drozdove akva



spustená nová sekcia kde budete mať možnosť prekonzultovať s akvaristami dosiahnutý layout Vášho akvária

drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 08 Jún 2010 12:07 pm

Rozhodol som sa ze sem predsa len zavasím aj ja svoje akvarko 8
Objem: 175 l
Rozmery: 100x35x50 cm
Osvetlenie: svietidlo Atman AT-70 A ( to mam s predchadzajuceho akvaria, budem sa ho snažiť čim skôr vymeniť za niečo vačšie)
Filter: Champion CX-300 A
Substrát: Bielo čierny štrk zrnitosti cca 5-10 mm a pod ním riečny štrk malej zrnitosti cca 2-4 mm

Flóra: Valisneria(asi gigantea), Echinodorus, Bacopa monnieri, Cabomba caroliniana,Justicia schimperi, Najas (?) a ostatne názvy neviem :mrgreen:
Flóra: Gurama modrá 2x, Gurama perleťová 2x, Gurama bozkávajúca 1x, 2x tetra (?), 1x Bottia macracantha, 1x Ancistrus a jeden sumček (?)

(?)- ako ste si zrejme viacerý domysleli- nepoznám názov :o

NO takze to by bolo všetko, Budem rád za každý komentár a pripomienku :D


A pripajam obrazok:
Obrázok
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Reklama

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 08 Jún 2010 12:13 pm

Neviem prečo ten obrazok nezobrazuje, o da sa otvorit v novom okne.. Ak by sa niekomu chcelo a vedel by to opravit budem vdačný :)
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod StanleyPWL » 08 Jún 2010 12:33 pm

lebo si nalinkoval stranku a nie obrazok samotny

Obrázok
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 08 Jún 2010 12:49 pm

ahá, díky. :D
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod thorncrown » 08 Jún 2010 13:39 pm

k tomu strku vynikajuco pasuje cierne pozadie, kuk do mojho albumu ja to tak mam. Mne sa to tak lubilo, ze som si dal cierne aj boky :D svetla mas naozaj malo, snaz sa vyriesit tam uz si zomna neber priklad :D
chcelo by to viac substratu a aby bol clenitejsi, mozno niaky kamen,

inak pekne akvarko, napis este kolko bezí.

p.s: ked chces aby ti foto vyzerali efektnejsie lebo vidim ze si si tam dal cierne okraje, tak sa to robi tak ze ta cierna sa napaja hore smerom od hladiny a dole uz od cierneho silikonu na spodu akva.
Obrázok používateľa
thorncrown
 
Príspevky: 136
Obrázky: 5
Založený: 31 Máj 2009 12:17 pm
Bydlisko: Bratislava-DNV

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 08 Jún 2010 14:55 pm

Vyzerá to efektne aj s tym pozadím, ale zatial to necham takto ako to je. S pozadím je to akvarko take tmave.. Videl som tu nejaky navod na svetlo, tak ked budu peniaze tak sa do toho pustim :)
A nad nejakymi kamenmi som uvazoval, no nezohnal som ziadne podla mojich predstav.
Ehm.. no ked mam byt uprimny, akvarium som zalozil tuto sobotu :?
No na svoju obhajobu musim povedat, ze sa mi začalo rozliepat stare akvarko, a tak som musel odpustit vodu na necelu polku a kedze som nemal kam dat ryby, ostali tam.. Prišiel som za ten čas o 7 ryb tuším..
Takze ked prišlo nove akvarko, nevahal som, zalozil som ho a ryby som tam rovno šupol.. Pouzil som však asi tak 60-70 litrov vody z toho rozlepeneho akva a dalších 30 litrov som nechal odstát zhruba 3 tyzdne. NO a zatial som nespozoroval ziadny problem...
No a k tej fotke.. to som chcel len zmenšit, preto som ju zrezal, nevedel som ze tam ostane čierny okraj.. Večer skusim urobiť lepšiu fotku, trochu sa s nou pohram a potom ju sem hodim :wink:
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod thorncrown » 08 Jún 2010 15:44 pm

