Dilema ala 3D pozadie Amazon



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod ASUSKO » 26 Júl 2010 16:48 pm

Mam taku mensiu dilemu ..
:arrow: ..riesim 3Dpozadie do akvaria o rozmeroch 70x30 cm kedze na google tento rozmer nenachadzam rozmyslam kupit 3d pozadie o rozmeroch rozmeroch 80x40 cm ..
chcem sa vas skusenejsich opytat da sa nejako tento (rozmer 80x40 cm upravit na 70x30 cm ) aby som 3d pozadie neposkodil :?:
ci radcej o tomto probleme ani neuvazovat :?:
Co vi na to :?:
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Reklama

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod Byk » 26 Júl 2010 17:08 pm

Na tvojom mietse si dam spravit na zakazku.Je vela vyrobcou co dnes ponukaju pozadia a spravia ti na mieru
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod ASUSKO » 26 Júl 2010 17:37 pm

no ono je to tak,ze najprv som skusal i tuto variantu ale nik z opytynych v tomto obore sa nechcelo (sprepacenim babrat s tymto rozmerom)

Apropo pripajam prilohu o kdore 3D pozadie sa jedna
(v prilohe sa uvadzaju styri druhy pozadi ja mam zaujem o dve a to su .... koren i amazon )
Prílohy
3d_pozadie_80x40_4ks (1).jpg
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod Byk » 26 Júl 2010 18:10 pm

Mne sa paci ten Koren
Urcite sa s toho bdue dat odrezat.
No najskor skus navstivit stranku akvapozadia.sk klikni na kontakt a tam napis dotycnemu ohladom pozadia a aj rozmery.Vyber si na stranke co sa ti apci a on ti podla toho vyrobi.Skus,lebo urcite ta to vide lacnejsie.Inak pan je z Dubnice nad Vahom a posle ti aj postov
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod ASUSKO » 26 Júl 2010 18:49 pm

no ten Koren je mojim favoritom .. mimochodomm tuto ponuku som nasiel na jednom webovom obchode .. o rozmeroch 80x40 stoji 40 eciek .
Myslim si ,ze za takuto sumu to nieje vela len sa bojim,ze by som ho pri jeho uprave nejko poskodil ked ho kupim.
Napisal som im e-meil tak som zvedavy ci sa ozvu a,ze ci vedia zriesit i moj problem o rozmeroch 70x30 a za aku cenu ..
Toho paba z Dubnice nepoznam ale e-shop co som nasiel na google prevadzkuju vraj Kosicania tak mozno,pre nich ten pan z Dubnice pracuje ako dodavatel tohto tovaru .. som zvedavy cci sa ozvu alebo nie ..
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod Byk » 26 Júl 2010 19:25 pm

Urcite sa ozvu,verim tomu.Mam s nimi len dobre skusenosti.
A 40 eur za to 80x40 neni vela,ale zas aby sa pri rezani enposkodilo.Toej ten najvecsi problem
Alebo si ho urob sam
Obrázok používateľa
Byk
 
Príspevky: 292
Obrázky: 7
Založený: 26 Dec 2008 11:41 am
Bydlisko: Michalovce

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod Ree3 » 26 Júl 2010 21:48 pm

ASUSKO napísal:Mam taku mensiu dilemu ..
:arrow: ..riesim 3Dpozadie do akvaria o rozmeroch 70x30 cm kedze na google tento rozmer nenachadzam rozmyslam kupit 3d pozadie o rozmeroch rozmeroch 80x40 cm ..
chcem sa vas skusenejsich opytat da sa nejako tento (rozmer 80x40 cm upravit na 70x30 cm ) aby som 3d pozadie neposkodil :?:
ci radcej o tomto probleme ani neuvazovat :?:
Co vi na to :?:


ASUSKO ak je to pozadie od f.DIVERSA tak je dost tvrde. Moze sa stat, ze ho poskodi ja ho mam len rozmer 150x50 a ked som vrtal otvor na nasavanie do filtra len som trpol :? aby neprasklo
Ree3
 
Príspevky: 18
Obrázky: 0
Založený: 03 Máj 2006 23:01 pm
Bydlisko: rbk

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod ASUSKO » 26 Júl 2010 22:26 pm

no sam to robit nebudem lebo nemam na to ako si chut i ked je to vyzva ste ma zaujala jedna vec ,,, ono to pozadie je len a zadnu stenu ?ci to je zadna stena i bocna stena?
Obrázok používateľa
ASUSKO
 
Príspevky: 705
Obrázky: 12
Založený: 27 Mar 2010 00:50 am

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod Michal1987 » 27 Júl 2010 09:52 am

Je tu ešte jedna možnosť, pôvodné akvárium 70x30cm predať a kúpiť akvárium 80x40cm, teda ak akvárium nie je limitované priestorom...
Obrázok používateľa
Michal1987
 
Príspevky: 401
Obrázky: 14
Založený: 06 Feb 2009 14:06 pm
Bydlisko: KE - KVP / BN - Otrhánky

3D pozadie

Odoslaťod ldrab » 14 Nov 2010 16:22 pm

ahoj, rad by som sa poradil skor ako urobim nejaku blbost, mam doma akvarium cca 112 l DIVERSA :
Kód: Vybrať všetko
http://www.akvaria.info/?p=productsMore&iProduct=402&sName=Sada-Startup-80-vypoukla,-buk
funguje uz viac ako rok a teraz som zacal rozmyslat, ci by som tam nemohol dat 3D pozadie, rozmer zadnej steny je 80x40 ,
bol by som rad ak by mi dakto poradil, ci to neni male akvarium na 3d, a ak, tak ake by som tam mal dat a kde sa da kupit za najlepsiu cenu.
Uz vopred dakujem za kazdy nazor :)
ldrab
 
