Sklenarstvo - vyvrtanie diery



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod Rori » 01 Apr 2004 09:24 am

Rozmyslam o vyrobe vlastneho uzavreteho filtra a potreboval by som zohnat sklenarstvo kde mi vyvrtaju dieru pozadovanej velkosti - najlepsie v BA ( a ak viete orientacne sumu - tak aj tu prosim ;) ). Dopredu dikes :)
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Reklama

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod nino_q » 01 Apr 2004 10:05 am

mam pocit, ze v sklenarstve v Senci (Sedlarik sa tusim vola, najdes v zlatych strankach) maju na to zariadenie, ale detaily neviem, treba si zavolat
Obrázok používateľa
nino_q
Moderátor
 
Príspevky: 749
Obrázky: 5
Založený: 05 Máj 2003 12:57 pm
Bydlisko: Senec

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod paulovic » 01 Apr 2004 10:31 am

Rori napísal:Rozmyslam o vyrobe vlastneho uzavreteho filtra a potreboval by som zohnat sklenarstvo kde mi vyvrtaju dieru pozadovanej velkosti - najlepsie v BA ( a ak viete orientacne sumu - tak aj tu prosim ;) ). Dopredu dikes :)

čo tak vyskúšať rezanie vodným lúčom. Nieje to vtip! asi pred rokom som si dával do keramického umývadla vyrezať otvor na davkovač tekutého mydla. Reže sa aj kov, mramor ... cena otvoru bola okolo 150,- Sk.

Na Turbínovej ul. hned za križovatkou odbočíš doľava a prejdeš po ceste (kľukatá cca 300m). Vojdeš do areálu a pred sebou uvidíš firmu, ktorá vyrába konštrukcia a vie aj rezať vodou. U nich som si dal spraviť stojan na akva. Profici. :) čo sa odzrkadlilo aj na cene.

Podarilo sa mi zístiť adresu. Nepoznám ale robia to
www.watercut.sk
adresa: Košická 6, 821 09 Bratislava
e-mail: watercut@watercut.sk
tel.: 02/ 53 63 35 37 , 02/ 53 63 35 38
fax: 02/ 53 63 35 39
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod bolek » 05 Apr 2004 09:43 am

Na Cukrovej som si dal vŕtať otvory do skla.... cenu si už bohužiaľ nepamätám. Sklenárstvo je na začiatku ulice vo dvore (taký úzky vjazd pre auto)....
Obrázok používateľa
bolek
 
Príspevky: 402
Obrázky: 10
Založený: 18 Jún 2003 09:43 am
Bydlisko: BA

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod Rori » 05 Apr 2004 11:42 am

Inak neskusali ste si niekto kupit vrtak do skla a pouzit ho? V baumaxe maju za 250SKK ale pocul som, ze sa da zohnat aj lacnejsie... Ak mam vyvrtat 6 dier a ma ma jedna stat 150SKK niekde tak si radsej kupim vrtak a mozna pokazim maximalne jednu nadobu (snad :) ). Mate niekdo skusenosti s tym?
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod paulovic » 05 Apr 2004 16:29 pm

Rori napísal:Inak neskusali ste si niekto kupit vrtak do skla a pouzit ho? V baumaxe maju za 250SKK ale pocul som, ze sa da zohnat aj lacnejsie... Ak mam vyvrtat 6 dier a ma ma jedna stat 150SKK niekde tak si radsej kupim vrtak a mozna pokazim maximalne jednu nadobu (snad :) ). Mate niekdo skusenosti s tym?

Opatrne s tým vŕtaním do skla. Sklo je krehké a potrebuješ špeci vrták. Ten z Baumaxu nepoznám, ale na sklo sa používajú špicaté slzy. Baumax je pri niektorých veciach (skoro všetko) dosť predražený. Len cena nezodpovedá. :). Možno to za pokus stojí, možno budeš mať vrták s ktorým neurobíš ani jednu poriadnu dieru. Žial vrták na sklo nemám, ale ked kupujem vrtáky tak dávam veľký pozor, aby cena zodpovedala kvalite (cobalt cca od 80,-sk priemer 5mm aj s vodiacou špičkou). pre porovnanie zo skúsenosti normálny cca 50 dier drevotrieska a vyhodiť kobalt 20 kov, 30 dier drevotrieska a nie je vyditelné opotrebenie.
Už som sa poučil na vlastných chybách. Nie všetko čo je drahé, alebo lacné dokáže spraviť výsledok podla našich predstáv. Všetko je otázka náročnosti a v neposlednej rade finnancii.
app. aký priemer chceš vrtať?
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod Rori » 05 Apr 2004 16:41 pm

