Živorodky a kořeny v akváriu.



Všetko okolo akvarijných rýb

Živorodky a kořeny v akváriu.

Odoslaťod vlada » 24 Jún 2010 16:28 pm

Chovám více druhů divokých živorodek a některé se mi nedaří zcela dobře množit. Mám v menších akváriích do 70 litrů místo písku oblázky z kamenů, jávský mech a kořeny na kterých roste anubias a microsorium. Mám to z důvodu snadnějšího odkalování detritu a udržování větší čistoty. Jeden můj kamarád,kterého považuji za zkušenějšího akvaristu než jsem já ( chová ryby déle) mi má akvária dost zkritizoval, že pro chov živorodek jsou kořeny naprosto nevhodné a že se mi z tohoto důvodu hůř rozmnožují . Podle něj kořeny patří pouze do akvárií kde se chovají tetry. Rád bych aby se mi k tomu vyjádřili zkušenější akvaristi např.SoRex. Děkuji Vláďa
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Reklama

Re: Živorodky a kořeny v akváriu.

Odoslaťod tuleník » 24 Jún 2010 17:49 pm

Poradím ti jeden všeobecný filter na nezmysly: na akékoľvek tvrdenie polož otázku PREČO?
Pokiaľ tvrdič tvrdenia nepritvrdí tvrdenie aj zdôvodnením, má smolu :)
tuleník
 
Príspevky: 30
Založený: 19 Jún 2010 23:11 pm

Re: Živorodky a kořeny v akváriu.

Odoslaťod jiri sajar » 24 Jún 2010 19:29 pm

no to by aj mňa zujímalo, prečo korene škodia kvalite rozmnožovania živorodiek ....
ak môžeš daj na toho odborníka kontakt .... nechám si od neho vždycky večer pred spaním o tom porozprávať :kiss:
Obrázok používateľa
jiri sajar
 
Príspevky: 720
Obrázky: 77
Založený: 28 Jún 2005 08:28 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Živorodky a kořeny v akváriu.

Odoslaťod smajdalf » 24 Jún 2010 21:05 pm

skôr by som povedal že korene uvoľňujú do vody rôzne humínové kyseliny čo rybkám len prospieva...
Obrázok používateľa
smajdalf
 
Príspevky: 40
Obrázky: 0
Založený: 06 Apr 2010 14:07 pm
Bydlisko: Dolné Saliby [GA]

Re: Živorodky a kořeny v akváriu.

Odoslaťod vlada » 24 Jún 2010 21:47 pm

Zde je prý ten problém té látky uvolňující se z kořenů do vody a její slabé zbarvení velmi prospívá tetrám,neboť to prý odpovídá jejich biotopu a některým živorodkám žijícím v čisté chladnější tekoucí vodě převážně kamenitém dnu téměř bez rostlin to nemusí dle mého známého dělat dobře. Jsem z toho v rozpacích neboť přesné biotopy živorodek neznám. Jenom vím že třeba gupkám,formoskám,gambusiím,které žijí i v ne zcela čisté vodě to neublíží. U živorodek typu phalloceros a phallotorynus fakt nevím.
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Google [Bot] a 3 hostí.