Hagen alebo Diversa?



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Hagen alebo Diversa?

Odoslaťod gumimacko » 26 Júl 2010 15:08 pm

Zdravim mladez.
Po velmi dlhej prestavke chcem opat zacat s akvaristikou. Koli ostatnym zvieratam v domacnosti si chcem na svoje buduce akva zaobstarat kryt. Na muske mam dva. Jeden je od Hagenu Glo-Lite http://www.mojeakvarium.sk/kryt-glolite ... -5499.html a druhy od Diversa http://www..akvaobchod.sk/kryt-s-osvetlenim-80x35-cierny-p-1197.html?cPath=71_72_89
Teraz nechcem riesit vykon osvetlenia. Zaujima ma ci mate skusenosti stymito vyrobkami. Kedze su tam podstatne rozdielne ceny. Nieco okolo 31eur. Recenziu na Hagen som nasiel na fore ale bol by som rad keby spisli aj ludia co maju kryty od poliakov.
Samozrejme odkazy niesu na rozmerovo rovnake kryty, vlozil som ich len pre "ilustraciu".
Za prispevky vopred dakujem.
gumimacko
 
Príspevky: 2
Založený: 26 Júl 2010 14:49 pm

Reklama

Re: Hagen alebo Diversa?

Odoslaťod eminence » 26 Júl 2010 15:15 pm

nie je zly ani jeden ani druhy kryt. zaruka je tam na obidva rovnaka, a ked tak sa pokazi aj hocijaky znackovy kryt. tiez mam set od eheimu, a odislo mi tam nieco v elektronike. takze ber co sa ti viac hodi, ale volil by som radsej s tymi dvomi trubicami.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm

Re: Hagen alebo Diversa?

Odoslaťod gumimacko » 26 Júl 2010 15:28 pm

Oba su dvomi trubicami. S tou zarukou mas vlastne pravdu. Ale ked uz daco kupim nechcem riesit reklamaciu hned po par mesiacoch. Tuho este porozmyslam a dufam uz zajtra to zacnem realizovat.
gumimacko
 
Príspevky: 2
Založený: 26 Júl 2010 14:49 pm

Re: Hagen alebo Diversa?

Odoslaťod xDodox » 26 Júl 2010 16:11 pm

Na zlý/vadný kus môžeš naraziť i pri značkových veciach (ináč by nemali servisy). Otázka je skôr, ako budú pristupovať v prípade reklamácie a ako rýchlo ti ju vybavia.
Obrázok používateľa
xDodox
Moderátor
 
Príspevky: 3028
Obrázky: 0
Založený: 24 Máj 2004 09:56 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Hagen alebo Diversa?

Odoslaťod eminence » 26 Júl 2010 16:37 pm

o tom mozem hovorit. mi odislo svetlo na 240 litrovom sete od Eheimu - kupovane v Hornbachu, a reklamacia im trvala presne mesiac. Inak co sa tyka zaruky, tak do mesiaca musi byt reklamacia vybavena. Cely mesiac som improvizoval s osvetlenim ako sa len dalo.
eminence
 
Príspevky: 272
Obrázky: 14
Založený: 29 Máj 2009 19:44 pm


Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.