Krevety vs. ryby



Sladkovodné krevetky,slimáky,raky,kraby.....

Moderátor: Norman

Krevety vs. ryby

Odoslaťod ocotuide » 19 Jan 2010 08:53 am

Sice sa prebera to ake ryby a krevety mozu byt spolu, ale je to len v teme krevety ktora je uz velmi rozsiahla a neprehladan. Myslim ze tato problematika si zasluzi vlastnu temu ....

Ja mam v nadrzi krevety RefCehrry s neonkami, panciernikmi, sekavcami a nejakuou prisavnou rybou ...
Na krevety utocia len neonky, na krevety nad pol centimetra si netrufaju, sem tam sa stane ze nahodne do kreviet dzobnu ale ziadne agresivne utoky, bezne popri sebe plavaju ...
Zaznamenal som len utoky na mladucke krevety ktore sa odvazia do volneho priestoru a nesedia v mojom rozbujnenom machu ;o)
Krevetu do 3mm ma priemerne velka neonka ako jednohubku - videl som to na vlasne oci ;)

Z toho usudzujem ze pri vacsich rybach budu jednohubkou aj vacsie krevety ;)

Ake mate vy skusenosti ;o) Ake ryby vam zeru krevety, ake kerevety vam zeru ryby ;o))) a ktore svorne nazivaju?
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Reklama

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod vlada » 27 Jan 2010 22:07 pm

Krevetky je lépe chovat samostatně. Mě velmi drobné živorodky Poeciliopsis prolifica v 25 ti litrovém akváriu dobře zarostlém trhutkou a jávským mechem zlikvidovaly do dvou měsíců celou populaci Neocaridina denticulata sinensis Red Cherry. Možná by přežily ve vetší nádrží kdo ví?
Obrázok používateľa
vlada
 
Príspevky: 121
Založený: 19 Nov 2009 22:49 pm
Bydlisko: Litovel u Olomouce

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod vizgirligi » 11 Mar 2010 13:12 pm

no v mojom 54 litrovom akva chovám platy, gupky, molly a prísavníky. Krevetky mám 3 (dve red cherry a jednu bielu.. ) a musím povedať že neni problém.. žiadne útoky ani nič.. ryby si nevšímajú krevetky, krevetky si nevšímajú ryby :) :angel:
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod Ti4Sch » 15 Júl 2010 11:59 am

no ja mam tiez asi okolo 54l-60l a tiez mam platy, gupy a mam aj prisavnikov. a dostala som krevetky a neviem ci tam dat aj tie mensie. tie starsie uz maju asi nieco cez centimeter a neviem ci este porastu..ved ani neviem co je to za druh. len moje ryby mam ten pocit zozeru vsetko co im pride do cesty... ale vyskusam to s jednou krevetkou co s nou spravia, ostatne este necham mimo a dam im tam nejaku rastlinku.
Ti4Sch
 
Príspevky: 42
Obrázky: 7
Založený: 11 Jún 2010 16:30 pm

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod crypto231 » 15 Júl 2010 12:05 pm

len ich tam nevpusti rovno z hladiny ako ked krmis. ak by si ich dala do sietky a nou ich vpustila niekde pri dno medzi rastliny ryby by im ublizit nemali. ja mam krevety od 1mm po 3 cm v aq s 10 velkymi razborami a krevetam neublizuju , ked by aj chceli dokazu prudko zmenit smer.
Naposledy upravil crypto231 dňa 15 Júl 2010 12:09 pm, celkovo upravené 1 krát.
Obrázok používateľa
crypto231
 
Príspevky: 244
Obrázky: 1
Založený: 15 Feb 2010 17:11 pm
Bydlisko: pd

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod Ti4Sch » 15 Júl 2010 12:07 pm

dobre...idem na to :)
Ti4Sch
 
Príspevky: 42
Obrázky: 7
Založený: 11 Jún 2010 16:30 pm

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod Ti4Sch » 15 Júl 2010 12:14 pm

no tak som tam tu jednu vacsiu dala. najprv si jej rybky ani nevsimli ale potom ju zbadala jedna mrcha gupa a hned do nej zacala rypat!!!! krevetka sa schovala do rastliny a teraz som ju uz nevidela. mrchy ryby :x radsej som ju potom vybrala.. lenze co ja s tymi krevetkami teraz spravim??? druhe akvarko mi uz (asi) urcite! rodicia nedovolia a iba ako potravu to do akvaria nedam!
Ti4Sch
 
