Externy canistrovy filter - vyroba - otazky



Technika - filtrácia akvária, problémy s osvetlením, kryty na osvetlenie, reverzná osmóza, aktívne uhlie, ohrev akvária....

Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod hitmanius » 27 Júl 2010 21:26 pm

Chcel by som sa spytat, ci neviete kde by som mohol zohnat nejake take koleno, ktore bolo pouzite na vyrobu filtra na nasavanie vody? A este by som sa chcel spytat, ako sa lepia potom tie diery okolo vstupov a vystupov? Co to je...silikon?

Obrázok
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Reklama

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod eugosk » 28 Júl 2010 16:47 pm

No tie kolena je trosku problem da sa to riesit rozne ale tak aby to aj nejako dobre vyzeralo je uz vacsi problem ale tusim som nieco videl v obchode od EHEIMU len boli zelene. Inak plast sa da celkom dobre a vodotesne lepit tavnou pistolou otazne je aky tam bude tlak a aky tlak to zlepenie vydrzi.
eugosk
 
Príspevky: 86
Obrázky: 4
Založený: 04 Jan 2010 15:24 pm
Bydlisko: Košice

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod hitmanius » 28 Júl 2010 21:45 pm

To nevadi ze boli zelene, na vzhlade nezalezi,hlavne aby to plnilo funkciu :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod eugosk » 29 Júl 2010 20:37 pm

Juj len ty si z Ba a ja som to videl v jedno akva obchode v kosiciach.
eugosk
 
Príspevky: 86
Obrázky: 4
Založený: 04 Jan 2010 15:24 pm
Bydlisko: Košice

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod hitmanius » 10 Aug 2010 22:11 pm

eugosk napísal:Juj len ty si z Ba a ja som to videl v jedno akva obchode v kosiciach.


v ktorom prosim Ta? :) dik
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod pakozdy » 11 Aug 2010 08:33 am

hitmanius napísal:
eugosk napísal:Juj len ty si z Ba a ja som to videl v jedno akva obchode v kosiciach.


v ktorom prosim Ta? :) dik

skus zbehnut do hornbachu a pri zahradnych hadiciach mavaju niekedy bizuteriu - Y-ky, kolena, L-ka malych priemerov. mozno natrafis na to co potrebujes. a ked tam budes mozes pozriet aj do akva casti.
pakozdy
 
Príspevky: 431
Obrázky: 4
Založený: 07 Dec 2007 23:25 pm
Bydlisko: bratislava

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod hitmanius » 11 Aug 2010 09:54 am

Diky moc
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod hitmanius » 11 Aug 2010 19:40 pm

Takze tu su prve sucasti,ktore som zohnal na vyrobu externeho filtra

1.Cerpadlo z filtra, ktore je sucastou Aquael Shrimp set
Obrázok

2.Plastovy vodotesny box na uskladnovanie potravin, kupeny v Tescu...uzatvara sa formou klipsov
Obrázok

3. Filtracna hmota - Keramicke kruzky od Aquaelu a klasicky molitan
Obrázok

Este potreboval by som hadice na privod a vyvod vody...tak aby, mala priemer pre vyvod toho cerpadla /neviete niekto,kde by som zohnal?/ a este zistit sposob,akym by som utesnil tie diery potrebne pre prepchatie hodic a elektrickeho kabla.Nejake napady? Akvarijny silikon alebo nejake ine lepidlo?A tak isto by potrebujem este sposob ako vyrobit roztrekovaciu rampu... :)
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod noiseless » 11 Aug 2010 19:43 pm

rozstrekovacia rampa sa dú kúpiť (u nás mali v akvaristike) orignigál od aguael, zaujímavá, dĺžku si zrobíš akú chceš, je to komplet set a stojí cca 3€ .. skús pozrieť v akvaristike :)
PS.: kolko stála tá okrúhla nádoba ?
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod hitmanius » 11 Aug 2010 19:45 pm

noiseless napísal:PS.: kolko stála tá okrúhla nádoba ?


ta mensia nadoba stala 1,29e :) Ta vacsia bola za 2,19e
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod noiseless » 11 Aug 2010 19:48 pm

tak nakoniec to nebude ani drahý flter .. možno sa to bude dať aj do 10€ .. samozrejme ak rátam s tým že čerpadlo zo starého filtra mám doma :) držím palce, možno sa neskôr nechám inšpirovať :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod hitmanius » 11 Aug 2010 19:50 pm

Tak urcite,ak mas cerpadlo doma, da sa to. Velka polozka su i tie karamicke kruzky...za to balenie som dal nieco cez 6e. Takze to bude asi naj polozka...ale ked staci ti tam obycajny molitan tak v pohode sa to da.
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod gogo1968 » 11 Aug 2010 20:34 pm

hitmanius pozri si môj album - menšia inšpirácia.
gallery/gogo1968-a396/filter2-p27010.html
Obrázok používateľa
gogo1968
 
