SERA Fil Precision Bioactive 130 + 5W UV Lampa



Ak mate doma výrobok o ktorom chcete napísať recenziu

SERA Fil Precision Bioactive 130 + 5W UV Lampa

Odoslaťod Schumi » 31 Jan 2009 15:44 pm

SERA Fil precision bioactive 130 + UV
Cena 96,- €


Technické parametre:
Prietok vody (L/h): 300
Vhodná veľkosť akvária: do 130 L (akva menšie ako 80 L neodporúčam, už by to v ňom veľmi výrilo)
Maximálna vrcholová výška (m): 1,5
Kontajner na filtračné médium (ks): 2 (1. kôš: vata + molitan, 2. kôš: sera siporax)
Spotreba energie (W): 11 + 5 UV
Rozmery: 223x304x223 mm

Kvalita filtrácie:

Po 10 dňoch od jeho spustenia sa počet nečistôt v akva značne znížil v porovnaní s obdobím, keď som používal vnútorný filter. No aj tak som očakával, že voda bude čistejšia. Ešte skúsim zmeniť výpust vody do akva, možno dosiahnem lepšie prúdenie. Každopádne sa ešte v obchodoch popozerám po ďalšej vatovej vložke do filtra, bez problémov sa tam zmestí. Nečistoty sú naozaj veľmi malé, mohlo by sa to časom, keď sa vytvoria baktérie, ešte zlepšiť.

Hlučnosť:

Prvý deň bol filter pomerne hlučný, no po 24 hod (pravdepodobne po vytlačení všetkého vzduchu z filtra) sa jeho hlučnosť znížila na minimum, do vzdialenosti 2m ho nie je počuť. Ako už bolo v diskusii spomenuté, medzi košmi a telom filtra je niekoľko mm medzera. Nakoľko sme s kamošom mali požnosť porovnať hned 3 filtre (130, 130 + UV, 250 + UV), ak dostanete nevydarený kus, kde to s čerpadlom trochu viac hádže, pokiaľ filter neschováte do skrine alebo naň nevyrobíte izoláciu, nie je to nič príjemné.

Montáž:

Podľa návodu sa dá zložiť v priebehu niekoľkých minút. Filtračné médiá treba prepláchnuť vodou z akva, na siporax nakvapať sera filter biostart (v balení) a vložiť do tela filtra. Keďže 130tka nemá pumpu, do ¾ nalejete vodu z akva. Na vrch filtra potom nasadíte hlavu filtra (pozor aby ste ju náhodou neotočili naopak), uchytíte ju 4 klip spínačmi a do hlavy vložíte multifunkčný ventil. Uzavrite ho spínačom a pripevnite hadice – zatiaľ tesnia výborne. Čo sa týka UVčky, jej výmena je možná. Na jej zapnutie/vypnutie je na filtry spínač. Prietok vody sa nedá regulovať. Spínač na multifunkčnom ventile umožňuje len odpojiť prietok vody a uzavrieť ju v hadiciach pri čistení filtra. Príslušenstvo umožňuje nastaviť výpust vody každému tak, ako si predstavuje.

Ďalšie:

- určite doporučujem dokúpiť ešte jednu vatovú vložku
- ak dostante nevydarený kus, riadne to rachotí
- UVčka s filtrom je za slušnú cenu

Po prvom čistení filtra:

Po 11 dňoch od jeho spustenia som sa rozhodol, že ho trochu prepláchnem. Vatová filtračná vložka bola úplne čierna, molitan a siporax zanesené. Po ľahkom prepláchnutí vo vode z akva a aplikovaní sera filter biostart som filter poskladal a znovu zapojil. Jeho hlučnosť sa zvýšila asi na takú úroveň, aká pretrvávala počas prvých 24 hodín od jeho prvého spustenia. Dúfam že sa to opäť samé upraví.

Zatiaľ som s filtrom celkom spokojný, hádam to po doladení pár drobností bude ešte lepšie.

