platy



Akvarijné ryby - choroby, liečba

Re: platy

Odoslaťod Mariok » 14 Júl 2010 19:39 pm

tomas120: Náhle zvýšenie PRIEMERNEJ teploty z 26 na 30-31st. spôsobí VŽDY problémy (a každému akváriu), pretože sa podstatne zmení rýchlosť metabolických procesov v akváriu a v súčinnosti s poklesom nasýtenia vody kyslíkom dochádza k podobným javom, ako uvádzaš. Za základnú vec osobne považujem (a realizujem) dôkladné odkalenie a výmenu vody aspoň 30 (až 50%)). Potom skrátiť cykly výmeny 20% vody z dvoch na jeden týždeň počas trvania horúčav. Vysvetľujem si to tým, že akva sa musí akoby "znovuzabehnúť" v nových podmienkach - v tomto prípade teplotných.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Reklama

Re: platy

Odoslaťod MAUceu » 14 Júl 2010 19:41 pm

88vlada88 napísal:a len tak mimochodm su aj taky ludia ktory chovaju rybky v čistom akva ...

Ano su... A vies ake rybky chovaju a preco tam nie su rastliny?

88vlada88 napísal:rastliny to je lenm pre teba aby sa ti to pačilo ale rybkam to je jedno

Vies ako funguje fotosynteza?

Celkovo ti odporucam najprv si co to precitat a nehadat sa tu len kvoli tomu ze ti tu nikto nenapisal ze je to super napad. :wink:
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: platy

Odoslaťod tomas120 » 14 Júl 2010 19:53 pm

Spolu s výmenou vody došlo samozrejme aj k odkalovaniu. Čo sa tíka odkalovania, to vykonávam pravidelne raz za týždeň, bez ohľadu na vonkajšie faktory . Áno a tak nejak v percentuálnom merítku by to bolo, ako píšeš. A rastliny by to nemohlo dáko negatívne ovplyvniť? Kdesi na jednom fóre som čítal že tepelné šoky z výkyvov teploty vody , môže negatívne ovplyvniť rast niektorých druhov rastlín, údajne hlavne tie teplomilnejšie. čiže podľa teba je to akási prirodzená reakcia rýb na vonkajšie výkyvy teploty? Nemusím sa teda obávať úhynu rýb, pokiaľ by som takýmto spôsobom korigoval úbytok kyslíka vo vode?
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: platy

Odoslaťod BarbarOSA » 14 Júl 2010 20:18 pm

Riesite tu zbytocnosti..
Jasne ze to je teplotou, ak sa teplota prudko zvysi, ale aj ked pomaly, tie ryby nie su zvyknute na 32 stupnov, v rieke, alebo jazere by isli ku dnu, kde je chladnejsie a hotovo, v akva taku moznost nemaju..
A co sa tyka ryb, tie vobec netusia co je prirodzene a aakekolvek ich prostredie, vsetky su porodene v nasich, alebo este horsie chovnych akvarkach, kde je len ciste sklo a nic ine..
Je im jedno ci tam je domcek, 100rastlin, koren alebo nieco ine..
Problem s teplotou pri velkych akva sa riesi len velmi tazko, ale prilievanim studenej to aspon trosku skorigujeme..
Vykyvy teploty sposobuju problemy nie len rybam, ale jasne ze aj rastlinam, netreba menit polku vody, alebo viac, aby zase teplota z extremu neklesla do extremu napr. na 20 stupnov..
V histoosadzanych rastlinach netreba ani filter, ale to je uz ina debata..

Hlavne treba davat pozor na poziadavky kazdej rybky, ci je spolocenska, ci je hufova, ci potrebuje ukryty, rastliny, otvoreny priestor, velkost priestoru atd..
Ci tam uz potom bude koren, skala, alebo rastlinka je uz na chytrosti akvaristu ako sa s tym vyhra..
Kazdy si robi akva pre seba..
Treba dodrzat rybie naroky teda co som spominal a este nejake hodnoty vody a jeto..
Samozrejme nachovat ich by tiez nebolo zle :o
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: platy

Odoslaťod MAUceu » 14 Júl 2010 20:45 pm

BarbarOSA napísal:Riesite tu zbytocnosti..
A co sa tyka ryb, tie vobec netusia co je prirodzene a aakekolvek ich prostredie, vsetky su porodene v nasich, alebo este horsie chovnych akvarkach, kde je len ciste sklo a nic ine..

