda hovorit o jej kvalite. Dalej...treba si najprv nastudovat v akych podmienkach ktore druhy rastlin a zivocichov ziju a aj ako sa volaju, inak to nejde. S konstatovanim: "rastliny mam tie travovite" alebo "machovite gulky" sa daleko nedostanes, lebo pod tymto nazvom ich napr. na internete urcite nenajdes ;)

Dufam, ze som Ta prilis neznechutil ;) neviem, ake mas skusenosti s akvaristikou, iba som chcel, aby si nerobil chyby za drahe peniaze hned od zaciatku. Este raz....skus to jednoduchsie.

Peter: Sanil je pripravok na viazanie chloru z vody po napusteni z vodovodu. Nevidim vyznam pouzivat tento pripravok, pretoze neviem, ci vobec funguje. Ale ked mi ryby aj po vyse 30% vymene vody priamo z vodovodu spokojne mavaju plutvickami, mnozia sa a chuti im zrat, tak je asi vsetko v poriadku.
Ak by boli pochybnosti, treba vodu nechat par dni odstat.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: boj z riasu

Odoslaťod nino_q » 04 Apr 2004 18:00 pm

canart napísal:treba vodu nechat par dni odstat.
len tak na okraj, toto je asi realne mozne len pri mensich akvarkach... neviem si predstavit ako by sme my nechavali odstat cca 50l vody :-?
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: boj z riasu

Odoslaťod canart » 04 Apr 2004 18:10 pm

nino_q: viem v panelaku je to tazke, ale 50 l nie ja az tak vela ;)
Ale, ako som napisal...ak su pochybnosti. Treba si rozmysliet...budem mat doma po byte flase s vodou (alebo 50 l sud niekde v kute) alebo pouzijem vodu priamo z vodovodu. Kedysi ma to bavilo odkladat vodu do 5 l poharov, ktore boli zoradene vedla seba pod nabytkovou zostavou v izbe :)

Za normalnych okolnosti by sa nemalo nic stat, len, ak to vo vodarnach s chlorovymi pripravkami prezenu. Aj to sa stava. Ja som to vsak este nezazil a to uz som za svoj zivot vymenil pekne jazero vody :)
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: boj z riasu

Odoslaťod Peter » 04 Apr 2004 21:00 pm

Inak nechapem preco je tato tema v rubrike "Darujem", ale s Canartom suhlasim. Ja nechavam odstat dve vedra vody, ani neviem kolko je to litrov... a mam jedno vedro na "spinu" a dve len na akva... no, treba k tomu aj pochopenie rodiny... :roll:
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: boj z riasu

Odoslaťod Anet » 04 Apr 2004 23:05 pm

Inak nechapem preco je tato tema v rubrike "Darujem",


Zrejme sa chce rado1121 zbavit tych rias a chce ich podarovat :o
Ja by som sa celkom rada pridala, lebo momentalne to u mna vyzera dost priserne :? Budem sa musiet asi dost snazit, aby som sa tych zelenych, hnedych a ciernych potvoriek zbavila :twisted:
Obrázok používateľa
Anet
 
Príspevky: 69
Obrázky: 26
Založený: 25 Nov 2003 22:15 pm
Bydlisko: Dunajska Luzna

Re: boj z riasu

Odoslaťod Asterix » 05 Apr 2004 06:46 am

rado1121 napísal:mam v akvarku riasi mam 200l akva,2 trubice 1 akva gol,1orsam flora
hnojim hnojivom bioflor raz za 14 dni,rybky neonky ,gupky,mecunky,kupil som aj uv sterilizator od majera 15W ,rastliny mam tie travovite ,akvarko nieje na priamom slnecnom svetle svietim asi 10 h denne a cez obed vypinam davam aj sanil aj riasobijec a stale sa ty kurvy mnozia no neviem co mam robit uz som zufali UV mam zapatu este len 4 den snad pomoze ,ale voda je po tych 4 dnoch ovela cistejsia je ako cerstva.PH mam okolo 7az 7,4.filter mam sark 600, okyslicovac teda bublinky renu 100,pridavam aj co2 kvasenym sposobom ryby su zdrave aj rastliny rastu len je tam ta riasa take nitky po celom skle a aj na rastlinach zozkrabujem ich kazdy tyzden neviem ako dalej poradte prosim ,mam tam aj tie machovite gulky 2 taka zelena gulka nieaka rastlinka .vdaka za radu :)

