Potrebujem vodu z reverznej osmozy



Všetko čo nezapadá do ostatných sekcií - rôzne problémy s chodom akvária, fotografovanie, pozadia....

Používate vodu z domáceho filtračného zariadenia aj do svojich akvarií?

Ano
9
36%
Nie
5
20%
Nepoužívam v domácnosti filtračné zariadenia
11
44%
 
Celkový počet hlasov : 25

Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod zrnki » 31 Jan 2009 00:45 am

Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Zdravim vsetkych akvaristov.
Kedze sa zaoberam akvaristikou niaky ten rok a chcel by som mojim zverencom a rastlinkam poskytnut to naj, rozhodol som sa spojit prijemne s uzitocnym. Do domacnosti by sme chceli zakupil filtracne zariadenie, kto byva v BA vie, aka to je (ne)pitna voda :o
Otazka je aky system...Rozhodol som sa spravit test s vodou vodovodnou, osmotickou a jedneho nemenovaneho filtracneho zariadenia. Vodovodnu mam, (super filtracne zariadenie) nam bolo zapozicane ale chyba mi este osmoticka voda. Chcel by som spravit niekolko testov. A tu sa dostavam k tomu preco to pisem. NENAJDE SA TU NIAKA DOBRA DUSA Z BA, CO MA DOMA REVEZNU OSMOZU A NEBUDE POSTRADAT NIAKYCH 10l??? Testy budu s rastlinami, vodnymi rastlinami, rybami, caj a podobne. O vysledkoch budem informovat. Vrela vdaka vsetkym. Pripadne info bude velmi vytane. Kto ma doma osmoticke filtre a dava to aj do akva, to by ma asi najviac zaujimalo. Ako ste spokojny a co na to obyvatelstvo? Este raz vdaka :D
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Reklama

Re: Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod lukáš » 31 Jan 2009 01:34 am

Ake testy to budu? Snad nechces davat ryby a rastliny do cistej RO vody? Aby ti potom nahodou nevysiel vysledok, ze RO voda nie je vhodna pre ryby a rastliny. A vobec, naco chces testovat, ked taketo veci su uz davno otestovane? Ked chces rybam a rastl. naozaj poskytnut to "naj", nerob na nich experimenty, ale zabezpec im to co v skutocnosti potrebuju.
Cena RO dnes uz nie je taka vysoka - ak ju potrebujes na konkretny ucel a pravidelne.
Obrázok používateľa
lukáš
 
Príspevky: 218
Obrázky: 1
Založený: 07 Okt 2005 17:09 pm
Bydlisko: SC

Odoslaťod dusik » 31 Jan 2009 09:53 am

Viem o tom, že na trhu existujú aj filtre pre domácnosti s obrátenou osmózou. Jeden laborant z čiech, sa na margo nich vyjadril, že sú vhodné iba na technické účely a nie na pitie. Je to trochu odveci ale najlepšie filtre sú z lisovaného aktívneho uhlíka s UV lampou.

Neviem aké testy chceš stvárať, ale namerané hodnoty budu blízko destilovanej vody. Snaď len NO3, lebo osmóza ju vraj nevie spracovať.
Obrázok používateľa
dusik
 
Príspevky: 1187
Obrázky: 21
Založený: 27 Nov 2008 21:57 pm
Bydlisko: Martin

Re: Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod zrnki » 31 Jan 2009 14:36 pm

Super dakujem pekne za reakcie :)
Praveze som doma robil obycajny test s filtrom co ma v sebe blok s aktivneho uhlia, podla doterajsich testov dopadol uzasne :P
Avsak ked som spravil obycajny test s ciernym cajom, voda zo super filtra a pramenita voda s minimalnym obsahom mineralov skoro som spadol zo stolicky...Super filter - mastny povlak na hladine a na stenach salky sa usadila cierna vrstva, ktora ked sa nechala zaschnut isla len s tazkostami dole a este k tomu farba bola fakt hnusna, nehovoriac o chuti. Voda s nizkym obsahom mineralov - krasna cervena farba caju, ziadny povlak, niake usadzovanie ani po dennom odstati.
Testy: samozrejme nie som magor ktory bude skusat co jeho rybycky vydrzia ale pekne budem miesat k vyhovujucemu pomeru.
A podla WQA ( Water quality association ) si clovek 98% mineralov ziskava z potravy a tak sa da povedat ze podiel mineralov vo vode je zanedbatelny
FAKT SA TU NENAJDE NIKTO KTO MI POMOZE? JA TU VODU KLUDNE ZAPLATIM, TO JE NAJMENEJ....PROSIM
Obrázok používateľa
zrnki
 
Príspevky: 117
Obrázky: 94
Založený: 31 Dec 2004 18:05 pm
Bydlisko: Newcastle upon Tyne, United Kingdom

Re: Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod sano » 31 Jan 2009 19:45 pm

Prosím, potrebujem väčšie množstvo, cca 200l litrov destilovanej vody, alebo vody, ktorá sa jej kvalitou bude približovať. Poraďte čo najacnejší systém ako ju dostať s čo najmenšími nákladmi. Môže byť aj reverzná osmóza.