Dovolim si nesuhlasit. Ty ked si sa narodil tiez si videl len staru porodnicu a predsa sa citis lepsie v peknom klimatizovanom domceku. ;)
Cize nesudil by som podla toho v com a kde sa narodili. Myslim ze lepsie podmienky im umoznia dlhsi vek, rozmnozovanie, ...
Niektore ryby potrebuju aj ukryty, inak su stresovane. Niektorym stacia rastliny ktore obkusavaju.
A to je len zrnko z mnoheho...
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: platy

Odoslaťod BarbarOSA » 14 Júl 2010 20:51 pm

Riesi sa tu plata..
Ano ako hovoris tiez som sa narodil medzi kachlickami a citim sa lepsie v uplne inom prostredi aj ked klimatizovany domcek bohuzial nemam..
Ja som to tam napisal nakoniec, ze uz zalezi len od akvaristu, ci tam pichne koren, nejake rastlinky, alebo skrysu, ze to treba zohladnit, ked tak kuk vyssie..
Zivorodky sa fakt ale dokazu mnozit kdekolvek..
Ale zase ako som hovoril, nieco treba splnit a bude im lepsie..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: platy

Odoslaťod tomas120 » 14 Júl 2010 20:51 pm

Kolego, nesúhlasím zo všetkým... Vieš, považovať filter za niečo nepodstatné, to by som ešte možno pochopil keby tam mal rastliny, ale on tam má 10 živorodiek + - bohvie koľko mladých . A vystavovať vedome , alebo v jeho prípade asi nevedome akvárium s osadkov v zime 14*C teplotám vody a pritom tvrdiť že ryby sa majú ako v raji, lebo sa množia, je choré.... Beriem fakt že kazdí máme inú predstavu o riešení svojho akvária, to je fakt a to nikomu nemožno zazlievať, sto ľudí sto chutí, ale ten chalan si vtĺkol do hlavy dezinformácie svojho kamaráta.
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: platy

Odoslaťod BarbarOSA » 14 Júl 2010 20:57 pm

K tomu som sa nevyjadroval..
Treba pozornejsie citat..
Pisal som o splneni poziadviek rybiciek..
Ze filter nemusi byt pri mnozstve rastlin a tiez splneni par veci som len dodal..
Ked sa raz niekomu nepaci koren tak ho tam neda, aj ked v domovine velkej vacsiny ryb su nejake dreva vo vode..
Takisto kadejake riesenia akva sa vobec nepodobaju na podmienky kde rybicky ziju a su take akva..
Ale to je o inom, drzme sa temy..
To vsetko bolo na okraj..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: platy

Odoslaťod tomas120 » 14 Júl 2010 21:18 pm

Asi som čítal medzi riadkami... A s tým množením živorodiek... Nikdy som to neskúšal rozmnožovať platy pri 14 *C, ale mám takého tušáka že by to bol určite malý problém. Mňa ešte napadlo čo ak tým teplom dochádza k dákemu urýchleniu hnilobných procesov v dne akva? Čím by mohlo dojsť ku vzniku väčšieho množstva plynov, čo ak práve tieto plyny spôsobujú práve tú malátnosť a nie teplota vody? Veď k podobným prípadom takéhoto bezvládia rýb dochádza aj pri presýtení vody s CO2. Otrava s CO2 nepríchádza asi do úvahy pretože už niekoľko dní CO2 nepustam....
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: platy

Odoslaťod BarbarOSA » 14 Júl 2010 21:24 pm

So zvysujucou sa teplotou moze dojst k deficitu kyslika, pri husto osadzanych nadrziach, alebo pripadnom vzduchovani by k tomu nemalo dojst..
Este kto nema kryt a krycie skla uz myslim ze vobec nie..

