Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]



Všetko okolo akvarijných rýb

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod xoxo » 10 Dec 2009 22:25 pm

arowana napísal:Tá otázka môže byť položená aj opačne. Koľko si ich namnožil ty ?
Teba sa táto otázka netýkala,tak nechápem prečo sa zapájaš,Chlap chcel hrubý recept a ty si odpísal ,že to je tajomstvo každého chovatela......

Toto je moje tvrdenie,od toho je fórum a ty prikazovať čo mám alebo nemám si nechať pre seba môžeš doma svojim..
A na záver tomuto poviem : Toto fórum je diskusia ale poniektorí sa tu tvária ako by im to tu patrilo.Máš právo nesúhlasiť a mne je to jedno.
Všetko je uhol pohladu.Ty maš iný názor a ja zas iný.
Končím.
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Reklama

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod arowana » 10 Dec 2009 23:01 pm

xoxo napísal:...ty prikazovať čo mám alebo nemám si nechať pre seba môžeš doma svojim..
A na záver tomuto poviem : Toto fórum je diskusia ale poniektorí sa tu tvária ako by im to tu patrilo...Končím.


Nechytaj sa slovných zvratov, ako ožran dverí... :twisted:
Keď už trepeš nezmysli o ktorých nemáš ani poňatia, nekŕm tým iných menej skúsených, ktorý berú všetko čo kto natára na kadejakých fórach, ako sväté písmo. Fórum je síce diskusia, avšak si treba uznať, že nie každý diskutujúci má vždy pravdu. Aj ja si chybu pripustím, keď sa pomýlim, ale dokážem sa k tomu aj priznať. Som však na 1000% presvedčený, že nie si práve ten, kto by sa mohol púšťať do diskusie so SoRex-om a tobôž už nie s Bleherom.
Práve ty sa tu snažíš tváriť ako vševedko a napriek tomu si neodpovedal ani na otázku položenú v predošlom vlákne, koľko si ty odchoval diskusov.
Pôvodne bola položená obyčajná otázka na tému prípravy náhradného krmiva pre diskusy v domácich podmienkách a hneď si na to prihodil "fundovanú" a nikým neodškriepiteľnú receptúru, ktorú obhajuješ zubami nechtami. Sú popri tom na tomto fóre aj úspešný a skúsený diskusári, ktorý sa zdržali odpovede na túto tejto tému, lebo je takmer nezmyselná a práve ty, o ktorom nikto nič nevie, si uzurpuješ jediné a výsostné právo správnej odpovede.
Na margo toho špenátu, by sa nielen dalo o jeho vhodnosti ako vhodného krmiva pre ryby, polemizovať, ale protiargumenty v porovnaní s inou zeleninou, by zabrali obsiahlosťou slušný článok.

Že končíš, je tvoje rozhodnutie, nikto ťa tu nenúti ostať, ale zároveň nikomu nebudeš ani chýbať.
Prajem ti príjemný večer... 8)

Sorry za offtopic, admini nech to prípadne premažú.
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod Kubo » 11 Dec 2009 08:38 am

Co sa tyka Heika Blehera , urcite kazdy vie , ze to je boh akvaristiky , no zasa by som sa jeho teorii nedrzal tiez na 100percent. On sam uz mal niekolko preslapov , ktore si nechce priznat do dnes a aj prekrucanie co sa tyka altumov ze iba on vie co je pravy altum mne osobne sa nepozdava a myslim si , ze je to este vsetko len v plienkach. Co sa tyka potravy , ktora bola najdena v zaludku tercovcov , tak s tym sa da suhlasit a neda sa na tom nic utajit ani prekrutit. Ten kto uz mal diskusa doma , tak vie , ze je to nemotorna ryba , ktora si tahsie chyti zivu potravu , takze mozem z toho usudit , ze diskus , ktory si chyti maloco zive okusuje zvysok dna rozne rastliny. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod hongi » 11 Dec 2009 14:20 pm

asi tak ako pise arowana, pytal som sa len co mi poviete na moju planovanu mrazenu potravu a akosi sa to zase raz zvrhlo uplne mimo... mimochodom ako si to myslel s tym spenatom arowana?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod xoxo » 12 Dec 2009 15:45 pm

Čo sa týka náhradných krmív pre ktorékoľvek ryby,každý jeden výrobca sa snaží vždy zachovať pomer látok ,ktoré sú potrebné.Zároveň však nie je výrobca ako výrobca.V každom prípade sa treba ,ak sa dá aspoň priblížiť krmivu prirodzenému.Rôzne mrazené zmesi sú síce prospešné avšak nemali by sa používať dennodenne.