Ja som hovoril o tom pozadí koli tomu ze to opticky prehlbi to akva, mozno aj modre alebo niake skalnate by seklo, sak to uz uvidis ja sa bude lubit. Hlavne ked bude viac svetla tak sa bude dat pekne spekulovat, Lavove kamene tu ponukal chlapik na burze, neviem ci to tam este je, len ako napad vravim :D pripadne bridlica z niakeho kamenolomu co mas blizo, rozhodne za to neminaj prachy.
S rybkami si urobil dobre, sak ked si ich dal do vody s rovnakymi parametrami aku mali v starom akva tak im nema co ublizit.
Obrázok používateľa
thorncrown
 
Príspevky: 136
Obrázky: 5
Založený: 31 Máj 2009 12:17 pm
Bydlisko: Bratislava-DNV

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 08 Jún 2010 16:25 pm

Mal som na predchadzajucom akvariu pozadie take s rastlinkami a tak, ale po čase som ho dal dole a bez toho sa mi akvarko pačilo omnoho viac. Je to vec vkusu, mne sa proste viac pači take priehladne akvarko. Hej videl som aj ja ten inzerat, ale ked som hodil do googlu lavove kamene tak som zistil ze sa daju kupit omnoho lacnejšie. Skusim ešte niekde pozhanat nejaku bridlicu alebo take niečo. A tiez si myslim ze som urobil dobre, aj tak som prakticky nemal na vyber a zatial sa ziadna ryba nestazovala :D
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 08 Jún 2010 16:33 pm

A ešte by som sa vás chcel opýtal, na nejaké návrhy rýb, ktoré by mi pasovali do tohto akvaria.. Rozmyšlal som nad nejakymi tetrami čiernymi, ale kupil by som aj niečo farebnejšie. A nejaky hufik pancierničkov by som chcel. Akých by ste mi odporučili??
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod StanleyPWL » 08 Jún 2010 18:47 pm

nechal by som to akva tak ako je aspon mesiac, lepsie dva ... a moc ryb by som uz ani nepridaval ... mozno tak 10-15ks niecoho mensieho trebarz rasbora hengeli ...
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 15 Jún 2010 17:19 pm

Dnes som si v obchode vyhliadol tetry červeneúste. Myslíte že by boli vhodne ku rybkam ktore uz v akváriu mám?
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 03 Júl 2010 21:35 pm

Obrázok
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 03 Júl 2010 21:38 pm

Takze prikladam sučastnu fotku akvaria.. No zase to s tym obrazkom nejako blbne.. Pozrite si ho v albume.
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod Lubko » 04 Júl 2010 14:58 pm

skus dať foto aj tej tetry a sumčeka...možno zistíme čo to je :)
Lubko
 
Príspevky: 32
Obrázky: 3
Založený: 03 Máj 2010 19:32 pm

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 04 Júl 2010 17:33 pm

Tie tetry som uz identifikoval, no a vlastne to niesu tetry ale mrenky :mrgreen: . V knihe od Dicka Millsa su pomenovane ako mrenka čiernopruhová, no google pod tymto nazvom najde iné rybky. Latinský názov je Barbus lateristriga. No a ten sumček vychádza zo skrýše fakt len výnimočne a ked sa priblízim k akváriu, zvačša sa ihned znovu schová, takže šanca že by sa mi ho mohlo podarit odfotit je fakt minimálna.
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 14 Júl 2010 17:06 pm

Ach jaj, akvarium mi v poslednej dobe prinaša viac starostí ako radostí.. Pred chvilou som sa nan šiel pozriet a jedna z guram ma neskutočne napuchnute oko :oops: Zrejme ju do neho nejaka ina ryba uhryzla. Myslíte ze sa je šanca ze to môze prežit?
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod trinitysk » 14 Júl 2010 22:38 pm

Nevidim foto tej rybky tak ti poradim len z brucha...je to zrejme bakterka (virovu chorobu vylucujem, kde by si k nej prisiel...) pre ktoru je exoftalmus v pokrocilom stadiu typicky, latentne to mala rybka uz davno v sebe...za kratky cas bude po nej (ale moze s tym okom kludne este aj mesiac "vegetit"...) Castokrat je liecba komplikovana, draha a vysledok velmi neisty v tomto stadiu. Ale mozem sa mylit...ako vravim, je to z brucha...
Dovody bakterialnej infekcie su viacere ale najcastejsie zla hygiena nadrze a nespravne zlozenie krmiva (u guram ale nie je velmi co pokazit v tejto oblasti...) O tom ze by ju tam nejaka ryba kusla si myslim je sanca tak 1 promile, vzhladom na zlozenie spoluobyvatelov nadrze...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: drozdove akva