O plynoch sme sa uz bavili konkretne s tebou..
Aby dno da sa povedat hnilo a isli odtial plyny ktore by otravili ryby, no neviem si predstavit co by sa muselo diat predtym..
Kedze ako viem nehnojis, odkalujes a mas mnozstvo rastlin, neverim, ze to je u teba..

Pri zvysenej teplote sa objavuje u ryb agresia, malatnost atd, mnozstvo veci rovnako ako u ludi..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: platy

Odoslaťod tomas120 » 14 Júl 2010 21:34 pm

Nehnojím ale vieš ako tie ryby kadia ? Jak takí lioni, aj keď kŕmim striedmo ale tie zivorodky tu svoju sravosť majú akosi od prírody. Vidíš ja tam mám ten kryt taký, len na dvoch stranách v rohoch su vyrezane dva rozky, do kelu že ma to nenapadlo.. Díkyyyyyyyyyyyy máš to u ma idem to zhodit dole a necham to otvorene...

.
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: platy

Odoslaťod BarbarOSA » 14 Júl 2010 21:43 pm

Jasne kryt dole, vypni jednu ziarivku, ked im prazi cez okno naco svietit tolko este??
A zapni ohrievac n ech duje krizom cez izbu az mas..

Ja nemam ziadny kryt, ale prievan dost znizil u mna teplotu, ked sa neda sa neda samozrejme..
Ale kryty a ziarivky pod nim zapnute samozrejme ohrievaju vodu dost si myslim..
Byvam v panelaku pod strechou a za tychto par dni som nemal teplotu vyssie ako 27,7 co bolo dnes..

Cca pred mesiacom som mal 28,9 to je moja naj teplota tohto roku..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: platy

Odoslaťod MAUceu » 14 Júl 2010 21:47 pm

BarbarOSA napísal:Riesi sa tu plata..
Ano ako hovoris tiez som sa narodil medzi kachlickami a citim sa lepsie v uplne inom prostredi aj ked klimatizovany domcek bohuzial nemam..
Ja som to tam napisal nakoniec, ze uz zalezi len od akvaristu, ci tam pichne koren, nejake rastlinky, alebo skrysu, ze to treba zohladnit, ked tak kuk vyssie..
Zivorodky sa fakt ale dokazu mnozit kdekolvek..
Ale zase ako som hovoril, nieco treba splnit a bude im lepsie..

Ja som praveze riesil platy. Ich podmienky pre pokojnejsi zivot, dlhsi vek, rozmnozovanie, ...
Ale rozhodne by som neargumentoval tym ze ako sa rybky narodili tak tak si to zapamataju a je im jedno v com ziju dalsi zivot a nema to na ne vplyv. Obavam sa ze taku pamat rybky nemaju aby si taketo veci zapamatali. :)) Stale si myslis ze ano? :)
A stale si myslis ze prirodzenejsie podmienky pre ne nebudu lepsie?
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: platy

Odoslaťod BarbarOSA » 14 Júl 2010 22:17 pm

Asi sa po dalsi krat nechapeme..
Takze odznovu poporiadku vsetko zhrniem a dopisem nieco navyse ok??

Rybky, aspon velka vacsina sa narodi v cistom skle, layoutovat akvarka v chovni nema fakt zmysel ked ich par, par desiatok ci par stovak..
Putuju do obchodov, kde sem tam maju uz strk, prve rastlinky..
Potom putuju ku konecnym uzivatelom, kde sa dockaju fakt, ze vselicoho..

Jasne ze im lepsie nakonci tohto retazca ako na zaciatku, ale keby im bolo zle aj na zaciatku asi sa nepomnozia ci sa mylim??