Príspevky: 254
Obrázky: 53
Založený: 20 Dec 2007 22:24 pm
Bydlisko: okr.TO

Kanistrovy filter

Odoslaťod mitko666 » 12 Aug 2010 16:32 pm

Takze mam akva 130l a potrebujem donho novy filter. Povodne som zamyslal kupit Eheim 2213 ale nakoniec som sa rozhodol ze to skusim vyrobit sam a predpokladam ze na tom aj usetrim. Popozeral som co to o vyrobe kanistroveho filtra takze tu budem pisat skor len svoje myslienky a napady pre overenie ich spravnosti skusenejsimi akvaristami-technikmi :wink:

Do konca vikendu sem zavesim prve navrhy filtra, cisla a komponenty na jeho postavenie. Vopred vitam vsetky Vase rady.
Obrázok používateľa
mitko666
 
Príspevky: 37
Obrázky: 11
Založený: 01 Sep 2008 01:04 am

Re: Kanistrovy filter

Odoslaťod mitko666 » 12 Aug 2010 17:35 pm

Mam rad poriadok vo veciach preto som to nechcel nikam miesat aj ked je to v podstate ta istas problematika a dalej by som z toho rad spravil nieco ako clanok s vasou pomocou na vyrobu filtra so vsetkym. Nakresy, ceny "suciastok", postup atd. Ak to vsak niekomu prekaza poprosim o spojenie tem alebo o navod ako ju preniest. Beriem toto forum ako oddych a o hadky koli teme navyse nemam zaujem.
Obrázok používateľa
mitko666
 
Príspevky: 37
Obrázky: 11
Založený: 01 Sep 2008 01:04 am

Re: Kanistrovy filter

Odoslaťod petriik » 12 Aug 2010 20:32 pm

tiez mam v hlave podobny napad uz dlhsiu dobu, ake naplne donho chces dat? mas aj predstavu scoho by mal byt..? plast? kov.?mam jeden z nerez. ocele...
Obrázok používateľa
petriik
 
Príspevky: 382
Obrázky: 0
Založený: 05 Apr 2010 13:20 pm
Bydlisko: Zvolen

Re: Kanistrovy filter

Odoslaťod noiseless » 12 Aug 2010 20:35 pm

ja tiež rozmýšľam o niečom takom na moje malé 16l akvárium , niečo takejto veľkosti a takéhoto štýlu:
http://img64.imageshack.us/img64/4033/12lakvarium.jpg

dal by som do vnútra molitán a tie keramické valčeky, čerpadlo z filtra aquael fan mini ... ešte však pouvažujem , zatiaľ mi bude stačiť ten vnútorný :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod hitmanius » 12 Aug 2010 21:55 pm

Takze dnes som zohnal vsetky suciastky na vyrobu filtra.

A pre zaciatok som spravil otvory pre el. kabel z cerpadla, privod a vyvod vodyz filtra.Dp vrchnaka plastovej dozy som spravil nahriatym vrtakom diery pre elektricke prechodky a oblepil som ich silikonom. :)
Obrázok
Obrázok používateľa
hitmanius
 
Príspevky: 305
Obrázky: 0
Založený: 20 Okt 2009 00:23 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Kanistrovy filter

Odoslaťod mitko666 » 12 Aug 2010 22:48 pm

petrik:naplne som nerisil ale na 90% pojdem podla tohoto clanky/filt_material.php takze na kraje molitan a do stredu valceky alebo drt popripade inu alternativu. Nadoba bude bud 4-6litrova plastova nadoba dobre odolavajuca tlaku vodotesna skor teda nejaky sudok a vsetko vyrobim sam alebo padol aj navrh zo strany otca pouzit hotovu nadobu pre jazierka co by zjednodusilo celu vyrobu ale neviem ci by to bolo stale dostatocne lacne riesenie.

noiseless:fan mini mam doma stary a taktiez aj fan2 jeden z nich chcem pouzit casom na kanistrak pre 40l akvarko ktore mam v prechodnom byvani ale toho vyrobu doplnim casom alebo vobec. Uvidim ako dopadne prvy filter, ci budem potom este potrebovat pomoc a ci by bol zaujem o to. Teraz potrebujem pomoc a dufam ze zostavim co najpodrobnejsi postup vyroby ktory niekomu pomoze.
Obrázok používateľa
mitko666
 
Príspevky: 37
Obrázky: 11
Založený: 01 Sep 2008 01:04 am

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod džara » 13 Aug 2010 00:25 am

ako riešite prestrčenie original el. vidlice od čerpadla cez prechodky? jednoducho odrezat a dat novú?
džara
 
