Male akvarium pre zaciatocnika



Všetky otázky ľudí ,ktorý začínaju alebo chcú začať s akvaristikou.Akvaristické začiatky.

Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod seko0408 » 28 Jún 2010 12:48 pm

Cavte kupil som si male akvarium 7l lebo sa mi to velmi paci. Viem ze je male nemusite ma nato upozornovat :( ....
Mam v nom filter s okyslovacom, maly teplomer s termostatom, jednu drobnu dekoraciu a umelu rastlinku. ovsem kamienky.
rybky mam 2 gupky a 1 panciernika.
no a na zaciatok sa chcem spytat ci to nieje velky problem, jasne ze ak panciernik vyrastie tak ho dam kamosovi do vecsieho akvarka alebo kupim vecsie, kupil som ho tam aby cistil dno ale jak tak mrkam tak on v podstate ani nema co cistit a teras neviem ako ho krmit lebo ked nasypem vlocky, kym spadnu na dno pozeru ich tie gupky cize panciernikovi neostane nic.
Skor som mal v tom akvarku jednu bojovnicu uz ju mam cca pol roka a len lezi na dne malo plave ma kryvy chvost a nezere tak som ju dal do karanteny, vidim to tak ze dlho uz zit nebude :(
Dalej by som sa spytal (aj ked uz trocha neskoro) ci kombinacia 2 gupiek a panciernika nevadi.

Dakujem za odpovede.
seko0408
 
Príspevky: 5
Založený: 28 Jún 2010 12:29 pm

Reklama

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod martin_s » 28 Jún 2010 12:56 pm

Precitaj si nieco o chove toho panciernika a dozvies sa odpoved na svoju otazku... Do 7l akva rozhodne nepatri.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod seko0408 » 28 Jún 2010 13:27 pm

no keby som mal cas studovat anatomiu tak to nepisem sem aby som sa k tomu dostal rychlejsie... jo teras si to myslim aj ja ale v akvaristike ma to nejak nenapado :(
seko0408
 
Príspevky: 5
Založený: 28 Jún 2010 12:29 pm

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod astro » 28 Jún 2010 13:36 pm

nikto ti nekáže študovať anatómiu ale chov panciernika
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod Johny18 » 28 Jún 2010 13:40 pm

Na nastudovanie vhodnych podmienok pre chov pancernicka staci 20 min :D aj to som vela napisal :D
Obrázok používateľa
Johny18
 
Príspevky: 41
Obrázky: 4
Založený: 14 Okt 2009 17:41 pm
Bydlisko: Žilina

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod thorncrown » 28 Jún 2010 13:43 pm

lepsie neskor ako nikdy :). Aj zo 7l minicka moze byt celkom pekny maly svet. V prvom rade si pokukaj niake minicka co su tu na fore napriklad toto
mackove-minicko-10l-t10898.html

Minimalne na co sa teraz zameraj je: dobra filtracia, osvetlenie aspon 0,5w na liter ak teda tam chces aj ine ako umele rastliny, vymena vody 1/3 raz za tyzden odstatej niekde v 2 litrovej flasi 24 hodin pred priliatim do akva. viac zatial nepotrebujes neskor sa mozme pobavit o inom.

gupky ani panciernicka netrap a podaruj ich, do 7 litrov si popozeraj niake krevetky, slimaky, popripade niake druhy mini rybiek ale to tiez len v pocte max 2-3 kusy.
Obrázok používateľa
thorncrown
 
Príspevky: 136
Obrázky: 5
Založený: 31 Máj 2009 12:17 pm
Bydlisko: Bratislava-DNV

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod seko0408 » 28 Jún 2010 14:08 pm

thorncrown diky za radu. filtraciu tam mam aj okyslicovanie aj ohrievac, snazil som sa to tam aspon trochu spestrit dekorativne, vodu vymienam samozrejme odstatu aspon 2 dni. (preistotu) no ja predsa by som tam choval nejake rybky resp rybku :) gupkam by to malo stacit skor sa bojim o toho pancierika a prijmanim potravi. kupit mu nejake ine krmivo ? alebo ako to vyriesit? spravil som mu tam aj ukryt je vecsinou zalezeny. Je velky cca 2 cm (asi ako gupky ). slimaky a krevetky ma nejak nebavia resp. neviem onich nic. no prinajhorsom by som presiel na to ak odporucate a ak mi tieto rybky nedajboze zdochnu.
seko0408
 
Príspevky: 5
Založený: 28 Jún 2010 12:29 pm

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod martin_s » 28 Jún 2010 14:14 pm

thorncrown - 7l akva je tak maly objem, ze filter tam bude zavadzat. Cize treba zvolit zlozenie a rezim udrzby tak, aby mohlo fungovat bez filtra. cize priklanal by som sa k tym krevetam.
Vodu odstat netreba nechavat 24h, najmä nie tak maly objem ako su 2l. Dost ludi (vratane mna) vodu nenechava odstat vobec.
seko0408 napísal:no keby som mal cas studovat anatomiu tak to nepisem sem aby som sa k tomu dostal rychlejsie... jo teras si to myslim aj ja ale v akvaristike ma to nejak nenapado :(
Ked nemas tu trochu casu si nastudovat potrebne informacie (anatomiu naozaj nemusis) tak nebudes mat cas ani na akva... V tom pripade zacni radsej s konickom ako je vysivanie.
V pripade, ak to ze nemas cas iba znamena, ze si len pohodlny si aj nieco najst (aspon zakladne informacie) a len cakas kym ti ich niekto len naserviruje, nech sa nemusis s nicim namahat, tak asi budes cakat zbytocne...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod MAUceu » 28 Jún 2010 14:19 pm