A ako som uz po treti krat pisem, napisem este raz, aby sme sa chapali - rybkam staci splnit podmienky /teraz napisem vseobecne/, ak su hufove dopriat im hufik nie samotarsky zivot, ak su malicke nedavat ich k nejakym obrom pri ktorich skoncia ako pochutka, splnit nejake parametre vody ako je teplota, tvrdost a plno inych a potom uz je jedno ci rybka bude v akva plnom rastlin, alebo plnom korenov, alebo plnom skal alebo nejakych ukrytov ci sa mylim??
Uz potom zalezi od uzivatela ako sa o ne postara..
Jasne ze im vyhovuje, ked im sprijemnis zivot niecim zaujimavym ako su rastlinky, odkalis im, respektive posnazis sa aby tam nebol bordel atd, ale zvladnu to aj bez kopy rastlin, nejakeho korena a skal o ktorych uz ani netusia ked pridu na svet a maju okolo seba same sklo..
Nemozu byt vsetky ryby dovazane to je jasne, cena by bola niekde uplne inde..

Napriklad pri ludoch, niekto si zivot bez luxusu nevie predstavit, niekto nema na ranajky nic, na obed spinavu vodu z rieky a na veceru mozno dva hryzy z nejakej zveriny co sa im podari ulovit, ale je ich nanu vela..
Rozoberam asi somariny, na prirovnanie by to ale mohlo stacit..
Ked sa raz narodis v africkom kmeni, nemas velmi velku sancu ze budes papat zlatou lyzicou a vozit sa v Cadilacu..

Nerozoberajme to dalej prosim..
A dufam, ze sme sa pochopili..

Teda splnene podmienky a co bude navyse len prispeje k ich lepsiemu nazivaniu..
Ale niekto napriklad nema peniaze aby mal nad akva take svetlo a take hnojivko a jednoducho mu to nerastie..Alebo mnoho inych problemov..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: platy

Odoslaťod MAUceu » 14 Júl 2010 22:35 pm

ale ja ta chapem... A ako citam chapes aj ty mna. ;)
Ale bavime sa o AKVARISTIKE a sme na portali o AKVARISTIKE pre ktorych je vodny svet hobby. Nie kybel na balkone a ci 14 alebo 30st tak je to fuk sak este ziju.
Ano, preziju... A ako sam vravis ZVLADNU TO a staci im par nutnych veci.
Nebudem zachadzat do podrobnosti, ale akvaristiku mam rad a preto svojim rybkam rad doprajem podmienky pre lepsi, dlhsi a kvalitnejsi zivot.
Ak zdielas nazor toho co tu pisal, tak kludne to tak rob aj ty, ale nezabudaj ze to tu citaju aj ludia, ktory maju rybku prvy den.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: platy

Odoslaťod BarbarOSA » 14 Júl 2010 22:46 pm

tak super, ze sa chapeme, myslel som ze nevies o com pisem..

tak ja im tiez doprajem coho len treba..
nie je mi fuk co sa deje v akva, nemeral by som hodnoty prvkov, nezastrihaval rastlinky, nevymienal vodu atd..

jasne ja sa nehadam, ze to necitaju, nech kladu svoje otazky, budu zodpovedany vramci moznosti..

kazdopadne nech sa nam vsetkym dari a neprestane..
Obrázok používateľa
BarbarOSA
 
Príspevky: 557
Obrázky: 1
Založený: 26 Feb 2010 12:57 pm
Bydlisko: Nitra

Re: platy

Odoslaťod Mariok » 14 Júl 2010 23:19 pm

Podľa reakcii nám tiež tuším to teplo viacerým nesvedčí! :D
tomas120: Samozrejme, že zmena teploty ovplyvní aj rastliny - zmenili sa podmienky taktiež pre ne. Svetlo ostalo na pôvodnej hodnote, teplota sa zdvihla. Ako na to budú reagovať taktiež závisí od ich prispôsobivosti. Potom je to o tom, čo ti je prednejšie, obetuješ ryby? Nie som rastlinkár, ale dramatické zmeny u bežných rastlín by nemali nastať, je dokonca možné, že niektorým druhom sa podmienky zlepšia, niektorým opačne. Ťažko predpovedať, čo sa stane - ešte, že tie horúčavy netrvajú dlho, a akva sa potom pomerne rýchlo "spamätá". Pre ryby všeobecne je podstatný ten spomínaný kyslíkový deficit (nielen pre platy), a ten sa dá riešiť najspoľahlivejšie výmenou vody v kombinácii s tebou použitým prevzdušňovaním, či už filtrom, alebo samostatným vzduchovaním kompresorom.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: platy