Príspevky: 140
Obrázky: 27
Založený: 20 Aug 2009 22:59 pm
Bydlisko: Senica

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod MAUceu » 13 Aug 2010 00:46 am

Ano, je to najjednoduhsie riesenie, kedze vacsina cerpadiel boli zaliate kvoli izolacii. Odrezanie a prirobenie novej je otazka 5 minut prace. A aj to som prehnal. Cize zbytocne to komplikovat.
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod mitko666 » 16 Aug 2010 14:22 pm

Takže po ďalšom študovaní a hlavne po prieskume dostupných materiálov mám prvé koncepty a nápady. Zčnem tím že akva má 130l, pár rýb, rastliny a dostatok rias proti ktorým priebezne bojujem. Na nejakej stranke ktoru sa mi uz bohuzial nepodarilo najst bol vypocet na objem kanistroveho filtra aj na prietok cerpadla.

Objem mojho kanistraku by mal byt podla toho cca 5litrov a prietok okolo 300l/h.

Takze ako prve cerpadlo. Do uvahy pripadaju tieto styri
http://www..akvariumonline.sk/product.ph ... oduct=1426 Eheim compact 300
http://www.webareal.sk/zooshop/eshop/1- ... MAN-AT-200
http://www.webareal.sk/zooshop/eshop/1- ... MAN-AT-201
http://www..akvariumonline.sk/product.ph ... oduct=1427 Eheim compact 600

Nevyznam sa v cerpadlach takze som sa orientoval len podla prietoku a prikonu. Jedine sa mi nepozdava to prve v tom ze niekde bolo spominane ze cerpadlo nedosiahne plny prietok v realnych podmienkach na posledom prikon 11w. Rad by som ale pocu odporucania ostatnych lebo rpemyslam ze aj napriek vyssej spotrebe energie zainvestujem do toto eheimu 600 alebo atman 201 ten am slusny prietok aj spotrebu.

Dalej nadoba. Nasiel som v baumaxe 4,5l obdlznikovu nadobu s klipmy a tesnenim za 10e a jeden cca 6 litrovy valec vysoky s dobrym tesnenim a klipmy za 3e, tens a mi pozdaval pretoze vyzeral ze uzaver drzi pevne na mieste plus by som ho bud prelepil silikonom alebo po stranach stlacim malymy svorkami.

Dalej filtracne naplne. Na kraje dam molitan a do stredu rozmyslam nad keramickymi valcekmi ale viac ma zaujal keramzit. Vyraba sa z ilu pri vysokej teplo neobsahuje chemikalie a je znacne porovity a mozno pridam niekde do stredu este raselinu o ktorej som cital ze je vhodna pri akvariach ktore maju problemy s riasami aj ked nic viac o nej neviem a do nakresov som ju zatial nedaval.

prechod hadic cez nadobu bude ako sa pisalo niekolkokrat cez elektricke vyvodky. Konkretne sa jedna o take ktore maju jeden zavit na uchytenie na nadobu resp na amterial cez ktory prechadzaju a druhy zavit utahuje gumove tesnenie takze cos a tyka tesniacich vlastnosti su najlepsie co som bol schopny zohnat. Jedna za cca 35centov. Utesnenie medzi prechodkou a nadobou bude ako inak silikonom. Hadice som zatial neriesil. Pockam na cerpadlo a pojdem to priamo odskusat ktoru by som na to nahodil a nasledne na to az kupim aj rpechodky nech nie su zbytocne rozdiely vo velkosti a aby endoslo k pripadnym netesnostiam.

V najpravdepodobnejsom pripade pri kupe eheim 600 21,88e, nadoby vylcovej 3e a 3 prechodky po 36centov plus hadice a silikon ma vide filter do 40e.

Tu je moj schematicky nakres filtra z valcovej nadoby gallery/mitko666-a227/var1-p35794.html
nakres hranolovej nadoby, dve varianty ktore som spravil este pred najdenim tej valcovej nadoby, su to len akesi pokusy ale v pripade ze by niekoho zaujali ich sem davam gallery/mitko666-a227/var2-p35795.html gallery/mitko666-a227/var3-p35796.html .

Teda este raz ziadam o radu ake cerpadlo a ci by ste nieco menily na filtracnych hmotach. Vopred dakujem za vsetky rady
Obrázok používateľa
mitko666
 
Príspevky: 37
Obrázky: 11
Založený: 01 Sep 2008 01:04 am

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod noiseless » 16 Aug 2010 15:16 pm

mitko666 napísal:Takže po ďalšom študovaní a hlavne po prieskume dostupných materiálov mám prvé koncepty a nápady. Zčnem tím že akva má 130l, pár rýb, rastliny a dostatok rias proti ktorým priebezne bojujem. Na nejakej stranke ktoru sa mi uz bohuzial nepodarilo najst bol vypocet na objem kanistroveho filtra aj na prietok cerpadla.