A ešte k príspevku od Arowana:
Už dlho som sa tak dobre nepobavil :lol:

Nechytaj sa slovných zvratov, ako ožran dverí... troška sebareflexie? :lol:

Keď už trepeš nezmysli o ktorých nemáš ani poňatia, nekŕm tým iných menej skúsených, ktorý berú všetko čo kto natára na kadejakých fórach, ako sväté písmo.-toto ma fakt pobavilo a aj moju polovicku...

Fórum je síce diskusia, avšak si treba uznať, že nie každý diskutujúci má vždy pravdu.-áno súhlasím ale to nikdy nebol a ani nie je tvoj prípad.
Aj ja si chybu pripustím, keď sa pomýlim, ale dokážem sa k tomu aj priznať. :lol: Som však na 1000% presvedčený, že nie si práve ten, kto by sa mohol púšťať do diskusie so SoRex-om a tobôž už nie s Bleherom. No zo spadnutou sánkou by som určite nebol.
Práve ty sa tu snažíš tváriť ako vševedko a napriek tomu si neodpovedal ani na otázku položenú v predošlom vlákne, koľko si ty odchoval diskusov.-Na toto som už odpovedal.
Pôvodne bola položená obyčajná otázka na tému prípravy náhradného krmiva pre diskusy v domácich podmienkách a hneď si na to prihodil "fundovanú" a nikým neodškriepiteľnú receptúru, ktorú obhajuješ zubami nechtami. -a to ťa štve lebo som ťa predbehol.
Sú popri tom na tomto fóre aj úspešný a skúsený diskusári, ktorý sa zdržali odpovede na túto tejto tému, lebo je takmer nezmyselná a práve ty, o ktorom nikto nič nevie,a oto aj dlho tak ostane 8) si uzurpuješ jediné a výsostné právo správnej odpovede.-Toto nie je pravda.
Na margo toho špenátu, by sa nielen dalo o jeho vhodnosti ako vhodného krmiva pre ryby, polemizovať, ale protiargumenty v porovnaní s inou zeleninou, by zabrali obsiahlosťou slušný článok.-zase len tvoja teória.

Že končíš, je tvoje rozhodnutie, nikto ťa tu nenúti ostať, ale zároveň nikomu nebudeš ani chýbať.-ani ty mne.
Prajem ti príjemný večer... 8)-nápodobne.

Sorry za offtopic, admini nech to prípadne premažú.
xoxo
 
Príspevky: 83
Obrázky: 1
Založený: 08 Dec 2009 17:27 pm

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod kubko82 » 18 Dec 2009 13:49 pm

Zdravim vsetkych.Tak a ja som sa nakoniec rozhodol a spravil som vlastnu krmnu zmes pre moje tercovce.Po skusani a pozorovani mojich ryb pri podavani roznej potravy som namiesal toto:1 fileta ryby pangasius,asi stamprlik spenatu ,struhanej mrkvy a zemiaku, pol strucika cesnaku,rozdrvena multivitaminova tab.CENTRUM,SERA granule,par kvapiek fistaminu.Dobre zamiesal v sacku roztlacil na tenku placku a sup do mraziaka.Skusobna ochutnavka dopadla dobre.Este nezmrazene im to zda sa chutilo.Tak to je moj recept.Dalsie poznatky doplnim neskor.
Obrázok používateľa
kubko82
 
Príspevky: 193
Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod hongi » 18 Dec 2009 14:17 pm

tych par kvapiek fistaminu je naco? respektive co vlastne ten fistamin je?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod kubko82 » 18 Dec 2009 14:19 pm

Fistamin su vitaminy od SERY.

Hongi,pozrel som si tvoj album a vsimol som si tam piranu.Ako sa sprava k ostatnym?
Obrázok používateľa
kubko82
 
Príspevky: 193
Obrázky: 55
Založený: 01 Máj 2009 12:47 pm
Bydlisko: Prievidza

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod hongi » 21 Dec 2009 14:48 pm

aha, jasne vitaminy...
co sa tej pirane tyka? ako sa sprava k ostatnym si myslel k ostatnym piraniam? trochu som ta nepochopil , sorry :?
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod Mario3 » 21 Dec 2009 19:44 pm

Zdravim,ja chovam tercovce 9 rokov,skusal som vselico,ale osvedcilo sa mi najviac zmes zo srdca.Ryby po nom rychlejsie rastu a je tam minimalna sanca,ze dostanu nejakeho parazita pokial sa neprekrmuje.Robim ju hovadzie srdce,spenat,rybie file,granule,alebo vlocky,vitaminy,zelatina.Krmim denne a striedam to s vlockami.Zo zaciatku som daval aj mrazene,ale postupom casu akoby tato potrava na Slovensku stracala kvalitu a nato som doplatil aj ja.Precital som strasne vela clankov,kazdy ma svoju skusenost,rad si precitam aj dalsie
Mario3
 