Celkové hodnotenie (7,5 / 10)
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Reklama

doplnenie/oprava

Odoslaťod Schumi » 01 Feb 2009 14:45 pm

1)aj 130tka ma pumpu (doteraz som si myslel ze je to sucast hlavy filtra kde je UVcka :roll: ), jej efektivnost vraj nie je bohvieaka
2)aj regulacia prietoku je mozna. predtym ako som ho zlozil som jednotlive suciastky prilis neskumal, a sklopenie spínaču na multifunkcnom ventile som pokladal za nevyhnutnost z dovodu tesnenia vody
3)vatova vlozka je fakt sh*t, treba ju vymenit za nieco trvacnejsie..
4) thx to Jehochanan :wink:
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Odoslaťod Schumi » 03 Apr 2009 11:39 am

vecer doplnim ako funguje filter po 2 mesiacoch od spustenia
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Odoslaťod Schumi » 03 Apr 2009 11:41 am

vecer doplnim ako funguje filter po 2 mesiacoch od spustenia
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Re: SERA Fil Precision Bioactive 130 + 5W UV Lampa

Odoslaťod Giftzahn » 03 Apr 2009 12:05 pm

Po prvom čistení filtra:
Po 11 dňoch od jeho spustenia som sa rozhodol, že ho trochu prepláchnem. Vatová filtračná vložka bola úplne čierna, molitan a siporax zanesené. Po ľahkom prepláchnutí vo vode z akva a aplikovaní sera filter biostart som filter poskladal a znovu zapojil. Jeho hlučnosť sa zvýšila asi na takú úroveň, aká pretrvávala počas prvých 24 hodín od jeho prvého spustenia. Dúfam že sa to opäť samé upraví.


:shock: preco si cistil filter po 11dnoch? znizil sa ti radikalne pretok ? po 11 dnoch? alebo si na zaciatku strcil do filtra napr. aktivne uhlie? 8)

ak dostanete nevydarený kus, kde to s čerpadlom trochu viac hádže


hmm...a ako zistim ci nekupujem prave nevydareny kus ? :x

njn, pekna recenzia :wink: ale radsej ostanem pri EHEIME a FLUVALE ... :mrgreen:
Obrázok používateľa
Giftzahn
 
Príspevky: 6033
Obrázky: 12
Založený: 11 Jan 2008 14:09 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: SERA Fil Precision Bioactive 130 + 5W UV Lampa

Odoslaťod nomad1307 » 03 Apr 2009 14:09 pm

ja by som tez isiel na istotu a bral eheim ale chcem pozret aj ine
Obrázok používateľa
nomad1307
 
Príspevky: 90
Založený: 11 Mar 2009 16:48 pm
Bydlisko: Nová Dedina

Odoslaťod Schumi » 03 Apr 2009 17:10 pm

preco si cistil filter po 11dnoch? znizil sa ti radikalne pretok ? po 11 dnoch? alebo si na zaciatku strcil do filtra napr. aktivne uhlie?

ano, voda takmer neprudila, bol uplne ale uplne zaneseny
hmm...a ako zistim ci nekupujem prave nevydareny kus ?

bohuzial nezistis, resp az ked ho namontujes, ale kamos mal dobru skusenost s akvashopom-ten hlucny kus mu vymenili za novy filter-myslim ze TetraTec
dalsia vec co sa mi stala, ale bolo to aj mojou nepozornostou, bolo, ze pri vyusteni hadic do akva na ne svietilo svetlo a bakterie (alebo riasy?proste hnedy humus)v hadici sa na tom mieste tak rozmnozili, ze uplne zapchali prietok a dostal som nalevnika :? a kedze som z BA dosiel az v piatok tak to schytalo SAE a Colisa :cry:
dalsia vec co ma hneva, je, ze po tom, ako som precistil hadice, mal filter problem (a to aj za pomoci pumpy) vytlacit vsetok vzduch z hadic, ale to sa zatial vzdy v priebehu 24 hod upravi aj same.
a co sa tyka UVcky - ked som dostal nalevnika, vymenil som polku vody, dal vzduchovanie, zapol UVcku a do 24 hod bolo vsetko v poho 8)
Obrázok používateľa
Schumi
 
Príspevky: 44
Obrázky: 24
Založený: 31 Dec 2008 23:11 pm
Bydlisko: t.p:Prievidza, p.p:Bratislava

Re: SERA Fil Precision Bioactive 130 + 5W UV Lampa

Odoslaťod hajnalkam » 25 Júl 2010 22:34 pm

Mam 60l akvarko a dva roky problemy s riasami hnede a zelene nalepene na skle.Boj s riasami zatial prehravam:( Da sa tato Sera zregulovat na mensi vykon? UV-C lampa zahuby riasy?Svietim 8hodin + Filter FLuval 2plus.Apropo k tejto Sere treba nieco dukupovat? Treba niak ovzdusnovat akvarko alebo staci len tato Sera?Dakukem za pomoc
hajnalkam
 
Príspevky: 8
Založený: 26 Jan 2008 21:19 pm


Naspäť na Recenzie výrobkov

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.