Objem mojho kanistraku by mal byt podla toho cca 5litrov a prietok okolo 300l/h.

Takze ako prve cerpadlo. Do uvahy pripadaju tieto styri
http://www..akvariumonline.sk/product.ph ... oduct=1426 Eheim compact 300
http://www.webareal.sk/zooshop/eshop/1- ... MAN-AT-200
http://www.webareal.sk/zooshop/eshop/1- ... MAN-AT-201
http://www..akvariumonline.sk/product.ph ... oduct=1427 Eheim compact 600

Nevyznam sa v cerpadlach takze som sa orientoval len podla prietoku a prikonu. Jedine sa mi nepozdava to prve v tom ze niekde bolo spominane ze cerpadlo nedosiahne plny prietok v realnych podmienkach na posledom prikon 11w. Rad by som ale pocu odporucania ostatnych lebo rpemyslam ze aj napriek vyssej spotrebe energie zainvestujem do toto eheimu 600 alebo atman 201 ten am slusny prietok aj spotrebu.

Dalej nadoba. Nasiel som v baumaxe 4,5l obdlznikovu nadobu s klipmy a tesnenim za 10e a jeden cca 6 litrovy valec vysoky s dobrym tesnenim a klipmy za 3e, tens a mi pozdaval pretoze vyzeral ze uzaver drzi pevne na mieste plus by som ho bud prelepil silikonom alebo po stranach stlacim malymy svorkami.

Dalej filtracne naplne. Na kraje dam molitan a do stredu rozmyslam nad keramickymi valcekmi ale viac ma zaujal keramzit. Vyraba sa z ilu pri vysokej teplo neobsahuje chemikalie a je znacne porovity a mozno pridam niekde do stredu este raselinu o ktorej som cital ze je vhodna pri akvariach ktore maju problemy s riasami aj ked nic viac o nej neviem a do nakresov som ju zatial nedaval.

prechod hadic cez nadobu bude ako sa pisalo niekolkokrat cez elektricke vyvodky. Konkretne sa jedna o take ktore maju jeden zavit na uchytenie na nadobu resp na amterial cez ktory prechadzaju a druhy zavit utahuje gumove tesnenie takze cos a tyka tesniacich vlastnosti su najlepsie co som bol schopny zohnat. Jedna za cca 35centov. Utesnenie medzi prechodkou a nadobou bude ako inak silikonom. Hadice som zatial neriesil. Pockam na cerpadlo a pojdem to priamo odskusat ktoru by som na to nahodil a nasledne na to az kupim aj rpechodky nech nie su zbytocne rozdiely vo velkosti a aby endoslo k pripadnym netesnostiam.

V najpravdepodobnejsom pripade pri kupe eheim 600 21,88e, nadoby vylcovej 3e a 3 prechodky po 36centov plus hadice a silikon ma vide filter do 40e.

Tu je moj schematicky nakres filtra z valcovej nadoby gallery/mitko666-a227/var1-p35794.html
nakres hranolovej nadoby, dve varianty ktore som spravil este pred najdenim tej valcovej nadoby, su to len akesi pokusy ale v pripade ze by niekoho zaujali ich sem davam gallery/mitko666-a227/var2-p35795.html gallery/mitko666-a227/var3-p35796.html .

Teda este raz ziadam o radu ake cerpadlo a ci by ste nieco menily na filtracnych hmotach. Vopred dakujem za vsetky rady


počúvaj, pri variante 1, ako to bude s plnením filtra vodou ? voda do neho pôjde samospádom ? lebo to nemám jasné ako .. ja chcem tiež spraviť taký malý filter, len nemám jasno ako sa do filtra voda dostanie .. ďakujem za objasnenie :)
Obrázok používateľa
noiseless
 
Príspevky: 887
Obrázky: 85
Založený: 27 Júl 2010 13:20 pm
Bydlisko: Poprad

Re: Externy canistrovy filter - vyroba - otazky

Odoslaťod MAUceu » 16 Aug 2010 15:25 pm

Necituj posledny prispevok. A este k tomu taky dlhy...
No ako sa tam dostane voda? Presne tak ako do kazdeho externeho filtra. :)
Ved je tam cerpadlo. A kedze vodu taka von, tak z opacneho konca taha dovnutra.
A pokial ta zaujima ako sa tam dostane ta prva voda tak tiez tak isto pri kazdom externom filtry. Napustis ho vodou a ono to uz ide same. :)
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Ďalšia

Naspäť na Technika

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.