Príspevky: 4
Založený: 06 Dec 2009 10:57 am

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod abba » 15 Jan 2010 22:12 pm

ked som teraz v januari robil krmivo pre tercovce tak som pred tym zhanal info o moznostiach co zakomponovat do tej zmesi.ako na potvoru mi zase zacalo dochadzat krmivo v zime.ak by to bolo v lete tak si dopestujem v zahrade vlastnu rastlinnu zlozku.otazka znela co dat do toho krmiva ked na webe je tolko nazorov od chovatelov. urobil som zmenu oproti poslednemu mixu a pridal som rybie maso,plody a suche krmivo.
zlozenie: hovadzie srdce, rybie maso,rastlinna zlozka, suche krmivo, plody. vzajomny pomer tychto hlavnych zloziek je z hladiska objemu asi 1:1 hovadie srdce som dal ocistene do horucej vody asi na 10min /teplota vody cca.60-70C/.
rybie maso:aljasska treska /drvena/.
suche krmivo:1,5litra discus granulat + 1l spirulina+1l vlockove krmivo sera
rastlinna zlozka:spenat mrazeny /2bezne bal/, hlavka salatu /kaufland/, mrkva velke kusy nad 20cm/6ks/,censak /5-6ks/, prebytky niektorych akva rastlin /zopar ks/,
plody: banan, orechy,jablka,slnecnica,rajciny,uhorka /4ks/,kukurica,mix namocenych semien pre papagaje /asi 0,5litra/.
vsetko som to to zomlel na masovom mlynceku.dokladne premiesal a naporcoval a zamrazil.pri skladbe som bral do uvahy najma potreby tercovcov a Lsumcov co mam v akva.dufam ze to bude ok pre ryby.
prve krmenie krmenie bolo zaujimave:tercovce sa isli potrhat. Lkace podobne.niekdy som nezazil lepsiu reakciu na krmivo vyrobene doma.p.s. v lete urobim este lepsi mix ak ide o rastlinnu zlozku a plody.
abba
 
Príspevky: 189
Obrázky: 11
Založený: 24 Jan 2006 12:05 pm

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod hongi » 18 Jan 2010 14:02 pm

pekny recept. maju to fakt pestre :)
hongi
 
Príspevky: 925
Obrázky: 9
Založený: 21 Feb 2003 10:57 am

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod MAUceu » 08 Máj 2010 16:03 pm

Mrkvu, kukuricu, hrasok je lepsie podusit, alebo cerstve pomlet?
Vdaka.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Krmna zmes pre tercovce

Odoslaťod tiborus » 03 Júl 2010 10:37 am

Zdravim vsetkych.Chcel by som si spravit zmes na krmenie tercovcov.Teraz ich krmim tak,ze kazde rano im spravim mix struhaneho morcacieho srdca,mrazenej koretry,rybieho file,spenatu a artemie.Obcas pridam granule a vlocky.Problem je v tom,ze toto musim pripravovat kazde rano na co niekedy nemam cas.Cital som si rozne navody na pripravu krmnych zmesi.V kazdej sa vsak pridava zelatina,spirulina v prasku rozme rozdrvene vitaminy atd.Chcem sa vas skusenych chovatelov timto spytat,ze akou technikou krmite takto pripravenou zmesou.Ci ju pred krmenim nechate volne rozmrazit,alebo ju date hned skrmit este zmrazenu.Dalej ci to drzi s tou zelatinou pokope,alebo sa to rozpadne,ci to nekali moc vodu...Dakujem vsetkym za odpovede.
tiborus
 
Príspevky: 1
Založený: 11 Júl 2009 17:54 pm

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod petriik » 04 Júl 2010 13:08 pm

ahojte... padla tu rec o vitamínoch tymto sa chcem opítat ake vitamíny su pre diskusi zivotne dolezite, v com su obsiahnute ci v nejakej krmnej zlozke alebo nejakom pripravku...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod astro » 04 Júl 2010 13:23 pm

maxim napísal:Momentalne tercovce nechovam,ale krmil som ich najcastejsie mixom :
1 kg srdce (hovädzie, kuracie,bravcove) podla toho ake sa mi podarilo zohnat
1 kg rybacie file
1 kg spenat
1-2 dcl vlocky sera
8-10 tabletiek pangaminu
20 kvapiek erevitu
Srdce a file som pomlel na mlynceku,zmiesal s ostatnym ,dal do teplej zelatiny a zmrazil. Potom staci uz len nastruhat a tesit sa ako rybam chuti.

je to síce starší príspevok ale chlapec v ňom písal, že pridáva do potravy pangamin. bol to len výstrelok alebo má opodstatnenie pridávať tento vitamín pre lepši apetít rýb? má/môže mať rovnaký efekt u rýb tak ako u ľudí? ďakujem
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: KRMIVO PRE TERčOVCE!?