Príspevky: 42
Obrázky: 7
Založený: 11 Jún 2010 16:30 pm

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod ocotuide » 15 Júl 2010 12:35 pm

Mal si tam tu k revetu nechat :)
Mozno by prestali do nej dobat.
Moje neonky tiez napadali par dni krevety a potom zistili ze nie su az take chutne , ai su tvrde :)

Male krevetky to ano, tie ked spravia chybu a ukazu sa vo volnom priestore, tak ich neonky roztrhaju , ale tie okolo 1cm si uz nevsimaju.

fakt vinimocne sa stane ze pri krmeni ked krevety chodia kradnut rybacie krmivo , tak ryby kusnu aj do nich :)

Totiz moje neonky su tak blbe, ze nechodia pre krmivo na hladinu, len ak den nedostanu zrat :) inak cakaju kym zacne padat :)

no krevety sa naucili fintu, ze pridu k hladine, obratia sa hore nohami, chytia vlocku krmiva a stiahnu si ju niekam dole, kde ju vklude papkaju :)
ocotuide
 
Príspevky: 199
Obrázky: 56
Založený: 05 Okt 2009 08:51 am
Bydlisko: Zilina

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod Ti4Sch » 15 Júl 2010 12:35 pm

aha tak ju tam teda asi vratim a uvidim co bude
Ti4Sch
 
Príspevky: 42
Obrázky: 7
Založený: 11 Jún 2010 16:30 pm

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod adika » 18 Júl 2010 13:29 pm

ja mam v 30 l akvarku jednu guramu perletovu mladu este iba 4-5 cm velku a su tam aj krevetky neocaridina denticulata a este neocaridina denticulada red cherry a videla som ako jedna asi 1cm velka krevetka plava pred nosom gurame a ta gurama sa na nu pozera akoby videla zjavenie a potom radsej odplava prec haha...nemyslela som si ze ryby sa boja kreviet
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod vizgirligi » 26 Júl 2010 13:11 pm

čawte .. možem dať zopár krevetiek ku bojovnici do akva? lebo robí sa jej tam bordel a myslím že krevetky by si s tým poradili.. diky
vizgirligi
 
Príspevky: 32
Obrázky: 1
Založený: 17 Feb 2010 16:55 pm
Bydlisko: BA

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod MAUceu » 26 Júl 2010 13:23 pm

Mensie zozerie ak sa jej podari chytit a vacsie iba sem tam prezenie. Teda aspon u mna. Po 2 mesiacoch som tie vacsie krevety nasiel zaryte v substrate. :)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod martin_s » 26 Júl 2010 13:27 pm

adika napísal:...su tam aj krevetky neocaridina denticulata a este neocaridina denticulada red cherry ...
Ak mas klasicke neocaridiny spolu s cherry tak pocitaj s tym ze postupne budes mat iba bezfarebne krevety. Cervene zafarbenie je totiz recesivne a postupnym krizenim s klasickymi neocaridinami sa vytrati. Popisane je to aj v teme o krevetkach.

vizgirligi napísal:čawte .. možem dať zopár krevetiek ku bojovnici do akva? lebo robí sa jej tam bordel a myslím že krevetky by si s tým poradili.. diky
Mozes, ale pocitaj s tym ze si na nich bojovnica moze pochutnat... Skus definovat co je to ten bordel co sa jej tam tvori. Kal (detrit)? Riasy? Kal musis jednoducho odsat a s riasami ti napr. neocaridiny nepomozu. To by museli byt riadne vyhladovane. Daju skor prednost krmivu ktorym krmis ryby.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod eminence » 26 Júl 2010 15:23 pm