Odoslaťod tomas120 » 15 Júl 2010 08:04 am

Mariok napísal:Podľa reakcii nám tiež tuším to teplo viacerým nesvedčí! :D
tomas120: Samozrejme, že zmena teploty ovplyvní aj rastliny - zmenili sa podmienky taktiež pre ne. Svetlo ostalo na pôvodnej hodnote, teplota sa zdvihla. Ako na to budú reagovať taktiež závisí od ich prispôsobivosti. Potom je to o tom, čo ti je prednejšie, obetuješ ryby? Nie som rastlinkár, ale dramatické zmeny u bežných rastlín by nemali nastať, je dokonca možné, že niektorým druhom sa podmienky zlepšia, niektorým opačne. Ťažko predpovedať, čo sa stane - ešte, že tie horúčavy netrvajú dlho, a akva sa potom pomerne rýchlo "spamätá". Pre ryby všeobecne je podstatný ten spomínaný kyslíkový deficit (nielen pre platy), a ten sa dá riešiť najspoľahlivejšie výmenou vody v kombinácii s tebou použitým prevzdušňovaním, či už filtrom, alebo samostatným vzduchovaním kompresorom.


Pochopiteľne, nechcem prísť ani o ryby a ani o rastliny, niektoré sú fakt veľmmi krásne a v relatívne dobrom stave. Myslím, že budem aj naďalej pokračovať vo výmene teplej vody za studenú a dúfať že tieto hnusné teploty nebudú trvať dlho.
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: platy

Odoslaťod Ti4Sch » 15 Júl 2010 13:04 pm

hadate sa tu ako male deti. ale diki...aspon som sa dobre nasmiala :D. len som chcela pripisat. ja mam v akvariu teplotu asi 29°C.a mam ho v tieni, povedala by som ze az v tme. a na schladenie pouzivam bud vodu schladenu v chladnicke alebo tam rovno hodim kocky ladu. pravda je ta ze to moc nepomaha(mozno keby som tam toho nahadzala viac by to slo ktovie) ale rybky sa pod tym aspon schladia.
Ti4Sch
 
Príspevky: 42
Obrázky: 7
Založený: 11 Jún 2010 16:30 pm

Re: platy

Odoslaťod astro » 15 Júl 2010 15:05 pm

už sa tu o tom písalo v nejakej téme a sám to tak praktizujem - naber vodu do plastovej fľaše od coly alebo čohokoľvek iného, litrovú alebo dvojlitrovku a strč ju do mrazáku na noc. a ráno ju polož do akvária. ak si dobre spomínam tak tuším Poly to tu počítal, že 1 liter ľadu zníži teplotu v 100 litroch vody o cca 1 stupeň. ja som ponáral do akvária s hrubým objemom 288 litrov dvojlitrovú fľašu a dalo to dole ten jeden stupeň. keď prídeš popoludní z roboty fľašu vyberieš a zase strčíš do mrazáku.. a takto stále dookola až kým horúčavy nepominú
Obrázok používateľa
astro
 
Príspevky: 2921
Obrázky: 154
Založený: 27 Mar 2009 11:34 am
Bydlisko: Bratislava - DNV

Re: platy

Odoslaťod tomas120 » 15 Júl 2010 17:50 pm

astro napísal:už sa tu o tom písalo v nejakej téme a sám to tak praktizujem - naber vodu do plastovej fľaše od coly alebo čohokoľvek iného, litrovú alebo dvojlitrovku a strč ju do mrazáku na noc. a ráno ju polož do akvária. ak si dobre spomínam tak tuším Poly to tu počítal, že 1 liter ľadu zníži teplotu v 100 litroch vody o cca 1 stupeň. ja som ponáral do akvária s hrubým objemom 288 litrov dvojlitrovú fľašu a dalo to dole ten jeden stupeň. keď prídeš popoludní z roboty fľašu vyberieš a zase strčíš do mrazáku.. a takto stále dookola až kým horúčavy nepominú