Prestan hnojit bioflorom. Na par dni zatien akvarko vypni svetlo a pusti sterilizator. Predtym este odstran co najviac riasy mechanicky a odkal dno. Zatienene nechaj tak tri dni a potom popis zmeny
Asterix
 
Príspevky: 341
Obrázky: 41
Založený: 26 Aug 2003 16:28 pm
Bydlisko: Šaľa

Re: boj z riasu

Odoslaťod anabela » 05 Apr 2004 06:46 am

Anet napísal:Zrejme sa chce rado1121 zbavit tych rias a chce ich podarovat :o
Ja by som sa celkom rada pridala, lebo momentalne to u mna vyzera dost priserne :? Budem sa musiet asi dost snazit, aby som sa tych zelenych, hnedych a ciernych potvoriek zbavila :twisted:


Aj ja by som mohla nejakú tú riasu :? darovať. Posledné dva- tri týždne ako by mi v akva explodovala riasová bomba :twisted:
Obrázok používateľa
anabela
 
Príspevky: 82
Obrázky: 16
Založený: 25 Apr 2003 12:40 pm
Bydlisko: Most pri Bratislave

Re: boj z riasu

Odoslaťod skala » 05 Apr 2004 08:12 am

anabela, ved ich daj svojim Malawi cichlidam
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: boj z riasu

Odoslaťod duri » 05 Apr 2004 23:09 pm

rado1121 napísal:stale sa ty ... mnozia no neviem co mam robit

Bohumile, k... se neříká!
Obrázok používateľa
duri
 
Príspevky: 108
Založený: 14 Apr 2003 17:27 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: boj z riasu

Odoslaťod rado1121 » 06 Apr 2004 06:42 am

vdaka za vsetky prispevky ,prestanem pouzivat ten bioflor,skusim to ako radil Asterix,potom popisem co sa stslo. noo a ta moja gramatika sorry :twisted: :twisted: budem sa snazit :wink: novu vodu napustam cez reverznu osmozu mam ju len pozicanu ale chcem si taku zadovazit neviete kolko stoji taka reverzka?? :evil:
Obrázok používateľa
rado1121
 
Príspevky: 124
Obrázky: 27
Založený: 09 Mar 2004 18:32 pm
Bydlisko: Hlohovec

Re: boj z riasu

Odoslaťod majko » 06 Apr 2004 07:19 am

rado1121 napísal: neviete kolko stoji taka reverzka?? :evil:

Ja som najlacnejsiu videl za 100 EURO...
Obrázok používateľa
majko
 
Príspevky: 1365
Obrázky: 54
Založený: 04 Aug 2003 09:07 am
Bydlisko: ZV-Očová

Re: boj z riasu

Odoslaťod skala » 06 Apr 2004 07:19 am

8000 najmenej
Obrázok používateľa
skala
 
Príspevky: 3854
Obrázky: 16
Založený: 09 Apr 2003 17:24 pm
Bydlisko: Piešťany, Bratislava

Re: boj z riasu

Odoslaťod Stuka » 12 Apr 2004 10:57 am

rado1121 napísal:stuka ano je to ona a aj ta rastlinka co som nevedel ako sa vola je to presne ona a kvitla ti uz?ako proti nej bojujes ti?

Zatial nic mam novo zalozene akvarium a udajne vtedy sa mozu vyskytnut niake riasi cize ma to nejak neznepokojuje. Zatial iba vyckavam. Zrovna teraz mi zacina aj kvitnut najskorej som myslel ze to na hladine je daky dlhy koren zabludeny a skoro som ho odtrhol a teraz sa tam uz da vidiet taky malinky kvietok v zarodku
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta

Re: boj z riasu

Odoslaťod Peter » 12 Apr 2004 22:01 pm

pucik? :D
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: boj z riasu

Odoslaťod Stuka » 12 Apr 2004 23:51 pm

presne tak len ma to nanapadlo v tej chvyli :wink:
Stuka
 
Príspevky: 444
Obrázky: 15
Založený: 11 Mar 2004 03:47 am
Bydlisko: Galanta


Naspäť na Akváriové rastliny

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.