Chcem vrtat dieru cca 1,5 cm. Ten vrtak bol specialny do skla, ale nevyznam sa do toho - baumax je vo vseobecnosti drahsi - na Conecu som dostal kontakt na nejaku firmu kde mi hovorili ze to stoji cca 150SKK - ale nemam sajnu podla coho mam vyberat ...
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod jojko » 05 Apr 2004 20:47 pm

len si to daj pekne vyvrtat, neprerobis! co ked ti praskne sklo? v kazdom lepsom sklenarstve ti dieru vyvrtaju
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod paulovic » 06 Apr 2004 07:48 am

jojko napísal:len si to daj pekne vyvrtat, neprerobis! co ked ti praskne sklo? v kazdom lepsom sklenarstve ti dieru vyvrtaju

Súhlasím s jojkom. Predpokladal som. že budeš robiť dieru 25mm a viac, preto som doporučoval vodný lúč. :roll:
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod Roman » 06 Apr 2004 08:18 am

Vykruzovaci vrtak stoji cca 1200sk a da sa s nim v domacich podmienkach vrtat, chce to vsak pevnu ruku a pevne nervy.
Obrázok používateľa
Roman
 
Príspevky: 827
Obrázky: 4
Založený: 25 Mar 2003 14:44 pm
Bydlisko: Bernolakovo, predmestie Bratislavy

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod denis » 06 Apr 2004 08:21 am

Roman neviem ci pevnu ruku. Skor stolovu vrtacku.
Obrázok používateľa
denis
 
Príspevky: 767
Obrázky: 41
Založený: 12 Sep 2003 09:46 am
Bydlisko: Ružomberok

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod paulovic » 06 Apr 2004 08:33 am

Pevnú ruku
Stojanovú vrtačku
Nízke otáčky

a ...

rozum :D
paulovic
 
Príspevky: 140
Obrázky: 23
Založený: 23 Júl 2003 15:09 pm
Bydlisko: Bratislava, Petržalka

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod Rori » 06 Apr 2004 08:53 am

paulovic napísal:Pevnú ruku
Stojanovú vrtačku
Nízke otáčky
a ...
rozum :D

A ja som dufal, ze rozum potrebovat nebudem :)
Ale k veci - musim si zistit kolko stoji to vrtanie - jedinu informaciu zatial mam, ze vodou to je 150SKK za jednu dieru - lenze ja ich planujem spravit 6 co je 900SKK a to sa mi nechce :( a ak pouzijem nadobu za 150SKK (chcem pouzit asi 3 nadoby) a vrtak za 200SKK - tak mozem pokazit 5 nadob a budem na tom stale lepsie ako si to dat vrtat vodou ... a to mi zostane vrtak a mozna si spravim este filter pre mensie akvarko - dalsie 2 vrtania ...
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod canart » 06 Apr 2004 12:12 pm

Rori napísal: ak pouzijem nadobu za 150SKK (chcem pouzit asi 3 nadoby) a vrtak za 200SKK - tak mozem pokazit 5 nadob a budem na tom stale lepsie ako si to dat vrtat vodou ... a to mi zostane vrtak a mozna si spravim este filter pre mensie akvarko - dalsie 2 vrtania ...

Len taky detail, lebo to nie je celkom jasne.........chces vrtat do hotovej nadoby? To by som nedoporucoval.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod Rori » 06 Apr 2004 13:02 pm

canart napísal:Len taky detail, lebo to nie je celkom jasne.........chces vrtat do hotovej nadoby? To by som nedoporucoval.

hmmm, a do akej nadoby by som mal vrtat - do nehotovej? Aka je to nie hotova nadoba? Nechapem ....
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod canart » 06 Apr 2004 14:31 pm

Rori napísal:hmmm, a do akej nadoby by som mal vrtat - do nehotovej? Aka je to nie hotova nadoba? Nechapem ....

nehotova nadoba su narezane skla a nezlepene, nie? Ved do skla sa zvycajne vrta najskor a az potom lepis nadobu. Da sa aj po zlepeni, ale je vyssie riziko prasknutia skla a myslim, ze ak by si nasiel lacne sklenarstvo a rozhodol by si sa to dat vrtat profesionalne, tak Ti to asi nebudu chciet vrtat kvoli tomu riziku. jednoduchsie je znicit 10 samostatnych skiel, ako jedno a to potom vyrezavat z nadoby.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod Rori » 06 Apr 2004 14:39 pm

canart napísal:
Rori napísal:hmmm, a do akej nadoby by som mal vrtat - do nehotovej? Aka je to nie hotova nadoba? Nechapem ....

nehotova nadoba su narezane skla a nezlepene, nie? Ved do skla sa zvycajne vrta najskor a az potom lepis nadobu. Da sa aj po zlepeni, ale je vyssie riziko prasknutia skla a myslim, ze ak by si nasiel lacne sklenarstvo a rozhodol by si sa to dat vrtat profesionalne, tak Ti to asi nebudu chciet vrtat kvoli tomu riziku. jednoduchsie je znicit 10 samostatnych skiel, ako jedno a to potom vyrezavat z nadoby.