ďík
sano
Obrázok používateľa
sano
 
Príspevky: 196
Založený: 19 Feb 2004 17:15 pm
Bydlisko: Košice,sever

Odoslaťod janko » 01 Feb 2009 19:38 pm

Ahoj zrnki, no ja kludne vodu z RO podarujem, stačí ak si po ňu prídeš, kedykoľvek.
Čo sa týka tvojich otázok:
chovám terče a rastlinky v akva spoločne a po dlhšej dobe môžem povedať , že sa mi svedčila klasická vodovodná voda najlepšie, nakoľko je v nej rozpustené dostatočné množstvo minerálov vhodných pre rastlinky, NO2 a NO3 sice tiež ale vo fungujúcom biotope to všetko je potrebné.
Skúšal som aj kombináciu RO + VV, ale voda bola o polovicu chudobnejšia na spom. minerály a potom treba viacej hnojiť.
Samotná RO je super , všetko okrem čistej vody odtečie do odpadu, lenže... rastliny s tým nadšené neboli, je to mŕtva voda.
Rybám je to v podstate uplne jedno v akej plávajú, ak neodchovávaš náročné druhy...
Nehovoriac o gtom, že vodovodnú si napustíš do ava už aj zohriatu , RO je studená , cca 4-6 stupňou, treba zohrievať.
Neviem , čo presne chceš testovať, ale je to škoda času, RO nie je zázrak, iba taká domáca destilka..
Obrázok používateľa
janko
 
Príspevky: 527
Obrázky: 93
Založený: 15 Máj 2006 21:35 pm
Bydlisko: Senica

Re: Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod farma25 » 28 Júl 2010 22:15 pm

zrnki, tak ako tu uz bolo spominane, reverzna osmoza fakt nie je bohvieco, je to zrovnatelne s destilovanou vodou, len o trochu horsie. Ak Ti zalezi na zdravom fungovani Tvojho organizmu a aj vsetkeho ziveho, co vodu potrebuje (takze aj vsetko v akvarku), poohliadni sa po naozaj kvalitnom filtri. Ja pouzivam filter s lisovanym aktivnym uhlikom obaleny specialnou tkaninou na zachytavanie vacsich necistot a v strede je UV lampa. Inak tento filter ma niekolko desiatok patentov a ma niekolko certifikatov a v porovnani kvalita a cena, si myslim, ze je bezkonkurencne najlacnejsi. Mam ho na kuchynskej linke, lebo vyzera velmi pekne a zaberie malo miesta.
Dolezite je, ze vo vode zostanu vsetky dolezite mineraly a vitaminy, ale odstrania sa vsetky tazke kovy, dusicnany, dusitany a dalsich viac ako 140 neziaducich latok, ktore su vo vacsich, niektore aj mensich mnozstvach jedovate pre nas organizmus. UV lampa zlikviduje zase vsetky patogenne mikroorganizmy, co je tiez dost dolezite.
Inak chut nefiltrovanej vody a vody, ktora presla filtrom, co pouzivam sa neda porovnat. Fakt skvela vec!
Ak by si chcel viac info, v pohode mi napis na mail: nottnam"zavinac"yahoo.com
farma25
 
Príspevky: 1
Založený: 28 Júl 2010 20:24 pm

Re: Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod Ajven » 28 Júl 2010 22:43 pm

A prakticke skusenosti s pouzitim tejto vody v akvariu ? Alebo iba prispevok na temu: Haa, stranka akvaristov, zaregistrujem a skusim im predat nejaky ten Amway
Obrázok používateľa
Ajven
 
Príspevky: 1024
Obrázky: 63
Založený: 20 Mar 2007 16:47 pm
Bydlisko: Bratislava

Re: Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod martin_s » 28 Júl 2010 23:27 pm

Toto mi tiez pripada ako skryta reklama...
Obrázok používateľa
martin_s
 
Príspevky: 5718
Obrázky: 0
Založený: 04 Máj 2005 09:56 am

Re: Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod MAUceu » 28 Júl 2010 23:40 pm

Proste SUPER filter... To vam nestaci? :mrgreen:
Obrázok používateľa
MAUceu
 
Príspevky: 1165
Obrázky: 25
Založený: 13 Dec 2009 20:48 pm
Bydlisko: Nitra, Nove Zamky

Re: Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod Mariok » 02 Aug 2010 21:48 pm

Ďalší NAJ!... A ten ďalší bude ešte lepší!... Škoda, že niekto neponúka priemerný, za prijateľnú cenu s minimálnymi prevádzkovými nákladmi, na úrovni dnešnej bežnej normovanej vodovodnej vody... Sorry za OT.
Obrázok používateľa
Mariok
 
Príspevky: 1465
Obrázky: 53
Založený: 21 Dec 2006 19:14 pm
Bydlisko: Martin

Re: Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod pavol » 02 Aug 2010 22:25 pm

Choď na čističku odpadových vôd v meste,možno predajú.Inak treba chytať keď prší z rýny.do suda.
pavol
 
Príspevky: 92
Obrázky: 14
Založený: 06 Jún 2008 22:09 pm
Bydlisko: Pieš?any

Re: Potrebujem vodu z reverznej osmozy

Odoslaťod pavol » 02 Aug 2010 22:32 pm

Janko dobre sa ti hovorí o vodovodnej vode,keď má 250 mikrosimens.U nás má 1000 a bez RO sa nezaobejdeš.
pavol
 
Príspevky: 92
Obrázky: 14
Založený: 06 Jún 2008 22:09 pm
Bydlisko: Pieš?any


Naspäť na Voľná diskusia

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.