Ano o tomto tiež viem , už som to s jedným kamarátom riešil ...
tomas120
 
Príspevky: 313
Obrázky: 5
Založený: 11 Feb 2010 13:56 pm
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: platy

Odoslaťod sudd9 » 15 Júl 2010 18:01 pm

dal si v poslednej dobe dnu nejake nove ryby?, nejaku chemiu pre rastliny? vela co2 (asi nie ked vzduchujes)?
ale v podstate si myslim, ze 31 stupnov im neprospieva.....
Obrázok používateľa
sudd9
 
Príspevky: 91
Obrázky: 47
Založený: 19 Mar 2008 00:43 am
Bydlisko: rödelsee, deutschland

Re: platy

Odoslaťod Ti4Sch » 20 Júl 2010 15:58 pm

astro napísal:už sa tu o tom písalo v nejakej téme a sám to tak praktizujem - naber vodu do plastovej fľaše od coly alebo čohokoľvek iného, litrovú alebo dvojlitrovku a strč ju do mrazáku na noc. a ráno ju polož do akvária. ak si dobre spomínam tak tuším Poly to tu počítal, že 1 liter ľadu zníži teplotu v 100 litroch vody o cca 1 stupeň. ja som ponáral do akvária s hrubým objemom 288 litrov dvojlitrovú fľašu a dalo to dole ten jeden stupeň. keď prídeš popoludní z roboty fľašu vyberieš a zase strčíš do mrazáku.. a takto stále dookola až kým horúčavy nepominú


zaujimave...asi vyskusam. dikes :)
Ti4Sch
 
Príspevky: 42
Obrázky: 7
Založený: 11 Jún 2010 16:30 pm

Re: platy

Odoslaťod kubo1 » 02 Aug 2010 13:54 pm

88vlada88 to co si pisal o tom ako tvoj kamarad riesi akvarium je na zaplakanie.
on ani nevie ze ma akvarium,nevie ako take akvarium ma riadit a starat sa on,nevie o co v akvaristike ide.
ked trocha logicky porozmyslas odkial maju tie jeho rybycky kyslik,mozno sa im uz vytvorili pluca a dychaju nad hladinou,alebo ma velmy zariasene to akvarko a tie riasy mu cistia a vyrabaju kyslik,ale podla toho co si pisal neverim ze mu to funguje.akvaristika je tu uz vyse 150 rokov a za tem cas sa vynasli a stale vynachadzaju nove pristroje a metody na PRIBLIZENIE sa prirode. ale aj v prirode platia urcite zakony a su na seba velmi jemne prepojene a staci len jednu cas pretrhnut a vsetko sa zruti a ten tvoj kamarat v tom akvariu potrhal vsetko.
Tomas120 ma uplnu pravdu,aj ked sa mu nedari a umieraju mu rybycky,no chyba moze byt niekde inde,moze sa trapit,starat sa nad svoje moznosti a staci aby nalial vodu aj odstatu a v nej budu choroboplodne zarodky a teplom a svetlom a kyslikom sa rozmnozia a cele akvarium je znicene,mne sa to stalo ked som krmil mrazenymi pakomarmi a na druhy den vsetky rybky hore brdy.
ja len tolko.
akvaristikou sa venujem 26 rokov a zdaleka neviem vsetko a velmi rad si dam poradit,aj ja velmi rad poradim ked viem,ale nezozeriem rozpravku o akvariu na okne bez kyslika prekypejucom zivotom a stebotom neustale pribudajucich mladich rybyciek.
to je aj na mna silna kava.
88vlada88 - a bez urazky. mozes mi ak chces odpisat aj na moj e-mail kubani.peter@avexproduction.sk
kubo1
 
Príspevky: 23
Založený: 07 Júl 2010 11:21 am

Predchádzajúca

Naspäť na Akvarijné ryby - choroby

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.