Problem je v tom, ze ja si nic nedavam lepit - ja chcem mat uzavrety filter a to neviem ci by som mohol verit nejakemu lepeniu a este by bol problem ako spravit vrchnak tak aby sa dal otvorit a zaroven vydrzal tlak. Uz som par krat videl hranate sklenene nadoby (bohuzial max. 2,5 litorve) s moznostou dobreho uzatvorenia s dost hrubym sklom - a myslim si, ze do nich by sa dalo vrtat.
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod canart » 06 Apr 2004 18:02 pm

Rori napísal:Problem je v tom, ze ja si nic nedavam lepit - ja chcem mat uzavrety filter a to neviem ci by som mohol verit nejakemu lepeniu a este by bol problem ako spravit vrchnak tak aby sa dal otvorit a zaroven vydrzal tlak. Uz som par krat videl hranate sklenene nadoby (bohuzial max. 2,5 litorve) s moznostou dobreho uzatvorenia s dost hrubym sklom - a myslim si, ze do nich by sa dalo vrtat.

No neviem....to mi pripada dost divoke. Ved skus...ale tie (asi odlievane) sklene nadoby...to su take lacne? Nebolo by jednoduchsie to urobit z plastovych nadob? Ved tu na fore sa to myslim aj nedavno preberalo.
canart
 
Príspevky: 296
Obrázky: 3
Založený: 26 Jún 2003 09:07 am
Bydlisko: Nitra

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod Rori » 06 Apr 2004 19:36 pm

canart napísal:
Rori napísal:Problem je v tom, ze ja si nic nedavam lepit - ja chcem mat uzavrety filter a to neviem ci by som mohol verit nejakemu lepeniu a este by bol problem ako spravit vrchnak tak aby sa dal otvorit a zaroven vydrzal tlak. Uz som par krat videl hranate sklenene nadoby (bohuzial max. 2,5 litorve) s moznostou dobreho uzatvorenia s dost hrubym sklom - a myslim si, ze do nich by sa dalo vrtat.

No neviem....to mi pripada dost divoke. Ved skus...ale tie (asi odlievane) sklene nadoby...to su take lacne? Nebolo by jednoduchsie to urobit z plastovych nadob? Ved tu na fore sa to myslim aj nedavno preberalo.

Ja zatial len hladam riesenie ktore bude optimalne - este nie som rozhodnuty, ale aj ked tie nadoby budu stat aj 150SKK jedna a kupim ich 3 tak budem trosku mat lepsi pocit ako ked to bude v nejakych plastovych nadobach. Ale ako som napisal - este nie som si isty ako to budem riesit, len viem ze chcem cca objem 9l - viac komor a nechcem to nejak preplatit ... Uz som rozmyslal aj o rieseni - potrubie s priemerom asi 10cm ... Uvidim ;)
Obrázok používateľa
Rori
 
Príspevky: 427
Obrázky: 14
Založený: 07 Jan 2004 21:39 pm
Bydlisko: BA

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod Peter » 06 Apr 2004 20:09 pm

Rori napísal: tak mozem pokazit 5 nadob a budem na tom stale lepsie ako si to dat vrtat vodou ... a to mi zostane vrtak a mozna si spravim este filter pre mensie akvarko - dalsie 2 vrtania ...

no a este by sa dalo aj vyskusat na necisto, kym nieco pokazis... 8)
Peter
 
Príspevky: 470
Obrázky: 23
Založený: 29 Nov 2002 23:37 pm

Re: Sklenarstvo - vyvrtanie diery

Odoslaťod jojko » 06 Apr 2004 21:34 pm

teda neviem ako presne chces riesit filter, ale podla mna ti staci jedna diera do akvaria a jedna do filtra. potom mas dve moznosti: 1. ze budes vodu do filtra vhanat a prepadom ti bude vracat do akva, alebo 2. budes vodu z filtra tahat do avaria. mna presviedcali na prvu variantu, no nakoniec som urobil par uprav a mam to ako v bode dva :D funguje od januara v pohode
Obrázok používateľa
jojko
 
Príspevky: 272
Obrázky: 72
Založený: 08 Apr 2003 21:24 pm
Bydlisko: Martin


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.