Taktiez nenechavam vodu odstat vobec. Ide priamo z vodovoda cez hadicu do akva...
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod seko0408 » 28 Jún 2010 14:21 pm

jemine tak zas az takto ma nechytajte za slovo ale jo pozrel som sa na to... a tak co teras jasne ze je to male prenho ale zabit ho nezabijem, mozno darujem zatim musi vydrzat. Viete problem je v tom ze nie kazdemu dovolia doma vecsie akvarko ja som ochotny sa oto starat ako to len pojde, nesom ziadny " .... " ze tam natrieskam ryby a vymenim im vodu raz za mesiac. Inac mam tam filtraciu cize v takom malom akvarku asi ani nemusi byt pustena cely den nie ?
seko0408
 
Príspevky: 5
Založený: 28 Jún 2010 12:29 pm

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod martin_s » 28 Jún 2010 14:29 pm

O tom co je dovodom preco ma byt filtracia pustena 24h denne je tu tema, staci si ju najst.
U toho panciernicka nie je dovodom, preco je to akva pre neho nevhodne iba to ze je male na 1, ale aj to ze je to hufova ryba a 1 nie je huf (skupinka). Tym ze tam mas filter, ohrievac, umele rastliny (iba zaberaju miesto), tak si o dost zmensujes uz aj tak nedostatocny objem...
Cize najskor by som tie ryby co tam mas niekomu daroval, ked si nemozes kupit väcsie akva, zohnal by som si ZIVE rastliny a dal do toho akva nejake krevetky (o krevetach a ich chove je tu taktiez tema, v ktorej najdes vsetko potrebne).
Ide iba o to ci sa o to akvarium, akvaristiku a to co ti plave v akvariu naozaj zaujimas...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod thorncrown » 28 Jún 2010 16:48 pm

A zavesny filter by nebol riesenie pre akva takychto rozmerov? pytam sa bo s tytmto typom filtra nemam ziadne skusenosti, ale miesto setri a funkciu si plni...

co sa tyka odstavania vody prave pre takto maly objem akva by som tu vodu radsej odstat nehal, nie je to ziaden problem, chlor sa tym odstrani tak preco by sa nemala voda nechat odstat, sak su to 2 litre. Pochopim ze si ludia nenehavaju odstat 100-200 litrov... Povecte mi jednu vyhodu liat tam vodu rovno z vodovodu a nepoviem ani slovo...

A hej najlepsie krevetky, su pekne a este k tomu vacsina z nich aj uzitocne, tak nad tym skus porozmyslat seko, mas dost casu
Obrázok používateľa
thorncrown
 
Príspevky: 136
Obrázky: 5
Založený: 31 Máj 2009 12:17 pm
Bydlisko: Bratislava-DNV

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod MAUceu » 28 Jún 2010 17:24 pm

thorncrown - Povecte mi jednu vyhodu liat tam vodu rovno z vodovodu a nepoviem ani slovo...
Chlor v tej koncetracii myslim rybkam neublizi. Ak by ublizil, tak mam mrtve more doma. :)
A vyhodu to ma taku ze natiahnem hadicu a ziaden kybel. A odstavovat 200 litrov si neviem predstavit.
To vsak plati u vacsich akva, ako si uz spominal... V malom akva som to tiez skusal a nic negativne sa nestalo.
Ale mozno niekomu to uz uskodilo.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod martin_s » 28 Jún 2010 19:35 pm

V tom ci odstat alebo neodstat v sucasnosti nevidim vyhodu, ale ani nevyhodu. Ide len o to ze v sucasnosti sa uz do vody nepridava na dezinfekciu tolko chloru aby to bolo potrebne. Niekde vo fore to uz bolo myslim aj preberane.
Zavesny filter by bol samozrejme riesenie.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod Novacik » 25 Aug 2010 10:54 am

MAUceu napísal:Taktiez nenechavam vodu odstat vobec. Ide priamo z vodovoda cez hadicu do akva...



no ale povedz mi komu by sa chcelo nosit flasky odstatej vody do 375L akvarka :D
Novacik
 
Príspevky: 60
Obrázky: 1
Založený: 16 Aug 2010 22:31 pm

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod JedenDva » 27 Mar 2011 01:22 am

Zdravím, aké najmenšie akvarium pre zaciatocnika by ste odporučili?
Určite nechcem skalára v 25 cm guli na pracovnom stole.

Myslím tým s viacerými peknými rybičkami, najlepšie živími rastlinkami (aspoň jedna) a vrátane potrebnej techniky, aby sa nemuselo stále čistiť a meniť vodu.

Poprosím doporučiť zostavu živočíšstva aj odporúčaný objem.

Je to pre priateľku, ktorá po ňom dlho túži. Priestoru moc na zvyš nemáme..

Ďakujem.
JedenDva
 
Príspevky: 1
Založený: 17 Apr 2010 18:53 pm

Re: Male akvarium pre zaciatocnika

Odoslaťod Vlado21 » 27 Mar 2011 21:54 pm

100l Vsetko mensie si vyzaduje castejsiu udrzbu aj viac skusenosti.
Rastliny: http://rybicky.net/atlasrostlin/nejoblibenejsi/ (jedna urcite nestaci)
Rybicky: http://rybicky.net/atlasryb/nejoblibenejsi/ (na zaciatok do max. 5-7 vacsich kuskov alebo nieco mensie hufovite + par kuskov na "udrzbu" dna, vid. link)
Bezstavovce: http://rybicky.net/atlasostatnich/nejoblibenejsi/
Technika: technika.html
Good luck!
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava


Naspäť na Začínam s akvaristikou

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.