čo sa týka spolunažívania, tak väčšinou platí to, že keď je krevetka väčšia ako ústa rybky, tak ju nezje. takže malé krevetky keď nie sú dobre skryté, sa stávajú obeťou rybiek.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod adika » 26 Júl 2010 15:25 pm

ale oni sa vobec nemnozia asi mam z nich iba jedno pohlavie neviem to rozlisit lebo mam aj bledy strk takze samice niesu ani trochu tmavsie a vobec stale nic
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod Lolok » 06 Aug 2010 11:46 am

a newiete ci mozu byt 2 guramy modre spolu s caridina japonica ???
Lolok
 
Príspevky: 1
Založený: 27 Júl 2010 16:46 pm

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod martin_s » 06 Aug 2010 12:23 pm

Ja som mal guramy spolu s klasickymi neocaridinami, ktore su mensie nez Caridina japonica a nebol s tym ziadny problem. V pohode sa mnozili a ziadny ubytok alebo snahu guram o ulovenie krevety som nevidel.
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod adika » 12 Aug 2010 18:05 pm

nerozumiem tomu preco sa mi neocaridiny nemnozia?
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod eminence » 13 Aug 2010 11:23 am

adika - zalezi co tam vsetko mas. ale ked tam mas tu 5 cm guramu tak potom aj ked uz nahodou male boli, tak su zjedene. potom zalezi od poctu krevetiek a podmienok ake maju. ma nejaka vajicka ?
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod noiseless » 14 Aug 2010 16:02 pm

ja som dnes kúpil krevetky redcherry ... a chcem sa spýtať, či môžu byt po kope v jednom akváriu s kardinálkami vietnamskými (predpokladám že áno keďže kardinálky sú veľké ako krevetky :D) ale potom mám ešte jedneho corydorasa nanus a neviem či on im nebude robiť problém .. môžem ich dať spolu alebo mám panciernička radšej niekomu darovať ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod adika » 14 Aug 2010 16:29 pm

nemaju ani vajicka lebo ichneviem ani rozlisit mam totiz bledy strk a ta gurami by im nikdy neuskodila ved ona sa ich boji a keby mali male tak si to okamzite vsimnem lebo sa pravidelne pozeram do akvarka ale mam tych kreviet malo velmi takze aj to moze byt pricina lebo mala som ich viac ale zmizli ale urcite to nebola ta gurama? zeby prisavnik? alebo uhynuli?
Obrázok používateľa
adika
 
Príspevky: 175
Obrázky: 7
Založený: 04 Jún 2010 15:27 pm
Bydlisko: okolie NR

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod Vlado21 » 08 Okt 2010 16:17 pm

ocotuide napísal:fakt vinimocne sa stane ze pri krmeni ked krevety chodia kradnut rybacie krmivo , tak ryby kusnu aj do nich :)

U mna je to opacne, granule pre krevetky kradnu - ryby (ramirezky, SAE, neonky). Uz im ich hadzem vecer asi pol hod. po vypnuti svetla, ale ryby este uplne nespia a ked granule zacitia, vypatraju ich, nech su kdekolvek a vrhnu sa na ne. Neexistuje nejake "krmitko" specialne pre krevetky alebo im to mam pohodit niekam (mach, prevrtana skrupina kokos orechu,...), kde sa ryby tak lahko nedostanu? Nechcel by som aby to krmivo niekde vyhnivalo... Alebo to nemam riesit, krevetky si vzdy nieco v akvarku pod zub najdu? (Martin, sorry sa laicke, mozno uz zodpovedane, otazky, ale uspokojivu odpoved som v existujucich diskusiach nenasiel)
Obrázok používateľa
Vlado21
 
Príspevky: 2437
Obrázky: 150
Založený: 20 Sep 2010 22:38 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod jose » 08 Okt 2010 16:24 pm

hoď im tam sparenú žihľavu, špenát, to im kradnúť nebudú
jose
 
Príspevky: 388
Založený: 05 Jún 2009 12:53 pm
Bydlisko: LM

Re: Krevety vs. ryby

Odoslaťod MAUceu » 08 Okt 2010 18:00 pm

Ja som krevety nikdy nekrmil. Ani v akva kde su len krevety. V spolocenskom akva detto. Tam je tolko potravy pre nich ze nevedia co skor. Ale iniciative sa medze nekladu.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Ďalšia

Naspäť na Bezstavovce

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.