Odoslaťod MAUceu » 14 Júl 2010 22:50 pm

Nevidim na fotke Botiu Macracanthu. Nemylis si ju s niecim? Ale mozno je prave niekde zasita. :)
Ak ano, tak je to hufovita ryba. Tetra tak isto. (1 ani 2ks) nie su zrovna huf. Ancitrus taktiez... Rybky su potom stresovanejsie.
Botiu niekomu predaj a daj tam este par Tetier. Alebo naopak.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 15 Júl 2010 17:28 pm

Trinity, mam tam vlastne aj jednu cichlidu mnohotrnnu, len som ju tam zabudol napisat a uz sa mi to nedalo opravit. A pribudli uz aj tri molynezie. Tak si myslim ze ta cichlida ju mohla uhryznut, lebo to nieje prvy krat čo sa stal nejaky incident s okom. Uz raz ked som si kupil parik tych guram bozkavajucich s ktorych tam je jedna doteraz, tak jedna prišla sa mi zda hned v ten den o oko. Ta cichlida sice nikdy neutoči na ostatne ryby, no ked do nej nejaka zapara, vzdy sa urputne brani. Viac krat som spozoroval ako utočila aj tej druhej gurame bozkavajucej na oči, ked sa s nou chcela ,,bozkavat´´. A sa jej to objavila z ničoho nič, takze ziadne bakterie to asi nebudu..
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 15 Júl 2010 17:32 pm

Mauceu: S tymi tetrami som sa pomylil :mrgreen: Uz niekte hore som spomynal ze su to vlastne mrenky.. No a tu bottiu na obrazku nieje vidiet ale určite je to bottia :D . Tie som si kupil najprv dve, no jedna uhynula, no neskôr som dokupil dalšie tri, ale tato si ich absolutne nevšímala, dokonca by som povedal ze sa im priam vyhýbala :o .. je to taka bottia samotarka
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod trinitysk » 15 Júl 2010 17:38 pm

Aha! Tak to meni vec, aj ked stale tejto teorii plne neverim...:-)
No a preco tam mas stale rybu ktora druhym "zerie oci" ?! Neprijde ti to cele ani laickym a logickym premyslanim divne a vobec absurdne??? Sa nad tym zamysli...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 15 Júl 2010 17:45 pm

Ale tak nemôzem to vediet na 100 %. A čo s nou... nesplachnem ju predsa do zachodu. A ta ryba je tam uz niekolko rokov a niečo podobne sa stalo len dva krat.
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: drozdove akva

Odoslaťod trinitysk » 15 Júl 2010 18:00 pm

no to je sice pekne ze len 2 krat ale mozno aj nedavno sa tak stalo ako si sam myslis, ze? Splachnut urcite nie..:-)....v najblizsej akvaristike ju ponukni bud na vymenu za nejaku drobnost alebo im ju jednoducho daruj...zbytocne ju totiz stresujes ako aj ostatne rybky okolo nej...a neprospieva to ani rybkam (vo vseobecnosti stres podnecuje choroby) a ako vidim aj tebe samemu to robi starosti a mrzi ta to...
Obrázok používateľa
trinitysk
 
Príspevky: 2679
Obrázky: 15
Založený: 01 Máj 2010 09:52 am
Bydlisko: Praha

Re: drozdove akva

Odoslaťod drozdo » 09 Dec 2012 22:25 pm

Čaute, rozhodol som sa, že tuto temu kus oprášim.. Bol som dlhšie v zahraničí, no teraz som zase spať doma a davam akvarium kus dokopy. Nastali nejake zmeny:
Nove osvetlenie: 2x29w (niekomu sa to môze zdať málo, no podla mna to je celkom postačujuce)
Novy filter: Eheim pick up 2012

No a nastali aj nejake zmeny v osadke, kedze nejake ryby uhynuli.
Pribudli:
Mrenka štvorpruhova
Tetra paraguajska
Mrenka ružova
Pandy
Colisa lalia

To je snad všetko, ak som čosi zabudol neskôr to sem pripíšem.
No a pridávam nejeké aktuálne fotky :arrow: :arrow: :arrow:
Obrázok používateľa
drozdo
 
Príspevky: 53
Obrázky: 7
Založený: 24 Apr 2010 12:44 pm
Bydlisko: Lučenec

Ďalšia

Naspäť na Vaše akváriá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 7 hostí.