Odoslaťod arowana » 04 Júl 2010 15:07 pm

astro napísal:... pangamin. bol to len výstrelok alebo má opodstatnenie pridávať tento vitamín pre lepši apetít rýb? má/môže mať rovnaký efekt u rýb tak ako u ľudí? ďakujem

Áno, má podobný efekt.


http://pangamin.cz/skpok/zdravie_a_pangamin.php


" Pangamin je vysoko prírodným vyváženým zdrojom s vynikajúcou koncentráciou všetkých vitamínov rady B. Obsahuje napríklad 20x viac vitamínu B1 a B2 ako pečeň a 45 % kompletných bielkovín v ktorých je zastúpených 17 aminokyselín, vrátane všetkých esenciálnych. Nachádza sa v ňom tiež veľké množstvo minerálov a stopových prvkov, tukov a sacharidov, teda základných živín spomínaných vyššie.

Pretože nedostatok B- komplexu zhoršuje metabolický proces v tráviacom trakte a v nervovom systéme je Pangamin dôležitý pre zlepšenie trávenia, vstrebávanie a vylučovanie potravy a ako prevencia nespavosti, depresií, nervozity a pocitu únavy."
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod Kubo » 04 Júl 2010 16:51 pm

Pangamin je stara klasika. Bol som nim napchavany uz od detstva. Davam ho rybam uz dlhsie . Obsahuje 90% vitaminov ako predrazeny SERA Fishtamin. Jedno balenie , ktore obsahuje 200 tabliet ma cenu nejake 3-4 eura a vystaci na dost dlhu dobu. :)
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod arowana » 04 Júl 2010 22:53 pm

Kubo napísal:Pangamin je stara klasika. Bol som nim napchavany uz od detstva. ...


Dnes ho užívaš už len v jeho tekutej podobe. :o :pivo:
Obrázok používateľa
arowana
 
Príspevky: 2553
Obrázky: 76
Založený: 23 Nov 2006 04:32 am
Bydlisko: Košice

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod StanleyPWL » 05 Júl 2010 14:40 pm

ja sa spytam zrejme trocha hlupo ale naco pangamin (to este berem) resp. fishtamin, ked sa da do zmesy pridat spirulina ci chlorela?
StanleyPWL
 
Príspevky: 189
Založený: 13 Feb 2008 15:15 pm
Bydlisko: Malacky

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod MAUceu » 05 Júl 2010 21:48 pm

Z odstupom casu co krmim terce vyrobenou zmesou konstatujem, ze mi to dost kali vodu. Kocecky hadzem zmrazene. Mozno je to tym ze do zmesy nedavam zelatinu, resp. nieco podobne. Mate s tym podobnu skusenost?
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod petriik » 07 Júl 2010 19:10 pm

ono to krmivo zeru len z nutnosti lebo su hladne vecsina padne na dno a preto sa kali voda.. napr. moje terce si to vezmu len do tlamky a vypluju a ni sa toho nedotknu...tak je to z mojimi rybami..!asi im nevonia cesnak.. neviem, davas ho aj ty..?
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod MAUceu » 07 Júl 2010 21:59 pm

Ja som cesnak nedaval. Terce a aj ine ryby sa idu za tymto krmivom potrhat ked im to tam hodim. Ale dost velky kal to pusta. V podstate ta kocka ide po par sekundach ku dnu. Ale staci len kym pride dolu tak to dost zakali vodu.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Krmivo pre terčovce [Symphysodon ...]

Odoslaťod Kubo » 08 Júl 2010 09:07 am

arowana napísal:
Kubo napísal:Pangamin je stara klasika. Bol som nim napchavany uz od detstva. ...


Dnes ho užívaš už len v jeho tekutej podobe. :o :pivo:
Mas pravdu :wink: :D No niekedy po takej chripke a antibiotikach , to vie zregenerovat cely organizmus.
Obrázok používateľa
Kubo
 
Príspevky: 1623
Obrázky: 172
Založený: 19 Mar 2005 22:50 pm
Bydlisko: Kosice

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Akvarijné ryby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.