Príspevky: 50
Obrázky: 18
Založený: 28 Aug 2009 13:53 pm

Re: 3D pozadie

Odoslaťod boss941 » 14 Nov 2010 16:26 pm

no toto akva. male nieje mozes tam dat v klude 3D .ja som videl pekne 3D v kosiciach v Hornbachu a mali vselijake rozmery a rozne motivy napr. sive kamene ,skaly atd.
boss941
 
Príspevky: 370
Obrázky: 0
Založený: 01 Aug 2010 20:09 pm

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod garf » 18 Aug 2016 14:14 pm

Chcel by som sa opytat ci niekto nema skusenosti s pozadim 3D diversa standard (vid foto v prispevku na strane 1 vyssie)...

mam akvarium 80x40 s ciernym plastovym krytom so zarivkami (vsetko diversa) a kupil som si pozadie 80x40...na stranke e shopu resp. vyrobcu bolo napisane ze pozadie je v skutocnosti mensie kvoli manipulacii...ale mne sa zda prilis male...

nie je vysoke 40 cm ale max. 35 cm...to by sa dalo vyriesit tym ze bude stat na vrstve strku ( a mozno to aj tak bolo myslene)...

horise ale je ze nema 80 cm alebo menej, su tam sice tie sietky cierne na boku, ale nevyzera to dobre, vidiet ze su tam tie sietky...navyse to pozadie je 3D a tak ho dost vidiet aj z boku akvaria...

nema s tym niekto nejaku skusenost ako to cele zamaskovat?

Dakujem
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod Hora » 19 Aug 2016 10:44 am

garf napísal:Chcel by som sa opytat ci niekto nema skusenosti s pozadim 3D diversa standard

To pozadie je pekné,kým je nové alebo nezariasené.Mám presne štandard a pozri na fotke ako som z neho ,,vykefoval" farbu preč,aby som odstranil riasu.Hoci to trvalo 2-3 roky čo tretí mesiac ale aj tak.
Výška sa vyrábajú dobre o čosi menej,lebo sa počíta s cm štrku ale prečo to nedotiahnu do dľžky neviem,vadilo to aj mne,bočné sieťky o ničom,ryby plávali za pozadie a celý deň ich nebolo,tá zašívareň im vyhovovala.Natlačil som ho k jednej bočnej stene akvária a do vzniknutej medzery som vložil ohrievač a keď to zarastie,nie je nič vidieť.
Čo je ale negatívum toho pozadia :arrow: berie velmi veľa miesta z dna,v časti kde je vysunutý ten koreň stromu to vyčnieva 10cm a inde po spodku 7cm,čo je pri šírke akva 40cm dosť a vzadu nevyužitý priestor,hore je to 3-5cm podľa tvaru.

Ak ti môžem poradiť,tak radšej daj toto 3D a budeš spokojný,priestor ostane,ryby tam nezalezú.
http://www.vypredaje.net/3d-pozadie-do-akvaria-80x40
Prílohy
c 010.JPG
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod garf » 19 Aug 2016 10:59 am

Uz ho mam doma kupene, tak s nom asi vela nespravim...ked viem ze je taketo problematicke, tak ho mam problem predavat dalej :)

co sa tyka tych bokov, tak bocnu stranu akvaria pri ktorej je ten koren, je vidiet, tak som rozmyslal ze na tu vocnu stenu dam proste ciernu samolepaicu foliu alebo aspon pas ciernej folie, aby nebolo vidiet zboku ze tam je pozadie...

co sa tyka tych ryb, ktore tam zaliezaju, tak to neviem co s tym...cele je to dost nedomyslene...ohhrievac nemam, jedine ze by som k tomu prisunul filter

inak aj si nieim to pozadie zafixoval hora? nejakym silikonom par kvapkami, ako som niekde cital?
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod Hora » 19 Aug 2016 11:07 am

Nefixuješ ničím,len ho položíš na štrk,keď sa tam hromadí za ním dosť bordelu,ktorý treba odkaľovať a tým pádom pozadie musí von.
Ja som si dal vyrezať sklenený pás a z tej odkrytej strany som priložil z boku,aby tam aspoň neplávali ryby a nebolo ju vôbec vidieť.
A nepoužívaj kefu na to,lebo bude šedé.
Obrázok používateľa
Hora
 
Príspevky: 2482
Obrázky: 21
Založený: 25 Feb 2013 22:24 pm
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod ASCARI » 22 Aug 2016 16:23 pm

ak si kúpil niečo, kde je v eshope napísané že má rozmer 80x40 a prišlo ti niečo čo má 75x35 tak je to dôvod na vrátenie peňazí.
Pod pojmom "pozadie je v skutocnosti mensie kvoli manipulacii" by som ja chápal maximálne 79x39. Mimochodom prečo asi by tam nemohli mať presný rozmer a zákazník sa sám rozhodne akú medzeru tam chceš mať? Ja by som to určite vrátil...
Obrázok používateľa
ASCARI
 
Príspevky: 249
Obrázky: 51
Založený: 02 Nov 2006 12:18 pm
Bydlisko: Lučenec

Re: Dilema ala 3D pozadie Amazon

Odoslaťod garf » 22 Aug 2016 16:33 pm

Ked som tam nto pozadie nakoniec dal aj s vodou, tak to nie je az take strasne, na sucho to vyzeralo otrasne, eraz je to v pohode, aj ked nie som si 100% isty ci ryby za to pozadie nevlezu nejak...

ale je fakt ze by ich mohli robit vacsie a radsej nech si zakaznik z toho nejak odreze, aj ked to by zas mohlo nejak prasknut...
garf
 
Príspevky: 88
Založený: 22 Júl 2009 13:24 pm


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.