Porada ohhladom Kubotai



Všetko okolo akvarijných rýb

Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod gabrielkoo » 01 Júl 2010 14:16 pm

Poradte kde zohnat hladanu rybku menom ..
:arrow:
Mřenka Kubotai alebo jej podobni druh :?:

http://rybicky.net/atlasryb/mrenka_kubotai

Zhanam obchod v Ke alebo Ba pripadne web stranu kde sa da kupit .
Prílohy
botia kubotai-mrenka kubotai.jpg
mrenka_kubotai
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Reklama

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod BarbarOSA » 01 Júl 2010 15:23 pm

Najskor od niekoho co chova taketo rybky, v akvaristikach su na 98% stale tie iste druhy ryb, ine ked dojdu hned sa predaju..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod Michal1987 » 01 Júl 2010 16:51 pm

Tuším, že B. Striata som "niekedy" v KE videl, buď v Hornbachu alebo v Zlatom Dvore. V Hornbachu sem tam donesú aj zopár zriedkavejších druhov (Botia ... a aj klasické Labeo bicolor, frenatus, a ešte to celé čierne ...), ale je potrebné si tam dať veľký pozor, či nie sú choré a podobne.
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod gabrielkoo » 01 Júl 2010 17:55 pm

michal .. v zlatom dvore urcite niesu a ani nebudue mam to potvrdene ..
A v hornbachu som nebol ani nepametam... takze niekedy tam musim zajst ..
(osobne ak sa daju kupit i niekde v ba tak tiez potesi ked niekdo vie o informaci kedze ju kazdy rok navstevujem tak by som aj ryby kupil len neviem ci by prezili taku dlhu cestu z ba do ke . )
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod Michal1987 » 01 Júl 2010 19:50 pm

Ak Ti ich zabalia pre odchodom do KE, napustia do sáčku kyslík a neprehrejú sa veľmi tak by to mali prežiť. A možno aj bez toho kyslíka by to šlo (väčší sáčok, málo rýb), ale tak to nech Ti potvrdí aj niekto iný.
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod arowana » 02 Júl 2010 12:02 pm

gabrielkoo napísal:Poradte kde zohnat hladanu rybku menom ..
...

Jednoduché...

http://www.atlas-vivarium.cz/sekavka-kubotova
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod ASUSKO » 04 Júl 2010 00:14 am

Tak dnes som bol v hornbachu ... popozeral som si celý sortiment a je co vybrat .
Co sa tyka mreniek tak mali tam par druhou medzi kdoru klasiku patrila i Chromobotia macracanthus cize Mrenka nádherná a po tej zatial ako si netuzim ..skoda ze tu neni ziaden chvatel tychto krasnych rybiek

Arowana vdaka za odkaz
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod Michal1987 » 04 Júl 2010 20:39 pm

ASUSKO napísal:Tak dnes som bol v hornbachu ... popozeral som si celý sortiment a je co vybrat .
Co sa tyka mreniek tak mali tam par druhou medzi kdoru klasiku patrila i Chromobotia macracanthus cize Mrenka nádherná a po tej zatial ako si netuzim ..skoda ze tu neni ziaden chvatel tychto krasnych rybiek

Arowana vdaka za odkaz


Dnes som bol v Hornbachu a mali tam B. Lohachata (2,74 Eur/Kus) - je to nádrž v stojane celkom vľavo, asi tretia odspodu ...

http://rybicky.net/atlasryb/mrenka_pakistanska

V linku si pozorne prečítať Doporučený počet rýb a Veľkosť nádrže a pod. :wink:
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod arowana » 04 Júl 2010 22:52 pm

Michal1987 napísal:...Dnes som bol v Hornbachu a mali tam B. Lohachata (2,74 Eur/Kus)...


Je to celkom bežná a pravidelne ponúkaný aj odchovávaný druh, cena je však reálna cca. 0,60 - 0,80.- Eur.
V Hornbachoch je však živý sortiment nielen predražený, ale žiaľ aj kvalitatívne nulový.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod gabrielkoo » 04 Júl 2010 23:37 pm

Michal dakujem za upozornenie a upresnenie .. kedze som dnes mal cestu na zapad po spodnej strane slovenska tak som si siel rybku prezriet este raz musim uznat bola tam i ked mojim nedopatrenim som si ju nevsimol lebo som ju prehliadol ked som sa nakoniec zapozeral na ine druhy ryb .
Arowana dik za odkaz ale .. z tej web stranky nezasielaju ryby na Slovensko
gabrielkoo
 
Príspevky: 177
Obrázky: 3
Založený: 07 Feb 2010 21:26 pm

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod Michal1987 » 04 Júl 2010 23:46 pm

arowana napísal:
Michal1987 napísal:...Dnes som bol v Hornbachu a mali tam B. Lohachata (2,74 Eur/Kus)...


Je to celkom bežná a pravidelne ponúkaný aj odchovávaný druh, cena je však reálna cca. 0,60 - 0,80.- Eur.
V Hornbachoch je však živý sortiment nielen predražený, ale žiaľ aj kvalitatívne nulový.


Ceny tam nie sú najnižšie, to je pravda. A v tom druhom prípade je pravdou asi aj to, do ktorého stojana dovezené ryby vypustia. Všimol som si totiž, že niektoré stojany sú pravidelne v karanténe (stojany s akváriami so živorodkami, tlamovcami, napríklad, ...). Beriem aj to, že choroby môžu byť spôsobené aj vplyvom stresu, "niečo si donesú aj so sebou" a "niečo chytia z tunajšej vody".
Ale na druhej strane som si odtiaľ kúpil ryby a tie žijú už cez dva mesiace a vyzerajú, že nemajú najmenší problém (klop, klop) - domáca karanténa je tu na mieste.
Takže s tou "kvalitou" by som to videl tak 50 : 50. Ale to už je OT.

Teraz k téme: Takže sú tu na Slovensku ľudia, ktorí tento druh mrenky aj rozmnožujú? Aj niektoré iné druhy? Myslel som, že to ide iba pri "vzrastlejších" kusoch a pri tej hormonálnej stimulácií, či čo to je... (teraz mám na mysli B. maracantha).
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod arowana » 05 Júl 2010 00:44 am

Michal1987 napísal:...Teraz k téme: Takže sú tu na Slovensku ľudia, ktorí tento druh mrenky aj rozmnožujú? Aj niektoré iné druhy? Myslel som, že to ide iba pri "vzrastlejších" kusoch a pri tej hormonálnej stimulácií, či čo to je... (teraz mám na mysli B. maracantha).

Je pravdou, že sa všetky ryby rodu Botia rozmnožujú len po hormonálnej stimulácii, ale na Slovensku sa rozmnožujú minimálne jedno desaťročie takmer všetky dostupné druhy rodu Botia, aj keď niektoré kôli komerčnému nezáujmu, len sporadicky.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod Michal1987 » 05 Júl 2010 07:14 am

Doteraz som si myslel, že "to" tak praktikujú skôr tí Ázijci. A tie Botie - prípadne platí to aj pre Labeá, SAE(?), čo sú k dostatiu v akvaristikách, sú všetko importy z chovní v Ázii alebo aj niečo z tunajšej produkcie resp. z Čiech? Len pre zaujímavosť.
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

Re: Porada ohhladom Kubotai

Odoslaťod arowana » 05 Júl 2010 10:23 am

Ázijci nepoužívajú hormonálnu stimuláciu a spomínané ryby sú od nich výlučne z odchytov v prírode.
V "našej" obchodnej sieti sa predávajú ryby z importov a čiastočne aj z domácej produkcie.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice


Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.